LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PRANEŠIMŲ IR ATASKAITŲ EUROPOS SĄJUNGOS INSTITUCIJOMS APIE NARYSTĖS ĮSIPAREIGOJIMŲ VYKDYMĄ RENGIMO IR PATEIKIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2004 m. lapkričio 10 d. Nr. 1431

Vilnius

 

Vykdydama Europos Bendrijos steigimo sutarties, Europos Sąjungos sutarties ir kitų Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus periodiškai teikti informaciją Europos Sąjungos institucijoms apie narystės įsipareigojimų vykdymą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Pranešimų ir ataskaitų Europos Sąjungos institucijoms apie narystės įsipareigojimų vykdymą rengimo ir pateikimo taisykles (pridedama).

2. Rekomenduoti Lietuvos Respublikos Vyriausybei nepavaldžioms institucijoms, teikiančioms informaciją Europos Sąjungos institucijoms, laikytis Pranešimų ir ataskaitų Europos Sąjungos institucijoms apie narystės įsipareigojimų vykdymą rengimo ir pateikimo taisyklių.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS                                                           ANTANAS VALIONIS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. lapkričio 10 d. nutarimu

Nr. 1431

 

PRANEŠIMŲ IR ATASKAITŲ EUROPOS SĄJUNGOS INSTITUCIJOMS APIE NARYSTĖS ĮSIPAREIGOJIMŲ VYKDYMĄ RENGIMO IR PATEIKIMO TAISYKLĖS

 

1. Pranešimų ir ataskaitų Europos Sąjungos institucijoms apie narystės įsipareigojimų vykdymą rengimo ir pateikimo taisyklės (toliau vadinama – šios Taisyklės) nustato bendrą pranešimų ir ataskaitų, periodiškai teikiamų Europos Sąjungos institucijoms pagal konsoliduotas Europos Sąjungos ir Europos Bendrijos steigimo sutartis (Žin., 2004, Nr. 2-2) ir kitus Europos Sąjungos teisės aktus, rengimo ir pateikimo tvarką.

2. Pranešimai ir ataskaitos (toliau vadinama – pranešimai) – tai Europos Sąjungos teisės aktų nustatyta tvarka ir periodiškumu Europos Sąjungos institucijoms raštu teikiama informacija apie Europos Sąjungos teisės ir kitų narystės įsipareigojimų vykdymą.

3. Šios Taisyklės nereglamentuoja:

3.1. pranešimų Europos Sąjungos Komisijai apie direktyvų perkėlimą į nacionalinę teisę pateikimo (notifikavimo);

3.2. neformaliai Europos Sąjungos institucijoms teikiamos kasdienio pobūdžio informacijos, nedarančios įtakos oficialiai Lietuvos Respublikos pozicijai;

3.3. pranešimų, ataskaitų ir informacijos, elektroniniu pavidalu tiesiogiai siunčiamų į Europos Sąjungos institucijų duomenų bazes.

4. Pranešimų Europos Sąjungos institucijoms rengimą pagal veiklos kompetenciją organizuoja ministerijos ir joms pavaldžios įstaigos, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybei atskaitingos įstaigos.

5. Dėl informacijos pranešimui, apimančiam dviejų ar daugiau valstybės institucijų veiklos kompetenciją, pranešimą rengianti institucija (toliau vadinama – atsakinga institucija) gali kreiptis į kitas kompetentingas valstybės institucijas, kurios reikiamą informaciją, jeigu atsakinga institucija nenustato kito termino, kuris paprastai negali būti trumpesnis kaip 3 darbo dienos, privalo pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728 (Žin., 1994, Nr. 63-1238; 2003, Nr. 27-1089), nustatytais terminais išvadoms ir pastaboms dėl teisės aktų projektų pateikti.

6. Pranešimui, apimančiam dviejų ar daugiau institucijų veiklos kompetenciją, parengti atsakinga institucija gali sudaryti darbo grupę. Darbo grupės nariais gali būti tiek valstybės institucijų, tiek suinteresuotų nevyriausybinių organizacijų skirti atstovai. Į darbo grupės sudėtį įtraukiami Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovai. Atsakingos institucijos prašymu deleguojančiai įstaigai paskyrus savo atstovą, personalinę darbo grupės sudėtį tvirtina ir jos vadovą skiria atsakingos institucijos vadovas.

