STUDIJŲ KOKYBĖS VERTINIMO CENTRO DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL MOKSLO VERTINIMO APELIACINĖS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2008 m. rugsėjo 22 d. Nr. 1-126

Vilnius

 

Vadovaudamasis Mokslo ir studijų institucijų vertinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2008 m. gegužės 30 d. įsakymu Nr. ISAK-1582 (Žin., 2008, Nr. 65-2467), 52 punktu,

tvirtinu Mokslo vertinimo apeliacinės komisijos nuostatus (pridedama).

 

DIREKTORIUS                                                                               EUGENIJUS STUMBRYS

 

 

 


 

PATVIRTINTA

Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus 2008 m. rugsėjo 22 d. įsakymu Nr. 1-126

 

MOKSLO VERTINIMO APELIACINĖS KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROJI DALIS

 

1. Mokslo vertinimo apeliacinės komisijos nuostatai (toliau vadinama – Nuostatai) nustato Mokslo vertinimo apeliacinės komisijos (toliau vadinama – Apeliacinė komisija), veikiančios prie Studijų kokybės vertinimo centro (toliau vadinama – Centras), funkcijas, teises ir pareigas, sudarymo tvarką, darbo organizavimo principus bei apeliacijų dėl mokslinės ir (ar) meninės veiklos vertinimo pateikimo ir nagrinėjimo tvarką.

2. Apeliacinė komisija yra kolegiali institucija, nagrinėjanti Centrui pateiktas apeliacijas dėl mokslo ir studijų institucijų mokslinės ir (ar) meninės veiklos vertinimo.

3. Apeliacinė komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais mokslo ir studijų sistemą, ir šiais Nuostatais.

4. Apeliacinė komisija bendradarbiauja su Centru, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (toliau vadinama – Ministerija), kolegialiomis institucijomis, patariančiomis Ministerijai ir Centrui mokslinės ir (ar) meninės veiklos klausimais, mokslo ir studijų ekspertinėmis institucijomis, mokslo ir studijų institucijomis bei visuomenės interesus mokslo ir (ar) meno srityje atstovaujančiomis organizacijomis.

5. Apeliacinė komisija veikia Centro patalpose adresu: Suvalkų g. 1, LT-03106 Vilnius.

 

II. FUNKCIJOS, TEISĖS IR PAREIGOS

 

6. Apeliacinė komisija vykdo šias funkcijas:

6.1. išnagrinėjusi mokslo ir studijų institucijų pateiktas apeliacijas dėl mokslinės ir (ar) meninės veiklos vertinimo išvadų, teikia siūlymus Centrui šių Nuostatų nustatyta tvarka;

6.2. teikia Centrui siūlymus dėl teisės aktų, reglamentuojančių mokslinės ir (ar) meninės veiklos organizavimą, vertinimą ir apeliavimo tvarką, tobulinimo.

7. Apeliacinė komisija, vykdydama savo funkcijas, turi teisę:

7.1. gauti iš ekspertų ir Centro informaciją, reikalingą Apeliacinės komisijos darbui;

7.2. į posėdžius kviesti pareiškėjus, ekspertus ir kitus asmenis.

8. Apeliacinės komisijos nariai privalo dalyvauti Apeliacinės komisijos posėdžiuose, laiku ir tinkamai atlikti pavestus darbus, laikytis etikos reikalavimų ir neviešinti su vertinimu susijusios informacijos (vertinimo išvadų, atskirų posėdyje dalyvavusių asmenų pasisakymų, siūlymų ar komentarų ir pan.), viešai nekomentuoti atskirų Apeliacinės komisijos narių balsavimo.

9. Apeliacinė komisija atsako už savalaikį ir kokybišką apeliacijų išnagrinėjimą, kompetentingų ir pagrįstų siūlymų šių Nuostatų nustatytais atvejais parengimą ir pateikimą Centrui.

 

III. SUDARYMO TVARKA

 

10. Apeliacinę komisiją sudaro 6 nariai.

11. Apeliacinės komisijos narius skiria Centro direktorius. Apeliacinės komisijos nario kadencija yra iki 3 metų. Kasmet atnaujinama po trečdalį Apeliacinės komisijos sudėties.

12. Tas pats asmuo Apeliacinės komisijos nariu gali būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

13. Į Apeliacinės komisijos sudėtį įeina:

13.1. du Lietuvos mokslo tarybos pasiūlyti asmenys;

13.2. vienas Lietuvos universitetų rektorių konferencijos pasiūlytas asmuo;

13.3. vienas Lietuvos mokslo institutų direktorių konferencijos pasiūlytas asmuo;

13.4. vienas Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo pasiūlytas asmuo;

13.5. vienas Centro darbuotojas.

