LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL FINANSŲ MINISTRO 2006 M. BIRŽELIO 28 D. ĮSAKYMO Nr. 1K-239 „DĖL PROJEKTŲ, FINANSUOJAMŲ PAGAL EUROPOS EKONOMINĖS ERDVĖS FINANSINĮ MECHANIZMĄ IR (ARBA) NORVEGIJOS FINANSINĮ MECHANIZMĄ, ADMINISTRAVIMO IR FINANSAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. kovo 5 d. Nr. 1K-083

Vilnius

 

P a k e i č i u Projektų, finansuojamų pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą ir (arba) Norvegijos finansinį mechanizmą, administravimo ir finansavimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2006 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 1K-239 „Dėl Projektų, finansuojamų pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą ir (arba) Norvegijos finansinį mechanizmą, administravimo ir finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 75-2880; 2009, Nr. 14-548):

1. Išdėstau 66.5 punktą:

66.5. nustačiusi pažeidimų, kurių, jos nuomone, ištaisyti neįmanoma, teikia koordinavimo institucijai siūlymą dėl paramos gavėjo neteisėtai panaudotų ir (ar) jam išmokėtų paramos ir, jei skirta, specialiosios programos bendrojo finansavimo lėšų ar jų dalies grąžinimo;“.

2. Papildau šiuo 66.6 punktu:

66.6. gavusi koordinavimo institucijos sprendimą dėl paramos gavėjui išmokėtų neteisėtai panaudotų ir (ar) išmokėtų paramos ir, jei skirta, specialiosios programos bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo, finansinės paramos grąžinimo taisyklėse nustatyta tvarka atlieka veiksmus, kurių reikia lėšoms susigrąžinti.“

3. Išdėstau 94 punktą taip:

94. Įgyvendinančioji institucija, įtarusi, kad esama pažeidimų, ir (ar) gavusi apie tai informacijos, per 20 darbo dienų nuo įtarimo apie galimą pažeidimą ar tokios informacijos gavimo dienos atlieka papildomą paramos gavėjo pateiktų dokumentų patikrinimą ir (ar) patikrą vietoje ar kitus veiksmus, būtinus įtariamam pažeidimui ištirti. Tais atvejais, kai dėl įtariamo pažeidimo reikalinga kompetentingos institucijos išvada arba reikia gauti papildomą informaciją iš paramos gavėjo ir (ar) kitų institucijų ar įstaigų, pažeidimo tyrimo terminas gali būti pratęstas, bet ne ilgiau kaip 10 darbo dienų, įgyvendinančiosios institucijos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu, kuriame turi būti nurodytos priežastys, dėl kurių pratęsiamas pažeidimo tyrimas.“

4. Išdėstau 95 punktą taip:

95. Jeigu projekto veiklos yra įgyvendintos ir pasiekti visi projekto įgyvendinimo sutartyje nustatyti projekto tikslai ir (ar) uždaviniai, tačiau įgyvendinančioji institucija, atlikusi pažeidimo tyrimą, nustato pažeidimą, kuris, jos nuomone, gali būti ištaisomas, per 5 darbo dienas nuo pažeidimo nustatymo dienos raštu informuoja paramos gavėją apie nustatytą pažeidimą ir nurodo terminą, per kurį pažeidimas turi būti ištaisytas, ir apie atliktus pažeidimo ištaisymo veiksmus raštu informuota įgyvendinančioji institucija. Šis terminas įgyvendinančiosios institucijos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu gali būti pratęstas, jeigu paramos gavėjas raštu nurodo ir pagrindžia, kad pažeidimui ištaisyti būtini trečiųjų asmenų veiksmai, kuriuos šie atliks tik per atitinkamus terminus.“

5. Išdėstau 96 punktą taip:

96. Įgyvendinančioji institucija, jei paramos gavėjas per nustatytą terminą nepašalina pažeidimų, koordinavimo institucijai siūlo priimti sprendimą:

96.1. susigrąžinti paramos gavėjui išmokėtas neteisėtai panaudotas ir (ar) išmokėtas paramos ir, jei skirta, specialiosios programos bendrojo finansavimo lėšas ar jų dalį;

96.2. nutraukti paramos ir, jei skirta, specialiosios programos bendrojo finansavimo lėšų teikimą paramos gavėjui, nutraukti projekto įgyvendinimo sutartį ir pareikalauti grąžinti sumokėtas lėšas arba išmokėtą jų dalį.“

6. Išdėstau 97 punktą taip:

97. Koordinavimo institucija, gavusi įgyvendinančiosios institucijos siūlymą priimti sprendimą nutraukti paramos ir, jei skirta, specialiosios programos bendrojo finansavimo lėšų teikimą paramos gavėjui, informuoja apie tokį siūlymą Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministeriją ir (arba) EEE finansinio mechanizmo komitetą per EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų valdybą ir EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų priežiūros komitetą.“

7. Pripažįstu netekusiu galios 98 punktą.

8. Išdėstau 99 punkto pirmąją pastraipą taip:

99. Koordinavimo institucija, atsižvelgdama į Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerijos ir (arba) EEE finansinio mechanizmo komiteto, ir EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų priežiūros komiteto išvadas, priima sprendimą:“.

9. Papildau šiuo 991 punktu:

991. Koordinavimo institucija, gavusi įgyvendinančiosios institucijos siūlymą priimti sprendimą susigrąžinti paramos gavėjui išmokėtas neteisėtai panaudotas ir (ar) išmokėtas paramos ir, jei skirta, specialiosios programos bendrojo finansavimo lėšas ar jų dalį, jį išnagrinėja ir priima sprendimą:

991.1. susigrąžinti paramos gavėjui išmokėtas neteisėtai panaudotas ir (ar) išmokėtas paramos ir, jei skirta, specialiosios programos bendrojo finansavimo lėšas ar jų dalį (pritaria įgyvendinančiosios institucijos siūlomam sprendimui);

991.2. nurodyti įgyvendinančiajai institucijai iš naujo atlikti pažeidimo tyrimą (nepritaria įgyvendinančiosios institucijos siūlomam sprendimui).“

10. Išdėstau 101 punktą taip:

101. Paramos gavėjas koordinavimo institucijos sprendimą nutraukti paramos ir, jei skirta, specialiosios programos bendrojo finansavimo lėšų teikimą, nutraukti projekto įgyvendinimo sutartį ir susigrąžinti išmokėtas neteisėtai panaudotas ir (ar) išmokėtas paramos ir, jei skirta, specialiosios programos bendrojo finansavimo lėšas ar jų dalį turi teisę apskųsti Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatyme nustatyta tvarka.“

 

 

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                         INGRIDA ŠIMONYTĖ