LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LEIDIMŲ GYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE UŽSIENIEČIAMS IŠDAVIMO, KEITIMO BEI PANAIKINIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2000 m. gegužės 1 d. Nr. 486

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties (Žin., 1998, Nr. 115-3236) 10 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Leidimų gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išdavimo, keitimo bei panaikinimo tvarką (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. vasario 21 d. nutarimą Nr. 116 „Dėl Imigravimo klausimų sprendimo tvarkos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1992, Nr. 12-338);

2.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. kovo 31 d. nutarimą Nr. 218 „Dėl leidimų nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo“ (Žin., 1992, Nr. 17-467);

2.3. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. kovo 6 d. nutarimą Nr. 321 „Dėl kai kurių Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų imigravimo klausimais dalinio pakeitimo“ (Žin., 1995, Nr. 21-497).

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                        Andrius Kubilius

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                 Česlovas Blažys

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2000 m. gegužės 1 d.

nutarimu Nr. 486

 

Leidimų gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išdavimo, keitimo bei panaikinimo tvarka

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši tvarka reglamentuoja leidimų gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išdavimą, keitimą bei panaikinimą, taip pat nustato tai vykdančių valstybės institucijų kompetenciją.

Ši tvarka nereglamentuoja leidimų gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo užsieniečiams, ieškantiems politinio prieglobsčio Lietuvos Respublikoje, taip pat užsieniečiams, kurių kitokią teisinę padėtį nustato Lietuvos Respublikos įstatymai ir tarptautinės sutartys.

2. Užsienietis, kuris ketina apsigyventi Lietuvos Respublikoje laikinai arba nuolat, Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka privalo gauti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje.

3. Užsieniečiams išduodami šie leidimai gyventi Lietuvos Respublikoje:

3.1. leidimas laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje;

3.2. leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

4. Leidimo laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje ir leidimo nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje formas nustato Vidaus reikalų ministerija, suderinusi tai su Užsienio reikalų ministerija.

5. Leidimus gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išduoda, keičia bei panaikina Vidaus reikalų ministerija ar jos įgaliota institucija.

6. Leidimas laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje išduodamas užsieniečiui neatsižvelgiant į jo amžių.

7. Leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išduodamas ir keičiamas užsieniečiui nuo 18 metų.

Užsieniečiui iki 18 metų atskiras dokumentas, patvirtinantis teisę gyventi Lietuvos Respublikoje neribotą laiką, neišduodamas, tačiau galiojančiame jo kelionės dokumente daroma Vidaus reikalų ministerijos nustatyta žyma.

8. Dėl leidimo laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo užsieniečiui iki 18 metų gali kreiptis tokio užsieniečio teisėtas atstovas.

9. Užsieniečiui, kuris turi leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ilgiau nei vienerius metus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų registro įstatymu, suteikiamas asmens kodas.

10. Leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiui neišduodamas, jeigu:

10.1. užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje keltų grėsmę jos saugumui, viešajai tvarkai, gyventojų sveikatai ir dorovei;

10.2. duomenys, kuriuos apie save pateikia užsienietis, neatitinka tikrovės;

10.3. užsieniečiui uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką;

10.4. užsienietis neturi pakankamai lėšų pragyventi Lietuvos Respublikoje;

10.5. užsienietis neturi galiojančio sveikatos draudimą patvirtinančio dokumento (tik leidimo laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo atveju).

 

II. LEIDIMAS UŽSIENIEČIUI LAIKINAI APSIGYVENTI LIETUVOS RESPUBLIKOJE

 

11. Leidimas laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje (toliau vadinama – laikinasis leidimas) išduodamas užsieniečiui, kuris ketina gyventi Lietuvos Respublikoje ilgiau kaip 90 dienų per metus ir turi teisę laikinai joje apsigyventi.

