LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL LIETUVOS KŪRYBINIŲ INDUSTRIJŲ PROJEKTŲ FINANSAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2013 m. kovo 13 d. Nr. ĮV-215

Vilnius

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2013 m. vasario 26 d. įsakymo Nr. ĮV-131 „Dėl Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2012 m. gruodžio 12 d. įsakymo Nr. ĮV-881 „Dėl Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių 2013 metams patvirtinimo“ vykdymo“ 2.1.2 punktą,

t v i r t i n u pridedamas Lietuvos kūrybinių industrijų projektų finansavimo taisykles.

 

Kultūros ministras                                                                      Šarūnas Birutis

 

_________________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2013 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. ĮV-215

 

LIETUVOS KŪRYBINIŲ INDUSTRIJŲ PROJEKTŲ FINANSAVIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos kūrybinių industrijų projektų finansavimo taisyklės (toliau – taisyklės) nustato Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai (toliau – ministerija) pateiktų Lietuvos kūrybinių industrijų projektų svarstymo ir vertinimo, taip pat valstybės biudžeto lėšų (toliau – lėšos) skyrimo ir atsiskaitymo už jas tvarką.

2. Šiose taisyklėse vartojama sąvoka kūrybinės industrijos  individo kūrybiniais sugebėjimais ir talentu pagrįstos veiklos, kurių tikslas bei rezultatas yra intelektinė nuosavybė ir kurios gali kurti materialią gerovę bei darbo vietas. Kūrybinėms industrijoms Lietuvoje priskiriamos kūrybinės bei ūkinės veiklos sritys: amatai, architektūra, dizainas, kinas ir videomenas, leidyba, vaizduojamasis, taikomasis menas, muzika, programinė įranga ir kompiuterinės paslaugos, radijo ir televizijos programų kūrimas ir transliacija, reklama, scenos menai ir kitos sritys, kuriose jungiasi kultūros bei ūkinės veiklos aspektai.

3. Lietuvos kūrybinių industrijų projektų (toliau – projektai) finansavimo tikslas – sudaryti sąlygas Lietuvos kūrybinių industrijų plėtrai šalyje, pristatyti jų pasiekimus šalyje ir užsienyje, skatinti jų veiklos tarptautiškumą bei kūrybos produktų eksportą ir tarpsektorinį bendradarbiavimą, siekiant kurti naujus produktus ar paslaugas, atitinkančias tvarios ir darnios plėtros principus.

4. Lėšos projektų finansavimui numatomos ministerijos biudžete.

5. Projektai finansuojami konkurso būdu, teikiant kultūros ministro nustatytos formos projektų paraiškas. Paraiškas finansavimui gali teikti kūrybinių industrijų srityse veikiantys, šias sritis pristatančius renginius organizuojantys juridiniai asmenys (toliau – projektų vykdytojai). Teikiantys paraišką projektų vykdytojai turi patvirtinti, kad ne mažiau kaip 30 proc. projekto įgyvendinimui reikalingų lėšų bus skirta iš kitų nei ministerijos skiriamos lėšos finansavimo šaltinių.

6. Prašomų lėšų suma turėtų būti ne mažesnė kaip 30 000 Lt ir ne didesnė kaip 200 000 Lt.

7. Iš dalies finansuojami šių kategorijų projektai:

7.1. Lietuvoje rengiami projektai (parodos, mugės, festivaliai, konferencijos, kūrybinės dirbtuvės ir pan.), kurių metu pristatomi atitinkamos kūrybinių industrijų srities geriausi Lietuvos arba Lietuvos ir užsienio valstybės (-ių) pasiekimai, skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas bei projekte dalyvaujančių juridinių ir / ar fizinių asmenų verslumas, sąlygojamas srities kūrybos produktų įsiliejimas į Lietuvos ir / ar užsienio valstybės (-ių) rinką bei pridėtinės vertės kūrimas;

7.2. kūrybinių industrijų sričių pristatymas užsienyje pasaulinės ar Europinės reikšmės parodose, mugėse, verslo misijose, festivaliuose ir panašiuose renginiuose, siekiant skatinti srities kūrybos produktų eksportą bei jų veiklos tarptautiškumą;

7.3. kūrybinių industrijų tarpsektorinio bendradarbiavimo projektai, skirti naujų, paremtų inovacijomis ir informacinėmis technologijomis, kūrybos produktų ar paslaugų, kurie didintų kultūros ir meno prieinamumą, sukūrimui.

8. Nefinansuojami šių taisyklių 7.1 ir 7.2 punktuose apibrėžtų kategorijų projektai šiose srityse: programinės įrangos ir kompiuterinių paslaugų, videomeno, kino, televizijos programų kūrimo ir transliacijos, reklamos ir leidybos.

 

II. PROJEKTŲ VERTINIMO PRIORITETAI IR KRITERIJAI

 

9. Vertinant šių taisyklių 7.1 ir 7.2 punktuose apibrėžtų kategorijų projektus prioritetas teikiamas:

9.1. projektams dizaino, architektūros, taikomųjų menų, vizualiųjų menų, muzikos srityse;

9.2. projektams, jungiantiems kelių kūrybinių industrijų srityje veikiančių juridinių ir / ar fizinių asmenų pristatymus;

9.3. projektams, skatinantiems tos srities kūrybos produktų įsiliejimą į Lietuvos ir / ar užsienio valstybės (-ių) rinką;

9.4. projektams, skatinantiems kūrybos produktų eksportą;

9.5. projektams, skatinantiems tos srities veiklos tarptautiškumą;

9.6. projektams, ugdantiems tos srities kūrybos ir verslumo gebėjimus.

10. Vertinant šių taisyklių 7.3 punkte apibrėžtos kategorijos projektus prioritetas teikiamas projektams, skirtiems didinti kultūros ir meno prieinamumą visuomenei.

11. Paraiškos vertinamos pagal šiuos kriterijus:

11.1. projekto atitiktis nurodytiems prioritetams;

11.2. numatomų projekto rezultatų pagrįstumas ir realumas;

11.3. projekto vykdytojo kvalifikacija ir galimybės įgyvendinti projektą;

11.4. kitų kultūros ir/ar ūkio subjektų indėlis įgyvendinant projektą;

11.5. projekto sklaidos ir viešinimo apimtys;

11.6. projekto sąmatos pagrįstumas ir realumas.

 

III. PARAIŠKŲ PATEIKIMO IR SVARSTYMO TVARKA

 

12. Kultūros ministro nustatytos formos paraiškos (pagal taisyklių 1 priede nurodytus reikalavimus) priimamos ministerijos interneto svetainėje (www.lrkm.lt) paskelbus projektų finansavimo konkursą. Konkursas gali būti skelbiamas 2 kartus per metus, kovo mėn. ir trečią ketvirtį. Trečią ketvirtį konkursas skelbiamas tuo atveju, jei per pirmą skelbimo kartą, įvertinus pateiktas paraiškas, nėra paskiriama visa šiai priemonei numatyta lėšų suma.