14. Apeliacinės komisijos pirmininką ir jo pavaduotoją iš Apeliacinės komisijos narių skiria Centro direktorius.

15. Jei, pasibaigus Apeliacinės komisijos nario kadencijai, laiku nepasiūlomas ir dėl to nepaskiriamas naujas Apeliacinės komisijos narys, jo pareigas eina kadenciją baigiantis narys tol, kol bus paskirtas naujas narys.

16. Apeliacinės komisijos narį, laiku ir tinkamai neatliekantį savo pareigų (nuolat neatvykstantį į posėdžius, neatliekantį Apeliacinės komisijos pirmininko (pavaduotojo) pavestų darbų ar nevykdantį kitų šiuose Nuostatuose nustatytų pareigų), Centro direktorius atšaukia iš Apeliacinės komisijos ir vietoj jo bendra nustatyta tvarka paskiria kitą asmenį.

 

IV. DARBO ORGANIZAVIMAS

 

17. Sąlygas Apeliacinės komisijos darbui sudaro Centras. Apeliacinės komisijos posėdžiai vyksta Centre. Prireikus gali būti surengti išvažiuojamieji posėdžiai.

18. Posėdžio medžiaga Apeliacinės komisijos nariams pateikiama ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio. Ypatingais atvejais posėdžio medžiaga gali būti pateikiama vėliau, gavus Apeliacinės komisijos pirmininko sutikimą.

19. Visi Apeliacinės komisijos posėdžiai protokoluojami.

20. Apeliacinės komisijos posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip 4 Apeliacinės komisijos nariai.

21. Apeliacinės komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu posėdžio metu.

22. Negalintys dalyvauti posėdyje Apeliacinės komisijos nariai gali pateikti savo nuomonę svarstomais klausimais raštu ar elektroniniu paštu iki posėdžio pradžios. Elektroniniu paštu arba raštu pateikta nuomonė paskelbiama posėdyje.

23. Sprendimas priimamas, kai už jį balsuoja daugiau kaip pusė visų posėdyje dalyvavusių Apeliacinės komisijos narių.

24. Apeliacinės komisijos narys privalo nurodyti, jei kuris nors posėdyje svarstomas klausimas gali sukelti jo interesų konfliktą. Minėtu atveju Apeliacinės komisijos narys neturi sprendžiamojo balso teisės ir dalyvauja posėdyje tik atsakydamas į kitų narių jam adresuotus klausimus.

25. Apeliacinės komisijos nariai dėl sprendimo priėmimo gali balsuoti „už“ arba „prieš“. Draudžiama balsuojant susilaikyti.

26. Apeliacinės komisijos pirmininkas atlieka šias funkcijas:

26.1. organizuoja Apeliacinės komisijos darbą;

26.2. šaukia Apeliacinės komisijos posėdžius ir jiems pirmininkauja;

26.3. atsako už Apeliacinės komisijos darbo kokybės ir veiksmingumo užtikrinimą.

27. Nesant Apeliacinės komisijos pirmininkui, jo funkcijas vykdo Apeliacinės komisijos pirmininko pavaduotojas, o nesant abiejų, funkcijas vykdo posėdyje dalyvaujančiųjų balsų dauguma išrinktas vienas iš posėdyje dalyvaujančių Apeliacinės komisijos narių.

28. Apeliacinės komisijos darbą padeda organizuoti Apeliacinės komisijos sekretorius, kurį skiria Centro direktorius.

29. Apeliacinės komisijos sekretorius atlieka šias funkcijas:

29.1. rūpinasi posėdžiams reikalingos medžiagos parengimu;

29.2. padeda rengti dokumentų projektus, susijusius su Apeliacinės komisijos darbu, protokoluoja posėdžius;

29.3. kartu su Apeliacinės komisijos pirmininku informuoja Centrą apie Apeliacinės komisijos veiklą.

30. Visi dokumentai, susiję su Apeliacinės komisijos veikla, saugomi Centro archyve Centro nustatyta tvarka.

 

V. APELIACIJŲ PATEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA

 

31. Mokslo ir studijų institucija gali pateikti apeliaciją dėl mokslinės ir (ar) meninės veiklos vertinimo išvadų ir (ar) Mokslo vertinimo ekspertų tarybos (toliau vadinama – Ekspertų taryba) siūlymo Mokslo ir studijų institucijų vertinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2001 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 1055 „Dėl mokslo ir studijų institucijų vertinimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 57-2066; 2008, Nr. 65-2467) nustatyta tvarka. Apeliacijoje mokslo ir studijų institucija turi aiškiai nurodyti, kurie ekspertų grupės pateiktų išvadų teiginiai ir (ar) Ekspertų tarybos siūlymai yra nepagrįsti, ir pateikti argumentus.