12. Teisę gauti laikinąjį leidimą užsienietis turi, jeigu:

12.1. jis išsaugojo teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo nustatyta tvarka;

12.2. Lietuvos Respublikoje gyvena užsieniečio tėvai arba vienas iš jų, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai;

12.3. Lietuvos Respublikoje gyvena užsieniečio vaikai, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai;

12.4. Lietuvos Respublikoje gyvena užsieniečio sutuoktinis, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis arba turi leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

13. Laikinasis leidimas taip pat gali būti išduotas, jeigu užsienietis:

13.1. turi pakankamai pragyvenimo lėšų, gaunamų iš teisėtos veiklos Lietuvos Respublikoje ar užsienyje;

13.2. nustatytąja tvarka įregistruoja Lietuvos Respublikoje užsienio kapitalo įmonę, kurios įstatinis kapitalas ar turimų akcijų vertė yra ne mažesnė kaip 250000 litų;

13.3. atvyksta į Lietuvos Respubliką dirbti aukštosiose mokyklose, mokslo ar mokymo įstaigose mokslinio arba pedagoginio darbo;

13.4. priimtas mokytis mokymo įstaigoje arba kelti kvalifikaciją Lietuvos Respublikoje;

13.5. gavo leidimą dirbti Lietuvos Respublikoje;

13.6. yra studentas, atvykstantis stažuotis ar dirbti į Lietuvos Respubliką pagal visuomeninių (nevyriausybinių) organizacijų vykdomas tarptautines mainų stažuotėmis programas vieneriems metams. Šį laiką galima pratęsti dar 6 mėnesius.

14. Laikinasis leidimas užsieniečiui gali būti išduotas dėl humanitarinio pobūdžio priežasčių (jeigu užsieniečio negalima išsiųsti į kilmės valstybę remiantis asmens negrąžinimo principu po to, kai jam nebuvo suteiktas pabėgėlio statusas Lietuvos Respublikoje, dėl karo veiksmų ar stichinių nelaimių užsieniečio kilmės valstybėje, dėl ligos, jeigu užsienietis turi būti gydomas Lietuvos Respublikoje, ir kita) užsieniečio motyvuotu prašymu.

15. Nurodytų 12, 13.1–13.3 punktuose užsieniečių šeimos nariai ir visiškai jų išlaikomi asmenys (vaikai iki 18 metų ir asmenys, nedarbingi dėl amžiaus arba invalidumo) turi teisę kartu laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje ir gauti laikinuosius leidimus.

16. Laikinasis leidimas užsieniečiui paprastai išduodamas vieneriems metams, o užsieniečio prašymu gali būti išduotas trumpesniam laikui ir galioja jame nurodytą laiką.

Naujas laikinasis leidimas išduodamas bendra tvarka. Užsienietis dėl naujo laikinojo leidimo išdavimo turi kreiptis dar nesibaigus turimo laikinojo leidimo galiojimo laikui – likus ne mažiau kaip mėnesiui iki jo galiojimo pabaigos.

17. Dėl laikinojo leidimo išdavimo užsienietis turi kreiptis į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą užsienyje, o užsienietis, esantis Lietuvos Respublikoje teisėtai, – į Vidaus reikalų ministeriją ar jos įgaliotą instituciją.

18. Užsienietis, norintis gauti laikinąjį leidimą, turi pateikti:

18.1. galiojantį kelionės dokumentą ir jo kopiją;

18.2. Vidaus reikalų ministerijos nustatytos formos prašymą–anketą;

18.3. gimimo liudijimo nuorašą, kai reikia nustatyti giminystės ryšį;

18.4. santuokos liudijimo nuorašą, kai atvykstama su sutuoktiniu ar pas sutuoktinį;

18.5. vaikų gimimo liudijimo nuorašus, kai atvykstama su vaikais ar pas vaikus;

18.6. dokumentus, patvirtinančius užsieniečio teisę gauti laikinąjį leidimą, nurodytus 20 punkte;

18.7. galiojantį sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą ir jo kopiją;

18.8. dokumentą, patvirtinantį, kad sumokėtas žyminis mokestis.