13. Skelbime nurodoma:

13.1. paraiškų priėmimo laikas;

13.2. paraiškų pateikimo būdas;

13.3. paraiškas priimantis skyrius;

13.4. priemonės vykdytojo vardas, pavardė, telefonas, elektroninis paštas;

13.5. paraiškų vertinimo prioritetai ir kriterijai, nurodyti šių taisyklių 9–11 punktuose;

13.6. kita projektų vykdytojams svarbi informacija.

14. Kartu su paraiška privaloma pateikti:

14.1. projekto vykdytojo steigimo dokumentų kopiją (nuostatai, įstatai, statutas ir pan.);

14.2. kitus dokumentus (jų kopijas), kurie pagrindžia paraiškoje nurodytą informaciją (susitarimai dėl paramos, finansinių įsipareigojimų, projekto dalyvių ir pan.).

15. Paraiškos 2 egzemplioriai siunčiami registruotu laišku, per pasiuntinį arba pateikiamos ministerijai tiesiogiai ir yra registruojamos ministerijos dokumentų valdymo sistemoje. Paraiškos elektroninė versija taip pat atsiunčiama skelbime nurodytu elektroniniu pašto adresu.

16. To paties projekto daliniam finansavimui gauti paraiška gali būti teikiama tik į vieną ministerijos strateginiame veiklos plane nurodytą programos priemonę. Jeigu projektą vykdo keli vykdytojai, projektas laikomas neskaidomu ir daliniam finansavimui gauti paraišką (paraiškoje privalo būti nurodyti visi vykdytojai) tik į vieną ministerijos strateginiame veiklos plane nurodytą programos priemonę turi teisę teikti tik vienas, pagrindinis, vykdytojas. Projektai negali būti dalinami į mažesnius projektus (vykdomus to paties ar kito vykdytojo), kuriems paraiškos būtų teikiamos ir skiriamas dalinis finansavimas jų įgyvendinimui kaip atskiriems projektams iš kitų ministerijos strateginiame plane nurodytų programų ir / ar priemonių.

17. Paraiškos nesvarstomos, jeigu nustatyta bent viena iš šių aplinkybių:

17.1. paraiška finansavimui gauti užpildyta netinkamai (nesilaikant nustatytos formos, pateikti ne visi paraiškoje nurodyti dokumentai ir pan.) ir projekto vykdytojas jos nepataisė priemonės vykdytojo nustatytais terminais;

17.2. paraiška pateikta pasibaigus ministerijos nustatytam paraiškų priėmimo terminui (paraiškas siunčiant paštu, galioja pašto spaude nurodyta paraiškos išsiuntimo data);

17.3. projekto vykdytojas nustatytais terminais neatsiskaitęs su ministerija už iš valstybės biudžeto ankstesniais metais finansuotus projektus ar neįvykdęs sutartyje dėl projekto finansavimo numatytų sąlygų;

17.4. projekto vykdytojas anksčiau gautas lėšas, skirtas projektams įgyvendinti, panaudojo ne pagal tikslinę paskirtį;

17.5. vyksta teisminiai ginčai tarp ministerijos ir projekto vykdytojo dėl ministerijai negrąžinamų netinkamai panaudotų ar nepanaudotų anksčiau gautų lėšų projektams įgyvendinti;

17.6. projekto vykdytojas pažeidė šių taisyklių 16 punkto reikalavimus.

18. Paraiškas svarsto ir kultūros ministrui teikia savo rekomendacijas dėl projektų finansavimo Lietuvos kūrybinių industrijų projektų ekspertų komisija (toliau – komisija).

19. Komisijos sudėtį trejiems metams tvirtina kultūros ministras.

20. Komisiją sudaro 5 nariai. Komisijos nariais kviečiami kūrybinių industrijų projektų vykdymo ir / ar vertinimo patirtį turintys asmenys.

21. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Komisijos darbui vadovauja posėdžio pirmininkas, kurį kiekvieno komisijos posėdžio metu išrenka komisijos nariai iš savo tarpo paprasta balsu dauguma.

22. Komisijos posėdžiai ir sprendimai yra teisėti, kai posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 4 komisijos nariai. Komisija sprendimus priima paprasta posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

23. Prieš pradedant svarstyti paraiškas komisijos nariai turi raštu informuoti priemonės vykdytoją apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą pasirašydami laisvos formos nešališkumo deklaraciją. Komisijos narys turi nusišalinti nuo projekto svarstymo, jeigu jis yra:

23.1. projekto vykdytojo darbuotojas, steigėjas, kolegialaus valdymo organo narys, dalininkas ar savininkas;

23.2. projekto kūrybinės grupės narys;

23.3. susijęs giminystės ryšiais su projekto vykdytojo darbuotojais, steigėjais, kolegialaus valdymo organo nariais, dalininkais ar savininkais.

24. Jeigu komisijos narys nenusišalina, kilus interesų konfliktui, jo balsavimo rezultatai tuo klausimu laikomi negaliojančiais.

25. Komisijos sekretoriumi paskiriamas priemonės vykdytojas.

26. Priemonės vykdytojas:

26.1. rengia skelbimus apie projektų konkursą pagal šių taisyklių 5–13 punktų reikalavimus ir organizuoja jų paskelbimą;

26.2. priima ir registruoja pateiktas paraiškas;

26.3. patikrina, ar gautos paraiškos atitinka taisyklėse nustatytus formaliuosius reikalavimus, bei įvertina paraiškos teikėjo atsiskaitymo ir dalinio finansavimo sutarčių įvykdymo rezultatus pagal visas ministerijos finansuotas programas;

26.4. informuoja projektų vykdytojus apie paraiškų, neatitinkančių reikalavimų, tikslinimo terminus;

26.5. teikia komisijai informaciją apie gautas paraiškas;

26.6. renka komisijos narių raštu pateiktą informaciją apie galimą privačių ir viešų interesų konfliktą ir jų pasirašytas nešališkumo deklaracijas;

26.7. organizuoja ir protokoluoja komisijos posėdžius;

26.8. atlieka būtiną techninį darbą bendradarbiaujant su komisija rengiant finansinio sprendimo projektą;

26.9. informuoja projektų vykdytojus apie komisijos sprendimus dėl pateiktų paraiškų;

26.10. rengia, tikslina sutartis ir sąmatas su projektų vykdytojais, registruoja jas;

