VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS LIETUVOS RESPUBLIKOS APSKAITOS INSTITUTO DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL 33-IOJO VERSLO APSKAITOS STANDARTO „FINANSŲ MAKLERIO ĮMONIŲ IR VALDYMO ĮMONIŲ FINANSINĖ ATSKAITOMYBĖ“ TVIRTINIMO

 

2006 m. gegužės 12 d. Nr. VAS-6

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo (Žin., 2001, Nr. 99-3515; 2003, Nr. 123-5586) 3 straipsnio 4 dalimi, įgyvendindama 1986 m. gruodžio 8 d. Tarybos direktyvą (86/635/EEB) dėl bankų ir kitų finansų įstaigų metinės finansinės atskaitomybės ir konsoliduotos finansinės atskaitomybės, 2001 m. rugsėjo 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2001/65/EB, iš dalies keičiančią Direktyvas 78/660/EEB, 83/349/EEB ir 86/635/EEB, dėl vertinimo taisyklių rengiant tam tikrų bendrovių, taip pat bankų ir kitų finansų įstaigų metinę ir konsoliduotą atskaitomybę ir 2003 m. birželio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2003/51/EB, iš dalies keičiančią Direktyvas 78/660/EEB, 83/349/EEB, 86/635/EEB ir 91/674/EEB, dėl tam tikrų tipų bendrovių, bankų ir kitų finansų įstaigų bei draudimo įmonių metinės finansinės atskaitomybės ir konsoliduotos finansinės atskaitomybės ir vykdydama Lietuvos Respublikos apskaitos instituto Verslo apskaitos standartų tarybos 2006 m. gegužės 3 d. nutarimą Nr. 3-13.1,

tvirtinu 33-iąjį verslo apskaitos standartą „Finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių finansinė atskaitomybė“.

 

 

 

DIREKTORĖ                                                                                       LAIMUTĖ KAZLAUSKIENĖ


 

33-IASIS VERSLO APSKAITOS STANDARTAS „FINANSŲ MAKLERIO ĮMONIŲ IR VALDYMO ĮMONIŲ FINANSINĖ ATSKAITOMYBĖ“

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šio standarto tikslas – nustatyti finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių (toliau – įmonių) finansinės atskaitomybės sudarymo tvarką.

2. Šis standartas nustato įmonių finansinės atskaitomybės sudėties ir turinio bendruosius reikalavimus.

3. Pripažįstant ir vertinant ūkines operacijas bei ūkinius įvykius, vadovaujamasi atitinkamais Verslo apskaitos standartais.

4. Kitos finansų įmonės gali vadovautis šio standarto nuostatomis, jeigu tai padės teisingai atskleisti informaciją apie įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus ir pinigų srautus.

 

II. ŠIAME STANDARTE VARTOJAMOS SĄVOKOS

 

Iždo vekselis – valstybės vardu išleistas trumpalaikis ne nuosavybės vertybinis popierius, kurio išpirkimo terminas yra trumpesnis negu vieneri metai.

Grynieji aktyvai – skirtumas tarp investicinį fondą sudarančio (ar investicinei kintamojo kapitalo bendrovei priklausančio) turto vertės ir fondo (ar investicinės kintamojo kapitalo bendrovės) ilgalaikių bei trumpalaikių finansinių įsipareigojimų.

Ne nuosavybės vertybiniai popieriai – obligacijos, vekseliai ir kiti ne nuosavybės vertybiniai popieriai, patvirtinantys turėtojo teisę gauti iš šiuos ne nuosavybės vertybinius popierius išleidusio asmens juose nustatytais terminais jų nominalią vertę atitinkančią sumą, palūkanas ar kitą ekvivalentą.

Nuosavybės vertybiniai popieriai – akcijos, pajai, depozitoriumo pakvitavimai dėl akcijų ir kiti nuosavybės vertybiniai popieriai, atspindintys nuosavybės dalį įmonėje, kuriuos įsigijusi įmonė gali gauti tokias teises:

– dalyvauti įmonės valdyme;

– gauti dividendus arba įmonės pelno dalį;

– gauti įmonės turto dalį, likusią po įmonės likvidavimo;

– parduoti turimus nuosavybės vertybinius popierius.

Kolektyvinio investavimo subjektų investiciniai vienetai taip pat priskiriami nuosavybės vertybiniams popieriams.

Reguliuojama rinka – Europos Sąjungos valstybės narės teritorijoje nuolat funkcionuojanti vertybinių popierių rinka, kurią ta valstybė narė įtraukė į reguliuojamų rinkų sąrašą ir kurios veiklą reglamentuoja tos valstybės narės kompetentingos institucijos patvirtintos taisyklės, taip pat ne Europos Sąjungos valstybės narės teritorijoje esanti ir nuolat funkcionuojanti vertybinių popierių rinka, kuri veikia pagal nustatytas taisykles ir yra pripažinta bei visuomenei prieinama.

Vertybiniai popieriai – nuosavybės ir ne nuosavybės vertybiniai popieriai.

 

III. PAGRINDINIAI REIKALAVIMAI FINANSINEI ATSKAITOMYBEI

 

5. Įmonės, sudarydamos metinę finansinę atskaitomybę, turi vadovautis šiuo standartu ir 1-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinė atskaitomybė“ nuostatomis tiek, kiek jos neprieštarauja šio standarto nuostatoms.

6. Įmonės, sudarydamos tarpinę finansinę atskaitomybę, turi vadovautis šiuo standartu ir 29-ojo verslo apskaitos standarto „Tarpinė finansinė atskaitomybė“ nuostatomis tiek, kiek jos neprieštarauja šio standarto nuostatoms.

7. Įmonių finansinę atskaitomybę sudaro:

7.1. balansas ir nebalansinių straipsnių ataskaita;

7.2. pelno (nuostolių) ataskaita;

7.3. pinigų srautų ataskaita;

7.4. nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita;

7.5. aiškinamasis raštas.

8. Įmonės, sudarydamos konsoliduotą finansinę atskaitomybę, turi vadovautis šiuo standartu ir 16-ojo verslo apskaitos standarto „Konsoliduota finansinė atskaitomybė ir investicijos į dukterines įmones“ nuostatomis tiek, kiek jos neprieštarauja šio standarto nuostatoms.

 

IV. BALANSE PATEIKIAMA INFORMACIJA

 

9. Balanse pateikta informacija turi išsamiai ir teisingai parodyti įmonės turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų būklę.

10. Balanse informacija išdėstoma tokia tvarka:

10.1.

A

TURTAS

10.2.

I.

Pinigai.

10.3.

II.

Iždo ir kiti vekseliai, kuriuos superka centriniai bankai.

10.4.

III.

Paskolos ir išankstiniai apmokėjimai finansų įstaigoms.

10.5.

IV.

Paskolos ir išankstiniai apmokėjimai klientams.

10.6.

V.

Kitos gautinos sumos.

10.7.

VI.

Ne nuosavybės vertybiniai popieriai.

10.8.

VII.

Nuosavybės vertybiniai popieriai.

10.9.

VIII.

Investicijos į asocijuotas įmones.

10.10.

IX.

Investicijos į dukterines įmones.

10.11.

X.

Materialusis turtas:

10.12.

X.1.

žemė;

10.13.

X.2.

pastatai;

10.14.

X.3.

kitas materialusis turtas.

10.15.

XI.

Nematerialusis turtas:

10.16.

XI.1.

prestižas;

10.17.

XI.2.

kitas nematerialusis turtas.

10.18.

XII.

Kitas turtas.

10.19.

B.

MOKĖTINOS SUMOS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

10.20.

I.

Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai finansų įstaigoms.

10.21.

II.

Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai klientams.

10.22.

III.

Išleisti ne nuosavybės vertybiniai popieriai ir kiti skoliniai įsipareigojimai.

10.23.

IV

Kitos mokėtinos sumos ir įsipareigojimai.

10.24.

V

Atidėjimai.

10.25.

VI.

Subordinuoti įsipareigojimai.

10.26.

C.

NUOSAVAS KAPITALAS

10.27.

I.

Įstatinis (pasirašytasis) kapitalas.

10.28.

II.

Pasirašytasis neapmokėtas kapitalas (-).

10.29.

III.

Akcijų priedai.

10.30.

IV

Savos akcijos (-).

