LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS IR ŠVIETIMO MINISTERIJOS
Į S A K Y M A S
DĖL ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ STEIGIMO, REORGANIZAVIMO IR LIKVIDAVIMO TVARKOS TVIRTINIMO
1994 m. kovo 31 d. Nr. 332
Vilnius
Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. birželio 10 d. nutarimą Nr. 451 „Dėl švietimo įstaigų steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo nuostatų patvirtinimo“, 1992 m. rugsėjo 3 d. nutarimą Nr. 649 „Dėl švietimo įstaigų steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo nuostatų dalinio pakeitimo“ ir 1993 m. gruodžio 21 d. nutarimą Nr. 962 „Dėl švietimo įstaigų steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo nuostatų dalinio pakeitimo“,
3. Pavesti Leidimų komisijai (pirmininkas – ministro pavaduotojas R. Pusvaškis) organizuoti licencijų bei sutikimų steigti, reorganizuoti ir likviduoti švietimo įstaigas bei tęsti esančiųjų veiklą išdavimą.
4. Kultūros ir švietimo ministro 1992 m. liepos 1 d. įsakymą Nr. 777 „Dėl leidimų steigti švietimo įstaigas išdavimo tvarkos tvirtinimo“, 1993 m. kovo 30 d. įsakymą Nr. 352 „Dėl ministro 1992 m. liepos 1 d. įsakymo Nr. 777 dalinio pakeitimo“, 1993 m. kovo 30 d. įsakymą Nr. 353 „Dėl Leidimų komisijos patvirtinimo“ ir 1993 m. spalio 19 d. įsakymą Nr. 1220 „Dėl Leidimų komisijos sudėties dalinio pakeitimo“ laikyti netekusius galios.
Kultūros ir švietimo ministerijos
1994 m. kovo 31 d. įsakymo Nr. 332
1 priedas
ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ STEIGIMO, REORGANIZAVIMO IR LIKVIDAVIMO TVARKA
BENDROJI DALIS
1. Švietimo įstaigų steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo tvarka taikoma visoms vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų švietimo įstaigoms, kuriose organizuojamas ugdymo, mokymo, kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo procesas, išskyrus aukštojo išsilavinimo cenzo įgijimą ar valstybės nustatytas aukštąsias podiplomines studijas, nesvarbu, kas yra jų steigėjas, koks švietimo įstaigų statusas ir jų veiklos formos.
2. Švietimo įstaigas gali steigti, reorganizuoti ir likviduoti fiziniai ir juridiniai asmenys Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta ir šia tvarka, vadovaudamiesi Švietimo įstatymu.
NEVALSTYBINĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGOS
3. Licencijas steigti ar reorganizuoti nevalstybines švietimo įstaigas (aukštesniąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas, kuriose numatomos įgyti specialybės įrašytos Valstybiniame specialybių registre, bendrojo lavinimo mokyklas, ikimokyklines ugdymo įstaigas 3-6 (7) metų vaikams, kuriose dirbama pagal Kultūros ir švietimo ministerijos ar jos nustatyta tvarka aprobuotas programas, garantuojant valstybinį ugdymo programų minimumą ir vaikų pedagoginį bei psichologinį parengimą mokyklai) ir tęsti esančiųjų veiklą išduoda Lietuvos Respublikos kultūros ir švietimo ministerija.
4. Švietimo įstaigų, nenurodytų šios tvarkos 3 punkte (papildomojo ugdymo ir neformaliojo švietimo įstaigų, ikimokyklinių ugdymo įstaigų, kuriose dirbama pagal Kultūros ir švietimo ministerijos neaprobuotas programas), veiklą aprobuoja miesto (rajono) švietimo skyrius šiame dokumente nustatyta tvarka.