26.11. renka projektų vykdymo ataskaitas ir prižiūri, kad projektų vykdytojai laikytųsi sutartyje numatytų ataskaitų pateikimo ir (ar) patikslinimo terminų;

26.12. fiksuoja pavėlavusius pateikti ataskaitas bei netinkamai atsiskaičiusius projektų vykdytojus, apie tai juos informuoja ir primena sutarties sąlygas. Sutarties sąlygų neįvykdžiusius projektų vykdytojus įtraukia į neatsiskaičiusių projektų vykdytojų sąrašą, apie tai informuoja kitų priemonių vykdytojus;

26.13. patikrina pagal savo kompetenciją veiklos ir finansines ataskaitas, nustatydamas, ar lėšos panaudotos pagal sąmatoje prie sutarties nurodytą paskirtį, parašu patvirtina atliktą patikrą ir finansines ataskaitas kartu su informacija apie projekto vykdymui skirtų lėšų nepanaudotą likutį teikia Buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės skyriaus darbuotojui, atsakingam už tos priemonės finansuojamų projektų patikrą;

26.14. atsakingam Buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės skyriaus darbuotojui pagal kompetenciją atlikus finansinių ataskaitų patikrą ir pateikus priemonės vykdytojui sąrašą su informacija apie atsiskaitymus, įvertina, ar pasiektas projekto tikslas ir ar tinkamai panaudotos skirtos lėšos;

26.15. nustačius, kad projektų vykdytojai lėšas faktiškai panaudojo nesivadovaudami patvirtintų išlaidų sąmata, laiku ar iš viso neįvykdė sutarties sąlygų, nedelsdamas raštu informuoja projektų vykdytojus, kad projekto vykdytojas privalo per 15 darbo dienų grąžinti ministerijai visą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto gautą sumą, bei informuoja apie tai, kad, lėšų negrąžinus, jos bus išieškotos teisės aktų nustatyta tvarka;

26.16. rengia projektų įgyvendinimo ataskaitų suvestines ir iki kitų metų sausio 20 d. teikia jas programos koordinatoriui bei Buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės skyriaus darbuotojui, atsakingam už priemonės lėšų apskaitos vykdymą.

27. Projektų vykdytojų paraiškos, paraiškų registravimo žurnalai, sutarčių registravimo žurnalai, ekspertų komisijos posėdžių protokolai ir jų registravimo žurnalai, projektų vykdymo ataskaitos ir jų registravimo žurnalai saugomi trejus metus skyriuje, kuriame dirba priemonės vykdytojas.

 


IV. LĖŠŲ SKYRIMO IR ATSISKAITYMO UŽ JŲ PANAUDOJIMĄ TVARKA

 

28. Lėšas projektams iš dalies finansuoti skiria kultūros ministras, atsižvelgdamas į komisijos rekomendacijas.

29. Kultūros ministro įsakymas apie lėšų paskirstymą projektams yra skelbiamas ministerijos interneto svetainėje (www.lrkm.lt).

30. Ministerija ir projekto vykdytojas, kuriam yra skiriamos lėšos, sudaro kultūros ministro nustatytos formos sutartį (taisyklių 2 priedas). Sutartyje nurodomi projekto įgyvendinimo terminai, finansavimo tvarka, atsiskaitymas, šalių atsakomybė už sutarties nevykdymą ir kitos sąlygos. Prie sutarties pridedama detali projektui skirtų lėšų išlaidų sąmata (taisyklių 3 priedas), kuri yra neatskiriama sutarties dalis.

31. Su ministerijos tiesioginio pavaldumo biudžetinėmis įstaigomis sutartys nesudaromos, šios įstaigos teikia tik iš dalies finansuojamo projekto sąmatas.

32. Projekto vykdytojas, gavęs dalinį finansavimą projektui vykdyti, bet dėl objektyvių priežasčių negalintis jo įvykdyti, turi nedelsdamas raštu apie tai informuoti ministeriją.

33. Projektui skirtos lėšos negali būti naudojamos kitiems tikslams, nei nurodyta su ministerija pasirašytoje sutartyje. Lėšos gali būti naudojamos tik tinkamoms projekto išlaidoms padengti. Išlaidos yra tinkamos, jeigu jos yra:

33.1. tiesiogiai susijusios su projektu ir būtinos jo įgyvendinimui;

33.2. patirtos einamaisiais metais ir projekto vykdymo laikotarpiu (nurodytu projekto paraiškoje ir sutartyje);

33.3. išlaidos aiškiai identifikuojamos ir pagrįstos teisės aktų reikalavimus atitinkančiais apskaitos dokumentais;

33.4. išlaidų paskirtis atitinka sąmatoje prie sutarties nurodytas išlaidas.

34. Skirtos lėšos negali būti naudojamos kitiems projektams įgyvendinti arba perkeliamos į kitus biudžetinius metus.

35. Iš dalies finansuojamų projektų administravimo išlaidos negali būti didesnės nei 20 procentų lėšų sumos, o nenumatytos išlaidos 10 procentų lėšų sumos, skirtos projektui įgyvendinti. Skiriamos lėšos negali būti naudojamos ilgalaikio turto įsigijimui arba kitiems projektams įgyvendinti.

Administravimo išlaidos – projekto tikslams pasiekti būtinos projekto vadovo ir darbuotojų darbo užmokesčio, biuro nuomos, komunalinių ir ryšių paslaugų, kanceliarinių prekių išlaidos.

Nenumatytos išlaidos – projekto tikslams pasiekti būtinos, kituose sąmatos straipsniuose neidentifikuotos išlaidos.

36. Skiriamos lėšos negali būti naudojamos padengti dalyvavimo asociacijose išlaidas.

37. Viešojo sektoriaus subjektai negali naudoti projekto lėšų darbuotojų darbo užmokesčiui, biuro nuomai ir komunalinėms paslaugoms apmokėti.

38. Projekto vykdytojas, negalintis įvykdyti projekto pagal ministerijos patvirtintą sąmatą ir norintis ją pakeisti, turi ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki sutartyje numatyto projekto įvykdymo termino pabaigos raštu kreiptis į ministeriją su argumentuotu prašymu patikslinti sąmatą. Sąmatos tikslinti nereikia, jeigu skirtumas tarp planuotų ir faktiškai panaudotų lėšų pagal atskirą sąmatos straipsnį sudaro iki 20 procentų.

39. Sprendimą tikslinti sąmatą priima priemonės vykdytojas, įvertinęs projekto vykdytojo nurodytas priežastis. Esant projekto turinio pasikeitimui, sprendimą tikslinti sąmatą priima komisija.