10.31.

V

Rezervai.

10.32.

VI.

Perkainojimo rezervas (rezultatai).

10.33.

VII.

Nepaskirstytasis pelnas (nuostoliai):

10.34.

VII.1.

ankstesnių metų pelnas (nuostoliai);

10.35.

VII.2.

ataskaitinių metų pelnas (nuostoliai).

11. Standarto 10 punkte nurodyti straipsniai yra privalomi, t. y. jie turi būti pateikiami ir tais atvejais, kai sumos lygios nuliui. Pavyzdinėje balanso formoje nurodytus straipsnius galima papildyti ir kitomis eilutėmis, negu nurodyta pavyzdinėje ataskaitos formoje. Tarpiniai straipsniai, nurodyti pavyzdinėje balanso formoje, spausdinant gali būti praleidžiami, jeigu jų likučiai lygūs nuliui. Privalomi straipsniai turi būti detalizuojami reikšmingas sumas pateikiant atskirose eilutėse.

 

V. SVARBIAUSIŲ BALANSO STRAIPSNIŲ PAAIŠKINIMAI

 

12. Pinigų straipsnyje parodomi įmonės kasoje, bankuose ir kitose kredito įstaigose įvairia valiuta laikomi įmonės pinigai.

13. Iždo ir kitų vekselių, kuriuos superka tos šalies ar šalių, kuriose veikia įmonė ar jos filialai, centriniai bankai, straipsnyje parodomi iždo vekseliai, taupymo lakštai ir panašūs vertybiniai popieriai, kuriuos išleidžia valstybės ir savivaldybės institucijos ir kuriuos superka tos šalies ar šalių, kuriose veikia įmonė ar jos filialai, centriniai bankai. Iždo ir kiti vekseliai pripažįstami ir vertinami pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

14. Paskolų ir išankstinių apmokėjimų finansų įstaigoms straipsnyje parodomos šalies ir užsienio finansų įstaigoms suteiktos paskolos, kurios turi būti grąžinamos pareikalavus, taip pat kitos paskolos ir išankstiniai apmokėjimai. Jei paskolų iki pareikalavimo sumos yra reikšmingos, jos turi būti pateikiamos atskiroje eilutėje. Paskolos ir išankstiniai apmokėjimai finansų įstaigoms pripažįstami ir vertinami pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

15. Paskolų ir išankstinių apmokėjimų klientams straipsnyje parodomos šalies ir užsienio klientams, kurie nėra finansų įstaigos, suteiktos paskolos ir išankstiniai apmokėjimai. Paskolos ir išankstiniai apmokėjimai klientams pripažįstami ir vertinami pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

16. Kitų gautinų sumų straipsnyje parodomos įmonės gautinos sumos iš operacijų, kai tokios operacijos vykdomos įmonės sąskaita, su vertybiniais popieriais, už suteiktas paslaugas vertybinius popierius išleidusiai įmonei ir investuotojams, prekybos partnerių, kitų juridinių ir fizinių asmenų įsipareigojimai įmonei. Šiame straipsnyje taip pat parodomos gautinos sumos už įmonės perleistą materialųjį ir nematerialųjį turtą, garantinės įmokos vertybinių popierių biržai, biudžeto skolos įmonei, sukauptos pajamos ir kitos. Kitos gautinos sumos pripažįstamos ir vertinamos pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

17. Ne nuosavybės vertybinių popierių straipsnyje parodomos įmonės turimos obligacijos, vekseliai ir kiti ne nuosavybės vertybiniai popieriai, kuriuos išleidžia kitos įmonės, finansų įstaigos ir viešieji juridiniai asmenys, išskyrus iždo ir kitus vekselius, kuriuos superka centriniai bankai. Jei viešųjų juridinių asmenų ne nuosavybės vertybinių popierių sumos yra reikšmingos, jos turi būti pateikiamos atskiroje eilutėje. Ne nuosavybės vertybiniai popieriai pripažįstami ir vertinami pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

18. Nuosavybės vertybinių popierių straipsnyje parodomos įmonės turimos kitų įmonių, kurios nėra asocijuotos ar dukterinės įmonės, akcijos, pajai, depozitoriumo pakvitavimai dėl akcijų ir kiti nuosavybės vertybiniai popieriai ir kolektyvinio investavimo subjektų investiciniai vienetai. Tokie vertybiniai popieriai pripažįstami ir vertinami pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

19. Investicijų į asocijuotas įmones straipsnyje parodoma investicijų į kitas įmones, kurioms įmonė (investuotojas) daro reikšmingą įtaką ir kai tokios įmonės nėra investuojančios įmonės nei dukterinė įmonė, nei pagal jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį kontroliuojama įmonė, nei bendro pavaldumo įmonė, bendra suma. Jei investicijų į asocijuotas įmones, kurios yra finansų įstaigos, sumos yra reikšmingos, jos turi būti parodomos atskiroje eilutėje. Investicijos į asocijuotas įmones pripažįstamos ir vertinamos pagal 15-ojo verslo apskaitos standarto „Investicijos į asocijuotas įmones“ nuostatas. Jei investicijos laikomos pardavimui, jos pripažįstamos ir vertinamos pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

20. Investicijų į dukterines įmones straipsnyje parodoma investicijų į kitas įmones, kurias įmonė kontroliuoja, suma. Jei investicijų į dukterines įmones, kurios yra finansų įstaigos, sumos yra reikšmingos, jos turi būti parodomos atskiroje eilutėje. Tokios investicijos pripažįstamos ir vertinamos pagal 16-ojo verslo apskaitos standarto „Konsoliduota finansinė atskaitomybė ir investicijos į dukterines įmones“ nuostatas. Jei investicijos į dukterines įmones laikomos pardavimui, jos pripažįstamos ir vertinamos pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

21. Materialiojo turto straipsnyje parodoma viso įmonės turimo materialiojo turto suma, atskirai nurodant žemę, pastatus ir kitą materialųjį turtą. Kitas materialusis turtas – tai transporto priemonės, įranga ir įrengimai, prietaisai, įrenginiai, investicinis turtas ir pan. Šiame straipsnyje taip pat parodomos įmonės turimos atsargos. Materialusis turtas atitinkamai pripažįstamas ir vertinamas pagal 12-ojo verslo apskaitos standarto „Ilgalaikis materialusis turtas“ ir 9-ojo verslo apskaitos standarto „Atsargos“ nuostatas.

22. Nematerialiojo turto straipsnyje parodoma viso įmonės turimo nematerialiojo turto suma, atskiriant prestižo ir kito nematerialiojo turto sumas. Kitas nematerialusis turtas – tai plėtros darbai, licencijos, programinė įranga ir pan. Nematerialusis turtas pripažįstamas ir vertinamas pagal 13-ojo verslo apskaitos standarto „Nematerialusis turtas“ nuostatas.

23. Kito turto straipsnyje parodoma turto, neįtraukto į kitus turto straipsnius, suma, pavyzdžiui, avansu sumokėtas pelno mokestis, ataskaitinio ar praėjusių ataskaitinių laikotarpių pelno mokesčio permoka, atidėtojo mokesčio turtas, būsimųjų laikotarpių sąnaudos ir pan. Šiame straipsnyje parodomas turtas pripažįstamas ir vertinamas pagal atitinkamus Verslo apskaitos standartus.