Užsienietis, kuris prašo išduoti leidimą dėl humanitarinio pobūdžio priežasčių, gali nepateikti 18.1, 18.3–18.5 punktuose nurodytų dokumentų, jeigu negali jų pateikti dėl objektyvių (nuo jo nepriklausančių) priežasčių.

19. Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga užsienyje arba Vidaus reikalų ministerija ar jos įgaliota institucija turi teisę pareikalauti ir kitų dokumentų, kurių gali prireikti laikinajam leidimui išduoti. Kilus neaiškumams dėl pateiktų dokumentų, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga užsienyje arba Vidaus reikalų ministerija ar jos įgaliota institucija gali iškviesti užsienietį pokalbio.

20. Dokumentai, patvirtinantys užsieniečio teisę gauti laikinąjį leidimą, yra:

20.1. numatytu 12.1 punkte atveju – teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimas ir jo kopija;

20.2. numatytu 12.2 punkte atveju – tėvų arba vieno iš jų Lietuvos Respublikos pilietybę ir giminystės ryšį patvirtinantys dokumentai ir jų kopijos, kvietimas užsieniečiui atvykti gyventi į Lietuvos Respubliką;

20.3. numatytu 12.3 punkte atveju – vaiko Lietuvos Respublikos pilietybę ir giminystės ryšį su atvykstančiu užsieniečiu patvirtinantys dokumentai ir jų kopijos, kvietimas užsieniečiui atvykti gyventi į Lietuvos Respubliką;

20.4. numatytais 12.4 punkte atvejais – sutuoktinio Lietuvos Respublikos pilietybę arba nuolatinio gyventojo Lietuvos Respublikoje statusą ir santuoką patvirtinantys dokumentai ir jų kopijos, kvietimas užsieniečiui atvykti gyventi į Lietuvos Respubliką;

20.5. numatytais 13.1 punkte atvejais – Lietuvos Respublikoje užsieniečio įregistruotos įmonės (įstaigos) registracijos pažymėjimo kopija, įstatų (nuostatų) kopija, dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis yra tokios įmonės steigėjas, savininkas, vadovas ar jų įgaliotas atstovas, Lietuvos Respublikos ir užsienio įmonių bendradarbiavimo sutarčių kopijos, tokių įmonių registracijos pažymėjimų, įstatų (nuostatų) kopijos, užsienio įmonės įgaliojimai užsieniečiui atstovauti užsienio įmonei ar kitos siunčiančios užsienietį organizacijos raštas, patvirtinantis teisėtą jo veiklą Lietuvos Respublikoje, Lietuvos Respublikoje įregistruotos įmonės (įstaigos), religinės bendruomenės (bendrijos) ar kitos priimančios (kviečiančios) užsienietį organizacijos registracijos pažymėjimo, įstatų (nuostatų) kopija ir tarpininkavimo raštas, vyriausybinės ar kitokios programos, pagal kurią atvyksta užsienietis, kopija;

20.6. numatytu 13.2 punkte atveju – dokumentai, patvirtinantys užsienio kapitalo įmonės įregistravimą Lietuvos Respublikoje ir įstatinio kapitalo ar turimų akcijų vertę, ne mažesnę kaip 250000 litų;

20.7. numatytais 13.3 punkte atvejais – dokumentai, patvirtinantys mokslinį ar pedagoginį darbą Lietuvos Respublikos aukštojoje mokykloje, mokslo ar mokymo įstaigoje, ir jos tarpininkavimo raštas;

20.8. numatytais 13.4 punkte atvejais – dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis priimtas mokytis Lietuvos Respublikos mokymo įstaigoje arba kelti kvalifikaciją, ir įstaigos tarpininkavimo raštas, dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis, baigęs mokslą, grįš į savo valstybę;

20.9. numatytu 13.5 punkte atveju – leidimas dirbti;

20.10. numatytais 13.6 punkte atvejais – visuomeninių (nevyriausybinių) organizacijų, pagal kurių pasirašytas tarptautines mainų stažuotėmis programas atvyksta studentai, tarpininkavimo raštas ir programos kopija;

20.11. numatytais 14 punkte atvejais – motyvuotas užsieniečio prašymas išduoti laikinąjį leidimą, dokumentai (ar kitokie įrodymai), pagrindžiantys laikinojo leidimo išdavimo dėl humanitarinio pobūdžio priežasčių būtinumą.