40. Projekto vykdytojui praleidus sąmatos tikslinimo terminą ar kitaip pažeidus sąmatų tikslinimo tvarką, sąmata netikslinama. Tokiu atveju išlaidos, viršijančios leidžiamus nukrypimus, yra pripažįstamos netinkamomis ir netinkamai panaudotos lėšos privalo būti grąžintos į ministerijos nurodytą sąskaitą iki einamųjų biudžetinių metų pabaigos. Negrąžintos lėšos išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka.

41. Pažeidus sąmatų tikslinimo tvarką išlaidos, viršijančios leidžiamus nukrypimus, yra pripažįstamos netinkamomis ir iki einamųjų biudžetinių metų pabaigos turi būti gražintos į ministerijos biudžetą.

42. Projektų vykdytojai praranda teisę trejus metus teikti paraiškas ir gauti finansavimą iš visų ministerijos strateginiame veiklos plane nurodytų programų ir (ar) priemonių ministerijai nustačius, kad jie:

42.1. pažeidė šių taisyklių 16 punktą ir nepagrįstai gavo lėšas. Jas projektų vykdytojai privalo grąžinti ministerijai per ministerijos nustatytą laikotarpį. Negrąžintos lėšos išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka;

42.2. nustatyta tvarka neatsiskaitė už ankstesniais metais finansuotus projektus.

43. Projekto vykdytojas privalo užtikrinti, kad perkant prekes ir paslaugas už valstybės biudžeto lėšas būtų laikomasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) nuostatų ir kitų su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų reikalavimų.

Finansinių metų pradžioje projekto vykdytojas privalo skaičiuoti planuojamą metų veiklos finansavimą. Jeigu numatoma, kad veikla bus daugiau kaip 50 procentų finansuojama iš valstybės ar savivaldybių biudžetų arba kitų valstybės ar savivaldybių fondų, arba Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatytų viešųjų ar privačiųjų juridinių asmenų lėšų, projekto vykdytojas tais finansiniais metais visus savo pirkimus, nepriklausomai nuo lėšų šaltinio, vykdo Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka. Jeigu projekto vykdytojas pagal planuojamą metų pradžioje finansavimą yra ne perkančioji organizacija, o per metus gavus finansavimą paaiškėja, kad jis tapo perkančiąja organizacija, visus pirkimus nuo šio momento jis privalo vykdyti vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu.

44. Vykdytojas už gautas lėšas atsiskaito sutartyje nustatyta tvarka ir teikia priemonės vykdytojui kultūros ministro nustatytų formų projekto įvykdymo ataskaitą (taisyklių 4 priedas) ir projekto įvykdymo faktines išlaidas patvirtinančių dokumentų sąrašą (taisyklių 5 priedas).

45. Ministerijai pareikalavus, projekto vykdytojas turi pateikti visus išlaidas pateisinančius ir apmokėjimą įrodančius dokumentus ar jų kopijas.

Išlaidų apmokėjimą patvirtinančiais dokumentais laikomi: prekių (paslaugų) tiekėjų pateiktos sąskaitos faktūros, PVM sąskaitos faktūros, pirkimo–pardavimo kvitai, kasos aparatų kvitai, darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiai, kelionių dokumentai, sutartys ir darbų priėmimo–perdavimo aktai bei kiti dokumentai, pateisinantys ir įrodantys patirtas išlaidas ir jų tikslingumą.

46. Nepanaudotas lėšas projekto vykdytojas grąžina ministerijai.

47. Lėšos pervedamos į projekto vykdytojo, kuriam skirtas dalinis finansavimas, atskirą sąskaitą, skirtą valstybės biudžeto lėšoms, pagal nustatytas valstybės iždo taisykles.

 

_________________

 


Lietuvos kūrybinių industrijų projektų finansavimo taisyklių

1 priedas

 

 

Gauta (data) 201__ m. __________ mėn. ____ d.  Paraiškos Nr. ____________

(Pildo ministerija)

 

LIETUVOS KŪRYBINIŲ INDUSTRIJŲ PROJEKTO FINANSAVIMO PARAIŠKA

 

1. Informacija apie projekto vykdytoją

 

1.1. Juridinio asmens pavadinimas, teisinė forma, kodas

......................................................................................................................................................

 

1.2. Buveinės ir / ar susirašinėjimo adresas, telefono Nr., el. pašto adresas

......................................................................................................................................................

 

1.3. Juridinio asmens vadovo vardas, pavardė, telefono Nr., el. pašto adresas

......................................................................................................................................................

 

1.4. Projekto vadovo vardas, pavardė, telefono Nr., el. pašto adresas

......................................................................................................................................................

 

1.5. Banko pavadinimas, banko kodas, sąskaitos numeris. ..........................................................

 

1.6. Informacija apie juridinio asmens meno projektų vadybos rengimo patirtį Lietuvoje ir užsienio valstybėse per paskutinius trejus metus, nurodant projektų pavadinimus, jų įgyvendinimo datas ir biudžetus (didesnės apimties nei 30 000 Lt)

......................................................................................................................................................

 

2. Informacija apie projektą

 

2.1. Pavadinimas ..........................................................................................................................

 

2.2. Kategorija, į kurią teikiamas projektas  (kas tinka,  pažymėti)

£[] Lietuvoje rengiami projektai (parodos, mugės, festivaliai, konferencijos, kūrybinės dirbtuvės ir pan.);

£[] Kūrybinių industrijų įvairių sričių pristatymas užsienyje pasaulinės ar Europinės reikšmės parodose mugėse, verslo misijose, festivaliuose ir panašiuose renginiuose, siekiant skatinti srities kūrybos produktų eksportą ir jų veiklos tarptautiškumą.

£[] Tarpsektorinio bendradarbiavimo projektai, skirti naujų, paremtų inovacijomis ir informacinėmis technologijomis, kūrybos produktų ar paslaugų, kurie didintų kultūros ir meno prieinamumą, sukūrimui.

 

2.3. Įgyvendinimo vieta (valstybė, miestas, įstaiga / renginys ir pan.)

......................................................................................................................................................

 

2.4. Projekto įgyvendinimo pradžia ir pabaiga (laikotarpis, kurio pradžioje turi būti pradėtos, o pabaigoje turi būti baigtos visos projekto veiklos bei patirtos visos su projekto įgyvendinimu susijusios tinkamos finansuoti išlaidos)

......................................................................................................................................................

 

2.5. Išsamus projekto apibūdinimas

 

2.5.1. Projekto tikslai, uždaviniai

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

2.5.2. Kiti projekto dalyviai (juridiniai ir / ar fiziniai asmenys,  dalyvausiantys projekto įgyvendinime ar būsią jo sudedamąja dalimi)

......................................................................................................................................................

