LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS 1998 M. SAUSIO 21 D. ĮSAKYMO NR. 17 „DĖL PATIKIMŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO SUBJEKTŲ SĄRAŠO SUDARYMO“ DALINIO PAKEITIMO
2001 m. vasario 1 d. Nr. 32
Vilnius
Iš dalies pakeičiu Ūkio subjektų įtraukimo į patikimų Lietuvos Respublikos ūkio subjektų sąrašą taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 1998 m. sausio 21 d. įsakymu Nr. 17 „Dėl patikimų Lietuvos Respublikos ūkio subjektų sąrašo sudarymo“ (Žin., 1998, Nr. 9-227; 1999, Nr. 99-2884):
1. Išdėstau 2.4–2.5 punktus taip:
„2.4. pažymą iš teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos apie tai, kad ūkio subjektas yra sumokėjęs visus privalomus mokesčius, delspinigius, baudas (arba šių mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas (išieškojimas) atidėtas arba sustabdytas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka), deklaravo pajamas, yra mokus;
2.5. pažymą iš teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos apie tai, kad ūkio subjekto atžvilgiu nenustatyta Mokesčių administravimo įstatymo 49 straipsnyje nurodytų piktybinių mokesčių įstatymų pažeidimų atvejų ir nėra įsigaliojusių Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimų dėl baudų pagal nurodyto įstatymo 50 straipsnio 3 dalies skyrimo ūkio subjektui;“.
2. Išdėstau 2.7 punktą taip:
3. Išdėstau 7–10 punktus taip:
„7. Mokesčio administratoriai (Valstybinė mokesčių inspekcija ir muitinė) kontroliuoja, kaip patikimo Lietuvos Respublikos ūkio subjekto statusą turintys ūkio subjektai laikosi jų veiklą ir prievoles reglamentuojančių Lietuvos Respublikos įstatymų bei kitų teisės aktų. Jeigu tokį statusą turintis ūkio subjektas laiku neatsiskaito su biudžetu, nesilaiko jo veiklą ir prievoles reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų, tampa nemokus arba nustatytas bent vienas Mokesčių administravimo įstatymo 49 straipsnyje nurodytas piktybinis mokesčių įstatymų pažeidimo atvejis ir yra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal nurodyto įstatymo 50 straipsnio 3 dalies skyrimo ūkio subjektui, mokesčio administratorius nedelsdamas teikia Muitinės departamentui teikimą sustabdyti pažymėjimo galiojimą. Dėl išvardytų pažeidimų Muitinės departamentas nedelsdamas sustabdo pažymėjimo galiojimą, nustato terminą pažeidimams pašalinti ir ne vėliau kaip kitą darbo dieną apie tai raštu informuoja ūkio subjektą. Ūkio subjektui, per nustatytą terminą pateikus dokumentus, įrodančius, kad Muitinės departamento sprendimas sustabdyti pažymėjimo galiojimą nepagrįstas arba kad pažeidimas pašalintas, Muitinės departamentas panaikina pažymėjimo galiojimo sustabdymą ne vėliau kaip kitą darbo dieną po dokumentų pateikimo dienos ir nedelsdamas apie tai raštu informuoja ūkio subjektą. Muitinės departamentas nepanaikina pažymėjimo galiojimo sustabdymo, jei ūkio subjekto pateikti dokumentai neįrodo pažymėjimo galiojimo sustabdymo nepagrįstumo arba tokie dokumentai iš viso nebuvo pateikti, arba pažeidimas nebuvo pašalintas. Apie tokį sprendimą Muitinės departamentas nedelsdamas raštu informuoja ūkio subjektą ir Finansų ministeriją.
Ūkio subjektas, nesutinkantis su Muitinės departamento sprendimu nepanaikinti pažymėjimo galiojimo sustabdymo, turi teisę per 10 dienų po Muitinės departamento raštiško sprendimo gavimo dienos apskųsti Muitinės departamento sprendimą Finansų ministerijai ir pateikti dokumentus, įrodančius, kad Muitinės departamento sprendimas sustabdyti pažymėjimo galiojimą nepagrįstas.
8. Finansų ministerija per 10 dienų nuo ūkio subjekto kreipimosi panaikinti pažymėjimo galiojimo sustabdymą paveda Muitinės departamentui panaikinti pažymėjimo galiojimo sustabdymą, jei Muitinės departamento sprendimas sustabdyti pažymėjimo galiojimą nepagrįstas, ir apie tai raštu informuoja Muitinės departamentą ir ūkio subjektą. Jeigu Muitinės departamento sprendimas sustabdyti pažymėjimo galiojimą buvo pagrįstas arba ūkio subjektas per 10 dienų po Muitinės departamento raštiško sprendimo nepanaikinti pažymėjimo galiojimo sustabdymo gavimo dienos nesikreipė į Finansų ministeriją, Finansų ministerija priima sprendimą išbraukti ūkio subjektą iš patikimų Lietuvos Respublikos ūkio subjektų sąrašo, apie tai informuoja ūkio subjektą ir paveda Muitinės departamentui panaikinti ūkio subjektui išduotą pažymėjimą.
Finansų ministerija, atsižvelgusi į objektyvias priežastis, dėl kurių ūkio subjektas negali įvykdyti šių taisyklių 2.4 ir 2.7 punktuose nurodytų reikalavimų, gali priimti kitą sprendimą ir apie tai informuoja Muitinės departamentą ir ūkio subjektą.
9. Gavęs raštišką Finansų ministerijos sprendimą, kad ūkio subjektas yra išbrauktas iš patikimų ūkio subjektų sąrašo, Muitinės departamentas panaikina ūkio subjektui išduotą pažymėjimą. Gavęs raštišką Finansų ministerijos sprendimą panaikinti pažymėjimo galiojimo sustabdymą, Muitinės departamentas ne vėliau kaip kitą darbo dieną po sprendimo gavimo dienos panaikina pažymėjimo galiojimo sustabdymą.
10. Ūkio subjektas, kuriam panaikintas pažymėjimas, gali kreiptis į Finansų ministeriją su prašymu įtraukti jį į patikimų Lietuvos Respublikos ūkio subjektų sąrašą ne anksčiau kaip po vienerių metų nuo pažymėjimo panaikinimo dienos ir privalo pateikti Finansų ministerijai šios tvarkos 2.1–2.7 punktuose nurodytus dokumentus.“