STUDIJŲ KOKYBĖS VERTINIMO CENTRO DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL STUDIJŲ KOKYBĖS VERTINIMO CENTRO DIREKTORIAUS 2006 M. VASARIO 3 D. ĮSAKYMO Nr. 1-24 „DĖL UŽSIENYJE ĮGYTŲ KVALIFIKACIJŲ, SUTEIKIANČIŲ TEISĘ Į AUKŠTĄJĮ MOKSLĄ, VERTINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2007 m. birželio 21 d. Nr. 1-102

Vilnius

 

1. Pakeičiu Užsienyje įgytų kvalifikacijų, suteikiančių teisę į aukštąjį mokslą, vertinimo taisykles, patvirtintas Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus 2006 m. vasario 3 d. įsakymu Nr. 1-24 (Žin., 2006, Nr. 16-578):

1.1. Išdėstau 7.4 punktą taip:

7.4. kitus papildomus dokumentus, nurodytus Nuostatų 10.6 punkte. Papildomi dokumentai yra šie: teisės aktų nustatyta tvarka legalizuotas ar patvirtintas pažyma „Apostille“ išsilavinimo dokumentas ir jo priedas ir (ar) kiti pateikiami dokumentai; pradinio, pagrindinio išsilavinimo dokumentai; dokumentas apie laikytus brandos ir (ar) stojamuosius egzaminus į kilmės šalies aukštąsias mokyklas ir šių egzaminų įvertinimą; dokumentas apie dalykus, kurių buvo mokytasi, ir jų įvertinimą; pažyma apie įgytą teisę studijuoti kilmės šalies universitetines aukštojo mokslo programas; studijų knygelė; kvalifikaciją, įgytą po vidurinio mokslo kvalifikacijos įgijimo, liudijantys dokumentai; žinių ir gebėjimų vertinimo sistemos aprašas; dokumentas, patvirtinantis lietuvių kalbos mokymąsi ir (ar) išlaikytą lietuvių kalbos įskaitą arba atitinkamo lygmens lietuvių kalbos kvalifikacinį egzaminą darbo tikslais; užpildytas klausimynas dėl informacijos apie mokymosi įgyvendinimo vietą; kompetentingos institucijos išduotas dokumentas apie vertinamą kvalifikaciją suteikusios institucijos bei mokymo vykdytojo statusą ir (ar) baigtos mokymo programos statusą ir (ar) išsilavinimo dokumento statusą; mokymosi metu galiojęs pasas ar pasai su Lietuvos Respublikos valstybės sienos kirtimo žymomis ir atitinkamos valstybės, kurios teritorijoje vyko mokymasis, vizomis ar kitas tokią informaciją teikiantis dokumentas. Papildomi dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą, išskyrus atvejus, kai dokumentai yra rusų ar anglų kalbomis arba išversti į šias kalbas. Šių Taisyklių 4 priede nustatytais atvejais pareiškėjas kartu su paraiška privalo pateikti ir papildomus tame pačiame priede nurodytus dokumentus.“

1.2. Išdėstau 44.2 punktą taip:

44.2. iš pirminės (P) vertinimo sistemos į antrinę vertinimo sistemą (A) pažymiai pervedami taikant šią formulę:

Pmin pirminės vertinimo sistemos mažiausias (ne absoliutine, bet žinių ir gebėjimų lygio prasme) patenkinamas pažymys;

Pmaxpirminės vertinimo sistemos didžiausias patenkinamas pažymys;

nPpirminės vertinimo sistemos patenkinamų pažymių skaičius;

Aminantrinės vertinimo sistemos mažiausias patenkinamas pažymys;

Amaxantrinės vertinimo sistemos didžiausias patenkinamas pažymys;

nAantrinės vertinimo sistemos patenkinamų pažymių skaičius;

P – pirminės vertinimo sistemos pažymys, kurį reikia pervesti į antrinę vertinimo sistemą;

A – pervestas į antrinę vertinimo sistemą pažymys;“.

1.3. Išdėstau 1 priedo 1 punktą taip:

1. Buvusios Sovietų Sąjungos respublikos iki 1990 m. kovo 11 d. po 10 mokslo metų įgyta kvalifikacija, suteikianti teisę į universitetines pagrindines ar vientisąsias studijas kilmės šalyje, vertinama kaip lygiavertė Lietuvos Respublikoje teikiamai vidurinio mokslo kvalifikacijai. Bet kuri kita užsienyje po 10 mokslo metų įgyta kvalifikacija, suteikianti teisę į universitetines pagrindines ar vientisąsias studijas kilmės šalyje, vertinama kaip lygiavertė Lietuvos Respublikoje teikiamai vidurinio mokslo kvalifikacijai tik tuo atveju, jei pareiškėjas pateikia dokumentą, liudijantį, kad baigta bent vienerių metų mokymo ar studijų programa povidurinio formaliojo švietimo institucijoje.