2.5.3. Laukiami projekto kokybiniai ir kiekybiniai rezultatai (turi būti realūs ir įvykdomi, sudarantys galimybę vertinti projekto iškeltų tikslų įgyvendinimą; pvz., pristatytų,  parduotų kūrybos produktų skaičius; sudarytų,  numatomų sudaryti eksporto, tarptautinio bendradarbiavimo sutarčių skaičius, sukurta pridėtinė vertė,  ekspozicijoje,  projekte apsilankiusiųjų  skaičius,  produktų skaičius ir kt.)

......................................................................................................................................................

2.5.4. Papildoma informacija

......................................................................................................................................................

 

2.5.6. Informacija apie numatomą projekto sklaidą, viešinimą informacinėse priemonėse

......................................................................................................................................................

 

2.6. Projekto įgyvendinimo planas (pasirengimo projektui įgyvendinti ir projekto įgyvendinimo konkretūs terminai įvardijant veiklas):

Sausis ...........................................................................................................................................

Vasaris ..........................................................................................................................................

Kovas ...........................................................................................................................................

Balandis .......................................................................................................................................

Gegužė .........................................................................................................................................

Birželis .........................................................................................................................................

Liepa ............................................................................................................................................

Rugpjūtis ......................................................................................................................................

Rugsėjis ........................................................................................................................................

Spalis ............................................................................................................................................

Lapkritis .......................................................................................................................................

Gruodis ........................................................................................................................................

 

3. Projekto finansavimas ir planuojamos pajamos

 

3.1. Detali projekto išlaidų sąmata

 

Nr.

Išlaidų pavadinimas

1.

Sutarčių su fiziniais asmenimis išlaidos (projektą vykdančių juridinio asmens darbuotojų atlyginimai (išskyrus viešojo sektoriaus subjektus, biudžetines įstaigas); atlyginimai pagal autorines sutartis; atlyginimai pagal sutartis dėl atlikėjų teisių; atlyginimai pagal atlikėjo ir kitų atlygintinų paslaugų sutartis)

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Visa reikalinga  suma, Lt

Iš KM prašoma suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

2.

Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto įsigijimas (pvz., įrenginiai, mašinos, kompiuterinė programinė įranga, kompiuterinės programinės įrangos licencijos, literatūros ir meno kūriniai ir kt.) (Kultūros ministerija neskiria lėšų ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto įsigijimui):

 

 

100% turto vertės, Lt

Mato vnt. 

Vnt. kaina

Kiekis

Reikalinga suma (nurodant šaltinius, iš kurių lėšų bus padengtos išlaidos)

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

3.

Prekių įsigijimas (projekto tikslams pasiekti būtinos prekės, kurių vnt. kaina yra iki 1000 Lt):

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Visa reikalinga suma, Lt

Iš KM prašoma suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

4.

Komandiruočių ir piniginių kompensacijų išlaidos (kelionių, nakvynės bei dienpinigių / maistpinigių išlaidos.):

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Visa reikalinga suma, Lt

Iš KM prašoma suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

5.

Paslaugų įsigijimas iš juridinių asmenų ir kitos išlaidos (pvz., reklamos, spaudos, reprezentacinės, įrangos ir patalpų nuoma, licencijos ir kt.):  

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Visa reikalinga suma, Lt

Iš KM prašoma suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

6.

Projekto administravimo išlaidos (pvz., biuro išlaidos: patalpų nuoma, komunalinės paslaugos, ryšio paslaugos, kanceliarinės prekės. Personalo išlaidos: projekto finansininko ir vadovo atlyginimai, darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos, personalo mokymai) (Kultūros ministerija projekto administravimo išlaidoms skiria ne daugiau nei 20% nuo bendros Kultūros ministerijos skiriamos lėšų sumos):

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Visa reikalinga suma, Lt

Iš KM prašoma suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

7.

Nenumatytos išlaidos (iki 10% tik tiesiogiai su projekto vykdymu susijusios, kituose straipsniuose nenurodytos, išlaidos)

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Visa reikalinga suma, Lt

Iš KM prašoma suma, Lt

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO:

 

 

 

3.2. Visas projekto biudžetas ................................................................................................... Lt

 

3.3. Iš Kultūros ministerijos prašomo finansavimo dydis........................................................ Lt

 

3.4. Duomenys apie projekto partnerius ir rėmėjus, jų finansinį indėlį ar numatomas suteikti paslaugas:

3.4.1. esami partneriai ir rėmėjai (gautos lėšos, planuojamo partnerių indėlio vertė ir pan.)

......................................................................................................................................................

 

3.4.2. galimi rėmėjai, laukiamas indėlis (indėlio vertė)

......................................................................................................................................................

 

3.5. Planuojamos pajamos iš projekto veiklos

......................................................................................................................................................

 

4. Valstybės biudžeto lėšomis finansuotų projektų vykdymo patirtis:

(Išvardinti per paskutinius dvejus metus valstybės biudžeto lėšomis finansuotus vykdytus projektus. Nurodyti jiems skirtą valstybės biudžeto lėšų sumą, projekto rezultatus. Pateikti informaciją apie atsiskaitymą už valstybės biudžeto lėšas (atsiskaityta, neatsiskaityta)

Eil. Nr.

Projekto pavadinimas, sutarties numeris ir data

Skirta valstybės biudžeto lėšų suma

Projekto įvykdymo rezultatai

Atsiskaitymas už gautas valstybės biudžeto lėšas

4.1.

 

 

 

 

4.2.

 

 

 

 

4.n.

 

 

 

 

 

PRIDEDAMA:

1. Projekto vykdytojo steigimo dokumentų kopija (nuostatai, įstatai, statutas ir pan.)

2. Projekto partnerių indėlio į projektą patvirtinimas (pasirašyta sutartis, ketinimų protokolas, indėlį patvirtinantis raštas ir pan.).

3. Kita projekto vykdytojo manymu papildoma  svarbi informacija (nurodyti konkrečius dokumentus)

3.1. ...............................................................................................................................................

3.2. ...............................................................................................................................................

 

Patvirtinu, kad ne mažiau nei 30 proc. bendros projekto vykdymo sąmatos užtikrinsiu ne iš ministerijos skiriamos lėšų sumos; paraiškoje pateikta informacija yra tiksli ir teisinga; dėl šio projekto (ar jo dalies) įgyvendinimo tais pačiais biudžetiniais metais dalinio finansavimo pagal kitas Kultūros ministerijos strateginiame veiklos plane nurodytas programas ir / ar priemones nėra kreiptasi.   Gavęs (-usi) Kultūros ministerijos finansavimą įsipareigoju pateikti galutines ataskaitas.

