LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2002 M. BIRŽELIO 13 D. NUTARIMO NR. 900 „DĖL PRIEMONIŲ MOKESTINIŲ PRIEVOLIŲ ĮVYKDYMUI UŽTIKRINTI“ PAKEITIMO
2003 m. liepos 18 d. Nr. 975
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 13 d. nutarimą Nr. 900 „Dėl priemonių mokestinių prievolių įvykdymui užtikrinti“ (Žin., 2002, Nr. 60-2461):
1. Nurodytuoju nutarimu patvirtintuose atvejuose, kai registruojant apmokestinamąjį asmenį PVM mokėtoju turi būti pateikiamas laidavimo ar garantijos dokumentas:
1.1. Išdėstyti 2.2 punktą taip:
„2.2. prašymą įregistruoti PVM mokėtoju pateikusio apmokestinamojo asmens savininkas, apmokestinamąjį asmenį kontroliuojantis asmuo, juridinio asmens organo (išskyrus stebėtojų tarybą ir dalyvių susirinkimą) narys, vyriausiasis finansininkas (buhalteris) ar asmuo, turintis įgaliojimus apmokestinamojo asmens vardu ir dėl jo interesų atlikti visus teisinius veiksmus, susijusius su apmokestinamojo asmens ekonomine veikla, ikiteisminio tyrimo metu dėl nusikaltimų ir (arba) baudžiamųjų nusižengimų finansams arba ekonomikai arba verslo tvarkai ar dėl dokumentų klastojimo, ar dėl apgaulės būdu susigrąžinto ar į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą nesumokėto PVM yra įtariamuoju, o baudžiamojoje byloje kaltinamuoju arba kuris nors iš nurodytųjų asmenų yra teistas ir teistumas nėra išnykęs dėl kurio nors iš nurodytų nusikaltimų ir (arba) baudžiamųjų nusižengimų;“.
1.2. Išdėstyti 2.3 punktą taip:
„2.3. prašymą įregistruoti PVM mokėtoju pateikęs apmokestinamasis asmuo nėra pateikęs visų privalomų deklaracijų ar apyskaitų, nėra į valstybės (savivaldybės) biudžetus bei fondus sumokėjęs visų privalomų mokesčių, delspinigių, baudų ir suteiktų mokestinių paskolų palūkanų, išskyrus atvejus, kai šių mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas arba pagal Mokestinės nepriemokos mokėjimo atidėjimo tvarką, patvirtintą finansų ministro 1998 m. lapkričio 17 d. įsakymu Nr. 268 (Žin., 1998, Nr. 103-2854; 2001, Nr. 78-2739), yra pateiktas prašymas juos atidėti, arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas, arba mokėtojas pagal Mokesčio mokėtojų atsiskaitymo su Lietuvos Respublikos valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais turtu tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. spalio 13 d. nutarimu Nr. 1218 (Žin., 1998, Nr. 91-2520; 2002, Nr. 74-3168), kreipėsi dėl leidimo atsiskaityti už šiuos mokesčius, delspinigius ir baudas turtu. Šis punktas taikomas tik tuo atveju, kai šiame punkte nurodytos mokestinės nepriemokos suma viršija 5 tūkst. litų;“.
1.3. Išdėstyti 2.4 punktą taip:
„2.4. prašymą įregistruoti PVM mokėtoju pateikęs apmokestinamasis asmuo ar jo (individualios (personalinės) įmonės) savininkas, apmokestinamąjį asmenį kontroliuojantis asmuo yra arba buvo ir kito apmokestinamojo asmens savininkas ar kontroliuojantis asmuo, o tas kitas apmokestinamasis asmuo nėra pateikęs visų privalomų deklaracijų ar apyskaitų, nėra į valstybės (savivaldybės) biudžetus bei fondus sumokėjęs visų privalomų mokesčių, delspinigių, baudų ir suteiktų mokestinių paskolų palūkanų, išskyrus atvejus, kai šių mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas arba pagal Mokestinės nepriemokos mokėjimo atidėjimo tvarką, patvirtintą finansų ministro 1998 m. lapkričio 17 d. įsakymu Nr. 268, yra pateiktas prašymas juos atidėti, arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas, arba mokėtojas pagal Mokesčio mokėtojų atsiskaitymo su Lietuvos Respublikos valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais turtu tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. spalio 13 d. nutarimu Nr. 1218, kreipėsi dėl leidimo atsiskaityti už šiuos mokesčius, delspinigius ir baudas turtu. Šis punktas taikomas tik tuo atveju, kai šiame punkte nurodytos mokestinės nepriemokos suma viršija 5 tūkst. litų;“.
1.4. Papildyti šiuo 2.7 punktu:
„2.7. prašymą įregistruoti PVM mokėtoju pateikusio apmokestinamojo asmens dalyvis arba asmuo, turintis įgaliojimus apmokestinamojo asmens vardu ir dėl jo interesų atlikti visus teisinius veiksmus, susijusius su apmokestinamojo asmens ekonomine veikla:
2.7.1. atstovavo įmonei, kuri faktinės veiklos nevykdė, bet dalyvavo (tiesiogiai arba per tarpininkus) sandoriuose, kurie yra arba buvo vykdomi pažeidžiant teisės aktus;
2.7.2. buvo arba yra kito apmokestinamojo asmens dalyvis ir jam priklausiusios akcijos (dalys, pajai) nebuvo realiai perleistos (akcijų (dalių, pajų) tariami pirkėjai neegzistuoja arba nurodyti akcijų (dalių, pajų) pirkėjai neigia pirkimo faktą, arba kita), nors buvo pateikti duomenys, kurie patvirtina, kad akcijos (dalys, pajai) buvo perleistos;
2.7.3. buvo arba yra asmuo, turintis įgaliojimus apmokestinamojo asmens vardu ir dėl jo interesų atlikti visus teisinius veiksmus, susijusius su apmokestinamojo asmens ekonomine veikla, ir šio apmokestinamojo asmens akcijos (dalys, pajai) nebuvo realiai perleistos (akcijų (dalių, pajų) tariami pirkėjai neegzistuoja arba nurodyti akcijų (dalių, pajų) pirkėjai neigia pirkimo faktą, arba kita), nors buvo pateikti duomenys, kurie patvirtina, kad akcijos (dalys, pajai) buvo perleistos.“.
2. Nurodytuoju nutarimu patvirtintus atvejus, kai mokesčio administratorius privalo pareikalauti iš PVM mokėtojo pateikti laidavimo ar garantijos dokumentą prieš įskaitant ir (arba) grąžinant PVM skirtumą ar jo dalį, papildyti šiuo 2.6 punktu:
„2.6. įskaitomas (grąžinamas) PVM skirtumas susidarė dėl prekių ir (arba) paslaugų, kurių pardavimo sandoriuose (tiesiogiai arba per tarpininkus) dalyvavo PVM mokėtojai:
3. Nurodytuoju nutarimu patvirtintuose atvejuose, kai mokesčio administratorius privalo nurodyti, kad PVM už tiekiamas prekes (teikiamas paslaugas) išskaito ir sumoka pirkėjas (klientas):
3.1. Išdėstyti 2.3 punktą taip:
3.2. Papildyti šiuo 2.4 punktu: