LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL NAFTOS PAIEŠKŲ IR GAVYBOS LIETUVOJE STRATEGIJOS

 

1996 m. spalio 25 d. Nr. 1232

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos energetikos įstatymu ir siekdama plėtoti naftos paieškas bei gavybą Lietuvoje, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pritarti Energetikos ministerijos parengtoms:

1.1. Naftos paieškų ir gavybos Lietuvoje strategijai;

1.2. Naftos paieškų ir gavybos Lietuvoje strategijos pagrindinėms kryptims (santrumpa pridedama).

2. Pavesti Energetikos ministerijai parengti ir patvirtinti Naftos paieškų ir gavybos Lietuvoje strategijos įgyvendinimo pagrindines priemones, organizuoti jų vykdymą.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                      MINDAUGAS STANKEVIČIUS

 

ENERGETIKOS MINISTRAS                                                                              SAULIUS KUTAS

______________


 

PRITARTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1996 m. spalio 25 d. nutarimu Nr. 1232

 

NAFTOS PAIEŠKŲ IR GAVYBOS LIETUVOJE STRATEGIJOS

PAGRINDINĖS KRYPTYS (SANTRUMPA)

 

NAFTOS GAVYBOS TIKSLAS

 

1. Svarbiausiasis naftos gavybos tikslas yra užtikrinti valstybės pajamas iš naudojamų naftos telkinių tiek sausumoje, tiek jūroje, naudoti kuo daugiau telkinių ir išgauti iš jų kuo daugiau naftos. Nuolat vykdant naftos žvalgybą, paieškas ir gavybą, pasiekti 1 mln. tonų ilgalaikį metinį gavybos lygį.

 

NAFTOS GAVYBOS PLĖTOJIMO PRIEMONĖS

 

2. Vykdyti naftos darbus Lietuvoje pagal licencijos (koncesijos) sutartis. Nuolat vykdyti valstybinius geologinius tyrimus, kurių tikslas – prognozuoti naftos telkinius, papildyti programą "Geologija - visuomenei". Atsisakyti biudžetinio naftos paieškų ir gavybos finansavimo, išskyrus prognozinius, mokslinius, apibendrinančius tyrimus, paieškų ir gavybos valstybinį valdymą, licencijavimo procedūrų organizavimą. Naudoti tik šiuolaikines, tinkamiausias ekologiniu požiūriu naftos darbų technologijas, užtikrinančias paieškų efektyvumą, maksimalų naftos išgavimo koeficientą, optimalų gavybos režimą. Vykdant darbus Baltijos jūroje, laikytis HELCOM'o komisijos aplinkos apsaugos reikalavimų.

 

EKONOMINĖS IR TEISINĖS NAFTOS DARBŲ PLĖTOJIMO SĄLYGOS

 

3. Skatinant, kad tarptautinės naftos kompanijos ir Lietuvos įmonės aktyviai investuotų privatų kapitalą į naftos paieškas ir gavybą, tobulinti mokesčių sistemą ir kitas kompanijų veiklos sąlygas, įgalinančias rentabiliai eksploatuoti kuo mažesnius telkinius. Parengti Lietuvos Respublikos įstatymo dėl naftos ir dujų išteklių mokesčio pakeitimo projektą, siekiant suderinti valstybės ir kompanijų interesus. Parengti Lietuvos Respublikos naftos įstatymo projektą ir jo papildomųjų aktų projektus

 

NAFTOS DARBŲ PLĖTOJIMAS PASIENIO ZONOJE

 

4. Numatyti bendradarbiavimo su kaimyninėmis šalimis dėl naftos paieškų ir gavybos pasienio zonoje principus ir ekonomines sąlygas, siekti, kad jų būtų laikomasi.

 

TECHNINĖS NAFTOS DARBŲ PLĖTOJIMO SĄLYGOS

 

5. Techninės naftos darbų plėtojimo sąlygos apima ryšių, kelių, vamzdynų, transporto, geležinkelio ir jūros terminalų, perdirbimo pajėgumų ir kitas sritis. Tobulinti technines priemones - naftos gavybos įmonių prerogatyva. Lietuvos interesus atitinka infrastruktūra, garantuojanti maksimalias ilgalaikes įplaukas į Lietuvos valstybės biudžetą, skatinanti stabilią naftos gavybą, privataus kapitalo investavimą į jos paieškas ir gavybą, minimizuojanti avarijų ir aplinkos užteršimo pavojų.

 

ADMINISTRACINIS NAFTOS DARBŲ VALDYMAS

 

6. Tobulinti valstybinių institucijų technines ir metodines priemones, leidžiančias atlikti pagrįstus sprendimus, susijusius su geologiniu ir ekonominiu objektų įvertinimu, naftos paeiškų efektyvumu ir naftos gavybos optimizavimu.

7. Įsteigti Energetikos ministerijoje tarnybą, vykdančią naftos darbų politikos formavimo, licencijavimo organizavimo, naftos darbus vykdančių įmonių priežiūrą, padedančią užtikrinti valstybės politikos šioje srityje lankstumą, nuoseklumą ir tęstinumą.

______________