21. Tarpininkavimo rašte nurodoma: užsieniečio, kuriam reikia laikinojo leidimo, vardas, pavardė, gimimo data ir vieta, pilietybė, turimo kelionės dokumento rūšis ir numeris, galiojimo laikas, laikinojo apsigyvenimo tikslas ir laikas, numatoma užsieniečio gyvenamoji vieta Lietuvos Respublikoje, užsieniečio sveikatos draudimo sąlygos, taip pat įsipareigojama prireikus padengti užsieniečio gyvenimo ir išsiuntimo iš Lietuvos Respublikos išlaidas.

Kvietimas išduodamas kviečiančiojo asmens gyvenamosios vietos miesto, rajono policijos komisariato migracijos tarnyboje. Kvietimų išdavimo tvarką nustato Vidaus reikalų ministerija.

22. Užsieniečiai, pateikę prašymus išduoti laikinąjį leidimą, turi pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad jie turės pakankamai pragyvenimo lėšų ir gyvenamąjį plotą, kol laikinai bus Lietuvos Respublikoje.

Kiek lėšų pakanka pragyventi Lietuvos Respublikoje, nustato Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

23. Prie prašymo išduoti laikinąjį leidimą pridedami dokumentai ar jų kopijos, išduoti užsienyje, turi būti patvirtinti notarine ar jai prilyginta tvarka, legalizuoti ir išversti į lietuvių kalbą.

24. Prašymą išduoti užsieniečiui laikinąjį leidimą nagrinėja ir atitinkamą sprendimą priima Vidaus reikalų ministerija ar jos įgaliota institucija.

25. Prašymas išduoti užsieniečiui laikinąjį leidimą turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo jo pateikimo, o jeigu toks prašymas paduodamas dar nesibaigus užsieniečio laikinojo leidimo galiojimo laikui pagal šios tvarkos 16 punkto antrąją pastraipą, ne vėliau kaip per mėnesį nuo jo pateikimo.

26. Priėmus sprendimą laikinąjį leidimą išduoti (jo neišduoti), pranešimas apie tai siunčiamas užsieniečiui ir valstybės institucijai, per kurią paduotas prašymas.

27. Jeigu užsienietis, kuriam leista laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje, yra užsienyje, Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje jam išduodama atitinkama viza atvykti į Lietuvos Respubliką.

28. Užsienietis, kuriam leista laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje, ne vėliau kaip per 7 dienas po atvykimo į Lietuvos Respubliką privalo Vidaus reikalų ministerijai ar jos įgaliotai institucijai pateikti dokumentus, kurių reikia laikinajam leidimui įforminti. Leidimų įforminimo tvarką nustato Vidaus reikalų ministerija.

29. Sprendimas išduoti užsieniečiui laikinąjį leidimą netenka galios, jeigu užsienietis juo nepasinaudoja 6 mėnesius nuo sprendimo priėmimo, išskyrus tuos atvejus, kai užsienietis laikinuoju leidimu nepasinaudoja dėl svarbių nuo jo nepriklausančių priežasčių.

