Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2001 M. SPALIO 31 D. NUTARIMO NR. 1288 „DĖL atlyginimo už vISUOMENĖS poreikiams paimamus privačios nuosavybės OBJEKTUS, esančius klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo
2009 m. birželio 3 d. Nr. 572
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 31 d. nutarimą Nr. 1288 „Dėl Atlyginimo už visuomenės poreikiams paimamus privačios nuosavybės objektus, esančius Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 93-3287; 2003, Nr. 52-2327) ir išdėstyti jį nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL atlyginimo už vISUOMENĖS poreikiams paimamus privačios nuosavybės nekilnojamuosius daiktus, esančius klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, tvarkos aprašo patvirtinimo
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2001 m. spalio 31 d. nutarimu Nr. 1288
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2009 m. birželio 3 d.
nutarimo Nr. 572 redakcija)
atlyginimo už VISUOMENĖS poreikiams paimamus privačios nuosavybės nekilnojamuosius daiktus, esančius klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, tvarkos Aprašas
1. Atlyginimo už visuomenės poreikiams paimamus privačios nuosavybės nekilnojamuosius daiktus, esančius Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, tvarkos aprašas (toliau vadinama – šis aprašas) reglamentuoja atlyginimą už visuomenės poreikiams paimamus privačios nuosavybės nekilnojamuosius daiktus, išskyrus žemę, esančius Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, taip pat kitų su privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto ir turtinių teisių į šį daiktą netekimu susijusių nuostolių, kuriuos patiria privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininkas ir šio daikto naudotojas, atlyginimą.
2. Šiame apraše vartojama sąvoka privačios nuosavybės nekilnojamasis daiktas – tai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto žemėje esantis privačios nuosavybės nekilnojamasis daiktas.
3. Visuomenės poreikiams paimamo privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto vertė nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymu (Žin., 1999, Nr. 52-1672). Privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininko ir šio daikto naudotojo patiriami nuostoliai, susiję su privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto ir turtinių teisių į šį daiktą netekimu, apskaičiuojami pagal Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatyme nustatytą lyginamosios vertės metodą. Privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto, paimamo visuomenės poreikiams, vertinimo išlaidas apmoka valstybės institucija ar valstybės įmonė, kuriai Susisiekimo ministerijos teikimu pagal atskirą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą bus perduodamas šis privačios nuosavybės nekilnojamasis daiktas.
4. Už visuomenės poreikiams paimamą privačios nuosavybės nekilnojamąjį daiktą ir kitus su privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto ir turtinių teisių į šį daiktą netekimu susijusius nuostolius, kuriuos patiria privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininkas ir šio daikto naudotojas, privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininkui ir šio daikto naudotojui atlyginama pinigais to daikto rinkos kaina ir šio aprašo 3 punkte nurodytu būdu apskaičiuotų kitų nuostolių, išreikštų pinigine išraiška, dydžiu šio aprašo 8 punkte nustatytais terminais, o šalių susitarimu – perduodamas kitas daiktas.
5. Už visuomenės poreikiams paimamą privačios nuosavybės nekilnojamąjį daiktą ir kitus su privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto ir turtinių teisių į šį daiktą netekimu susijusius nuostolius, kuriuos patiria privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininkas ir šio daikto naudotojas, iš savo lėšų atlygina valstybės institucija ar valstybės įmonė, kuriai Susisiekimo ministerijos teikimu pagal atskirą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą perduodamas konkretus privačios nuosavybės nekilnojamasis daiktas.
6. Valstybės institucija ar valstybės įmonė, norinti gauti visuomenės poreikiams paimamą privačios nuosavybės nekilnojamąjį daiktą, pateikia Susisiekimo ministerijai prašymą, nurodydama konkretų privačios nuosavybės nekilnojamąjį daiktą, jo naudojimo tikslą, likutinę ir rinkos kainas, taip pat privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininko sutikimą (ar rašytinę sutartį, sudarytą su valstybės institucija ar valstybės įmone, siekiančia gauti visuomenės poreikiams paimamą privačios nuosavybės nekilnojamąjį daiktą) atlygintinai perduoti šį daiktą visuomenės poreikiams.
7. Privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininko sutikime (ar rašytinėje sutartyje) atlygintinai perduoti privačios nuosavybės nekilnojamąjį daiktą visuomenės poreikiams turi būti nurodomas atlyginimo už paimamą visuomenės poreikiams privačios nuosavybės nekilnojamąjį daiktą ir kitų su privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto ir turtinių teisių į šį daiktą netekimu susijusių nuostolių, kuriuos patiria privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininkas ir šio daikto naudotojas, dydis, kuris negali būti didesnis nei šio aprašo 4 punkte nustatytų atlygių privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininkui ir šio daikto naudotojui, išreikštų pinigine išraiška, suma. Tuo atveju, kai kitus su privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto ir turtinių teisių į šį daiktą netekimu susijusius nuostolius patiria šio daikto naudotojas, privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto naudotojas gali tapti viena iš sutarties šalių.
8. Visuomenės poreikiams paimamo privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto vertė ir kiti su privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto ir turtinių teisių į šį daiktą netekimu susiję nuostoliai, kuriuos patiria privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininkas ir šio daikto naudotojas, privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto savininkui ir šio daikto naudotojui atlyginami per 30 dienų nuo šio aprašo 5 punkte nurodyto Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo įsigaliojimo dienos.
9. Ginčus dėl privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto paėmimo, jo vertės, savininkui ar šio daikto naudotojui atsiradusių nuostolių, susijusių su privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto ir turtinių teisių į šį daiktą netekimu, atlyginimo dėl privačios nuosavybės nekilnojamojo daikto paėmimo Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka sprendžia teismas.