Dokumentų priėmimas
5. Licencijai gauti nevalstybinės švietimo įstaigos steigėjas (fizinis ar juridinis asmuo) pateikia šiuos dokumentus:
5.1. Paraišką (kasmet iki birželio 1 d. steigti bendrojo lavinimo mokyklas ir iki gegužės 1 d. – aukštesniąsias ar profesines mokyklas), kurioje nurodomas tikslus švietimo įstaigos pavadinimas, sudarytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka dėl firmų vardų registravimo, nurodant švietimo įstaigos pavadinime asmenvardį ar simbolinį vardą, švietimo įstaigos adresas ir telefonas, steigimo motyvai, švietimo įstaigos veiklos pradžia, steigėjas (steigėjai), jo adresas ir telefonas, švietimo įstaigos ugdymo vadovas (vadovai).
5.2. Nuostatus (įstatus), kurie turi neprieštarauti atitinkamos grupės valstybinei švietimo įstaigai taikomiems reikalavimams. Nuostatuose (įstatuose) papildomai turi būti nurodyta priėmimo į švietimo įstaigą tvarka, sutarties visam ugdymo (mokymo) laikui sudarymo sąlygos bei tvarka, vadovų ir pedagogų atestavimo tvarka, švietimo įstaigos finansavimas bei statusas (nepelno organizacija).
5.3. Mokymo planus, parengtus pagal atitinkamos grupės švietimo įstaigai taikomus valstybinius reikalavimus. Jeigu dirbama pagal valstybinius mokymo planus, šių pateikti nereikia, tik jų pavadinimus ir aprobavimo grifus (plano pavadinimas, planą patvirtinusios institucijos pavadinimas, planą patvirtinusio darbuotojo pareigos, pavardė ir tvirtinimo data) būtina nurodyti paraiškoje.
5.4. Ugdymo (mokymo) programas, parengtas pagal atitinkamos grupės švietimo įstaigai taikomus valstybinius reikalavimus. Jeigu dirbama pagal valstybinių institucijų aprobuotas programas, šių pateikti nereikia, tik jų pavadinimus ir aprobavimo grifus (programos pavadinimas, programą patvirtinusios institucijos pavadinimas, programą patvirtinusio darbuotojo pareigos, pavardė ir tvirtinimo data) būtina nurodyti paraiškoje.
5.5. Kvalifikacinius reikalavimus, kuriuose konkrečiai nurodoma, ką turi žinoti, mokėti ir gebėti absolventas. Kvalifikacinius reikalavimus pateikia aukštesniosios mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos steigėjas.
5.6. Steigėjas – fizinis asmuo – pateikia savo išsimokslinimo dokumento ir švietimo įstaigos ugdymo (mokymo) vadovo (vadovų) išsimokslinimo dokumento nuorašą (nuorašus). Steigėjas – juridinis asmuo – pateikia ugdymo (mokymo) vadovo (vadovų) išsimokslinimo dokumento nuorašą (nuorašus).
5.7. Ugdymo (mokymo) veikloje dalyvaujančių pedagogų pareigybes (pvz.: direktorius, dėstytojas, mokytojas, profesijos mokytojas, laborantas) ir kiekvienai iš jų – kvalifikacinius reikalavimus (išsimokslinimas, pedagoginė kvalifikacija, pedagoginis stažas, gamybinis stažas).
5.8. Švietimo įstaigos išduodamo išsilavinimo pažymėjimo pavyzdį, kuriame pateikiamas absolventams išduodamo dokumento (dokumentų) tekstas, atitinkantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytus reikalavimus. Jeigu švietimo įstaiga išduoda išsilavinimo pažymėjimą, įregistruotą Kultūros ir švietimo ministerijos, jis nepateikiamas, tik nurodomas tokio pažymėjimo pavadinimas ir registracijos numeris.
5.9. Mokymo patalpų sąrašą, kuriame nurodomi mokymo veiklai reikalingų kabinetų, laboratorijų, dirbtuvių, bibliotekų bei kitų patalpų pavadinimai ir jų plotai kv. m, adresai (jeigu nesutampa su paraiškoje nurodytu adresu), mokymo veiklai reikalinga įranga.