30. Laikinasis leidimas užsieniečiui panaikinamas, jeigu:

30.1. leidimas gautas apgaulės būdu;

30.2. užsienietis padaro nusikaltimą, už kurį nuteisiamas laisvės atėmimu (po bausmės atlikimo arba atleidimo nuo tolesnės bausmės atlikimo Lietuvos Respublikoje);

30.3. nevykdoma arba nutraukiama Lietuvos Respublikoje gamybinė-komercinė ar kitokia darbinė veikla;

30.4. panaikintas leidimas dirbti Lietuvos Respublikoje;

30.5. užsienietis nutraukė mokymąsi ar kvalifikacijos kėlimą mokslo ar mokymo įstaigose arba yra pašalintas iš jų;

30.6. užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje kelia grėsmę valstybės saugumui, viešajai tvarkai, gyventojų sveikatai ir dorovei;

30.7. užsienietis išvyko iš Lietuvos Respublikos gyventi į kitą valstybę;

30.8. nutraukiama santuoka, kuri buvo pagrindas gauti laikinąjį leidimą.

31. Paaiškėjus 30 punkte nurodytoms aplinkybėms, sprendimą dėl laikinojo leidimo užsieniečiui panaikinimo priima Vidaus reikalų ministerija ar jos įgaliota institucija. Apie priimtą sprendimą informuojamas užsienietis.

 

III. LEIDIMAS UŽSIENIEČIUI NUOLAT GYVENTI

LIETUVOS RESPUBLIKOJE

 

32. Leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje (toliau vadinama – nuolatinis leidimas) išduodamas užsieniečiui jo paties prašymu, jeigu užsienietis atitinka šias sąlygas:

32.1. turėjo laikinąjį leidimą pastaruosius penkerius metus;

32.2. turi gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje;

32.3. turi teisėtą pragyvenimo šaltinį Lietuvos Respublikoje.

33. Nuolatinį leidimą turi teisę gauti užsienietis, išsaugojęs teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę, ir kartu su juo atvykstantys šeimos nariai, kai jie persikelia nuolat gyventi į Lietuvos Respubliką, netaikant 32 punkte numatytų sąlygų.

34. Šeimų susijungimo pagrindu užsieniečiui nuolatinis leidimas išduodamas, jeigu jis pastaruosius dvejus metus gyvena Lietuvos Respublikoje, atitinka 32.2 ir 32.3 punktuose nurodytas sąlygas.

Užsieniečio, turinčio laikinąjį leidimą, gautą santuokos pagrindu, prašymu nuolatinis leidimas išduodamas, jeigu santuoka nenutraukta.

35. Užsieniečiams, nurodytiems 13 ir 14 punktuose ir atitinkantiems 32 punkte numatytas sąlygas, nuolatinis leidimas išduodamas atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos interesus.

36. Sprendžiant nuolatinio leidimo išdavimo klausimą, atsižvelgiama į užsieniečio pateiktus dokumentus apie pragyvenimo šaltinį ir gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, pirminį jo atvykimo į Lietuvos Respubliką tikslą ir laikinojo leidimo išdavimo pagrindą.

37. Nuolatinis leidimas suteikia teisę užsieniečiui gyventi Lietuvos Respublikoje neribotą laiką ir išduodamas 5 metams, bet atsižvelgiant į užsieniečio kelionės dokumento galiojimo laiką ne ilgiau kaip iki tos dienos, nuo kurios užsieniečio kelionės dokumentas galios dar 3 mėnesius. Pasibaigus nuolatinio leidimo galiojimo laikui, jis keičiamas Vidaus reikalų ministerijos nustatyta tvarka.

38. Dėl nuolatinio leidimo išdavimo užsieniečiai turi kreiptis į Vidaus reikalų ministeriją ar jos įgaliotą instituciją per Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą užsienyje arba tiesiogiai.

39. Užsienietis, norintis gauti nuolatinį leidimą, turi pateikti:

39.1. galiojantį kelionės dokumentą ir jo kopiją;

39.2. Vidaus reikalų ministerijos nustatytos formos prašymą-anketą;

39.3. dokumentus, patvirtinančius užsieniečio teisę gauti nuolatinį leidimą;

39.4. pažymą apie teistumą, išduotą valstybės, iš kurios atvyksta gyventi į Lietuvos Respubliką;

39.5. dokumentą, patvirtinantį, kad sumokėtas žyminis mokestis.

