LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO 2003 M. SAUSIO 21 D. ĮSAKYMO Nr. 3-32 „DĖL MOKYTOJŲ, MOKANČIŲ ASMENIS, SUSIJUSIUS SU PAVOJINGŲ KROVINIŲ VEŽIMU AUTOMOBILIŲ, GELEŽINKELIŲ IR VIDAUS VANDENŲ TRANSPORTU, ATESTAVIMO TVARKOS APRAŠO“ PAKEITIMO

 

2012 m. birželio 12 d. Nr. 3-423

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2003 m. sausio 21 d. įsakymą Nr. 3-32 „Dėl Mokytojų, mokančių asmenis, susijusius su pavojingų krovinių vežimu automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų transportu, atestavimo tvarkos aprašo“ (Žin., 2003, Nr. 10-384; 2004, Nr. 179-6645; 2009, Nr. 120-5158; 2010, Nr. 31-1466) ir išdėstau jį nauja redakcija:

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL MOKYTOJŲ, MOKANČIŲ ASMENIS, SUSIJUSIUS SU PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMU, ASMENŲ, SIEKIANČIŲ TAPTI MOKYTOJAIS, ATESTAVIMO IR TEISĖS MOKYTI ASMENIS, SUSIJUSIUS SU PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMU, SUTEIKIMO, PANAIKINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo (Žin., 2001, Nr. 111-4022; 2011, Nr. 71-3368) 8 straipsnio 3 dalies 3 punktu ir 16 straipsnio 6 dalimi:

1. T v i r t i n u Mokytojų, mokančių asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, asmenų, siekiančių tapti mokytojais, atestavimo ir teisės mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, suteikimo, panaikinimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad:

2.1. teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, atsižvelgiant į atitinkamuose pažymėjimuose, išduotuose Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos ir Valstybinės geležinkelio inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos iki šio įsakymo įsigaliojimo datos, nurodytas sąlygas, turi mokytojai, kurių pažymėjimų galiojimo laikas šio įsakymo įsigaliojimo dieną nėra pasibaigęs;

2.2. šis įsakymas įsigalioja 2012 m. lapkričio 1 d.“

 

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                ELIGIJUS MASIULIS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2003 m. sausio 21 d. įsakymu Nr. 3-32

(Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2012 m. birželio 12 d. įsakymo Nr. 3-423

redakcija)

 

MOKYTOJŲ, MOKANČIŲ ASMENIS, SUSIJUSIUS SU PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMU, ASMENŲ, SIEKIANČIŲ TAPTI MOKYTOJAIS, ATESTAVIMO IR TEISĖS MOKYTI ASMENIS, SUSIJUSIUS SU PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMU, SUTEIKIMO, PANAIKINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokytojų, mokančių asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, asmenų, siekiančių tapti mokytojais, atestavimo ir teisės mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, suteikimo, panaikinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato asmenų, siekiančių tapti mokytojais ir įgyti teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu (toliau – pretendentai), ir mokytojų, mokančių asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu (toliau – mokytojai), nurodytų Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo (Žin., 2001, Nr. 111-4022; 2011, Nr. 71-3368) 16 straipsnyje, atestavimo ir teisės mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, suteikimo ir panaikinimo tvarką, kai pavojingieji kroviniai vežami automobilių ir geležinkelių keliais.

2. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatyme ir Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse, kuriomis reglamentuojamas pavojingųjų krovinių vežimas automobilių ir geležinkelių keliais.

3. Pretendentus ir mokytojus pagal pasirinktą pavojingųjų krovinių transportavimo būdą Lietuvos Respublikoje atestuoja ir teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, suteikia, panaikina Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gegužės 21 d. nutarimu Nr. 704 „Dėl įgaliojimų suteikimo pavojingųjų krovinių vežimo automobilių ir geležinkelių keliais ir su tuo susijusios veiklos srityse“ (Žin., 2002, Nr. 52-2014; 2011, Nr. 165-7865) įgaliotos institucijos – Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos, kai pavojingieji kroviniai vežami automobilių keliais, ir Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos, kai pavojingieji kroviniai vežami geležinkelių keliais (toliau – įgaliotosios institucijos).

 

II. ATESTAVIMO TVARKA

 

4. Pretendentų ir mokytojų atestavimą pagal kompetenciją organizuoja įgaliotoji institucija jos nustatyta tvarka. Aktuali informacija, susijusi su atestavimo organizavimu, skelbiama viešai įgaliotosios institucijos interneto svetainėje.

5. Atestavimas atliekamas egzaminuojant. Atestacijos egzamino tikslas – patikrinti, ar pretendentai ir mokytojai, atsižvelgiant į pasirinktą pavojingųjų krovinių transportavimo būdą, išmano Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo ir šio įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų, Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių, kuriomis reglamentuojamas pavojingųjų krovinių vežimas, naujausius reikalavimus ir turi būtiną žinių lygį mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu.

6. Atestacijos egzaminų klausimų katalogus pagal kompetenciją sudaro ir periodiškai, ne rečiau kaip kas 2 metus, atnaujina įgaliotosios institucijos sudaryta komisija. Atestacijos egzaminų klausimai viešai neskelbiami.

7. Atestacijos egzaminas vyksta ne rečiau kaip du kartus per metus įgaliotosios institucijos nustatytomis datomis.

8. Įgaliotoji institucija pasirenka egzamino formą – egzaminas raštu arba testas. Egzaminavimui gali būti naudojamos informacinės sistemos ir kompiuterinė įranga. Atestacijos egzaminas laikomas valstybine kalba. Egzaminavimą vykdo įgaliotosios institucijos paskirtas egzaminatorius.