5.10. Patalpų, kuriose veikia švietimo įstaiga, nuosavybę patvirtinančių dokumentų arba nuomos sutarčių nuorašus.
Dokumentų registravimas ir ekspertizė
6. Steigėjo paraišką su visais dokumentais registruoja:
6.1. Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyrius – steigiant aukštesniąsias mokyklas ar profesinio mokymo įstaigas (išskyrus nurodytas 6.2 punkte). Šiuo atveju:
6.1.1. Šio skyriaus darbuotojas atlieka pateiktų dokumentų įvadinę kontrolę, įregistruoja juos registracijos knygoje, išduoda steigėjui priimtų dokumentų apyrašą, sudaro ir suderina su steigėju ekspertizės darbų sutartis ir pateikia nevalstybinės švietimo įstaigos steigimo dokumentus Aukštesniųjų studijų ar Profesinio lavinimo skyriui per 3 dienas nuo dokumentų įregistravimo dienos.
6.1.2. Nevalstybinės švietimo įstaigos steigėjo pateiktų dokumentų ir mokymo materialinės bazės ekspertizę organizuoja Aukštesniųjų studijų ar Profesinio lavinimo skyrius. Ekspertizę atlieka ministro įsakymu sudaryta ekspertų komisija. Kultūros ir švietimo ministerijos prašymu ekspertizę gali atlikti kitų Lietuvos Respublikos ministerijų ir departamentų ekspertai. Ekspertai iš kitų institucijų skiriami Kultūros ir švietimo ministerijos įsakymu. Ekspertų kvalifikacija turi būti ne žemesnė negu ekspertizės subjektų. Ekspertų skaičius nustatomas atsižvelgiant į ekspertizės objekto (švietimo įstaigos) veiklos sudėtingumą.
Nevalstybinės švietimo įstaigos steigimo dokumentų ir mokymo materialinės bazės ekspertizė turi būti atliekama per 20 dienų nuo dokumentų atitinkamame skyriuje gavimo dienos. Švietimo įstaigos steigėjas ir ugdymo (mokymo) vadovas (vadovai) gali būti kviečiami dalyvauti ekspertų komisijos posėdyje, svarstant pateiktus mokyklos steigimo dokumentus.
Atlikus ekspertizę, nevalstybinės švietimo įstaigos steigimo dokumentai ir ekspertizės išvados perduodami Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriui. Šio skyriaus darbuotojas, esant teigiamoms ekspertizės išvadoms, rengia medžiagą licencijai išduoti. Esant neigiamoms ekspertizės išvadoms, spendimą dėl licencijos neišdavimo (išdavimo) priima Leidimų komisija.
Steigiant užsienio ar bendras su užsieniu švietimo įstaigas, sprendimą dėl licencijos išdavimo priima Kultūros ir švietimo ministerijos kolegija atitinkamo ministerijos skyriaus, Susisiekimo ministerijos ar miesto (rajono) švietimo skyriaus teikimu.
6.2. Susisiekimo ministerija – steigiant kelių transporto priemonių vairuotojų rengimo (išskyrus profesines mokyklas) ir kvalifikacijos kėlimo įstaigas. Šiuo atveju:
6.2.1. Susisiekimo ministerija atlieka steigėjo pateiktų dokumentų įvadinę kontrolę, juos įregistruoja registracijos knygoje, steigėjui išduoda priimtų dokumentų apyrašą, sudaro ir su steigėju suderina ekspertizės darbų sutartis, organizuoja nevalstybinės švietimo įstaigos steigėjo pateiktų dokumentų ir mokymo materialinės bazės ekspertizę.
6.2.2. Susisiekimo ministerija per 20 dienų nuo dokumentų įregistravimo organizuoja nevalstybinės švietimo įstaigos steigimo dokumentų ir mokymo materialinės bazės ekspertizę ir pateikia Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriui šios tvarkos 5.1, 5.4 ir 5.8 punktuose nurodytų dokumentų kopijas ir teigiamas ekspertizės išvadas (originalą). Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriaus darbuotojas rengia medžiagą licencijai išduoti.
6.3. Miestų (rajonų) švietimo skyriai – steigiant bendrojo lavinimo mokyklas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Šiuo atveju:
6.3.1. Miesto (rajono) švietimo skyrius atlieka steigėjo pateiktų dokumentų įvadinę kontrolę, juos įregistruoja registracijos knygoje, steigėjui išduoda priimtų dokumentų apyrašą, organizuoja nevalstybinės švietimo įstaigos steigėjo pateiktų dokumentų ir mokymo materialinės bazės ekspertizę.