40. Vidaus reikalų ministerija ar jos įgaliota institucija turi teisę pareikalauti ir kitų dokumentų, kurių gali prireikti nuolatiniam leidimui išduoti. Kilus neaiškumams dėl pateiktų dokumentų, Vidaus reikalų ministerija ar jos įgaliota institucija gali iškviesti užsienietį pokalbio.

41. Dokumentai, patvirtinantys užsieniečio teisę gauti nuolatinį leidimą, yra:

41.1. numatytais 33 punkte atvejais – teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimas ir jo kopija;

41.2. numatytais 32, 34 punktuose atvejais – dokumentai apie gyventą Lietuvos Respublikoje laiką, turimą gyvenamąją vietą ir teisėtą pragyvenimo šaltinį Lietuvos Respublikoje, santuokos liudijimas (kai prašoma nuolatinio leidimo santuokos pagrindu).

42. Užsieniečio prašymas išduoti nuolatinį leidimą turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo jo pateikimo.

43. Vidaus reikalų ministerija ar jos įgaliota institucija, priėmusi sprendimą leisti (neleisti) užsieniečiui nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, siunčia apie tai pranešimą užsieniečiui ir valstybės institucijai, per kurią paduotas prašymas.

44. Sprendimas išduoti nuolatinį leidimą netenka galios, jeigu užsienietis juo nepasinaudoja 12 mėnesių nuo sprendimo priėmimo, išskyrus tuos atvejus, kai užsienietis nuolatiniu leidimu nepasinaudoja dėl svarbių nuo jo nepriklausančių priežasčių.

45. Užsienietis, kuriam leista nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, ne vėliau kaip per 7 dienas po atvykimo į Lietuvos Respubliką privalo Vidaus reikalų ministerijai ar jos įgaliotai institucijai pateikti dokumentus, kurių reikia nuolatiniam leidimui įforminti. Šių leidimų įforminimo tvarką nustato Vidaus reikalų ministerija.

46. Nuolatinis leidimas užsieniečiui gali būti panaikintas, jeigu:

46.1. leidimas buvo gautas apgaulės būdu;

46.2. užsienietis Lietuvos Respublikoje padarė tyčinį nusikaltimą, už kurį įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę (po bausmės atlikimo arba atleidimo nuo tolesnio bausmės atlikimo Lietuvos Respublikoje);

46.3. užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje kelia didelę grėsmę valstybės saugumui, viešajai tvarkai, gyventojų sveikatai ir dorovei;

46.4. užsienietis išvyko nuolat gyventi į kitą valstybę;

46.5. nustatyta, kad užsienietis sudarė fiktyvią santuoką su Lietuvos Respublikos piliečiu arba nuolat gyvenančiu Lietuvos Respublikoje užsieniečiu.

47. Numatytais 46.2 ir 46.3 punktuose atvejais nuolatinis leidimas gali būti panaikintas teismo sprendimu, o 46.1, 46.4 ir 46.5 punktuose – Vidaus reikalų ministerijos ar jos įgaliotos institucijos sprendimu. Apie priimtą sprendimą informuojamas užsienietis.

Gavusi apie užsienietį informacijos, nurodytos 46.2 ir 46.3 punktuose, į teismą kreipiasi institucija, priėmusi sprendimą išduoti užsieniečiui nuolatinį leidimą.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

48. Išduotų užsieniečiams leidimų gyventi Lietuvos Respublikoje apskaitą atlieka Vidaus reikalų ministerija ar jos įgaliota institucija.

49. Šios tvarkos nuostatos netaikomos užsieniečiams, kuriems Lietuvos Respublikos įstatymai arba Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys nustato kitokią teisinę padėtį.

______________