9. Asmuo, pageidaujantis laikyti atestacijos egzaminą pagal pasirinktą pavojingųjų krovinių transportavimo būdą, ne vėliau kaip likus 1 dienai iki nustatytos atestacijos egzamino datos asmeniškai arba per atstovą:

9.1. įgaliotosios institucijos nustatyta tvarka pateikia:

9.1.1. įgaliotosios institucijos nustatytos formos prašymą laikyti atestacijos egzaminą pagal pasirinktą pavojingųjų krovinių transportavimo būdą;

9.1.2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, jei asmuo neidentifikuoja savęs įgaliotosios institucijos pripažįstamu elektroniniu būdu (asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą egzaminuojamas asmuo taip pat turi turėti ir atestacijos egzamino metu);

9.1.3. išsilavinimą patvirtinančius dokumentus;

9.1.4. kitus dokumentus, kuriuose pateikiama papildoma svarbi informacija apie asmenį (pvz., mokytojo, mokančio asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, pažymėjimą, išduotą kitoje susitariančiojoje šalyje, dokumentą, patvirtinantį asmens duomenų pasikeitimą, ir pan.);

9.2. sumoka nustatytą (-as) valstybės rinkliavą (-as).

10. Atestacijos egzamino metu leidžiama naudotis tik Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo ir šio įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų bei Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių, kuriomis reglamentuojamas pavojingųjų krovinių vežimas, tekstais, kuriais turi pasirūpinti egzaminuojamas asmuo. Kita literatūra, ne egzamino metu darytais užrašais, mobiliojo ryšio telefonais, kitais elektroniniais įrenginiais, išskyrus įgaliotosios institucijos suteiktus egzaminuojamam asmeniui, be įgaliotosios institucijos leidimo naudotis draudžiama. Egzamino metu egzaminuojamiems asmenims kalbėti ir išeiti iš egzaminavimo patalpos galima tik leidus egzaminatoriui.

11. Atestacijos egzamino bilietai pagal įgaliotosios institucijos parengtą egzaminų klausimų katalogą sudaromi egzaminatoriaus arba naudojant informacines sistemas ne anksčiau kaip likus 2 valandoms iki atestacijos egzamino pradžios. Atestacijos egzamino raštu bilietą sudaro 20 klausimų ir praktinė užduotis. Testo bilietą sudaro 40 klausimų ir praktinė užduotis. Kiekvieną praktinę užduotį sudaro sąlyga ir 20 klausimų.

12. Atsakyti į egzamino raštu ar testo klausimus skiriamos 3 valandos, praktinei užduočiai – 1,5 valandos.

13. Egzaminuojamo asmens rezultatai vertinami taip:

13.1. kiekvienas egzamino raštu klausimas, į kurį:

13.1.1. atsakyta teisingai – 2 balai;

13.1.2. atsakyta iš dalies teisingai – 1 balas;

13.1.3. neatsakyta – 0 balų;

13.2. kiekvienas testo klausimas:

13.2.1. pažymėjus teisingą atsakymą – 1 balas;

13.2.2. pažymėjus neteisingą atsakymą, nepažymėjus nė vieno arba pažymėjus daugiau kaip vieną atsakymą – 0 balų;

13.3. kiekvienas praktinės užduoties klausimas, į kurį atsakyta teisingai, – 1 balas.

14. Laikoma, kad atestacijos egzaminas išlaikytas, jei susumavus kiekvieno klausimo vertinimus egzaminuojamasis surenka ne mažiau kaip 80 proc. maksimaliai įmanomų surinkti balų sumos.

15. Atestacijos egzamino rezultatai surašomi atestacijos egzamino protokole, kurį pasirašo egzaminatorius.

 

III. TEISĖS MOKYTI ASMENIS, SUSIJUSIUS SU PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMU, SUTEIKIMAS, PANAIKINIMAS

 

16. Kandidatui, išlaikiusiam atestacijos egzaminą pagal pasirinktą pavojingųjų krovinių transportavimo būdą, įgaliotoji institucija ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo atestacijos egzamino datos suteikia teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu.

17. Įgaliotoji institucija panaikina suteiktą teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo 16 straipsnio 5 dalyje nurodytais atvejais.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

18. Įgaliotoji institucija, suteikusi ar panaikinusi teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, per 3 darbo dienas apie tai paskelbia savo interneto svetainėje.

19. Mokytojas, turintis teisę mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, turi teisę gauti pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialisto pažymėjimą pagal atitinkamą pavojingųjų krovinių transportavimo būdą ir pageidaujamą pavojingųjų krovinių grupę. Minėtas pažymėjimas tokiam asmeniui jo pageidavimu gali būti išduotas įgaliotosios institucijos nustatyta tvarka pateikus prašymą, kitus susijusius dokumentus ir sumokėjus valstybės rinkliavą. Pažymėjimas išduodamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo atitinkamo prašymo gavimo kompetentingoje institucijoje datos. Pažymėjimo galiojimo terminas skaičiuojamas nuo asmens išlaikyto paskutinio atestacijos egzamino, kurio rezultatai užskaitomi vietoj pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialistų egzamino, datos.

20. Asmuo, nesilaikantis Aprašo 10 punkto reikalavimų, pašalinamas iš atestacijos egzamino ir laikomas neišlaikiusiu atestacijos egzamino.

21. Asmenims, neišlaikiusiems atestacijos egzamino, sumokėta (-os) valstybės rinkliava (-os) negrąžinama (-os).

22. Ginčai dėl atestacijos egzaminų procedūros ir rezultatų sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

23. Asmenys, nesilaikantys Aprašo reikalavimų, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

_________________