7. Pranešimas rengiamas laikantis su pranešimu susijusiame Europos Sąjungos teisės akte (aktuose) nustatytų reikalavimų dėl pranešimo formos ir terminų. Atsižvelgiama į Europos Sąjungos institucijų pateiktas rekomendacijas ir gaires, ankstesnius pranešimus ta pačia tema, taip pat išvadas ir rekomendacijas, gautas dėl ankstesnių pranešimų.

8. Pranešimas rengiamas pagal atsakingos institucijos parengtą pranešimo planą ir darbo grafiką. Jeigu sudaroma darbo grupė, jos vadovas darbą grupės nariams paskirsto atsižvelgdamas į juos skyrusių valstybės institucijų kompetenciją. Darbo grupės nariai per darbo grupės vadovo nustatytą terminą parengia pranešimo projekto dalis pagal jiems paskirtas plano dalis.

9. Pranešimas, apimantis dviejų ar daugiau institucijų veiklos kompetenciją, gali būti aptariamas Europos Sąjungos reikalų darbo grupėje ar pogrupyje, sudarytame ir veikiančiame pagal Lietuvos Respublikos pozicijos Europos Sąjungos institucijose nagrinėjamais klausimais rengimo, derinimo, pristatymo ir Europos Sąjungos teisės (acquis communautaire) perkėlimo į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę ir jos įgyvendinimo koordinavimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 9 d. nutarimu Nr. 21 (Žin., 2004, Nr. 8-184), 1 ir 2 prieduose išdėstytas nuostatas, jeigu darbo grupės kompetencija susijusi su rengiamo pranešimo turiniu.

10. Pranešimo projektas gali būti pateikiamas suinteresuotoms nevyriausybinėms organizacijoms susipažinti ir per atsakingos institucijos nurodytą terminą pateikti pastabas ir pasiūlymus.

11. Jeigu atsakinga institucija mano, kad parengtame pranešime esanti informacija gali turėti įtakos svarbiems Lietuvos Respublikos interesams, susijusiems su parengto pranešimo turiniu, ji pranešimo projektą pateikia Užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai ir kitoms kompetentingoms valstybės institucijoms susipažinti, o šios per 5 darbo dienas nuo projekto gavimo pateikia savo pastabas.

12. Šių Taisyklių 4 punkte nurodytų institucijų vadovų ar jų įgaliotų asmenų patvirtintas pranešimas perduodamas atitinkamai Europos Sąjungos institucijai.

13. Atsakingos institucijos, Užsienio reikalų ministerijos ar Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos iniciatyva pranešimas, turintis informacijos, nurodytos šių Taisyklių 11 punkte, gali būti aptariamas ministerijų valstybės sekretorių pasitarime ar ministrų pasitarime arba tvirtinamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Nutarus teikti pranešimą tvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybei, atsakinga institucija pranešimo projektą suderina Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka.

14. Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą pranešimą Užsienio reikalų ministerijos pavedimu Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje nedelsdama perduoda atitinkamai Europos Sąjungos institucijai.

15. Prireikus pristatyti ir paaiškinti pranešimo turinį, rengiant pranešimą dalyvavusių valstybės institucijų atstovai dalyvauja nagrinėjant pranešimą Europos Sąjungos institucijoje ir pagal kompetenciją teikia paaiškinimus. Lietuvos Respublikos atstovų grupei vadovauja atsakingos institucijos atstovas.

16. Pranešimo redagavimo, spausdinimo, paskelbimo internete ir prireikus vertimo į užsienio kalbą išlaidas apmoka atsakinga institucija. Lietuvos Respublikos atstovų, dalyvaujančių nagrinėjant pranešimą, komandiruočių išlaidos apmokamos iš atitinkamų valstybės institucijų ir įstaigų, siunčiančių šiuos atstovus, lėšų, laikantis nustatytosios tvarkos.

______________