LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ TURTO PERDAVIMO VALSTYBĖS AR SAVIVALDYBĖS INSTITUCIJOMS, ATLEIDŽIANT JUOS NUO MOKESTINIŲ (PINIGINIŲ) PRIEVOLIŲ, TVARKOS PATVIRTINIMO
1996 m. vasario 20 d. Nr. 245
Vilnius
Vykdydama Lietuvos Respublikos 1995 m. gruodžio 28 d. įstatymo Nr. I-1158 „Dėl mokestinių (piniginių) prievolių valstybės ir savivaldybių biudžetams pasibaigimo“ (Žin., 1996, Nr. 1-2) 5 straipsnio nuostatas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Patvirtinti Mokesčių mokėtojų turto perdavimo valstybės ar savivaldybės institucijoms, atleidžiant juos nuo mokestinių (piniginių) prievolių, tvarką (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. vasario 20 d. nutarimu Nr. 245
MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ TURTO PERDAVIMO VALSTYBĖS AR SAVIVALDYBĖS INSTITUCIJOMS, ATLEIDŽIANT JUOS NUO MOKESTINIŲ (PINIGINIŲ) PRIEVOLIŲ, TVARKA
1. Ši tvarka reglamentuoja mokesčių mokėtojų turto perdavimą atleidžiant juos nuo mokestinių (piniginių) prievolių, jo perėmimą, įvertinimą ir atleidimo nuo šių prievolių įforminimą.
2. Mokesčių mokėtojas apie savo norą perduoti turtą informuoja savivaldos vykdomąją instituciją, ministeriją, kurios reguliavimo sričiai priskirta jo veiklos rūšis (toliau vadinama – ministerija), ir teritorinę valstybinę mokesčių inspekciją.
Prie savo prašymo mokesčių mokėtojas prideda siūlomo perduoti turto aprašą, kuriame nurodo jo metus, taip pat likutinę vertę (kai turtą perduoda įmonė). Kai siūlomas perduoti nekilnojamasis turtas, be nurodytųjų dokumentų, pateikiama inventorizacijos byla ir pažyma apie teisinę turto registraciją ir šio turto savininką (iš valstybės įmonės Respublikinio inventorizavimo, projektavimo ir paslaugų biuro arba jos filialų), o kai siūlomas kitas turtas, kuriam nustatyta privaloma teisinė registracija, – pažyma apie teisinę turto registraciją ir jo savininką (iš atitinkamos institucijos, atliekančios teisinę jo registraciją).
3. Teritorinė valstybinė mokesčių inspekcija, gavusi mokesčių mokėtojo prašymą perduoti turtą, per 2 dienas nuo jo gavimo dienos informuoja savivaldos vykdomąją instituciją ir ministeriją apie mokesčių mokėtojo įsiskolinimą valstybės ir savivaldybės biudžetams.
4. Savivaldybės taryba ir ministerija, gavusios prašymą perduoti turtą, per 10 dienų nuo jo gavimo datos praneša mokesčių mokėtojui savo sprendimą – sutikti priimti turtą, padengiant įsiskolinimą biudžetui, ar nesutikti.
5. Perduodamas turtas atleidžiant mokesčių mokėtojus nuo mokestinių (piniginių) prievolių įvertinamas rinkos kaina. Rinkos kainai nustatyti ministerija (nepriklausomai nuo to, kam perduodamas turtas) sudaro ekspertų komisiją, į kurią įeina asmenys, turintys kvalifikacinius turto vertintojo pažymėjimus.
Kol nėra turto vertintojų, turinčių kvalifikacinius turto vertintojo pažymėjimus, ekspertų komisiją sudaro šios ministerijos, Statybos ir urbanistikos ministerijos ir Valstybės vertybinių popierių fondo prie Finansų ministerijos atstovai.
Perduodamą turtą ekspertų komisija įvertina taikydama palyginamosios vertės (pardavimo kainos analogų), atstatomosios vertės (kaštų), naudojimo pajamų vertės metodus.
Perduodamo turto vertės nustatymo metodą parenka ekspertų komisija, suderinusi su ministerija ar savivaldos vykdomąja institucija.
6. Ekspertų pasirašytas perduodamo turto įvertinimo aktas atiduodamas ministerijai ir savivaldos vykdomajai institucijai. Savivaldos vykdomajai institucijai turto įvertinimo aktas pateikiamas tik tais atvejais, kai mokesčių mokėtojo turtą sutinka perimti savivaldybės institucija.
7. Ministerija, gavusi ekspertų pasirašytą aktą ir jį patvirtinusi, taip pat gavusi savivaldybės tarybos sutikimą perimti turtą (tais atvejais, kai turtas perduodamas savivaldybės institucijai), pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei atitinkamą sprendimo projektą dėl mokesčių mokėtojų perduodamo turto priėmimo, prieš tai suderinusi jį su suinteresuotomis ministerijomis.