32. Apeliacinė komisija, išnagrinėjusi apeliaciją, ekspertų pateiktą mokslinės ir (ar) meninės veiklos vertinimo išvadą ir Ekspertų tarybos (jeigu vertinimo išvados buvo svarstytos joje) sprendimą, priima vieną iš šių sprendimų:

32.1. siūlyti Ekspertų tarybai pakartotinai svarstyti ekspertų pateiktas mokslinės ir (ar) meninės veiklos vertinimo išvadas;

32.2. siūlyti Ekspertų tarybai, atlikus papildomą vertinimą, svarstyti ekspertinio vertinimo išvadas;

32.3. netenkinti apeliacijos ir pritarti Ekspertų tarybos sprendimui;

32.4. pasiūlyti Centrui atlikti papildomą mokslinės ir (ar) meninės veiklos vertinimą (dalinio mokslinės ir (ar) meninės veiklos vertinimo atveju);

32.5. netenkinti apeliacijos ir pritarti ekspertų vertinimo išvadoms (dalinio mokslinės ir (ar) meninės veiklos vertinimo atveju).

33. Apeliacinė komisija priima 32.1 punkte nurodytą sprendimą, kai, Apeliacinės komisijos narių nuomone, Ekspertų taryba skyrė nepakankamai dėmesio tam tikriems faktams, galintiems turėti įtakos galutiniam sprendimui, arba kai apeliacijoje ir (arba) ekspertų išvadose yra diskutuotinų teiginių dėl esminių dalykų, arba kai Ekspertų taryba klaidingai interpretavo ekspertų išvadose pateiktus teiginius arba kitais panašiais atvejais. Priimdama sprendimą, Apeliacinė komisija nurodo apeliacijos teiginius, į kuriuos siūloma atkreipti ypatingą dėmesį Ekspertų tarybai svarstant mokslinės ir (ar) meninės veiklos vertinimo išvadas pakartotinai.

34. Apeliacinė komisija priima 32.2 punkte nurodytą sprendimą, kai nėra pakankamo pagrindo pritarti Ekspertų tarybos pasiūlytam sprendimui arba kai atliktas ekspertų vertinimas nepakankamai išsamus, įtariama, kad vertinimo išvados yra tendencingos arba kitais panašiais atvejais. Atlikus papildomą vertinimą, visų vertinimų išvados vėl teikiamos Ekspertų tarybai.

35. Apeliacinė komisija priima 32.3 punkte nurodytą sprendimą, kai Ekspertų tarybos sprendimas, dėl kurio pateikta apeliacija, yra pagrįstas, ir (arba) apeliacijoje nenurodoma, kurie išvadų teiginiai yra neteisingi, ir (arba) nepaneigiami esminiai ekspertų išvadose nurodyti trūkumai ir (arba) kitais panašiais atvejais.

36. Apeliacinė komisija priima 32.4 punkte nurodytą sprendimą, kai nėra pakankamo pagrindo pritarti ekspertų vertinimo išvadoms arba kai atliktas ekspertų vertinimas nepakankamai išsamus, įtariama, kad vertinimo išvados yra tendencingos arba kitais panašiais atvejais.

37. Apeliacinė komisija priima 32.5 punkte nurodytą sprendimą, kai ekspertų išvados, dėl kurių pateikta apeliacija, yra išsamiai pagrįstos, ir (arba) apeliacijoje nenurodoma, kurie išvadų teiginiai yra neteisingi, ir (arba) nepaneigiami esminiai ekspertų išvadose nurodyti trūkumai ir (arba) kitais panašiais atvejais.

38. Centras raštu informuoja pareiškėją apie Apeliacinės komisijos priimtą sprendimą.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

39. Su Apeliacinės komisijos nariais įstatymų nustatyta tvarka sudaromos paslaugų sutartys.

40. Apeliacinės komisijos narių darbas apmokamas iš Centro sąmatoje patvirtintų asignavimų samdomiems ekspertams, konsultantams ir komisinėms išlaidoms apmokėti.

41. Šie Nuostatai gali būti keičiami Apeliacinės komisijos siūlymu ar Centro iniciatyva.

 

_________________