6.3.2. Miesto (rajono) švietimo skyrius per 20 dienų nuo dokumentų įregistravimo turi atlikti nevalstybinės švietimo įstaigos steigimo dokumentų ir mokymo materialinės bazės ekspertizę ir, esant teigiamoms ekspertizės išvadoms, pateikti Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriui visus nevalstybinės švietimo įstaigos steigimo dokumentus, ekspertizės išvadas ir steigėjo apmokėtą valstybinės rinkliavos (už licenciją užsiimti švietimo veikla) įmokėjimo dokumentą (kvitą). Miesto (rajono) švietimo skyriuje paliekamos nevalstybinės švietimo įstaigos steigimo dokumentų ir ekspertizės išvadų kopijos. Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriaus darbuotojas rengia medžiagą licencijai išduoti.
Licencijų išdavimas
7. Kultūros ir švietimo ministerija išduoda licencijas nevalstybinėms švietimo įstaigoms steigti. Licencija išduodama arba motyvuotai atsisakoma ją išduoti ne vėliau kaip per 30 dienų, kai paraišką įregistruoja atitinkamai Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyrius, Susisiekimo ministerija ar miesto (rajono) švietimo skyrius.
8. Išduodama licencija įforminama Kultūros ir švietimo ministerijos blanke (forma pridedama) ir tvirtinama Kultūros ir švietimo ministerijos įsakymu. Licenciją ir ministerijos įsakymo kopiją išduoda aukštesniosios mokyklos, profesinio mokymo įstaigos, kelių transporto priemonių vairuotojų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo įstaigos steigėjui Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyrius. Licencijos bendrojo lavinimo mokykloms, ikimokyklinio ugdymo įstaigoms ir ministerijos įsakymo kopijos per 3 dienas išsiunčiamos miesto (rajono) švietimo skyriui, kuris šiuos dokumentus išduoda steigėjui.
9. Licencija išduodama 5 metams. Jeigu nevalstybinė švietimo įstaiga neparengė mokymo materialinės bazės ar dėl kitų priežasčių nėra pasirengusi pradėti ugdymo (mokymo) proceso, licencija išduodama iki steigėjo paraiškoje nurodytos švietimo įstaigos veiklos pradžios, o steigiant aukštesniąsias, profesines, bendrojo lavinimo mokyklas – iki rugsėjo 1 dienos, be teisės išduoti išsilavinimo pažymėjimus. Tokiais atvejais Kultūros ir švietimo ministerija, Susisiekimo ministerija ar miesto (rajono) švietimo skyrius iki švietimo įstaigos veiklos pradžios patikrina švietimo įstaigos pasirengimą pradėti ugdymo (mokymo) veiklą. Esant teigiamoms ekspertizės išvadoms, licencija išduodama 5 metams.
Pasibaigus licencijos galiojimo terminui, licencija grąžinama Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriui.
Švietimo įstaigų veiklos aprobavimas
10. Nevalstybinių papildomojo ugdymo ir neformaliojo švietimo įstaigų (kurios išduoda valstybės nepripažintus išsilavinimo pažymėjimus) ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų 3-6 (7) metų vaikams, kuriose dirbama pagal Kultūros ir švietimo ministerijos neaprobuotas programas, veiklą aprobuoja miesto (rajono) švietimo skyrius. Nevalstybinės švietimo įstaigos veiklai aprobuoti švietimo įstaigos steigėjas (fizinis ar juridinis asmuo) pateikia miesto (rajono) švietimo skyriui dokumentus, nurodytus 5.1, 5.9, 5.10, 5.11 ir 19.2 punktuose, bei švietimo įstaigos nuostatus (įstatus), kuriuose nurodomi švietimo įstaigos valdymo principai, mokymo sritis, ugdomųjų amžius, švietimo įstaigos atsakomybė už ugdymo kokybę, sutarties visam ugdymo laikui sudarymo sąlygos bei tvarka, švietimo įstaigos finansavimas bei statusas (nepelno organizacija).
