LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL PRETENDENTŲ ATRANKOS IŠ DELEGAVIMO REZERVO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2008 m. rugpjūčio 21 d. Nr. V-157

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo (Žin., 2007, Nr. 81-3322) 13 straipsniu,

tvirtinu Pretendentų atrankos iš delegavimo rezervo komisijos nuostatus (pridedama).

 

 

 

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS                                              PETRAS VAITIEKŪNAS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2008 m. rugpjūčio 21 d. įsakymu Nr. V-157

 

PRETENDENTŲ ATRANKOS IŠ DELEGAVIMO REZERVO KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pretendentų atrankos iš delegavimo rezervo komisijos (toliau – Komisija) nuostatai reglamentuoja Komisijos sudarymą, funkcijas, informacijos apie atranką pateikimą, pretendentų sąrašo sudarymą, atrankos organizavimą ir vykdymą, pretendentų išbraukimo iš delegavimo rezervo tvarką.

 

II. KOMISIJOS SUDARYMAS, SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

2. Pretendentų atrankai iš delegavimo rezervo organizuoti ir vykdyti sudaroma Komisija, kurios sudėtį tvirtina užsienio reikalų ministras įsakymu. Įsakyme dėl Komisijos sudarymo nurodomas Komisijos pirmininkas, Komisijos pirmininko pavaduotojas, Komisijos nariai ir Komisijos sekretorius. Komisijos pirmininku skiriamas Transatlantinių santykių ir saugumo politikos departamento direktorius arba direktoriaus pavaduotojas, Komisijos pirmininko pavaduotoju – Tarptautinių misijų ir konfliktų prevencijos skyriaus vedėjas, Komisijos nariais – Ministerijos valstybės sekretoriaus kabineto diplomatas ar kitas valstybės tarnautojas, Personalo skyriaus vedėjas, Finansų departamento atstovas, Užsienio reikalų ministerijos administracijos padalinio ar padalinių, kurių funkcijos susijusios su institucijos, paskelbusios apie laisvas pareigas ar pareigybes, veikla ar regionu, atstovas (atstovai). Komisijos sekretoriumi skiriamas delegavimo klausimus kuruojančio Užsienio reikalų ministerijos administracijos padalinio diplomatas ar kitas valstybės tarnautojas ir jis yra Komisijos narys.

3. Į atrankos komisiją gali būti įtraukiami asmenys iš kitų valstybės institucijų ir įstaigų, su kurių funkcijomis yra susijęs pareigų ar pareigybių civilinėse tarptautinėse operacijose ar misijose, taip pat pareigų ar pareigybių tarptautinėse, Europos Sąjungos institucijose ir užsienio valstybių institucijose, susijusiose su krizių valdymu ir bendra Europos Sąjungos užsienio, saugumo ir gynybos politika, pobūdis.

4. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas ir Komisijos sekretorius.

5. Komisijos posėdyje turi dalyvauti visi jos nariai, išskyrus atvejus, kai posėdyje svarstomas klausimas nesusijęs su tam tikro Užsienio reikalų ministerijos padalinio ar kitų valstybės institucijų ar įstaigų, kurių atstovai yra Komisijos nariai, funkcijomis, arba dėl svarbių priežasčių.

6. Kai Komisijos posėdyje negali dalyvauti kuris jos narys, Komisija gali dirbti, jeigu jos posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip penki Komisijos nariai. Kai Komisijos posėdyje dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti jos pirmininkas, jį pavaduoja Tarptautinių misijų ir konfliktų prevencijos skyriaus vedėjas ar kitas Komisijos narys.

7. Komisijos posėdžiai šaukiami pagal poreikį (ad hoc). Komisijos posėdžius organizuoja ir techniškai aptarnauja Komisijos sekretorius.

 

III. ATRANKOS PASKELBIMAS IR PRETENDENTŲ SĄRAŠO SUDARYMAS

 

8. Iš delegavimo rezervo atrenkami pretendentai į pareigas ar pareigybes civilinėse tarptautinėse operacijose ar misijose, taip pat į pareigas ar pareigybes tarptautinėse, Europos Sąjungos ir užsienio valstybių institucijose, susijusias su krizių valdymu ir bendra Europos Sąjungos užsienio, saugumo ir gynybos politika, į kurias gali būti deleguojama per 30 ar mažiau dienų nuo informacijos apie šias pareigas ar pareigybes gavimo valstybės institucijoje ar įstaigoje dienos (toliau vadinama – pareigos ar pareigybės).

9. Pretendentų atranka iš delegavimo rezervo vykdoma ministerijos valstybės sekretoriui patvirtinus išvadą, kad laisvos pareigos ar pareigybės atitinka delegavimo prioritetus ir išlaidos, susijusios su delegavimu, bus padengiamos iš Užsienio reikalų ministerijai tam tikslui skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų.

10. Jei išvadoje nurodoma, kad laisvos pareigos ar pareigybės atitinka delegavimo prioritetus, tačiau išlaidos, susijusios su delegavimu, negalės būti padengiamos iš Užsienio reikalų ministerijos strateginiame veiklos plane patvirtintų tam tikslui skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų, atranka gali būti pradedama gavus deleguojančiosios institucijos rašytinį sutikimą, kad išlaidos, susijusios su delegavimu, bus apmokamos iš jai Lietuvos Respublikos valstybės biudžete skirtų asignavimų.

11. Ministerijos valstybės sekretoriui patvirtinus 9 punkte nurodytą išvadą, Komisijos sekretorius tą pačią dieną skelbia atranką į laisvas pareigas ar pareigybes Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje www.urm.lt ir apie atranką informuoja valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas (toliau – valstybės institucijos), su kurių funkcijomis yra susijęs laisvų pareigų ar pareigybių pobūdis.