 

 

___________________

(juridinio asmens vadovo vardas, pavardė)

A. V.

(parašas)

 

__________________________

(asmens, atsakingo už finansinę  veiklą vardas, pavardė)

(parašas)

 

_________________

 


Lietuvos kūrybinių industrijų projektų finansavimo taisyklių

2 priedas

 

      LIETUVOS KŪRYBINIŲ INDUSTRIJŲ PROJEKTO FINANSAVIMO SUTARTIS

 

201     m.                d. Nr. ______

 

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija (toliau – Ministerija), atstovaujama ____________________, ir ___________________________________________________________________________ ,

(projekto vykdytojo pavadinimas, teisinė forma, kodas)

(toliau – Vykdytojas), atstovaujama(-s) ___________________________________________  

(projekto vykdytojo vadovo pareigų pavadinimas, vardas, pavardė)

(toliau kartu – Šalys), sudarė šią sutartį:

 

1. Sutarties dalykas:

1.1. Šios sutarties dalykas yra projekto _______________________________________

(projekto pavadinimas)

(toliau – projektas) įgyvendinimo dalinis finansavimas.

 

1.2. Priemonės kodas Ministerijos strateginiame veiklos plane_____________________ .

 

2. Šalių įsipareigojimai:

2.1. Ministerija įsipareigoja:

2.1.1. vadovaudamasi Lietuvos Respublikos kultūros ministro 201__ m. __________ d. įsakymo Nr. ___  _______ punktu, iš dalies finansuoti šios sutarties 1.1 punkte nurodytą projektą ir skirti šiam  tikslui, atsižvelgiant į pridedamą Ministerijos patvirtintą sąmatą (toliau – sąmata), kuri yra neatskiriama šios sutarties dalis,               litų;

(suma skaičiais ir žodžiais)

2.1.2. lėšas pervesti Vykdytojui (_____________) į atskirą sąskaitą, skirtą tik valstybės

(juridinio asmens kodas)

biudžeto lėšoms, _________________, esančią _____________________________________

(sąskaitos numeris)                                                  (banko pavadinimas, kodas)

2.2. Vykdytojas įsipareigoja:

2.2.1. užtikrinti 30 proc. lėšų Projektui vykdyti;

2.2.2. sutarties 1.1 punkte nurodytą projektą įgyvendinti iki 201__ m. ________ d. ;

2.2.3. skirtas valstybės biudžeto lėšas naudoti tik pagal prie šios sutarties patvirtintą sąmatą ir tik tinkamoms projekto išlaidoms padengti. Išlaidos yra laikomos tinkamomis, jeigu jos yra:

2.2.3.1. tiesiogiai susijusios su projektu ir būtinos jo įgyvendinimui;

2.2.3.2. patirtos einamaisiais metais ir projekto vykdymo laikotarpiu (iki šios sutarties 2.2.1 punkte nurodyto termino);

2.2.3.3. išlaidų paskirtis atitinka sąmatoje prie sutarties nurodytas išlaidas;

2.2.3.4. išlaidos aiškiai identifikuojamos ir pagrįstos teisės aktų reikalavimus atitinkančiais apskaitos dokumentais;

2.2.4. užtikrinti, kad perkant prekes, paslaugas, darbus valstybės biudžeto lėšomis būtų laikomasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) ir kitų įstatymų bei teisės aktų nustatytos tvarkos, tiekėjų lygiateisiškumo, skaidrumo ir nešališkumo principų;

2.2.5. apskaitą, susijusią su projekto įgyvendinimu, tvarkyti vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais;

2.2.6. įgyvendinus projektą (terminas nurodytas 2.2.2 punkte) per 10 darbo dienų Ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Profesionalaus meno skyriui pateikti:

2.2.6.1. kultūros ministro nustatytos formos ataskaitą apie projekto įvykdymo rezultatus, numatytų tikslų įgyvendinimą, paramą iš kitų finansavimo šaltinių, projekto dalyvių skaičių ir kitus veiksnius;

2.2.6.2. kultūros ministro nustatytos formos projekto įvykdymo faktines išlaidas patvirtinančių dokumentų sąrašą;

2.2.7. Ministerijai pareikalavus, pateikti visus išlaidas pateisinančius ir atsiskaitymą įrodančius dokumentus ar jų tinkamai patvirtintas kopijas. Jeigu pateiktų išlaidas pateisinančių ir apmokėjimą įrodančių dokumentų turinys aiškiai neįrodo patirtų išlaidų pobūdžio ir paskirties, išlaidos pripažįstamos netinkamomis ir  skirtos lėšos yra grąžinamos į Ministerijos sąskaitą arba išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka;

2.2.8. projekto reklaminėje medžiagoje nurodyti, kad projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija;

2.2.9. nepanaudotas valstybės biudžeto lėšas pasibaigus projektui per 5 darbo dienas, bet ne vėliau kaip iki einamųjų biudžetinių metų gruodžio 15 d., grąžinti į Ministerijos sąskaitą (LT44 7300 0100 0245 6468);

2.2.10. neperleisti jokių savo teisių ir įsipareigojimų, kylančių iš šios sutarties, tretiesiems asmenims.

 

3. Papildomos sutarties sąlygos:

3.1. Pagal Ministerijos patvirtintą sąmatą planuotos išlaidų rūšys netikslinamos, jeigu skirtumas tarp planuotų ir faktiškai panaudotų lėšų pagal atskirą sąmatos straipsnį neviršija gautos sumos 20 procentų. Jei skirtumas viršija 20 procentų, Vykdytojas ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki sutarties 2.2.1 punkte nurodyto projekto įvykdymo termino pabaigos Ministerijai pateikia argumentuotą prašymą dėl sąmatos straipsnių tikslinimo. Kartu su prašymu pateikiama patikslinta projekto sąmata.

3.2. Įvykdžius projektą, praleidus sąmatos tikslinimo terminą ar kitaip pažeidus sąmatos tikslinimo tvarką, sąmata netikslinama. Tokiu atveju išlaidos, viršijančios leidžiamus nukrypimus, pripažįstamos netinkamomis ir netinkamai panaudotos valstybės biudžeto lėšos turi būti grąžintos Ministerijai iki einamųjų biudžetinių metų pabaigos. Negrąžintos valstybės biudžeto lėšos išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka.

3.3. Jeigu viena iš šalių dėl nenumatytų priežasčių negali įvykdyti kurio nors šios sutarties punkto, apie tai ne vėliau kaip likus 20 darbo dienų iki sutarties 2.2.1 punkte nurodyto projekto įvykdymo termino pabaigos privalo informuoti kitą šalį dėl sutarties papildymo, pakeitimo.

3.4. Vykdytojas, gavęs finansavimą projektui ir negalintis jo įvykdyti, apie tai ne vėliau kaip likus 20 darbo dienų iki sutarties 2.2.1 punkte nurodyto projekto įvykdymo termino pabaigos privalo informuoti Ministeriją. Tokiu atveju projektui skirtos valstybės biudžeto lėšos privalo būti grąžintos į Ministerijos nurodytą sąskaitą iki einamųjų biudžetinių metų pabaigos. Negrąžintos lėšos išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka.