24. Mokėtinų sumų ir įsipareigojimų finansų įstaigoms straipsnyje parodoma visa įmonės įsipareigojimų šalies ir užsienio bankams bei kitoms finansų įstaigoms suma. Jei iki pareikalavimo mokėtinos sumos ir sumos su nustatytu grąžinimo arba įspėjimo terminu yra reikšmingos, jos turi būti parodomos atskiroje eilutėje. Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai finansų įstaigoms pripažįstami ir vertinami pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

25. Mokėtinų sumų ir įsipareigojimų klientams straipsnyje parodoma visa įmonės įsipareigojimų šalies ir užsienio klientams, kurie nėra finansų įstaigos, suma. Jei iki pareikalavimo mokėtinos sumos ir sumos su nustatytu grąžinimo arba įspėjimo terminu yra reikšmingos, jos turi būti parodomos atskiroje eilutėje. Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai klientams pripažįstami ir vertinami pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

26. Išleistų ne nuosavybės vertybinių popierių ir kitų skolinių įsipareigojimų straipsnyje parodomos įmonės išleistos obligacijos, vekseliai ir kiti ne nuosavybės vertybiniai popieriai bei prisiimti kiti skoliniai įsipareigojimai, kurie patvirtinami atitinkamais skolos raštais. Taip pat šiame straipsnyje parodomos sukauptos palūkanos ir panašios pajamos iš įmonės išleistų ne nuosavybės vertybinių popierių. Jei įmonės išleidžiamų ne nuosavybės vertybinių popierių suma yra reikšminga, ji turi būti parodoma atskiroje eilutėje. Ne nuosavybės vertybiniai popieriai ir kiti skoliniai įsipareigojimai pripažįstami ir vertinami pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

27. Kitų mokėtinų sumų ir įsipareigojimų straipsnyje parodomos kitos mokėtinos sumos ir įsipareigojimai, neparodyti kituose mokėtinų sumų ir įsipareigojimų straipsniuose, pavyzdžiui, mokėtini mokesčiai, su darbo santykiais susiję įsipareigojimai, įskaitant sukauptus atostoginius, mokėtinas ataskaitinio laikotarpio pelno mokestis, atidėtojo mokesčio įsipareigojimai, sukauptos sąnaudos, būsimųjų laikotarpių pajamos, kitos įmonės mokėtinos sumos ir įsipareigojimai. Šiame straipsnyje parodomos mokėtinos sumos ir įsipareigojimai pripažįstami ir vertinami pagal atitinkamus Verslo apskaitos standartus.

28. Atidėjinių straipsnyje parodomos sumos tokių įsipareigojimų, kurie paskutinę ataskaitinio laikotarpio dieną yra tikėtini arba garantuoti, tačiau jų sumos arba įvykdymo laikotarpis nėra visiškai aiškūs. Atidėjiniai pripažįstami ir vertinami pagal 19-ojo verslo apskaitos standarto „Atidėjiniai, neapibrėžtieji įsipareigojimai ir turtas bei pobalansiniai įvykiai“ nuostatas.

29. Subordinuotų įsipareigojimų straipsnyje parodomos gautos subordinuotos paskolos ir kiti įsipareigojimai, kurie įmonę likvidavus ar jai bankrutavus įvykdomi tik po to, kai patenkinami visų kitų kreditorių reikalavimai. Subordinuoti įsipareigojimai priskiriami finansiniams įsipareigojimams, kurie pripažįstami ir vertinami pagal 18-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinis turtas ir finansiniai įsipareigojimai“ nuostatas.

30. Įstatinio (pasirašytojo) kapitalo straipsnyje parodoma įmonės įstatuose nurodyta pasirašytojo ir įregistruoto kapitalo suma, kurią savininkai jau įmokėjo arba turės įmokėti įstatų nustatyta tvarka.

31. Pasirašytojo neapmokėto kapitalo straipsnyje parodoma akcininkų pasirašytų, bet dar neapmokėtų akcijų vertė.

32. Akcijų priedų straipsnyje parodoma akcijų priedų suma, kurią sudaro skirtumas tarp akcijų emisijos kainos ir nominaliosios vertės.

33. Savų akcijų straipsnyje parodoma įmonės supirktų savų akcijų įsigijimo savikaina.

34. Rezervų straipsnyje parodoma privalomojo, savų akcijų įsigijimo ir kitų rezervų, sudaromų įmonės akcininkų nuožiūra, suma.

35. Perkainojimo rezervo (rezultatų) straipsnyje parodomi ilgalaikio materialiojo turto perkainojimo rezultatai. Šiame straipsnyje taip pat parodomi finansinio turto perkainojimo rezultatai, jei finansinio turto perkainojimą numato kiti Verslo apskaitos standartai.

36. Nepaskirstytojo pelno (nuostolių) straipsnyje parodomas per ataskaitinį ir ankstesnius laikotarpius uždirbtas, bet dar nepaskirstytas pelnas arba nepadengti nuostoliai:

36.1. ankstesnių metų pelno (nuostolių) straipsnyje parodomas iki ataskaitinių metų pradžios uždirbtas įmonės pelnas ar patirti nuostoliai;

36.2. ataskaitinių metų pelno (nuostolių) straipsnyje parodomas ataskaitiniais metais įmonės uždirbtas pelnas ar patirti nuostoliai.

 

VI. NEBALANSINĖJE ATASKAITOJE PATEIKIAMA INFORMACIJA

 

37. Nebalansiniai įsipareigojimai yra parodomi nebalansinėje ataskaitoje, kuri turi būti pateikta kartu su balansu.

38. Nebalansinėje ataskaitoje pateikiama tokia informacija:

38.1.

I.

suteiktos garantijos ir laidavimai;

38.2.

II.

valdomas klientų turtas:

38.3.

II.1.

klientų pinigai;

38.4.

II.2.

klientų vardu įsigyti vertybiniai popieriai;

38.5.

II.3.

sumos, gautinos iš klientų sąskaita vykdomų sandorių;

38.6.

III.

kiti nebalansiniai įsipareigojimai.

39. Standarto 38 punkte nurodyti straipsniai yra privalomi, t. y. jie turi būti pateikiami ir tais atvejais, kai sumos lygios nuliui. Pavyzdinėje nebalansinės ataskaitos formoje nurodytus straipsnius galima papildyti ir kitomis eilutėmis, negu nurodyta pavyzdinėje ataskaitos formoje. Privalomi straipsniai turi būti detalizuojami reikšmingas sumas pateikiant atskirose eilutėse.

40. Suteiktų garantijų ir laidavimų straipsnyje parodomi visi prisiimti garantiniai įsipareigojimai ir trečiųjų asmenų naudai įkeistas turtas.

41. Valdomo klientų turto straipsnyje parodomas visas turtas, kuris įmonei nepriklauso, bet kurį įmonė valdo klientų vardu, pavyzdžiui, įmonės turimi klientų pinigai, klientų vardu įsigyti vertybiniai popieriai jų tikrąja verte, gautinos sumos, susijusios su klientų sąskaita vykdomais sandoriais, ir pan.

42. Kitų nebalansinių įsipareigojimų straipsnyje parodomi nebalansiniai įsipareigojimai, neparodyti kituose nebalansinės ataskaitos straipsniuose.

 

VII. PELNO (NUOSTOLIŲ) ATASKAITOJE PATEIKIAMA INFORMACIJA

 

43. Pelno (nuostolių) ataskaitoje pateikiami duomenys apie įmonės uždirbtas pajamas, patirtas sąnaudas ir veiklos rezultatus per ataskaitinį laikotarpį.

44. Pelno (nuostolių) ataskaitoje informacija turi būti pateikiama pagal tokius straipsnius:

44.1.

I.

Komisinių, valdymo ir klientų aptarnavimo veiklos pajamos.

44.2.

II.

Komisinių, valdymo ir klientų aptarnavimo veiklos sąnaudos.

44.3.

III.

Pajamos iš nuosavybės vertybinių popierių:

44.4.

III.1.

akcijų ir kitų nuosavybės vertybinių popierių;

44.5.

III.2.

investicijų į asocijuotas įmones;

44.6.

III.3.

investicijų į dukterines įmones.

44.7.

IV

Palūkanų ir panašios pajamos:

44.8.

IV.1.

iš ne nuosavybės vertybinių popierių;

44.9.

IV.2.

kitos.

44.10.

V

Palūkanų ir panašios sąnaudos.

44.11.

VI.

Pelnas (nuostoliai) iš finansinių operacijų.

44.12.

VII.

Bendrosios administracinės sąnaudos.

44.13.

VIII.

Paskolų ir išankstinių apmokėjimų vertės koregavimo rezultatas.

44.14.

IX.

Vertybinių popierių vertės koregavimo rezultatas.

44.15.

X.

Materialiojo ir nematerialiojo turto vertės koregavimo rezultatas.

44.16.

XI.

Atidėjinių sąnaudos.

44.17.

XII.

Kitos veiklos pajamos.

44.18.

XIII.

Kitos veiklos sąnaudos.

44.19.

XIV

ĮPRASTINĖS VEIKLOS PELNAS (NUOSTOLIAI).

44.20.

XV

Ypatingosios veiklos pajamos.

44.21.

XVI.

Ypatingosios veiklos sąnaudos.

44.22.

XVII.

