LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M. VASARIO 14 D. ĮSAKYMO NR. 85 „DĖL SUTARČIŲ DĖL LĖŠŲ KOMPENSUOJAMIESIEMS VAISTAMS APIMČIŲ, NUSTATOMŲ ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOMS, SUDARYMO IR VYKDYMO TVARKOS“ PAKEITIMO IR PAPILDYMO
2002 m. birželio 21 d. Nr. 296
Vilnius
Pakeičiu Sutarčių dėl lėšų kompensuojamiesiems vaistams apimčių, nustatomų asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, sudarymo ir vykdymo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. 85 „Dėl sutarčių dėl lėšų kompensuojamiesiems vaistams apimčių, nustatomų asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, sudarymo ir vykdymo tvarkos“ (Žin., 2002, Nr. 18-740):
1. Išdėstau 9 punktą taip:
„9. Skirstant metines lėšas kompensuojamiesiems vaistams, kiekvieno ketvirčio lėšų kompensuojamiesiems vaistams apimtis nustatoma atsižvelgiant į paskutinių ketverių metų vaistų išrašymo dinamiką. Valstybinė ligonių kasa nustato rekomenduojamą kiekvieno ketvirčio lėšų kompensuojamiesiems vaistams apimties procentą. Konkreti lėšų kompensuojamiesiems vaistams apimtis numatoma sutartyje su kiekviena įstaiga, atsižvelgiant į jos veiklos ypatumus.“
2. Papildau nurodytąją tvarką šiuo 91 punktu:
„91. Gydytojas konsultantas, skirdamas arba rekomenduodamas skirti pacientui vaistą, kurio įsigijimo išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto lėšų, turi išrašyti receptą (3 formos) visam gydymo kursui (ūmių ir paūmėjusių ligų atvejais) arba 3 mėnesių gydymo kursui (lėtinių ligų atvejais). Jei specializuotas ambulatorines paslaugas teikiančioje ASPĮ gydytojas konsultantas, skirdamas kompensuojamąjį vaistą, neišrašo recepto (3 formos), pacientą siuntusi ASPĮ apie tai informuoja TLK ir pacientui išrašo receptą reikalingiems vaistams įsigyti. TLK vaisto įsigijimo išlaidų kompensavimui reikalingą sumą išskaičiuoja iš specializuotas ambulatorines paslaugas teikiančiai ASPĮ numatytų lėšų kompensuojamiesiems vaistams ir skiria įstaigai, išrašiusiai receptą.“
3. Išdėstau 12 punktą taip:
„12. Jeigu išlaidos ASPĮ išrašomiems kompensuojamiesiems vaistams viršija nustatytą ketvirčio lėšų apimtį, ASPĮ, teikdama apmokėti sąskaitas-faktūras už kito ketvirčio mėnesiais suteiktas paslaugas, jose nurodytą sumą mažina puse sumos, kuria buvo viršyta įstaigos lėšų kompensuojamiesiems vaistams apimtis.“
4. Papildau nurodytąją tvarką šiuo 121 punktu:
„121. Jeigu nustatytą lėšų apimtį viršijusi įstaiga kartu su sąskaita-faktūra už suteiktas paslaugas pateikia prašymą atidėti nuoskaitų taikymą, TLK, įvertinusi pateiktą medžiagą bei pritarus TLK stebėtojų tarybai, priima vieną iš šių sprendimų:
121.1. nustatyta tvarka apmokėti pusę išlaidų, susidariusių dėl lėšų apimties viršijimo. Likusią deficito dalį turi padengti ASPĮ;
121.2. netaikyti finansinių sankcijų ASPĮ dėl ketvirčiui nustatytos lėšų apimties viršijimo, jei įstaiga įsipareigoja padengti deficitą vėlesniu laikotarpiu, kuris negali būti ilgesnis nei du metų ketvirčiai iš eilės. Šis sprendimas galimas tik tuomet, jeigu ankstesnį metų ketvirtį nustatyta apimtis nebuvo viršyta;
5. Papildau nurodytąją tvarką šiuo 122 punktu:
„122. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos lėšos, sutaupytos per ataskaitinį ketvirtį, pirmiausia skiriamos ankstesniais ketvirčiais susidariusiam deficitui padengti. Padengus deficitą, šių lėšų likutis perkeliamas į kitą tų pačių metų ketvirtį, atitinkamai padidinant lėšų kompensuojamiesiems vaistams apimtį. Jeigu metinės išlaidos ASPĮ išrašomiems kompensuojamiesiems vaistams yra mažesnės už nustatytą jų apimtį, teritorinė ligonių kasa įvertina, ar lėšų kompensuojamiesiems vaistams taupymas nepablogino medikamentinio ambulatorinio gydymo prieinamumo bei paslaugų kokybės, o įstaiga, suderinusi su TLK, teikdama apmokėti sąskaitą-faktūrą už suteiktas paslaugas, joje nurodytą sumą padidina ketvirtadaliu sumos, kuria kompensuojamųjų vaistų išlaidos buvo mažesnės už įstaigai nustatytą lėšų kompensuojamiesiems vaistams apimtį. Atsiskaitymo sąlygos numatomos sutartyje.“