11. Steigėjo paraišką su visais dokumentais registruoja miesto (rajono) švietimo skyrius ir atlieka steigėjo pateiktų dokumentų įvadinę kontrolę, steigėjui išduoda priimtų dokumentų apyrašą, organizuoja nevalstybinės švietimo įstaigos steigėjo pateiktų dokumentų ir ugdymo materialinės bazės patikrinimą.
Švietimo įstaigų reorganizavimas ir likvidavimas
13. Licencijai reorganizuoti nevalstybinę švietimo įstaigą steigėjas pateikia paraišką ir reikiamus dokumentus dėl pageidaujamo švietimo įstaigos veiklos pakeitimo ne vėliau kaip prieš 5 mėnesius iki numatomo reorganizavimo. Licencija švietimo įstaigai reorganizuoti išduodama šiame įsakyme nustatyta tvarka dėl švietimo įstaigų steigimo.
14. Nevalstybinės švietimo įstaigos likviduojamos steigėjo iniciatyva, prieš 2 mėnesius raštiškai pranešus likvidavimo datą ir motyvus Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriui (likviduojant aukštesniąsias mokyklas ar profesinio mokymo įstaigas), Susisiekimo ministerijai (likviduojant kelių transporto priemonių vairuotojų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo įstaigas), miesto (rajono) švietimo skyriui (likviduojant bendrojo lavinimo mokyklas ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas).
Susisiekimo ministerija ar miesto (rajono) švietimo skyrius apie likviduojamas švietimo įstaigas raštiškai praneša Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriui per 10 dienų nuo informacijos apie švietimo įstaigos likvidavimą gavimo dienos.
Steigėjo teisės
15. Nevalstybinės švietimo įstaigos steigėjas, esant neigiamoms Susisiekimo ministerijos ar miesto (rajono) švietimo skyriaus atliktos ekspertizės išvadoms, gali kreiptis į Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyrių. Sprendimą dėl licencijos neišdavimo (išdavimo) priima Kultūros ir švietimo ministerijos Leidimų komisija ar ministerijos kolegija, dalyvaujant Susisiekimo ministerijos ar miesto (rajono) švietimo skyriaus atstovui.
Švietimo įstaigų priežiūra
Dokumentų priėmimas
17. Valstybinės aukštesniosios mokyklos, profesinio mokymo įstaigos ar bendrojo lavinimo mokyklos steigėjas dėl sutikimo steigti švietimo įstaigą pateikia Kultūros ir švietimo ministerijai šios tvarkos 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 5.10 ir 5.11 punktuose nurodytus dokumentus.
18. Valstybinė aukštesnioji mokykla ar profesinio mokymo įstaiga dėl sutikimo organizuoti mokymo, kvalifikacijos tobulinimo ar perkvalifikavimo kursus ir teisės išduoti valstybės pripažintus kursų baigimo pažymėjimus pateikia Kultūros ir švietimo ministerijai šios tvarkos 5.1, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8. ir 5.9 punktuose nurodytus dokumentus.
19. Valstybinė aukštesnioji mokykla ar profesinio mokymo įstaiga dėl sutikimo organizuoti mokymo ar kvalifikacijos tobulinimo kursus ir teisės išduoti valstybės nepripažintus kursų baigimo pažymėjimus pateikia Kultūros ir švietimo ministerijai paraišką (5.1.) ir šiuos dokumentus:
Dokumentų registravimas ir ekspertizė
21. Steigėjo paraišką su visais dokumentais registruoja Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyrius, prieš tai juos įregistravus ministerijos kanceliarijai.
Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriaus darbuotojas atlieka steigėjo pateiktų dokumentų įvadinę kontrolę, įregistruoja juos registracijos knygoje ir pateikia švietimo įstaigų steigimo ar kursų organizavimo dokumentus atitinkamam struktūriniam padaliniui – Mokyklų veiklos, Aukštesniųjų studijų, Profesinio lavinimo, Suaugusiųjų švietimo ir tęstinio ugdymo ar Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriui per 3 dienas, praėjusias nuo dokumentų įregistravimo Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriui.