YPATINGOSIOS VEIKLOS PELNAS (NUOSTOLIAI).

44.23.

XVIII.

Pelno mokestis.

44.24.

XIX.

Kiti mokesčiai.

44.25.

XX.

GRYNASIS PELNAS (NUOSTOLIAI).

45. Standarto 44 punkte nurodyti straipsniai yra privalomi, t. y. jie turi būti pateikiami ir tais atvejais, kai sumos lygios nuliui. Pavyzdinėje pelno (nuostolių) ataskaitos formoje nurodytus straipsnius galima papildyti ir kitomis eilutėmis, negu nurodyta pavyzdinėje ataskaitos formoje. Tarpiniai straipsniai, nurodyti pavyzdinėje formoje, spausdinant gali būti praleidžiami, jeigu jų likučiai lygūs nuliui. Privalomi straipsniai turi būti detalizuojami reikšmingas sumas pateikiant atskirose eilutėse.

 

VIII. PELNO (NUOSTOLIŲ) ATASKAITOS STRAIPSNIŲ PAAIŠKINIMAI

 

46. Komisinių, valdymo ir klientų aptarnavimo veiklos pajamų ir sąnaudų straipsniuose parodomos už tarpininkavimą prekiaujant vertybiniais popieriais gautos pajamos ir patirtos sąnaudos, valdymo įmonių, valdančių investicinius ir pensijų fondus bei investicines kintamojo kapitalo bendroves, valdymo pajamos ir sąnaudos. Šiame straipsnyje taip pat parodomos kitos pagrindinės veiklos, pavyzdžiui, kitų asmenų vertybinių popierių portfelių valdymo, su vertybinių popierių emisija susijusių paslaugų teikimo, konsultavimo, investicinių vienetų saugojimo ir tvarkymo pajamos ir sąnaudos.

47. Pajamų iš nuosavybės vertybinių popierių straipsnyje parodomas pelnas (nuostoliai) iš turimų kitų įmonių nuosavybės vertybinių popierių, pavyzdžiui, dividendai iš turimų kitų įmonių, kurios nekontroliuojamos ir kurioms nedaroma reikšminga įtaka, akcijų, dividendai iš asocijuotų, dukterinių įmonių ir investicinių kintamo kapitalo bendrovių akcijų ir kitas pelnas (nuostoliai) iš turimų kitų įmonių nuosavybės vertybinių popierių. Šiame straipsnyje taip pat parodomas pelnas arba nuostoliai, susidarę pritaikius nuosavybės metodą.

48. Palūkanų ir panašių pajamų straipsnyje parodomos pajamos, gautos iš bankuose laikomų pinigų, kitų įmonių ir viešųjų juridinių asmenų išleistų ne nuosavybės vertybinių popierių, finansų įstaigoms, klientams ir kitiems asmenims suteiktų paskolų. Taip pat parodomi komisiniai ir kitos sumos, savo pobūdžiu panašios į palūkanas, kurios skaičiuojamos atsižvelgiant į gavimo laiką arba į reikalavimo ar įsipareigojimo sumą.

49. Palūkanų ir panašių sąnaudų straipsnyje parodomos finansų įstaigoms, klientams ir kitiems asmenims priskaičiuotos palūkanos, pavyzdžiui, už gautas paskolas, įmonės išleistus ne nuosavybės vertybinius popierius ir prisiimtus subordinuotus įsipareigojimus.

50. Pelno (nuostolių) iš finansinių operacijų straipsnyje parodomas pelnas arba nuostoliai iš prekybos vertybiniais popieriais. Taip pat parodomi operacijų užsienio valiuta, kitų pirkimo ir pardavimo operacijų, apimančių finansines priemones, rezultatai.

51. Bendrųjų administracinių sąnaudų straipsnyje parodomos ataskaitinio laikotarpio sąnaudos, susijusios su įmonės pagrindine veikla, pavyzdžiui, administracinių ir bendrojo naudojimo patalpų išlaikymo, įmonės reprezentavimo, įmonės ir jos padalinių valdymo ir aptarnavimo personalo darbo užmokesčio, socialinio draudimo ir kitos sąnaudos.

52. Paskolų ir išankstinių apmokėjimų vertės koregavimo rezultatų straipsnyje parodomas finansų įstaigoms ir klientams suteiktų paskolų nuvertėjimo ir nuvertėjimo atstatymo rezultatas. Jei paskolų nuvertėjimo nuostolių ir nuvertėjimo atstatymo sumos yra reikšmingos, įmonė turėtų jas pateikti atskirose eilutėse.

53. Vertybinių popierių vertės koregavimo rezultato straipsnyje parodomas vertybinių popierių tikrosios vertės pasikeitimo, nuvertėjimo ir nuvertėjimo atstatymo rezultatas. Jei vertybinių popierių tikrosios vertės pasikeitimo, nuvertėjimo nuostolių ir nuvertėjimo atstatymo sumos yra reikšmingos, įmonės turėtų jas pateikti atskirose eilutėse.

54. Materialiojo ir nematerialiojo turto vertės koregavimo rezultatų straipsnyje parodomas ilgalaikio materialiojo turto tikrosios vertės pasikeitimo, jo nuvertėjimo ir nuvertėjimo atstatymo rezultatas, jeigu perkainota verte apskaitoje užregistruoto turto nuvertėjimas ar nuvertėjimo atstatymas nebuvo parodytas perkainojimo rezervo (rezultatų) straipsnyje. Šiame straipsnyje taip pat parodomas nematerialiojo turto nuvertėjimo ir nuvertėjimo atstatymo rezultatas.

55. Atidėjinių sąnaudų straipsnyje parodomos atidėjimams sudaryti skirtos sumos ir jų atstatymas.

56. Kitos veiklos pajamų ir kitos veiklos sąnaudų straipsniuose parodomos kituose pelno (nuostolių) ataskaitos straipsniuose neparodytos įprastinės veiklos pajamos ir sąnaudos, pavyzdžiui, ilgalaikio turto nuomos pajamos ir susijusios sąnaudos, tokio turto (išskyrus finansinį turtą) perleidimo pelnas (nuostoliai), nepagrindinės veiklos paslaugų teikimo pajamos ir tokių paslaugų savikaina.

57. Įprastinės veiklos pelno (nuostolių) straipsnyje parodomas įmonės įprastinės veiklos rezultatas, apskaičiuotas iš komisinių, valdymo ir klientų aptarnavimo veiklos pajamų, pajamų iš nuosavybės vertybinių popierių, palūkanų ir panašių pajamų bei kitos veiklos pajamų straipsnių atėmus komisinių, valdymo ir klientų aptarnavimo veiklos, palūkanų ir panašių sąnaudų bei bendrųjų administracinių, atidėjinių sąnaudų straipsnius ir pridėjus pelno (nuostolių) iš finansinių operacijų straipsnį, taip pat paskolų ir išankstinių apmokėjimų, vertybinių popierių, materialiojo ir nematerialiojo turto vertės koregavimo rezultatų straipsnius.

58. Ypatingosios veiklos pajamų, ypatingosios veiklos sąnaudų ir ypatingosios veiklos pelno (nuostolių) straipsniuose parodomi atsitiktinių įvykių, kurie negali būti priskirti įprastinei veiklai, pajamos, sąnaudos ir pelnas (nuostoliai).

59. Pelno mokesčio straipsnyje parodoma įmonės per ataskaitinį laikotarpį pagal 24-ojo verslo apskaitos standarto „Pelno mokestis“ nuostatas apskaičiuoto pelno mokesčio suma.

60. Kitų mokesčių straipsnyje parodomi kiti per ataskaitinį laikotarpį nuo pelno apskaičiuoti mokesčiai, pavyzdžiui, socialinis mokestis.

61. Grynasis pelnas (nuostoliai) parodo galutinį įmonės veiklos rezultatą, t. y. per ataskaitinį laikotarpį įmonės uždirbtą pelną (patirtus nuostolius), kuris gaunamas prie įprastinės veiklos pelno (nuostolių) pridėjus ypatingosios veiklos pelną (nuostolius) ir atėmus pelno bei kitus mokesčius.