3.5. Ministerija neatsako už sutarties vykdymo nesklandumus, kylančius dėl sutartyje neteisingai nurodytų Vykdytojo rekvizitų bei kitų duomenų. Už jų tikslumą ir teisingumą atsako Vykdytojas.

3.6. Sutarties sąlygos gali būti keičiamos ir pildomos tik raštišku šalių susitarimu.

3.7. Sutartis gali būti nutraukta:

3.7.1. rašytiniu sutarties šalių susitarimu;

3.7.2. vienos iš sutarties šalių rašytiniu reikalavimu, jei kita šalis nevykdo ar netinkamai vykdo šioje sutartyje nustatytus įsipareigojimus, apie tai raštu informuojant kaltąją sutarties šalį ne vėliau nei prieš 14 kalendorinių dienų iki numatomo sutarties nutraukimo.

3.8. Ginčai dėl šios sutarties vykdymo sprendžiami šalių susitarimu, o nesusitarus – Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

3.9. Sutartį nutraukus dėl Vykdytojo kaltės, Vykdytojas privalo per 15 kalendorinių dienų nuo sutarties nutraukimo dienos grąžinti Ministerijai visą gautą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto sumą.

3.10. Sutartį nutraukus dėl Ministerijos kaltės, Ministerija pagal Vykdytojo pateiktus atsiskaitymo dokumentus apmoka sąmatoje numatytas projekto vykdymo išlaidas, padarytas iki sutarties nutraukimo dienos, tačiau ne daugiau, negu buvo numatyta sutarties 2.1.1 punkte.

3.11. Nustačius, kad Vykdytojas paraišką to paties projekto daliniam finansavimui gauti pateikė daugiau kaip vieną Ministerijos strateginiame plane nurodytą programos priemonę arba paraišką to paties projekto daliniam finansavimui gauti taip pat pateikė ir kitas (-i) Vykdytojo partneris (-iai), visos apgaulės būdu gautos valstybės biudžeto lėšos privalo būti grąžintos Ministerijai per Ministerijos nustatytą laikotarpį. Negrąžintos valstybės biudžeto lėšos išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka.

3.12. Sutartis sudaryta dviem vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais, po vieną kiekvienai šaliai.

3.13. Sutartis įsigalioja nuo pasirašymo dienos.

 

4. Šalių rekvizitai:

 

Ministerija

Vykdytojas

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

 

Kodas 188683671

 

J. Basanavičiaus g. 5, LT-01118 Vilnius

 

Sąsk. Nr. LT44 7300 0100 0245 6468

 

AB bankas „Swedbank“

 

Banko kodas 73000

 

Telefonas (8 5) 219 3441

 

Faksas (8 5) 262 3120

 

 

_____________

(pareigų pavadinimas) A.V.

_____________

(pareigų pavadinimas) A.V.

 

_____________

(parašas)

_____________

(parašas)

 

_____________

(vardas, pavardė)

_____________

(vardas, pavardė)

 

_________________

 


Lietuvos kūrybinių industrijų projektų finansavimo taisyklių

3 priedas

 

       LIETUVOS KŪRYBINIŲ INDUSTRIJŲ PROJEKTO FINANSAVIMO IŠLAIDŲ SĄMATA

 

PROJEKTO _________________________________

(pavadinimas)

 

Nr.

Išlaidų pavadinimas

1.

Sutarčių su fiziniais asmenimis išlaidos (projektą vykdančių juridinio asmens darbuotojų atlyginimai (išskyrus viešojo sektoriaus subjektus, biudžetines įstaigas); atlyginimai pagal autorines sutartis; atlyginimai pagal sutartis dėl atlikėjų teisių; atlyginimai pagal atlikėjo ir kitų atlygintinų paslaugų sutartis)

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Suma Lt

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

2.

Paslaugų iš juridinių asmenų išlaidos (transporto, technikos nuomos, vertimų, reklamos ir kt.)

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Suma Lt

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

3.

Prekių išlaidos (projekto tikslams pasiekti būtinos prekės, kurių vnt. kaina yra iki 1000 Lt)

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Suma Lt

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

4.

Komandiruočių ir kviestinių projekto dalyvių piniginių kompensacijų išlaidos (kelionės, nakvynės bei dienpinigių / maistpinigių išlaidos)

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Suma Lt

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

5.

Administravimo išlaidos (iki 20 % – projekto tikslams pasiekti būtinos išlaidos: projekto vadovo ir darbuotojų darbo užmokesčio (išskyrus viešojo sektoriaus subjektus, biudžetines įstaigas), biuro nuomos ir komunalinių paslaugų (išskyrus viešojo sektoriaus subjektus, biudžetines įstaigas), ryšių paslaugų, kanceliarinių prekių )

 

 

Mato vnt.

Vnt. kaina

Kiekis

Suma Lt

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

6.

Nenumatytos išlaidos (iki 10 %tik tiesiogiai su projekto vykdymu susijusios, kituose straipsniuose nenurodytos išlaidos)

 

 

Suma Lt

1.

 

 

 

Iš viso:

 

IŠ VISO:

 

 

_______________

Projekto vykdytojo vadovo vardas ir pavardė

A.V.

__________

parašas

 

_______________

Projekto vykdytojo vyriausiojo finansininko vardas ir pavardė

__________

parašas

 

_________________

 

Lietuvos kūrybinių industrijų projektų finansavimo taisyklių

4 priedas

 

       LIETUVOS KŪRYBINIŲ INDUSTRIJŲ PROJEKTO FINANSAVIMO ATASKAITA

 

__________________________________________________________________________

(projekto vykdytojo pavadinimas, teisinė forma, kodas)

 

__________________________________________________________________________

(projekto vykdytojo adresas, telefonas, el. pašto adresas)

 

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

J. Basanavičiaus g. 5, LT-01118 Vilnius

 

___________________________________________________________________________

(projekto pavadinimas kilmininko linksniu, didžiosiomis paryškintomis raidėmis)

 

ĮVYKDYMO 201 _____ M.

 

ATASKAITA

 

__________Nr. _______

(pildo ministerija)

 

Programa ______________________________

(Kultūros ministerijos programos pavadinimas)

Priemonės kodas _____________________________________________________________

(Priemonės kodas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos strateginiame  veiklos plane)

 

Sutartyje (____________, Nr. ____) nurodytas projekto įgyvendinimo terminas: 201__ m. _____ __ d.