12. Ministerijos valstybės sekretoriui patvirtinus 10 punkte nurodytą išvadą, Komisijos sekretorius šią išvadą ir informaciją apie laisvas pareigas ar pareigybes siunčia valstybės institucijoms, su kurių funkcijomis yra susijęs laisvų pareigų ar pareigybių pobūdis. Iki nurodytos datos gavus valstybės institucijos rašytinį sutikimą, kad išlaidos, susijusios su delegavimu, bus apmokamos iš jai Lietuvos Respublikos valstybės biudžete skirtų asignavimų, ne vėliau kaip per tris dienas skelbiama atranka.

13. Delegavimo rezerve esantys pretendentai apie skelbiamą atranką papildomai informuojami elektroniniu paštu.

14. Skelbiant atranką nurodoma:

14.1. informacija apie laisvas pareigas ar pareigybes ar organizuojamą rinkimų stebėjimo misiją;

14.2. pretendentams keliami reikalavimai, pageidautini privalumai;

14.3. data, iki kurios pretendentai turi pateikti prašymus dėl dalyvavimo atrankoje ir delegavimo (toliau – Prašymas);

14.4. elektroninio pašto adresas, kuriuo turi būti pateikti Prašymai;

14.5. Komisijos posėdžio data.

15. Pretendentas, atitinkantis keliamus reikalavimus ir siekiantis dalyvauti atrankoje, iki nurodytos datos privalo pateikti Prašymą.

16. Jeigu pretendentas nustatytu laiku nepateikia Prašymo dalyvauti atrankoje, jo kandidatūra nesvarstoma.

17. Vadovaujantis šiais nuostatais ir dėl atrankos nustatytais reikalavimais, komisijos sekretorius sudaro pretendentų sąrašą ir pateikia jį Komisijai.

 

IV. ATRANKOS VYKDYMAS

 

18. Atranką vykdo Komisija.

19. Komisija vadovaujasi Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymu, delegavimo prioritetais, ministerijos valstybės sekretoriaus išvada, duomenimis apie tais metais delegavimui skirtas, įsipareigotas ir panaudotas lėšas.

20. Vertinant pretendentus siekiama įvertinti, kuris jų (kurie jų) geriausiai tenkina laisvoms pareigoms ar pareigybėms nustatytus reikalavimus ir (ar) turi geriausius iš visų delegavimo rezerve esančių pretendentų gebėjimus atlikti laisvoms pareigoms ar pareigybėms, dėl kurios (kurių) vyksta atranka, nustatytas funkcijas.

21. Privalumų vertinimas yra papildomas, bet nebūtinas atrankos etapas. Pretendentų privalumai yra vertinami tuo atveju, jei pretendentų, atitinkančių atrankos reikalavimus, yra daugiau nei prašo laisvas pareigas ar pareigybes paskelbusi institucija ar nei nurodyta Ministerijos valstybės sekretoriaus patvirtintoje išvadoje.

22. Kilus klausimų dėl pretendento(ų) tinkamumo laisvoms pareigoms ar pareigybėms užimti ir esant Komisijos pirmininko ar jį pavaduojančio Komisijos nario siūlymui, Komisija gali pretendentą(us) paprašyti atvykti pokalbio.

23. Pretendentai į laisvas pareigas atrenkami atviru balsavimu. Atrenkamas tas pretendentas, kuris surenka daugiausiai balsų. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komisijos pirmininko ar jį pavaduojančio Komisijos nario balsas. Motyvai dėl atmestų kandidatūrų nenurodomi.

24. Atrenkamų pretendentų skaičius:

24.1. Kai laisvas pareigas ar pareigybes paskelbusi tarptautinė ir Europos Sąjungos institucija ar užsienio valstybės institucija apmoka visas išlaidas, susijusias su delegavimu, atrenkama tiek pretendentų, kiek ši institucija prašo.

24.2. Kai išlaidos, susijusios su delegavimu, turi būti apmokamos tiek deleguojančiosios, tiek tarptautinės ir Europos Sąjungos institucijos ar užsienio valstybės institucijos, atrenkamų pretendentų skaičius įvertinamas remiantis šių nuostatų 19 punktu.

25. Užsienio reikalų ministerija apie atrinktus pretendentus (išskyrus asmenis, kurie deleguojami sudarant delegavimo sutartis) raštu informuoja deleguojančiąsias institucijas. Apie atrinktus pretendentus pranešama laisvas pareigas ar pareigybes paskelbusiai institucijai.

26. Atrinkti pretendentai informuojami elektroninio pašto žinute arba raštu ne vėliau kaip per tris darbo dienas po Komisijos posėdžio.

27. Pretendentai su Komisijos posėdžio protokolu gali susipažinti pateikę rašytinį prašymą. Komisijos sprendimą gali apskųsti pretendentai per 3 darbo dienas nuo Komisijos posėdžio dienos, pateikdami rašytinį skundą ministerijos valstybės sekretoriui. Skundas turi būti išnagrinėtas per 3 darbo dienas. Komisijos sprendimas gali būti peržiūrimas.

 

V. PRETENDENTŲ IŠBRAUKIMAS IŠ DELEGAVIMO REZERVO

 

28. Komisija priima sprendimus dėl pretendentų išbraukimo iš delegavimo rezervo, atsiradus Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 2, 3 ir 4 punktuose nurodytoms aplinkybėms.

29. Apie išbraukimą iš delegavimo rezervo informuojami deleguojančioji institucija ir pretendentai asmeniškai, asmenys, kurie deleguojami sudarant delegavimo sutartis, informuojami asmeniškai.

 

_________________