1.4. Išdėstau 1 priedo 2 punktą taip:

„2. Buvusios Sovietų Sąjungos respublikos profesinio mokymo įstaigoje iki 1990 m. kovo 11 d. po 8 mokslo metų per 3–4 mokslo metus kartu su profesine kvalifikacija įgyta kvalifikacija, suteikianti teisę į universitetines pagrindines ar vientisąsias studijas kilmės šalyje, vertinama kaip lygiavertė Lietuvos Respublikoje teikiamai vidurinio mokslo kvalifikacijai. Bet kuri kita buvusios Sovietų Sąjungos respublikos profesinio mokymo įstaigoje po 8 mokslo metų per 3 mokslo metus kartu su profesine kvalifikacija įgyta kvalifikacija, suteikianti teisę į universitetines pagrindines ar vientisąsias studijas kilmės šalyje, vertinama kaip lygiavertė Lietuvos Respublikoje teikiamai vidurinio mokslo kvalifikacijai tik tuo atveju, jei pareiškėjas pateikia dokumentą, liudijantį, kad baigta bent vienerių metų mokymo ar studijų programa povidurinio formaliojo švietimo institucijoje.“

1.5. Išdėstau 1 priedo 3 punktą taip:

3. Vidurinės mokyklos diplomas (High School Diploma), išduotas JAV formaliojo švietimo sistemai priklausančioje švietimo institucijoje, suteikiantis teisę į universitetines pagrindines ar vientisąsias studijas JAV, vertinamas kaip lygiavertis Lietuvos Respublikoje teikiamai vidurinio mokslo kvalifikacijai, jei yra įvykdyta viena iš šių keturių sąlygų:“.

1.6. Papildau 1 priedą 3.4 punktu:

3.4. baigtos pagrindinės ar vientisosios studijos ar jų dalis, bet ne trumpesnė kaip dveji studijų metai.“

1.7. Išdėstau 3 priedo 1 punktą taip:

1. Jei įgyjant kvalifikaciją kilmės šalyje nebuvo valstybinių brandos egzaminų sistemos, mokyklinių brandos egzaminų pažymiai iš pirminės (P) vertinimo sistemos į antrinę vertinimo sistemą (A) pervedami taikant šią formulę:

1.8 Išdėstau 3 priedo 5.1 punktą taip:

„5.1. patenkinami Prancūzijos Respublikos pažymiai nuo 10 iki 16 pervedami į Lietuvos Respublikos šimtabalės vertinimo sistemos pažymius nuo 1 iki 100. Kiti patenkinami Prancūzijos pažymiai nuo 17 iki 20 pervedami taip pat kaip ir pažymys 16;“.

1.9. Išdėstau 3 priedo 5.2 punktą taip:

5.2. vedant dviejų – šimtabalės ir dešimtbalės – vertinimo sistemų pažymių aritmetinį vidurkį (V), vadovaujamasi Lietuvos universitetų rektorių konferencijos 2001 m. rugsėjo 13 d. nutarime „Konkursinių mokomųjų dalykų pagal studijų sritis ir kryptis sąrašas bei rekomendacijos vienodam konkursiniam balui formuoti“ nurodytais pažymių atitikmenimis: šimtabalės vertinimo sistemos pažymys (VE) skaičiuojamas pagal formulę 13+VE/10, o gautas dešimtbalės vertinimo sistemos pažymys (ME) skaičiuojamas pagal formulę ME+3. Iš gautų rezultatų išvedamas aritmetinis vidurkis (VID);“.

1.10. Išdėstau 3 priedo 5.3 punktą taip:

5.3. jei aritmetinis vidurkis (VID) yra 13 ar mažiau, vedamas šimtabalės ir dešimtbalės vertinimo sistemų pažymių aritmetinis vidurkis (V), skaičiuojamas dešimtbalėje vertinimo sistemoje, taikant formulę V = VID – 3;“.

1.11. Išdėstau 3 priedo 5.4 punktą taip:

5.4. jei aritmetinis vidurkis (VID) yra daugiau negu 13, vedamas šimtabalės ir dešimtbalės vertinimo sistemų pažymių aritmetinis vidurkis (V), skaičiuojamas šimtabalėje vertinimo sistemoje, taikant formulę V = (VID – 13) *10.“

1.12. Papildau 3 priedą 6 punktu:

6. Prancūzijos Respublikos švietimo sistemai priklausančiose mokyklose taikomos dvidešimtbalės vertinimo sistemos mokyklos dalykų pažymiai nuo 10 iki 16 pervedami į Lietuvos Respublikos dešimtbalės vertinimo sistemos patenkinamus pažymius nuo 4 iki 10. Kiti patenkinami pažymiai nuo 17 iki 20 pervedami į Lietuvos Respublikos dešimtbalės vertinimo sistemos patenkinamą pažymį 10.“

2. Nustatau, kad šis įsakymas nuo jo įsigaliojimo dienos taikomas Studijų kokybės vertinimo centre priimant sprendimus dėl užsienyje įgytų kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, vertinimo ir (arba) atitikmenų Lietuvos Respublikos bendrojo lavinimo mokyklų dalykams nustatymo ir pažymių iš kilmės šalies vertinimo sistemos pervedimo į atitinkamą Lietuvos Respublikoje taikomą vertinimo sistemą.

 

 

 

DIREKTORIUS                                                                                             EUGENIJUS STUMBRYS