LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL DALYKINIŲ OLIMPIADŲ, KONKURSŲ IR KITŲ RENGINIŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2009 m. vasario 26 d. Nr. ISAK-426

Vilnius

 

Vadovaudamasis Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. ISAK-105 (Žin., 2009, Nr. 12-483), priedo 3.4 punktu:

1. Tvirtinu Dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių nuostatus (pridedama).

2. Pavedu Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centrui organizuoti ir vykdyti dalykines olimpiadas, konkursus ir kitus renginius gabiems ir talentingiems vaikams vadovaujantis šio įsakymo 1 punktu patvirtintais nuostatais.

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                               GINTARAS STEPONAVIČIUS

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro 2009 m. vasario 26 d.

įsakymu Nr. ISAK-426

 

DALYKINIŲ OLIMPIADŲ, KONKURSŲ IR KITŲ RENGINIŲ NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja dalykinių olimpiadų, konkursų, kitų renginių (toliau – Renginiai) tikslus, rengėjus, organizavimo, finansavimo, dalyvių apdovanojimo, pasirengimo tarptautinėms mokinių olimpiadoms ir kitiems renginiams bei dalyvavimo juose tvarką.

2. Vadovaudamasis Nuostatais Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras (toliau – Centras) rengia ir Centro direktoriaus įsakymu tvirtina konkrečių Renginių sąlygas. Patvirtintos Renginių sąlygos skelbiamos Centro internetinėje svetainėje ne vėliau kaip likus vienam mėnesiui iki Renginio pradžios.

 

II. RENGINIŲ TIKSLAI

 

3. Renginių tikslai:

3.1. skatinti vaikus domėtis mokslu, menu, kultūra, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias;

3.2. ugdyti vaikų mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą;

3.3. ugdyti bendradarbiavimo, projektinio darbo ir kitus gebėjimus;

3.4. rasti itin gabius vaikus ir juos ugdyti;

3.5. padėti bendrojo lavinimo mokyklų aukštesniųjų klasių mokiniams pasirinkti profesiją;

3.6. rengti mokinius tarptautinėms olimpiadoms ir konkursams.

 

III. RENGINIŲ ORGANIZAVIMO TVARKA

 

4. Renginiai organizuojami šiais etapais: mokyklos etapas, savivaldybės etapas ir šalies etapas. Didelį dalyvių skaičių turintys Renginiai gali turėti ir zoninį etapą.

5. Mokyklos etapą organizuoja ir visą organizavimo darbą vykdo mokyklos (išskyrus aukštąsias). Renginio užduotis parengia ir mokinių darbus vertina mokyklos direktoriaus įsakymu sudaryta vertinimo komisija.

6. Savivaldybės etapą organizuoja rajono (miesto) savivaldybė arba jos įgaliotas asmuo (toliau – savivaldybė). Užduotis rengia savivaldybės sudaryta savivaldybės etapo vertinimo komisija arba Centro direktoriaus įsakymu sudaryta šalies etapo vertinimo komisija. Dalyvių darbus vertina Savivaldybės vertinimo komisija.

7. Šalies etapą organizuoja Centras. Šalies etapo užduotis rengia ir dalyvių darbus vertina šalies etapo vertinimo komisija.

8. Mokyklos etapo vykdymo laiką nustato mokyklos direktorius. Savivaldybės etapo vykdymo vietą nustato savivaldybė, savivaldybės etapo vykdymo laikas ir šalies etapo vykdymo vieta ir laikas nurodomas kasmetiniame Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių grafike (toliau – Grafikas), kuris tvirtinamas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu.

 

IV. MOKINIŲ DALYVAVIMAS RENGINIUOSE

 

9. Renginiuose dalyvauja konkretaus Renginio sąlygose nurodytų klasių mokiniai.

10. Mokyklos etape dalyvauja visi norintys mokiniai.

11. Savivaldybės etape dalyvauja mokyklos etape laimėję mokiniai.

12. Į šalies etapą atrenkami mokiniai, geriausiai pasirodę savivaldybės etape. Renginiuose gali būti numatytos kvotos savivaldybės etapo laimėtojams.

Ataskaitos apie savivaldybės etapą ir atrinktų į šalies etapą mokinių sąrašai ir, jei reikia, darbai siunčiami į Centrą (Žirmūnų g. 1B, LT-09101, Vilnius) arba į kitą Grafike nurodytą instituciją iki Grafike nurodytos datos. Renginio organizavimo komitetas, atsižvelgdamas į šalies vertinimo komisijos sudarytus geriausių savivaldybės etapo dalyvių sąrašus, kvotas bei konkretaus Renginio sąlygas, sudaro šalies etapo dalyvių sąrašus, skelbiamus Centro tinklalapyje (www.lmitkc.lt).

13. Mokinius, vykstančius į Renginio šalies etapą, turi lydėti kiekvienos savivaldybės paskirtas atsakingas asmuo.

 

V. PASIRENGIMO TARPTAUTINĖMS OLIMPIADOMS, KITIEMS RENGINIAMS IR DALYVAVIMO JUOSE ORGANIZAVIMAS

 

14. Lietuvos komandos, sudarytos iš mokinių ir juos lydinčių vadovų, dalyvavimą tarptautiniame Renginyje organizuoja Centras.

15. Mokinius iš šalies etapo laimėtojų ir juos lydinčius vadovus į Lietuvos komandą atrenka šalies vertinimo komisija. Į Lietuvos komandą patenka geriausi šalies etapo mokiniai arba perėję papildomus atrankos etapus. Dalyvavimo tarptautiniame Renginyje galimybę gali riboti specifiniai to renginio reikalavimai (dalyvio amžius, užsienio kalbos mokėjimas ir pan.). Lietuvos komandos sudėtį įsakymu tvirtina Centro direktorius.

16. Centras gali organizuoti mokinių pasirengimo tarptautiniam Renginiui stovyklą, kursus, kitus mokymus, papildomus atrankos į tarptautinį Renginį etapus, kitus renginius.

 

VI. FINANSAVIMAS

 

17. Renginiai, mokinių pasirengimo tarptautiniam Renginiui stovyklos, kursai, kiti mokymai, dalyvavimas tarptautiniame Renginyje gali būti finansuojami valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų ir kitų šaltinių lėšomis.

 

VII. RENGINIŲ DALYVIŲ APDOVANOJIMAS

 

18. Mokyklos etapo laimėtojus apdovanoja mokyklos vadovybė, jiems suteikiama teisė dalyvauti savivaldybės etape.

19. Savivaldybės etapo laimėtojus ir jų mokytojus apdovanoja savivaldybė. Laimėtojams suteikiama teisė dalyvauti šalies etape.

20. Šalies etapo pirmos (-ų), antros (-ų) ir trečios (-ių) vietų laimėtojai atitinkamai apdovanojami Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos I, II ir III laipsnio diplomais. Renginių dalyviai, gerai pasirodę atskirose Renginio dalyse, išsprendę bent vieną uždavinį, tačiau nepatekę tarp prizininkų, apdovanojami Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Pagyrimo raštais. Taip pat Renginių dalyviai gali būti apdovanojami rengėjų ir rėmėjų prizais, atminimo dovanomis.

21. Renginių dalyviams, trejus metus šalies etapuose apdovanotiems Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos I, II ar III laipsnio diplomais, suteikiami laureatų vardai ir įteikiami Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Laureatų diplomai.

22. Mokytojai, parengę laureatus, apdovanojami Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Padėkos raštais.

 

_________________