 

IX. PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITOJE PATEIKIAMA INFORMACIJA

 

62. Pinigų srautus įmonės grupuoja pačios, atsižvelgdamos į savo veiklos pobūdį ir šio standarto reikalavimus.

63. Pinigų srautų ataskaitoje pateikiant pinigų srautus, dėmesys turi būti kreipiamas į jų turinį ir ekonominę prasmę, ne tik į formalius pateikimo reikalavimus. Įmonės, siekdamos tiksliau parodyti ataskaitinio laikotarpio pinigų srautus, į ataskaitą gali įtraukti papildomus straipsnius arba išbraukti nenaudojamus.

64. Ataskaitinio laikotarpio pinigų srautai pinigų srautų ataskaitoje turi būti grupuojami pagal pagrindinę, investicinę ir finansinę veiklą.

65. Įmonės pinigų srautai turi būti pateikiami tiesioginiu arba netiesioginiu būdu.

66. Pinigų srautų ataskaitoje duomenys apie pagrindinės veiklos pinigų įplaukas ir išmokas pateikiami kartu su pridėtinės vertės mokesčiu. Duomenys apie pinigų įplaukas ir išmokas gali būti gaunami:

66.1. iš apskaitos įrašų, t. y. apibendrinant sąskaitų judėjimą;

66.2. perskaičiuojant pelno (nuostolių) ataskaitos rodiklius (pajamas ir sąnaudas) į pinigų įplaukas ir išmokas.

67. Įmonės pagrindinės veiklos pinigų srautų straipsniuose parodomi įmonės pagrindinės, išskyrus investicinės ir finansinės, veiklos sukurti pinigų srautai. Šie pinigų srautai yra pagrindinis finansavimo šaltinis, leidžiantis palaikyti ir plėsti įmonės veiklą, grąžinti paskolas, išmokėti dividendus ir daryti naujas investicijas.

68. Gautos ir sumokėtos palūkanos, gauti ir sumokėti dividendai turi būti pateikti atskirose eilutėse. Jie gali būti priskiriami įmonės pagrindinės, investicinės arba finansinės veiklos pinigų srautams. Gauti ir sumokėti dividendai bei palūkanos gali būti priskiriami pagrindinės veiklos pinigų srautams arba gauti dividendai ir gautos palūkanos gali būti priskiriami investicinės veiklos, o sumokėti dividendai ir sumokėtos palūkanos – finansinės veiklos pinigų srautams. Apskaitos politikoje turi būti numatyta, kur pateikiami tokio pobūdžio pinigų srautai.

69. Pagrindinės veiklos pinigų srautų pavyzdžiai:

69.1. gauti komisiniai;

69.2. sumokėti komisiniai;

69.3. kitos už paslaugas gautos sumos;

69.4. kitos už paslaugas sumokėtos sumos;

69.5. vertybinių popierių įsigijimas (jei šios išmokos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos);

69.6. vertybinių popierių perleidimas (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos);

69.7. gauti dividendai (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos);

69.8. sumokėti dividendai (jei šios išmokos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos);

69.9. gautos palūkanos (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos);

69.10. sumokėtos palūkanos (jei šios išmokos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos);

69.11. pinigų išmokos darbuotojams;

69.12. sumokėti mokesčiai;

69.13. kitos pagrindinės veiklos pinigų įplaukos;

69.14. kitos pagrindinės veiklos pinigų išmokos.

70. Investicinės veiklos pinigų srautai parodo pinigų sumas, išleistas per ataskaitinį laikotarpį turtui, kuris ilgą laiką teiks ekonominės naudos, įsigyti, taip pat pinigų įplaukas, gaunamas šį turtą perleidžiant.

71. Investicinės veiklos pinigų srautų pavyzdžiai:

71.1. vertybinių popierių įsigijimas (jei šios išmokos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie investicinės veiklos);

71.2. vertybinių popierių perleidimas (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie investicinės veiklos);

71.3. gauti dividendai (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie investicinės veiklos);

71.4. gautos palūkanos (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie investicinės veiklos);

71.5. ilgalaikio materialiojo turto įsigijimas;

71.6. ilgalaikio materialiojo turto perleidimas;

71.7. suteiktos paskolos;

71.8. susigrąžintos paskolos;

71.9. kitos investicinės veiklos pinigų įplaukos;

71.10. kitos investicinės veiklos pinigų išmokos.

72. Įmonės finansinės veiklos pinigų srautai parodo, kaip per ataskaitinį laikotarpį įmonė naudojosi išoriniais finansavimo šaltiniais.

73. Finansinės veiklos pinigų srautų pavyzdžiai:

73.1. akcijų išleidimas;

73.2. savų akcijų supirkimas;

73.3. kitų vertybinių popierių išleidimas;

73.4. kitų įmonės išleistų vertybinių popierių supirkimas;

73.5. gautos paskolos;

73.6. grąžintos paskolos;

73.7. išmokos už lizingą (finansinę nuomą);

73.8. sumokėti dividendai (jei šios išmokos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie finansinės veiklos);

73.9. sumokėtos palūkanos (jei šios išmokos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie finansinės veiklos);

73.10. gautos sumos pagal subordinuotus įsipareigojimus;

73.11. sumokėtos sumos už subordinuotus įsipareigojimus;

73.12. kitos finansinės veiklos pinigų įplaukos;

73.13. kitos finansinės veiklos pinigų išmokos.

 

X. NUOSAVO KAPITALO POKYČIŲ ATASKAITOJE PATEIKIAMA INFORMACIJA

 

74. Įmonės, sudarydamos nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitą, turi vadovautis 4-uoju verslo apskaitos standartu „Nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita“ ir 8-uoju verslo apskaitos standartu „Nuosavas kapitalas“.

 

XI. AIŠKINAMAJAME RAŠTE ATSKLEIDŽIAMA INFORMACIJA

 

75. Įmonės, sudarydamos aiškinamąjį raštą, turi vadovautis šiuo standartu, 6-ojo verslo apskaitos standarto „Aiškinamasis raštas“ ir kitų Verslo apskaitos standartų nuostatomis tiek, kiek jos neprieštarauja šio standarto nuostatoms.

76. Aiškinamojo rašto pastabose be informacijos, kurios reikalauja 6-ojo verslo apskaitos standarto „Aiškinamasis raštas“ ir kitų Verslo apskaitos standartų nuostatos, turi būti atskleista tokia informacija:

76.1. įmonės turto ir įsipareigojimų grupavimas pagal laiką:

76.1.1. trumpiau kaip trys mėnesiai;

76.1.2. nuo trijų mėnesių iki vienerių metų;

76.1.3. nuo vienerių iki penkerių metų;

76.1.4. ilgiau kaip penkeri metai;

76.2. įmonės turimų nuosavybės ir ne nuosavybės vertybinių popierių grupavimas į vertybinius popierius, kuriais prekiaujama ir kuriais neprekiaujama reguliuojamose rinkose, nurodant šių vertybinių popierių balansines vertes;

76.3. įmonės turimų vertybinių popierių grupavimas į laikomus iki išpirkimo termino ir skirtus parduoti detalizuojant pagal rūšis;

76.4. dukterinėms ir asocijuotoms įmonėms suteiktos paskolos ir išankstiniai apmokėjimai, šių įmonių vekseliai ir ne nuosavybės vertybiniai popieriai, atskirai nurodant finansų įstaigoms suteiktas paskolas ir išankstinius apmokėjimus;

76.5. dukterinėms ir asocijuotoms įmonėms mokėtinos sumos ir įsipareigojimai, atskirai nurodant finansų įstaigoms mokėtinas sumas ir įsipareigojimus, taip pat dukterinėms ir asocijuotoms įmonėms perleisti įmonės išleisti ne nuosavybės vertybiniai popieriai, subordinuoti įsipareigojimai;

76.6. suteiktos subordinuotos paskolos, atskirai parodant dukterinėms ir asocijuotoms įmonėms suteiktas subordinuotas paskolas;

76.7. ataskaitiniais metais sumokėtos sumos už subordinuotus įsipareigojimus;

76.8. subordinuoti įsipareigojimai:

76.8.1. kai jų suma 10 proc. viršija visų subordinuotų įsipareigojimų sumą, nurodyti:

76.8.1.1. pasiskolintos sumos dydį, valiutą, palūkanų normą ir grąžinimo datą;

76.8.1.2. aplinkybes, kuriomis privaloma mokėti anksčiau nustatyto termino;