22. Valstybinės aukštesniosios mokyklos ar profesinio mokymo įstaigos (kursų organizavimo jose), bendrojo lavinimo mokyklos, ikimokyklinės ugdymo įstaigos, papildomojo ugdymo ir neformaliojo švietimo įstaigos steigimo dokumentų ir mokymo materialinės bazės ekspertizę organizuoja atitinkamas struktūrinis padalinys – Mokyklų veiklos, Aukštesniųjų mokyklų, Profesinio lavinimo, Suaugusiųjų švietimo ir tęstinio ugdymo skyrius ar Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrius. Kultūros ir švietimo ministerijos prašymu ekspertizę gali atlikti kitų Lietuvos Respublikos ministerijų ir departamentų ekspertai. Ekspertai iš kitų institucijų skiriami Kultūros ir švietimo ministerijos įsakymu. Ekspertų skaičius nustatomas atsižvelgiant į ekspertizės objekto (švietimo įstaigos) veiklos sudėtingumą.
Valstybinės švietimo įstaigos steigimo ar kursų organizavimo dokumentų ekspertizė turi būti atliekama per 20 dienų nuo dokumentų atitinkamame skyriuje gavimo dienos.
Atlikus ekspertizę, valstybinės švietimo įstaigos steigimo ar kursų organizavimo dokumentai ir ekspertizės išvados pateikiami Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriui.
23. Steigiant, reorganizuojant ar likviduojant kelių transporto priemonių vairuotojų rengimo (išskyrus profesines mokyklas) ir kvalifikacijos kėlimo įstaigas bei vairavimo kursus, valstybinės švietimo įstaigos teikia paraiškas Susisiekimo ministerijai ir gauna Kultūros ir švietimo ministerijos sutikimą 6.2, 7, 8, 9, 15, 26 ir 27 punktuose nustatyta tvarka.
Sutikimų išdavimas
24. Sutikimas išduodamas arba motyvuotai atsisakoma jį išduoti ne vėliau kaip per 30 dienų, paraišką įregistravus Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriui.
26. Valstybinės švietimo įstaigos reorganizuojamos steigėjų iniciatyva, ne vėliau kaip prieš 5 mėnesius pateikus paraišką Kultūros ir švietimo ministerijai ir gavus jos raštišką sutikimą. Paraiškoje nurodomas švietimo įstaigos pavadinimas, reorganizavimo tikslai, etapai, laikas, vykdytojai, reorganizuotos švietimo įstaigos struktūra, reorganizuojamos švietimo įstaigos materialinės bazės panaudojimas. Prie paraiškos pridedami dokumentai, pagrindžiantys reorganizavimo motyvus.
Sutikimas dėl švietimo įstaigos reorganizavimo išduodamas (neišduodamas) šiame įsakyme nustatyta tvarka steigti valstybines švietimo įstaigas per 30 dienų, paraišką įregistravus ministerijai, bet ne vėliau kaip iki kiekvienų metų liepos 1 dienos.
27. Valstybinės švietimo įstaigos likviduojamos steigėjų iniciatyva, ne vėliau kaip prieš 5 mėnesius pateikus paraišką Kultūros ir švietimo ministerijai ir gavus jos raštišką sutikimą. Paraiškoje nurodomas švietimo įstaigos pavadinimas, likvidavimo motyvai ir likviduojamos švietimo įstaigos materialinės bazės panaudojimas. Prie paraiškos pridedami dokumentai, pagrindžiantys likvidavimo motyvus.
Sutikimas dėl švietimo įstaigos likvidavimo išduodamas (neišduodamas) šiame įsakyme nustatyta tvarka steigti valstybines švietimo įstaigas per 30 dienų, paraišką įregistravus ministerijai, bet ne vėliau kaip iki kiekvienų metų gegužės 1 dienos.
IŠLAIDŲ APMOKĖJIMAS
28. Švietimo įstaigos steigėjo pateiktų dokumentų ir mokymo materialinės bazės ekspertizės išlaidas atlygina švietimo įstaigos steigėjas pagal suderintas ekspertizės darbų sutartis.
29. Steigėjui paprašius pratęsti licencijos (sutikimo) galiojimo terminą ar išplėsti (pakeisti) švietimo įstaigos veiklos profilį, apmokama pagal su steigėju suderintas ekspertizės darbų sutartis.