(data)

 

Projekto vykdymo rezultatų analizė

Trumpas projekto apibūdinimas

(Projekto pobūdis, pvz.: mugė, paroda, festivalis, konferencija, kūrybinės dirbtuvės,  naujas kūrybos produktas ir kt.)

 

Projekto tikslų ir uždavinių įgyvendinimas

 

Dalyviai (juridiniai ir / ar fiziniai asmenys), su kuriais bendradarbiauta įgyvendinant projektą, siekiant jo tikslų ir rezultatų (nurodomas pavadinimas ir bendras dalyvių skaičius)

 

Pasiekti  projekto rezultatai – kokybiniai rodikliai

 

Pasiekti projekto rezultatai – kiekybiniai rodikliai  (pvz.: pristatytų,  parduotų produktų skaičius; sudarytų,  numatomų sudaryti eksporto, tarptautinio bendradarbiavimo sutarčių skaičius, sukurta pridėtinė vertė,  ekspozicijų, renginių, apsilankiusiųjų projekte,  leidinių skaičius ir kt.)

*Privalomai pildoma taisyklių 7.1 ir 7.2 punktuose numatytų  kategorijų  projektams

 

Projekto metu sukurto kūrybinio produkto praktinio pritaikymo užtikrinimas ir tęstinumas

*Privalomai pildoma 7.3 taisyklių punkte numatytos kategorijos projektams

 

Informacija apie projekto sklaidą Lietuvoje ir / ar užsienio šalyse

 

Informacija apie projekto sklaidą viešojo informavimo priemonėse (nuorodos tinklalapiuose arba svarbesnių publikacijų kopijos)

 

Informacija apie kitus projekto finansavimo šaltinius, jų finansinį indėlį:

1. Finansinė parama (Lietuvos Respublikos valstybės ar savivaldybių biudžetų lėšos, kitų šalių (ES ir trečiųjų šalių) lėšos, kiti rėmėjai (nurodyti rėmėjų pavadinimus ir skirtas pinigų sumas)

2. Kita parama (nurodyti rėmėjų pavadinimus, paramos pobūdį (pvz., suteiktos nuolaidos prekėms ar paslaugoms įsigyti) ir įvardinti apytikslę paramos finansinę išraišką)

 

Informacija apie iš projekto gautas faktines pajamas

 

 

Patvirtiname, kad projekto vykdymui skirtos lėšos ___________________________________

(suma skaičiais ir žodžiais)

_____________________________ panaudotos pagal paskirtį išlaidų sąmatoje prie 201 ___m.

____ mėn. ____d.  sutarties Nr. _____ nurodytoms išlaidoms padengti.

(Nepanaudotos lėšos ____________ Lt _______________________________________  litų)

(suma skaičiais ir žodžiais)

grąžintos į Kultūros ministerijos sąskaitą _________________________________________ ).

(grąžinimo dokumento data ir Nr.)

Išlaidų sumos atitinka išlaidas pateisinančius dokumentus, nurodytus faktines projekto išlaidas pagrindžiančių dokumentų sąraše. Visos ministerijos skirtos lėšos panaudotos projekto tikslui pasiekti.

 

Projekto vykdytojo vadovas

___________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

Vyriausiasis buhalteris (finansininkas)

___________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

Ataskaitą užpildęs asmuo:

 

________________________________

(Vardas, pavardė, tel., el. pašto adresas) 

 

ATASKAITĄ PRIĖMĖ:

___________________________________________________________________________

(Kultūros ministerijos valstybės tarnautojo (darbuotojo), atsakingo už priemonės vykdymą, pareigų pavadinimas

 

____________________

(parašas)

____________________

(vardas, pavardė)

____________________

(data)

 

_________________

 

 

 

Lietuvos kūrybinių industrijų

projektų finansavimo taisyklių

5 priedas

 

(Lietuvos  kūrybinių industrijų projekto įvykdymo faktines išlaidas patvirtinančių dokumentų sąrašo forma)

 

__________________________________________________

(Projekto vykdytojo pavadinimas, teisinė forma, įmonės kodas)

 

__________________________________________________

(Projekto pavadinimas, sutarties data ir numeris)

 

__________________________________________________

 

(Projekto įvykdymo data)

 

PROJEKTO ĮVYKDYMO FAKTINES IŠLAIDAS PATVIRTINANČIŲ DOKUMENTŲ SĄRAŠAS

 

Eilės Nr.

Išlaidos pagal patvirtintą sąmatą prie sutarties

Faktines išlaidas patvirtinantys dokumentai

(sutartys, priėmimo–perdavimo aktai, sąskaitos, PVM sąskaitos-faktūros, priskaitymo žiniaraščiai ir kt.)

išlaidų pavadinimas ir paskirtis

data

numeris

pavadinimas

prekių ar paslaugų teikėjas

suma litais

pavadinimas

suma litais

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

0,00

 

 

 

 

0,00

 

 

Patvirtiname, kad šioje ataskaitoje nurodytos išlaidų sumos apmokėtos iš Ministerijos pervestų lėšų projektui vykdyti ir atitinka išlaidas pateisinančius dokumentus.

 

Remiantis Viešųjų pirkimų įstatymo 4 str. 2 d., projekto vykdytojas yra / nėra perkančioji organizacija (kas tinkama, pabraukti).

 

Lėšos panaudotos vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka (jeigu projekto vykdytojas yra perkančioji organizacija).

 

____________________________________________________________________________________________

(Jeigu projekto vykdytojas yra perkančioji organizacija, nurodyti viešųjų pirkimų būdus, apimtis ir pan., taikytus valstybės biudžeto lėšomis perkant prekes, paslaugas ir kt.)

 

 

Projekto vykdytojo vadovas

___________________

(vardas ir pavardė, parašas)

 

Vyriausiasis buhalteris (finansininkas)

___________________

(vardas ir pavardė, parašas)

 

____________________

(Vardas ir pavardė, tel. Nr., el. pašto adresas)

 

 

ATASKAITĄ PRIĖMĖ:

PATIKRINO, AR LĖŠOS PANAUDOTOS PAGAL SUTARTYJE NUMATYTAS SĄLYGAS:

______________________

(Kultūros ministerijos valstybės tarnautojo ar darbuotojo, atsakingo už priemonės vykdymą, pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

______________________

(Kultūros ministerijos valstybės tarnautojo ar darbuotojo, atsakingo už priemonės vykdymą, pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

______________________

Parašas ir ataskaitos gavimo data

______________________

(Parašas, išvados ir perdavimo Buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės skyriui data)

 

ATASKAITĄ PRIĖMĖ IR PATIKRINO:

 

______________________________

(Kultūros ministerijos Buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės skyriaus valstybės tarnautojo ar darbuotojo pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

 

______________________________

(Parašas, data ir išvados apie įtraukimą į apskaitą)

 

_________________