LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PASAULIO LIETUVIŲ DAINŲ ŠVENTĖS, SKIRTOS LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO 80-MEČIUI, RĖMIMO PROGRAMOS

 

1998 m. birželio 22 d. Nr. 750

Vilnius

 

Siekdama iš dalies kompensuoti miestų ir rajonų savivaldybių išlaidas, susijusias su Lietuvos mėgėjų meno kolektyvų dalyvavimu Pasaulio lietuvių dainų šventėje, ir vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymo (Žin., 1997, Nr. 107-2688) 7 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Pasaulio lietuvių dainų šventės, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 80-mečiui, rėmimo programą (pridedama).

2. Skirti iš Privatizavimo fondo lėšų 1 mln. litų Pasaulio lietuvių dainų šventės, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 80-mečiui, rėmimo programai vykdyti.

3. Nustatyti, kad Privatizavimo fondo lėšos, numatytos šio nutarimo 2 punkte, pervedamos Kultūros ministerijai.

4. Kultūros ministerija gautas iš Privatizavimo fondo lėšas turi panaudoti išlaidoms (kelionės, nakvynės, maitinimo), susijusioms su Lietuvos mėgėjų meno kolektyvų dalyvavimu Pasaulio lietuvių dainų šventėje, iš dalies kompensuoti pagal miestų ir rajonų savivaldybių pateiktas sąskaitas.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              GEDIMINAS VAGNORIUS

 

KULTŪROS MINISTRAS                                                                              SAULIUS ŠALTENIS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1998 m. birželio 22 d. nutarimu Nr. 750

 

PASAULIO LIETUVIŲ DAINŲ ŠVENTĖS, SKIRTOS LIETUVOS

VALSTYBĖS ATKŪRIMO 80-MEČIUI, RĖMIMO PROGRAMA

 

PROGRAMOS OBJEKTAS

 

1. Pasaulio lietuvių dainų šventė – didžiausias mūsų šalies kultūros forumas, nacionalinė šventė, atspindinti šalies apskričių, savivaldybių kultūros institucijų, meno kolektyvų 4 metų veiklos rezultatus.

2. Pradėta rengti 1924 metais J. Žilevičiaus, J. Naujalio ir kitų iškilių nepriklausomos Lietuvos kultūros atstovų iniciatyva, šalies dainų šventė neprarado reikšmės nė sovietiniais laikais kaip viena iš nedaugelio to meto legalių tautos susitelkimo galimybių ir vėliau išsaugojo istorinį kultūrinį tęstinumą – antrą kartą ne tik šalies, bet ir pasaulio lietuvių mastu ji rengiama atkurtoje nepriklausomoje Lietuvos valstybėje.

3. Dainų šventės dalyviai, visų meno mėgėjų žanrų kolektyvai (chorai, dainų ir šokių, folkloro ansambliai, šokių kolektyvai, pučiamųjų orkestrai ir kt.), buvo atrenkami apžiūrose, kurios buvo surengtos visuose Lietuvos rajonuose ir miestuose.

4. Vyksiančiose 1998 m. liepos 3–6 d. Folkloro dienos, Ansamblių vakaro, Šokių dienos ir Dainų dienos programose dalyvaus 850 kolektyvų (t. y. 32000 dalyvių).

 

PROGRAMOS TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 

5. Pasaulio lietuvių dainų šventės, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 80-mečiui, rėmimo programos (toliau vadinama – programa) tikslas – sudaryti sąlygas geriausiems Lietuvos mėgėjų meno kolektyvams dalyvauti Pasaulio lietuvių dainų šventėje, iš dalies kompensuojant miestų ir rajonų savivaldybių išlaidas, susijusias su nurodytųjų kolektyvų dalyvavimu šioje šventėje.

6. Programai vykdyti skirtos lėšos bus naudojamos dalyvių kelionės, maitinimo ir nakvynės išlaidoms iš dalies apmokėti.

 

PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS

 

7. Programai įgyvendinti naudojamos Privatizavimo fondo lėšos, skirtos Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoms programoms.

8. Programos lėšos naudojamos laikantis Įstaigų ir organizacijų, finansuojamų iš Lietuvos valstybės biudžeto, nebiudžetinių lėšų sudarymo ir naudojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 28 d. nutarimu Nr. 579 „Dėl įstaigų ir organizacijų, finansuojamų iš Lietuvos valstybės biudžeto, nebiudžetinių lėšų“ (Žin., 1993, Nr. 34-784, Nr. 71-1339; 1994, Nr. 42-768; 1995, Nr. 3-51; 1996, Nr. 55-1300; 1997, Nr. 57-1308).

9. Programai vykdyti skirtas lėšas Finansų ministerija perveda Kultūros ministerijai, kuri apmoka miestų ir rajonų savivaldybių pateiktas sąskaitas, atsižvelgdama į apskričių viršininkų pasiūlymus.

10. Miestų ir rajonų savivaldybės:

10.1. tvirtina išlaidų sąmatas;

10.2. atsako už tikslinį lėšų panaudojimą.

11. Kultūros ministerija:

11.1. tvarko jai skirtų programos lėšų buhalterinę apskaitą;

11.2. nepanaudotas programai vykdyti skirtas lėšas grąžina į Privatizavimo fondo sąskaitą.

______________