LIETUVOS RESPUBLIKOS
Į S T A T Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS LAIKINOJO PAGRINDINIO ĮSTATYMO PAKEITIMO
1. Lietuvos Respublikos Laikinojo Pagrindinio Įstatymo 62 straipsnio trečiąją dalį išdėstyti taip:
2. Lietuvos Respublikos Laikinojo Pagrindinio Įstatymo 78 straipsnio pirmosios dalies šeštąjį ir vienuoliktąjį punktus išdėstyti taip:
„6) steigti Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai atskaitingus valstybės organus; nustatyti Lietuvos Respublikos aukščiausiųjų ir vietinės valstybinės valdžios organų steigimo ir jų veiklos tvarką“;
„11) rinkti Lietuvos Respublikos aukščiausiąjį teismą ir rajonų (miestų) teismų teisėjus, skirti Lietuvos Respublikos prokurorą ir jo pavaduotojus, skirti Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai atskaitingų valstybės organų vadovus; tvirtinti Lietuvos Respublikos prokuratūros ir kitų steigiamų Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai atskaitingų valstybės organų kolegijas“.
3. Lietuvos Respublikos Laikinojo Pagrindinio Įstatymo 80 straipsnio ketvirtąją dalį išdėstyti taip:
„Aukščiausiosios Tarybos posėdžiams vadovauja Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas arba jo pavaduotojas. Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko pavedimu Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos posėdžiams gali pirmininkauti Aukščiausiosios Tarybos renkami seniūnas arba jo pavaduotojas“.
4. Lietuvos Respublikos Laikinojo Pagrindinio Įstatymo 84 straipsnį išdėstyti taip:
„84 straipsnis. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas yra atskaitingas Aukščiausiajai Tarybai organas, užtikrinantis Aukščiausiosios Tarybos darbo organizavimą ir atliekantis kitus įgaliojimus Lietuvos Respublikos Laikinojo Pagrindinio įstatymo ir kitų įstatymų numatytose ribose.
Į Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumą pagal pareigas įeina: Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas, Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko pavaduotojai ir Aukščiausiosios Tarybos Sekretorius. Kitus Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo narius renka Aukščiausioji Taryba.
5. Lietuvos Respublikos Laikinojo Pagrindinio Įstatymo 87 straipsnio pirmosios dalies ketvirtąjį punktą išdėstyti taip: