LIETUVOS RESPUBLIKOS
VALSTYBĖS PARAMOS GINKLUOTO PASIPRIEŠINIMO (REZISTENCIJOS) DALYVIAMS
Į S T A T Y M A S
1997 m. lapkričio 25 d. Nr. VIII-541
Vilnius
1 straipsnis. Įstatymo paskirtis
Šis įstatymas nustato valstybės paramos ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviams – kariams savanoriams skyrimo ir teikimo tvarką.
2 straipsnis. Karių savanorių pensinis aprūpinimas
1. Ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviams – kariams savanoriams skiriama pirmojo laipsnio valstybinė pensija.
2. Karių savanorių sąrašus šiai pensijai gauti Vyriausybei teikia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
3 straipsnis. Valstybės parama kariams savanoriams, sužalotiems ginkluoto pasipriešinimo kovose ar tapusiems invalidais dėl šių sužalojimų, taip pat tapusiems invalidais kalėjimuose
1. Ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviams – kariams savanoriams, sužalotiems ginkluoto pasipriešinimo kovose ar tapusiems invalidais dėl šių sužalojimų, taip pat tapusiems invalidais dėl sveikatos pakenkimo tardymo ar kalinimo metu, išmokama vienkartinė pašalpa:
1) I grupės invalidams – 14 400 Lt;
2) II grupės invalidams – 11 520 Lt;
3) III grupės invalidams – 8 640 Lt;
4) sužalotiems kovose – 5 600 Lt.
2. Pašalpos išmokamos per 2 metus iš valstybės biudžeto. Pašalpų mokėjimo tvarką nustato Vyriausybė.
4 straipsnis. Karių savanorių laidojimo tvarka
Ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviai – kariai savanoriai laidojami valstybės lėšomis. Laidojimo lėšų dydį ir tvarką nustato Vyriausybė.
5 straipsnis. Pasiūlymai Vyriausybei
Vyriausybė iki 1998 m. vasario 1 d. parengia ir pateikia Seimui valstybės paramos žuvusių pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms kovose karių savanorių ir laisvės kovų dalyvių šeimoms įstatymo projektą.
6 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas
Įstatymas įsigalioja nuo 1998 m. sausio 1 d.
Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.
RESPUBLIKOS PREZIDENTAS ALGIRDAS BRAZAUSKAS