30. Ekspertizės išlaidos apmokamos grynais pinigais atitinkamai Kultūros ir švietimo ministerijoje, Susisiekimo ministerijoje ar miesto (rajono) švietimo skyriuje arba pervedama per banką į šių institucijų nurodytas sąskaitas.
31. Nevalstybinės aukštesniosios mokyklos, profesinio mokymo įstaigos ar kelių transporto priemonių vairuotojų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo įstaigos steigėjas už licenciją užsiimti švietimo veikla sumoka valstybinę rinkliavą (kodas 1065) į Vilniaus miesto savivaldybės biudžetą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.
Nevalstybinės bendrojo lavinimo ar ikimokyklinio ugdymo įstaigos steigėjas sumoka valstybinę rinkliavą į miesto (rajono), kuriame steigiama švietimo įstaiga, savivaldybės biudžetą.
Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriaus darbuotojas kontroliuoja nevalstybinės švietimo įstaigos steigėjo valstybinės rinkliavos apmokėjimą.
ATSAKOMYBĖ
33. Kultūros ir švietimo ministerija, Susisiekimo ministerija ar miesto (rajono) švietimo skyrius turi teisę kontroliuoti švietimo įstaigų steigėjų įsipareigojimų bei Švietimo įstatymo ir poįstatyminių norminių aktų vykdymą. Švietimo įstaigai pažeidus nustatytus reikalavimus, Kultūros ir švietimo ministerija, remdamasi švietimo įstaigos patikrinimo rezultatais, gali ministerijos įsakymu anksčiau už nustatytą terminą sustabdyti arba nutraukti licencijos ar sutikimo galiojimą.
34. Kiekvienai licenciją (nevalstybinei švietimo įstaigai) ar sutikimą (valstybinei aukštesniajai, profesinio mokymo įstaigai steigti) gavusiai švietimo įstaigai Kultūros ir švietimo ministerijos Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyrius ar Susisiekimo ministerija užveda neterminuoto saugojimo bylą.
LICENCIJAVIMO IR RYŠIŲ SU SOCIALINIAIS
PARTNERIAIS SKYRIAUS VIRŠININKAS V. BUROKAS
______________
Licencijos forma
Lietuvos Respublikos herbas
L E I D I M A S
Lietuvos Respublikos kultūros ir švietimo ministerija leidžia veikti švietimo įstaigai
Švietimo įstaigos pavadinimas
Švietimo įstaigos steigėjas
Švietimo įstaigos adresas
Švietimo įstaigos statusas
Ugdymo profilis
Mokymo planai ir
programos
Mokslo baigimo
dokumentai
Leidimas galioja iki 19... m..................... d.
Ministras
(ministro pavaduotojas)
Herbinis
antspaudas
Leidimas išduotas 19... m......................... d. Nr.......
______________
Kultūros ir švietimo ministerijos 1994 03 31
įsakymo Nr. 332
2 priedas
LEIDIMŲ KOMISIJOS SUDĖTIS
1. Sudaryti šios sudėties Leidimų komisiją:
R. Pusvaškis |
ministro pavaduotojas (komisijos pirmininkas) |
V. Burokas |
Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriaus viršininkas |
R. Dukynaitė |
Mokyklų veiklos skyriaus viršininkė |
I. Latvienė |
Licencijavimo ir ryšių su socialiniais partneriais skyriaus vyriausioji specialistė (komisijos sekretorė) |
A. Levickas |
Aukštesniųjų studijų skyriaus viršininkas |
E. Normantas |
Suaugusiųjų švietimo ir tęstinio ugdymo skyriaus viršininkas |
D. Paknytė |
Juridinio skyriaus viršininkė |
A. Pauliukonis |
Profesinio lavinimo skyriaus viršininkas |
A. Piliuvienė |
kimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus viršininkė |
E. Vaketienė |
Inspektavimo skyriaus viršininkė |
2. Leidimų komisijai pavesti organizuoti steigėjų pateiktų dokumentų, ekspertų išvadų bei mokymo materialinės bazės įvertinimą ir licencijos ar sutikimo išdavimą.