76.8.1.3. subordinavimo sąlygas, nuostatas dėl galimybės subordinuotą įsipareigojimą konvertuoti į kokios nors kitos rūšies įsipareigojimą arba nuorodą, kad tokių nuostatų nėra;

76.8.2. bendrą nuostatų, taikomų subordinuotiems įsipareigojimams, neviršijantiems 10 proc. visų subordinuotų įsipareigojimų sumos, apibūdinimą;

76.9. pelno mokestis skirstomas į įprastinės veiklos ir ypatingosios veiklos pelno mokesčių sumas, jeigu įmonė vykdo ypatingąją veiklą ir moka ypatingosios veiklos pelno mokestį;

76.10. už savo arba klientų ir kitų asmenų įsipareigojimus pateikto garantinio turto apibūdinimas ir suma;

76.11. geografinių segmentų palūkanos, komisiniai, klientų aptarnavimo ir kitos veiklos pajamos, pajamos iš vertybinių popierių ir pelnas (nuostoliai) iš finansinių operacijų pateikiamos pagal 34-ojo verslo apskaitos standarto „Segmentų atskleidimas finansinėje atskaitomybėje“ nuostatas;

76.12. apie balanso datą turimą kiekvieną išvestinę finansinę priemonę nurodyti, ar ji skirta apsidrausti nuo palūkanų normos, valiutų kurso, rinkos kainų svyravimo ar prekybos tikslams;

76.13. kitos reikšmingos sumos.

77. Valdymo įmonės turi atskleisti informaciją apie valdomus investicinius ir pensijų fondus bei investicines kintamojo kapitalo bendroves – pavadinimą, grynųjų aktyvų sumą, dalyvių skaičių – ir nurodyti, kur galima būtų susipažinti su jų finansine atskaitomybe.

 

XII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

78. Pirmą kartą šį standartą taikanti įmonė jo nuostatas turi taikyti nuo standarto įsigaliojimo datos, o praėjusių finansinių metų lyginamąją informaciją pataisyti pagal 7-ojo verslo apskaitos standarto „Apskaitos politika, apskaitinių įvertinimų keitimas ir klaidų taisymas“ reikalavimus.

79. Šis standartas turi būti taikomas sudarant 2007 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančių ataskaitinių laikotarpių finansinę atskaitomybę. Standartas gali būti taikomas ir sudarant 2006 metų finansinę atskaitomybę.

______________

 


33-iojo verslo apskaitos standarto „Finansų

maklerio įmonių ir valdymo įmonių

finansinė atskaitomybė“

1 priedas

 

(Pavyzdinė balanso forma)

 

________________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(įmonės kodas, adresas, kiti duomenys)

 

PATVIRTINTA

20.... m........................ d.

protokolo Nr..........

 

BALANSAS

20...... m......................... d.

 

__________________________                                                                                                            

      (ataskaitinis laikotarpis)                                                                (finansinės atskaitomybės valiuta

                                                                                                                      ir jos tikslumo lygis)

 

TURTAS

Pastabos Nr.

Finansiniai metai

Praėję finansiniai metai

A.

TURTAS

 

 

 

I.

Pinigai

 

 

 

II.

Iždo vekseliai ir kiti vekseliai, kuriuos superka centriniai bankai

 

 

 

II.1.

Iždo vekseliai

 

 

 

II.2.

Kiti vekseliai, kuriuos superka centriniai bankai

 

 

 

III.

Paskolos ir išankstiniai apmokėjimai finansų įstaigoms

 

 

 

III.1.

Iki pareikalavimo

 

 

 

III.2.

Kitos paskolos ir išankstiniai apmokėjimai

 

 

 

IV.

Paskolos ir išankstiniai apmokėjimai klientams

 

 

 

V.

Kitos gautinos sumos

 

 

 

V.1.

Susijusios su įmonės teikiamomis paslaugomis

 

 

 

V.2.

Sukauptos pajamos

 

 

 

V.3.

Kitos gautinos sumos

 

 

 

VI.

Ne nuosavybės vertybiniai popieriai

 

 

 

VI.1.

Išleisti kitą įmonių

 

 

 

VI.1.1.

Obligacijos

 

 

 

VI.1.2.

Vekseliai

 

 

 

VI.1.3.

Kiti ne nuosavybės vertybiniai popieriai

 

 

 

VI.2.

Išleisti viešųjų juridinių asmenų

 

 

 

VI.2.1.

Obligacijos

 

 

 

VI.2.2.

Vekseliai

 

 

 

VI.2.3.

Kiti ne nuosavybės vertybiniai popieriai

 

 

 

VII.

Nuosavybės vertybiniai popieriai

 

 

 

VII.1.

Akcijos (pajai)

 

 

 

VII.2.

Depozitoriumo pakvitavimai dėl akcijų

 

 

 

VII.3.

Kolektyvinio investavimo subjektų investiciniai vienetai

 

 

 

VII.4.

Kiti nuosavybės vertybiniai popieriai

 

 

 

VIII.

Investicijos į asocijuotas įmones

 

 

 

VIII.1.

Investicijos į finansų įstaigas

 

 

 

VIII.2.

Investicijos į kitas asocijuotas įmones

 

 

 

IX.

Investicijos į dukterines įmones

 

 

 

IX.1.

Investicijos į finansų įstaigas

 

 

 

IX.2.

Investicijos į kitas dukterines įmones

 

 

 

X.

MATERIALUSIS TURTAS

 

 

 

X.1.

Žemė

 

 

 

X.2.

Pastatai

 

 

 

X.3.

Kitas materialusis turtas

 

 

 

X.3.1.

Transporto priemonės

 

 

 

X.3.2.

Įranga, prietaisai, įrankiai ir įrenginiai

 

 

 

X.3.3.

Investicinis turtas

 

 

 

X.3.4.

Atsargos

 

 

 

X.3.5.

Kitas materialusis turtas

 

 

 

XI.

NEMATERIALUSIS TURTAS

 

 

 

XI.1.

Prestižas

 

 

 

XI.2.

Kitas nematerialusis turtas

 

 

 

XI.2.1.

Plėtros darbai

 

 

 

XI.2.2.

Licencijos

 

 

 

XI.2.3.

Programinė įranga

 

 

 

XI.2.4.

Kitas nematerialusis turtas

 

 

 

XII.

KITAS TURTAS

 

 

 

XII.1.

Atidėtojo mokesčio turtas

 

 

 

XII.2.

Būsimųjų laikotarpių sąnaudos

 

 

 

XII.3.

Kitas turtas

 

 

 

 

TURTO IŠ VISO:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NUOSAVAS KAPITALAS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

Pastabos Nr.

Finansiniai metai

Praėję finansiniai metai

B.

MOKĖTINOS SUMOS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

 

 

I.

Finansų įstaigoms mokėtinos sumos ir įsipareigojimai

 

 

 

I.1.

Iki pareikalavimo

 

 

 

I.2.

Su nustatytu grąžinimo arba įspėjimo terminu

 

 

 

II.

Klientams mokėtinos sumos ir įsipareigojimai

 

 

 

II.1.

Iki pareikalavimo

 

 

 

II.2.

Su nustatytu grąžinimo arba įspėjimo terminu

 

 

 

III.

Išleisti ne nuosavybės vertybiniai popieriai ir kiti skoliniai įsipareigojimai

 

 

 

IV.

Kitos mokėtinos sumos ir įsipareigojimai

 

 

 

IV.1.

Pelno mokesčio įsipareigojimai

 

 

 

IV.2.

Atidėtojo mokesčio įsipareigojimai

 

 

 

IV.3.

Su darbo santykiais susiję įsipareigojimai

 

 

 

IV.4.

Sukauptos sąnaudos ir būsimųjų laikotarpių pajamos

 

 

 

IV.5.

Kitos mokėtinos sumos ir įsipareigojimai

 

 

 

V.

Atidėjiniai

 

 

 

VI.

Subordinuoti įsipareigojimai

 

 

 

c.

NUOSAVAS KAPITALAS

 

 

 

I.

Įstatinis (pasirašytasis) kapitalas

 

 

 

II.

Pasirašytasis neapmokėtas kapitalas (-)

 

 

 

III.

Akcijų priedai

 

 

 

IV.

Savos akcijos (-)

 

 

 

v.

Rezervai

 

 

 

V.1.

