LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

S T A T U T A S

DĖL KAI KURIŲ STRAIPSNIŲ PAKEITIMŲ IR PAPILDYMŲ

 

1995 m. vasario 23 d. Nr. I-816

Vilnius

 

Pakeisti ir papildyti Lietuvos Respublikos Seimo statutą (Žin., 1994, Nr. 15-249):

1. 10 straipsnio pirmojoje dalyje vietoj žodžių „prieš 2 dienas“ įrašyti žodžius „prieš 1 darbo dieną“.

2. 20 straipsnio pirmajame sakinyje išbraukti žodžius „ir numatytuoju laiku vykstančių“.

3. 36 straipsnyje:

1) 1 punktą išdėstyti taip:

1) skirsto valstybės biudžeto įstatymo nustatytas Seimo lėšas, svarsto ir tvirtina Seimo išlaidų sąmatas;“;

2) iš 3 punkto išbraukti žodžius „arba nepritaria“;

3) įrašyti 41 punktą:

41) šaukia neeilinius Seimo posėdžius, nustato posėdžių laiką;“.

4. 85 straipsnio antrosios dalies 3 punkte išbraukti žodžius „ir numatytuoju laiku vykstančių“.

5. 114 straipsnio trečiosios dalies pirmąjį sakinį išdėstyti taip:

„Posėdžio pirmininkas kiekviename posėdyje prieš pirmąjį balsavimą, taip pat prieš balsavimą dėl viso įstatymo ar kito teisės akto priėmimo turi patikrinti, kiek Seimo narių dalyvauja.“

6. 115 straipsnio antrąją dalį išdėstyti taip:

„Šiuo atveju iki balsavimo pradžios Seimo nariams išdalijamos vardinio balsavimo kortelės, kurias gaudami jie pasirašo kortelių išdavimo lape. Posėdžio pirmininkas paskelbia vardinio balsavimo pradžios ir pabaigos laiką. Paskelbus balsavimo pradžią, kiekvienas Seimo narys kortelę užpildo, pasirašo ir perduoda balsų skaičiavimo grupei. Pasibaigus balsavimo laikui, vardinio balsavimo kortelės neišduodamos ir nepriimamos. Suskaičiavus balsus, posėdžio pirmininkas paskelbia, kaip balsavo kiekvienas Seimo narys.“

7. 140 straipsnio:

1) ketvirtosios dalies pirmąjį sakinį išdėstyti taip:

„Kartu su įstatymo projektu pageidautina pateikti šio įstatymo projekto kriminologinės ekspertizės išvadą, kokią įtaką įstatymo priėmimas gali daryti kriminogeninei situacijai.“;

2) penktąją dalį išdėstyti taip:

„Prireikus kartu su įstatymo projektu pateikiamas įstatymo ar nutarimo projektas dėl šio įstatymo įgyvendinimo tvarkos.“

8. 155 straipsnio pirmojoje dalyje vietoj skaičiaus „5“ įrašyti skaičių „3“, o vietoj žodžių „pranešta Seimo posėdyje“ įrašyti žodžius „viešai pranešta“.

9. 159 straipsnio:

1) antrąją dalį išdėstyti taip:

„Jei projekte yra esminių pataisų ir papildymų, dėl jų pageidautina papildoma kriminologinė ekspertizė, numatyta 140 straipsnio ketvirtojoje dalyje.“;

2) ketvirtojoje dalyje išbraukti žodžius „ir negali būti didesnis kaip vienas straipsnis“.

10. 169 straipsnio:

1) antrosios dalies pirmajame sakinyje prieš žodį „Seimas“ įrašyti žodžius „Ne vėliau kaip kitą posėdžių dieną“, o šios dalies pabaigoje vietoj žodžių „gali būti diskusija“ įrašyti žodžius „galima pasisakyti tik dėl balsavimo motyvų“;

2) trečiąją dalį išdėstyti taip:

„Jeigu nusprendžiama grąžintą įstatymą svarstyti iš naujo, tame pačiame posėdyje Seimas turi paskirti svarstymo Seimo posėdyje datą. Šis svarstymas turi įvykti ne vėliau kaip po savaitės.“

11. 170 straipsnį išdėstyti taip:

170 straipsnis. Grąžinto įstatymo svarstymas Seimo posėdyje rengiamas pagal šio statuto V dalies reikalavimus.

Po svarstymo tame pačiame Seimo posėdyje rengiamas pakartotinai Seimo apsvarstyto įstatymo priėmimas.“

12. 211 straipsnį išdėstyti taip:

211 straipsnis. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariai Seimo sesijos metu kiekvieno vakarinio Seimo posėdžio pradžioje 30 minučių atsakinėja į Seimo narių raštu arba žodžiu užduodamus klausimus. Klausimai raštu per posėdžių sekretoriatą pateikiami ne vėliau kaip prieš 2 dienas iki posėdžio. Kurie Vyriausybės nariai turi atsakyti į jiems raštu pateiktus klausimus, likus iki Seimo posėdžio 24 valandoms nustato Seimo seniūnų sueiga, paprastai atsižvelgdama į pateiktų raštu klausimų skaičių. Seimo Pirmininkas nustato numatomų atsakyti, pateiktų raštu klausimų eilę ir prieš Seimo posėdį informuoja apie ją Seniūnų sueigą.

Atsakymams į iš anksto raštu pateiktus Seimo narių klausimus skiriama 15 minučių. Likęs laikas skiriamas atsakymams į papildomai užduodamus žodžiu klausimus. Šiuos klausimus užduoti pirmenybę turi tie Seimo nariai, į kurių raštu užduotus klausimus atsakinėja Vyriausybės narys. Likęs laikas skirstomas proporcingai frakcijų dydžiui kitų Seimo narių klausimams.

Žodžiu užduodamų klausimų trukmė negali viršyti 1 minutės, o Vyriausybės nario atsakymas į vieną klausimą negali viršyti 2 minučių.“

13. 214 straipsnio antrosios dalies antrąjį sakinį išdėstyti taip:

„Seimo valdyba gali nuspręsti, jog ir toks klausimas, kurio valstybinį ar visuomeninį reikšmingumą pripažįsta kuris nors komitetas arba frakcija, taip pat laikomas paklausimu.“

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO PIRMININKAS                            ČESLOVAS JURŠĖNAS

______________