LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS IR VENESUELOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS

 

SUTARTIS

DĖL PREKYBINIO IR EKONOMINIO BENDRADARBIAVIMO*

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Venesuelos Respublikos Vyriausybė, toliau vadinamos „Šalimis“,

suprasdamos prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo tarp abiejų Šalių svarbą socialiniam ir ekonominiam plėtojimui,

norėdamos sukurti palankias sąlygas įvairiapusiam ir harmoningam ekonomikos vystymui,

patvirtindamos savo įsipareigojimus tarptautinės teisės principų ir normų pagrindu lygiateisiškai ir abiem pusėms naudingomis sąlygomis plėtoti prekybinius ir ekonominius santykius,

susitarė:

 

1 straipsnis

 

Šalys pagal savo įstatymus ir kitus teisės aktus skatina ilgalaikį, pastovų ir abiem pusėms naudingą abiejų šalių prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

 

2 straipsnis

 

Prekių eksportas ir importas tarp Lietuvos Respublikos ir Venesuelos Respublikos vyksta pagal Šalių nacionalinius įstatymus ir tarptautinę praktiką abiejų šalių fizinių asmenų ir/arba ūkio subjektų kontraktų pagrindu.

Šalys nėra atsakingos už fizinių asmenų ar ūkio subjektų įsipareigojimus, kuriuos jie prisiėmė šios Sutarties rėmuose vykdydami komercinę veiklą.

 

3 straipsnis

 

Siekdamos skatinti prekybos plėtojimą tarp dviejų šalių, Šalys pagal savo nacionalinius įstatymus suteikia viena kitai lengvatas, reikalingas prekybinių mugių, vizitų ir parodų organizavimui.

 

4 straipsnis

 

Šalys dalyvavimo mugėse ir parodose, vykstančiose jų teritorijose, atvejais atleidžia nuo importo ir eksporto mokesčių:

a) pavyzdžius ir reklaminę medžiagą, neturinčius komercinės vertės;

b) prekes, laikinai įvežtas ir skirtas mugėms bei parodoms, su sąlyga, kad jos nebus parduodamos.

 

5 straipsnis

 

Šalys pagal savo nacionalinius įstatymus skatina veiklos plėtojimą žemės ūkio, lengvosios pramonės, energetikos, susisiekimo, ryšių, informatikos ir kitose abi šalis dominančiose srityse.

Šalys savo jurisdikcijoje ir pagal nacionalinius įstatymus per, inter alia, bendras įmones, kompanijas ir korporacijas bei jų filialus, bankus ir jų skyrius, kooperacines asociacijas ir atstovybes siekia sudaryti palankias sąlygas prekybinių ryšių ir investicijų plėtojimui.

 

6 straipsnis

 

Šalys, siekdamos palengvinti šios Sutarties įgyvendinimą, susitarė įsteigti Jungtinę komisiją, susidedančią iš abiejų šalių atstovų, kuri teikia rekomendacijas, padedančias plėsti ir stiprinti ekonominius ir prekybinius ryšius tarp dviejų šalių; Jungtinės komisijos susirinkimai vyksta diplomatiniais kanalais Šalių sutartu laiku paeiliui Vilniuje ir Karakase.

 

7 straipsnis

 

Ši Sutartis įsigalioja tą dieną, kai Šalys diplomatiniais kanalais praneša viena kitai apie vidinių formalumų dėl šios Sutarties patvirtinimo ar ratifikavimo įvykdymą, ir galioja trejus (3) metus. Sutarties galiojimas automatiškai pratęsiamas tokiam pat laikotarpiui, jeigu viena iš Šalių ne mažiau kaip prieš šešis (6) mėnesius diplomatiniais kanalais raštu nepraneša kitai Šaliai apie savo ketinimą nutraukti Sutartį.

 

8 straipsnis

 

Sutarties nutraukimo atveju jos nuostatos yra taikomos tol, kol yra įvykdomi šios Sutarties galiojimo metu neįvykdyti įsipareigojimai, kylantys dėl kontraktų ar komercinių sandorių.

Ši Sutartis gali būti pakeista arba papildyta tik raštiškai Šalims susitarus.

Sudaryta Karakase 1996 metų kovo 21 dieną dviem originaliais egzemplioriais, kiekvienas jų lietuvių, ispanų ir anglų kalbomis, visi tekstai vienodos teisinės galios. Esant nesutarimams dėl Sutarties aiškinimo, remiamasi tekstu anglų kalba.

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VYRIAUSYBĖS VARDU

VENESUELOS RESPUBLIKOS

VYRIAUSYBėS VARDU

______________



* Įsigaliojo 1996 m. liepos 17 d.