Privalomasis

 

 

 

V.2.

Savoms akcijoms įsigyti

 

 

 

V.3.

Kiti rezervai

 

 

 

VI.

Perkainojimo rezervas (rezultatai)

 

 

 

VII.

Nepaskirstytasis pelnas (nuostoliai)

 

 

 

VII.1.

Ankstesnių metų pelnas (nuostoliai)

 

 

 

VII.2.

Ataskaitinių metų pelnas (nuostoliai)

 

 

 

 

NUOSAVO KAPITALO IR ĮSIPAREIGOJIMŲ IŠ VISO:

 

 

 

 

NEBALANSINĖ ATASKAITA

 

 

Nebalansiniai straipsniai

Pastabos Nr.

Finansiniai metai

Praėję finansiniai metai

I.

Suteiktos garantijos ir laidavimai

 

 

 

II.

Valdomas klientų turtas

 

 

 

II.1.1.

Klientų pinigai

 

 

 

II.1.2.

Klientų vardu įsigyti vertybiniai popieriai

 

 

 

II.1.3.

Sumos, gautinos iš klientų sąskaita vykdomų sandorių

 

 

 

III.

Kiti nebalansiniai įsipareigojimai

 

 

 

 

_____________________________       _________       _________________

   (įmonės vadovo pareigų pavadinimas)                     (parašas)                   (vardas ir pavardė)

 

_____________________

                        (data)

______________

 


33-iojo verslo apskaitos standarto „Finansų

maklerio įmonių ir valdymo įmonių

finansinė atskaitomybė“

2 priedas

 

(Pavyzdinė pelno (nuostolių) ataskaitos forma)

 

________________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(įmonės kodas, adresas, kiti duomenys)

 

PATVIRTINTA

20.... m........................ d.

protokolo Nr..........

 

PELNO (NUOSTOLIŲ) ATASKAITA

 

20.... m.................. d.

 

__________________________                                                                                                            

      (ataskaitinis laikotarpis)                                                                (finansinės atskaitomybės valiuta

                                                                                                                      ir jos tikslumo lygis)

Eil. Nr.

Straipsniai

Pastabos Nr.

Finansiniai metai

Praėję finansiniai metai

I.

Komisinių, valdymo ir klientų aptarnavimo veiklos pajamos

 

 

 

II.

Komisinių, valdymo ir klientų aptarnavimo veiklos sąnaudos

 

 

 

III.

Pajamos iš nuosavybės vertybinių popierių

 

 

 

III.1

Akcijų ir kitų nuosavybės vertybinių popierių

 

 

 

III.2.

Investicijų į asocijuotas įmones

 

 

 

III.3.

Investicijų į dukterines įmones

 

 

 

IV.

Palūkanų ir panašios pajamos

 

 

 

IV.1.

Ne nuosavybės vertybinių popierių

 

 

 

IV.2.

Suteiktų paskolų

 

 

 

IV.3.

Kitos

 

 

 

V.

Palūkanų ir panašios sąnaudos

 

 

 

V.1.

Išleistų ne nuosavybės vertybinių popierių

 

 

 

V.2.

Gautų paskolų

 

 

 

V.3.

Kitos

 

 

 

VI.

Pelnas (nuostoliai) iš finansinių operacijų

 

 

 

VI.1.

Pelnas (nuostoliai) iš prekybos vertybiniais popieriais

 

 

 

VI.2.

Pelnas (nuostoliai) iš operacijų užsienio valiuta

 

 

 

VI.3.

Kitas pelnas (nuostoliai) iš finansinių operacijų

 

 

 

VII.

Bendrosios administracinės sąnaudos

 

 

 

VIII.

Paskolų ir išankstinių apmokėjimų vertės koregavimo rezultatas

 

 

 

IX.

Vertybinių popierių vertės koregavimo rezultatas

 

 

 

IX.1.

Vertybinių popierių nuvertėjimo ir jo atstatymo rezultatas

 

 

 

IX.2.

Vertybinių popierių tikrosios vertės pasikeitimo rezultatas

 

 

 

X.

Materialiojo ir nematerialiojo turto vertės koregavimo rezultatas

 

 

 

X.1.

Materialiojo turto nuvertėjimo ir jo atstatymo rezultatas

 

 

 

X.2.

Materialiojo turto tikrosios vertės pasikeitimas

 

 

 

X.3.

Nematerialiojo turto nuvertėjimo ir jo atstatymo rezultatas

 

 

 

XI.

Atidėjinių sąnaudos

 

 

 

XII.

Kitos veiklos pajamos

 

 

 

XIII.

Kitos veiklos sąnaudos

 

 

 

XIV.

ĮPRASTINES VEIKLOS PELNAS (NUOSTOLIAI)

 

 

 

XV.

Ypatingosios veiklos pajamos

 

 

 

XVI.

Ypatingosios veiklos sąnaudos

 

 

 

XVII.

YPATINGOSIOS VEIKLOS PELNAS (NUOSTOLIAI)

 

 

 

XVIII.

Pelno mokestis

 

 

 

XIX.

Kiti mokesčiai

 

 

 

XX.

GRYNASIS PELNAS (NUOSTOLIAI)

 

 

 

 

_____________________________       _________       _________________

   (įmonės vadovo pareigų pavadinimas)                     (parašas)                   (vardas ir pavardė)

 

_____________________

                        (data)

______________

 


33-iojo verslo apskaitos standarto „Finansų

maklerio įmonių ir valdymo įmonių

finansinė atskaitomybė“

3 priedas

 

(Pavyzdinė pinigų srautų ataskaitos, sudaromos tiesioginiu būdu, forma)

 

________________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(įmonės kodas, adresas, kiti duomenys)

 

PATVIRTINTA

20.... m........................ d.

protokolo Nr..........

 

PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA

20...... m........................... d.

 

__________________________                                                                                                            

      (ataskaitinis laikotarpis)                                                                (finansinės atskaitomybės valiuta

                                                                                                                      ir jos tikslumo lygis)

Eil. Nr.

Straipsniai

Pastabos Nr.

Finansiniai metai

Praėję finansiniai metai

I.

Pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

I.1.

gauti komisiniai

 

 

 

I.2.

sumokėti komisiniai

 

 

 

I.3.

už kitas paslaugas gautos sumos

 

 

 

I.4.

už kitas paslaugas sumokėtos sumos

 

 

 

I.5.

vertybinių popierių įsigijimas

 

 

 

I.6.

vertybinių popierių perleidimas

 

 

 

I.7.

gauti dividendai

 

 

 

I.8.

sumokėti dividendai

 

 

 

I.9.

gautos palūkanos

 

 

 

I.10.

sumokėtos palūkanos

 

 

 

I.11.

pinigų išmokos darbuotojams

 

 

 

I.12.

sumokėti mokesčiai

 

 

 

I.13.

kitos pagrindinės veiklos pinigų įplaukos

 

 

 

I.14.

kitos pagrindinės veiklos pinigų išmokos

 

 

 

 

Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.

Investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.1.

vertybinių popierių įsigijimas

 

 

 

II.2.

vertybinių popierių perleidimas

 

 

 

II.3.

gauti dividendai

 

 

 

II.4.

gautos palūkanos

 

 

 

II.5.

ilgalaikio turto įsigijimas

 

 

 

II.6.

ilgalaikio turto perleidimas

 

 

 

II.7.

suteiktos paskolos

 

 

 

II.8.

susigrąžintos paskolos

 

 

 

II.9.

kitos investicinės veiklos pinigų įplaukos

 

 

 

II.10.

kitos investicinės veiklos pinigų išmokos

 

 

 

 

Grynieji investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.

Finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.1.

akcijų išleidimas

 

 

 

III.2.

akcijų supirkimas

 

 

 

III.3.

kitų vertybinių popierių išleidimas

 

 

 

III.4.

kitų vertybinių popierių supirkimas

 

 

 

III.5.

gautos paskolos

 

 

 

III.6.

grąžintos paskolos

 

 

 

III.7.

išmokos už lizingą (finansinę nuomą)

 

 

 

III.8.

sumokėti dividendai

 

 

 

III.9.

sumokėtos palūkanos

 

 

 

III.10.

gautos sumos pagal subordinuotus įsipareigojimus

 

 

 

III.11.

sumokėtos sumos už subordinuotus įsipareigojimus

 

 

 

III.12.

kitos finansinės veiklos pinigų įplaukos

 

 

 

III.13.

kitos finansinės veiklos pinigų išmokos

 

 

 

 

Grynieji finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

IV.

Ypatingųjų straipsnių pinigų srautai

 

 

 

IV.1.

ypatingųjų straipsnių pinigų srautų padidėjimas

 

 

 

IV.2.

ypatingųjų straipsnių pinigų srautų sumažėjimas

 

 

 

V.

Valiutų kursų pasikeitimo įtaka grynųjų pinigų likučiui

 

 

 

VI.

Grynasis pinigų srautų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

VII.

Pinigai laikotarpio pradžioje

 

 

 

VIII.

Pinigai laikotarpio pabaigoje

 

 

 

 

 

_____________________________       _________       _________________

   (įmonės vadovo pareigų pavadinimas)                     (parašas)                   (vardas ir pavardė)

 

_____________________

                        (data)

______________

 


33-iojo verslo apskaitos standarto „Finansų

maklerio įmonių ir valdymo įmonių

finansinė atskaitomybė“

4 priedas

 

(Pavyzdinė pinigų srautų ataskaitos, sudaromos netiesioginiu būdu, forma)

 

________________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(įmonės kodas, adresas, kiti duomenys)

 

PATVIRTINTA

20.... m........................ d.

protokolo Nr..........

 

PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA

 

20...... m...................... d.

 

__________________________                                                                                                            

      (ataskaitinis laikotarpis)                                                                (finansinės atskaitomybės valiuta

                                                                                                                      ir jos tikslumo lygis)

Eil. Nr.

Straipsniai

Pastabos

Nr.

Finansiniai metai

Praėję finansiniai metai

 

Pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

I.1.

grynasis pelnas (nuostoliai)

 

 

 

 

Nepiniginiai straipsniai:

 

 

 

I.2.

paskolų ir išankstinių apmokėjimų vertės koregavimo rezultatas

 

 

 

I.3.

vertybinių popierių vertės koregavimo rezultatas

 

 

 

I.4.

materialiojo ir nematerialiojo turto vertės koregavimo rezultatas

 

 

 

I.5.

nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos

 

 

 

I.6.

atidėjinių padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.7.

kitos nepiniginės sąnaudos (pajamos)

 

 

 

I.8.

grynojo pelno (nuostolių) koregavimo pagal nepiniginius straipsnius rezultatas

 

 

 

 

Balanso straipsnių pokytis:

 

 

 

I.9.

iždo ir kitų. vekselių, kuriuos superka centriniai bankai, (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.10.

išankstinių apmokėjimų finansų įstaigoms (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.11.

išankstinių apmokėjimų klientams (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.12.

kitų gautinų sumų (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.13.

ne nuosavybės vertybinių popierių (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.14.

nuosavybės vertybinių popierių (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.15.

kito turto (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.16.

finansų įstaigoms mokėtinų sumų ir įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.17.

klientams mokėtinų sumų ir įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.18.

kitų mokėtinų sumų ir įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.19.

gauti (sumokėti) dividendai

 

 

 

I.20.

gautos (sumokėtos) palūkanos

 

 

 

I.21.

grynojo pelno (nuostolių) koregavimo pagal balanso straipsnių pokyčius rezultatas

 

 

 

I.22.

finansinės ir investicinės veiklos rezultatų eliminavimas

 

 

 

 

Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.

Investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.1.

vertybinių popierių įsigijimas

 

 

 

II.2.

vertybinių popierių perleidimas

 

 

 

II.3.

gauti dividendai

 

 

 

II.4.

gautos palūkanos

 

 

 

II.5.

ilgalaikio turto (išskyrus vertybinius popierius) įsigijimas

 

 

 

II.6.

ilgalaikio turto (išskyrus vertybinius popierius) perleidimas

 

 

 

II.7.

suteiktos paskolos

 

 

 

II.8.

susigrąžintos paskolos

 

 

 

II.9.

kitos investicinės veiklos pinigų įplaukos

 

 

 

II.10.

kitos investicinės veiklos pinigų išmokos

 

 

 

 

Grynieji investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.

Finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.1.

akcijų išleidimas

 

 

 

III.2.

akcijų supirkimas

 

 

 

III.3.

kitų vertybinių popierių išleidimas

 

 

 

III.4.

kitų vertybinių popierių supirkimas

 

 

 

III.5.

gautos paskolos

 

 

 

III.6.

grąžintos paskolos

 

 

 

III.7.

išmokos už lizingą (finansinę nuomą)

 

 

 

III.8.

sumokėti dividendai

 

 

 

III.9.

sumokėtos palūkanos

 

 

 

III.10.

gautos sumos pagal subordinuotus įsipareigojimus

 

 

 

III.11.

sumokėtos sumos už subordinuotus įsipareigojimus

 

 

 

III.12.

kitos finansinės veiklos pinigų įplaukos

 

 

 

III.13.

kitos finansinės veiklos pinigų išmokos

 

 

 

 

Grynieji finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

IV.

Ypatingųjų straipsnių pinigų srautai

 

 

 

IV.1.

ypatingųjų straipsnių pinigų srautų padidėjimas

 

 

 

IV.2.

ypatingųjų straipsnių pinigų srautų sumažėjimas

 

 

 

V.

Valiutų kursų pasikeitimo įtaka grynųjų pinigų likučiui

 

 

 

VI.

Grynasis pinigų srautų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

VII.

Pinigai laikotarpio pradžioje

 

 

 

VIII.

Pinigai laikotarpio pabaigoje

 

 

 

 

_____________________________       _________       _________________

   (įmonės vadovo pareigų pavadinimas)                     (parašas)                   (vardas ir pavardė)

 

_____________________

                        (data)

______________

 

 


33-iojo verslo apskaitos standarto „Finansų

maklerio įmonių ir valdymo įmonių

finansinė atskaitomybė“

5 priedas

 

(Pavyzdinė nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitos forma)

 

________________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(įmonės kodas, adresas, kiti duomenys)

 

PATVIRTINTA

20.... m........................ d.

protokolo Nr..........

 

NUOSAVO KAPITALO POKYČIŲ ATASKAITA

 

20...... m...................... d.

 

__________________________                                                                                                            

      (ataskaitinis laikotarpis)                                                                (finansinės atskaitomybės valiuta

                                                                                                                      ir jos tikslumo lygis)

 

Kapitalas

Akcijų priedai

Rezervai

Perkainojimo rezervai

Nepaskirstytasis pelnas (nuostoliai)

Iš viso

apmokėtas įstatinis kapitalas

savos akcijos (-)

privalomasis

savoms akcijoms įsigyti

kiti rezervai

ilgalaikio materialiojo turto

finansinio turto

1. Likutis užpraėjusių finansinių metų pabaigoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Apskaitos politikos pakeitimo rezultatas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Esminių klaidų taisymo rezultatas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Perskaičiuotas likutis užpraėjusių finansinių metų pabaigoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Ilgalaikio materialiojo turto vertės padidėjimas/ sumažėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Finansinio turto vertės padidėjimas/ sumažėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Savų akcijų įsigijimas/ pardavimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Pelno (nuostolių) ataskaitoje nepripažintas pelnas/nuostoliai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Ataskaitinio laikotarpio grynasis pelnas/nuostoliai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Dividendai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Kitos išmokos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Sudaryti rezervai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Panaudoti rezervai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Įstatinio kapitalo didinimas/ mažinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. Likutis praėjusių finansinių metų pabaigoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16. Ilgalaikio materialiojo turto vertės padidėjimas/ sumažėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. Finansinio turto vertės padidėjimas/ sumažėjimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18. Savų akcijų įsigijimas/ pardavimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19. Pelno (nuostolių) ataskaitoje nepripažintas pelnas/nuostoliai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20. Ataskaitinio laikotarpio grynasis pelnas/nuostoliai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21. Dividendai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22. Kitos išmokos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23. Sudaryti rezervai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24. Panaudoti rezervai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25. Įstatinio kapitalo didinimas/ mažinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26. Likutis ataskaitinių finansinių metų pabaigoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________       _________       _________________

   (įmonės vadovo pareigų pavadinimas)                     (parašas)                   (vardas ir pavardė)

 

_____________________

                        (data)

______________