LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL SAUGIOS KILMĖS ŠALIES IR SAUGIOS TREČIOSIOS ŠALIES NUSTATYMO IR UŽSIENIEČIO GRĄŽINIMO ARBA IŠSIUNTIMO Į JAS TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2001 m. rugsėjo 28 d. Nr. 517

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. liepos 10 d. nutarimo Nr. 861 „Dėl Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl pabėgėlio statuso“ įgyvendinimo“ (Žin., 2001, Nr. 62-2257) 1.1.2 punktu,

tvirtinu Saugios kilmės šalies ir saugios trečiosios šalies nustatymo ir užsieniečio grąžinimo arba išsiuntimo į jas tvarką (pridedama).

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                             JUOZAS BERNATONIS

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos

užsienio reikalų ministras

Antanas Valionis


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2001 m. rugsėjo 28 d. įsakymu Nr. 517

 

SAUGIOS KILMĖS ŠALIES IR SAUGIOS TREČIOSIOS ŠALIES NUSTATYMO IR UŽSIENIEČIO GRĄŽINIMO ARBA IŠSIUNTIMO Į JAS TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Saugios kilmės šalies ir saugios trečiosios šalies nustatymo ir užsieniečio grąžinimo arba išsiuntimo į jas tvarka (toliau – tvarka) reglamentuoja saugios trečiosios šalies ir saugios kilmės šalies nustatymo kriterijus, ataskaitų apie trečiąsias šalis ir kilmės šalis rengimo, saugių trečiųjų šalių ir saugių kilmės šalių nustatymo bei užsieniečių, pateikusių prašymą suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje (toliau – užsieniečiai), grąžinimo arba išsiuntimo į saugią trečiąją šalį ar į saugią kilmės šalį tvarką.

2. Tvarkoje vartojamos sąvokos:

2.1. Kilmės šalis – valstybė, kurios pilietybę turi užsienietis, o jei užsieniečio pilietybės nustatyti neįmanoma arba jis neturi jokios pilietybės, – valstybė, kurioje buvo jo nuolatinė gyvenamoji vieta.

2.2. Trečioji šalis – valstybė, nesanti užsieniečio kilmės šalis, iš kurios užsienietis atvyko į Lietuvos Respubliką.

2.3. Itin pažeidžiamų asmenų grupė – užsieniečiai, kuriems reikalingas ypatingas dėmesys: tėvų ar kitų teisėtų atstovų nelydimi užsieniečiai iki 18 metų, užsieniečiai, patyrę traumas ar kankinimus, užsieniečiai su psichikos sutrikimais, pensinio amžiaus užsieniečiai, užsieniečiai, kuriems būtina nuolatinė priežiūra dėl jų sveikatos būklės.

2.4. Užsieniečio tranzitas per trečiąją šalį – toks užsieniečio vykimas per trečiosios šalies teritoriją, kai užsienietis neturi tikslo apsigyventi šioje šalyje.

 

II. SAUGIOS TREČIOSIOS ŠALIES IR SAUGIOS KILMĖS ŠALIES NUSTATYMO KRITERIJAI BEI ATASKAITŲ APIE TREČIĄSIAS ŠALIS IR KILMĖS ŠALIS RENGIMAS

 

3. Saugia trečiąja šalimi užsieniečio prašymo suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje pateikimo momentu laikoma šalis, kuri atitinka šiuos kriterijus:

3.1. joje nevyksta ginkluotas konfliktas;

3.2. joje nėra įvykusi stichinė nelaimė;

3.3. jai galioja ir ji visiškai įgyvendina:

3.3.1. 1951 m. Konvenciją dėl pabėgėlių statuso ir (arba) 1967 m. Protokolą dėl pabėgėlių statuso. Laikoma, kad šalis visiškai įgyvendina šių tarptautinių dokumentų reikalavimus, jeigu joje:

3.3.1.1. veikia efektyvi pabėgėlio statuso suteikimo procedūra;

3.3.1.2. užsieniečiui, pateikusiam prašymą suteikti pabėgėlio statusą, negrės persekiojimas dėl rasės, religijos, tautybės, priklausymo tam tikrai socialinei grupei ar dėl politinių įsitikinimų;

3.3.2. 1950 m. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją ir (arba) 1966 m. Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą. Laikoma, kad šalis visiškai įgyvendina šių tarptautinių dokumentų reikalavimus, jeigu joje:

3.3.2.1. užsieniečiui, pateikusiam prašymą suteikti pabėgėlio statusą, negrės kankinimai, su juo nebus žiauriai, nežmoniškai ar žeminant jo orumą elgiamasi ar jis baudžiamas;

3.3.2.2. užsienietis bus apsaugotas nuo išsiuntimo į šalį, kurioje jo gyvybei ar laisvei gali grėsti pavojus.

3.4. Trečioji šalis yra saugi užsieniečiui, pateikusiam prašymą suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje, jeigu ji atitinka išvardytus kriterijus bei šios šalies padėtis yra stabili.

4. Saugia kilmės šalimi užsieniečio prašymo suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje pateikimo momentu laikoma šalis, kuri atitinka šiuos kriterijus:

4.1. joje nevyksta ginkluotas konfliktas;

4.2. joje nėra įvykusi stichinė nelaimė;

4.3. jai galioja ir ji visiškai įgyvendina 1950 m. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją ir (arba) 1966 m. Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą bei joje užtikrinamos pagrindinės žmogaus teisės ir laisvės, išvardytos šiuose tarptautiniuose dokumentuose. Laikoma, kad šalis visiškai įgyvendina šių tarptautinių dokumentų reikalavimus, jeigu:

4.3.1. šalis leidžia nevyriausybinėms organizacijoms stebėti, kaip ji laikosi tarptautinių įsipareigojimų žmogaus teisių apsaugos srityje;

4.3.2. šalyje efektyviai veikia demokratinės institucijos rinkimų, politinio pliuralizmo, žodžio ir laisvės apsaugos srityse bei teisinės apsaugos ir žalos atlyginimo teisinis mechanizmas.

4.4. Kilmės šalis yra saugi užsieniečiui, pateikusiam prašymą suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje, jeigu ji atitinka išvardytus kriterijus bei šios šalies padėtis yra stabili, be to, būtina atsižvelgti į šios šalies piliečių arba nuolat gyvenančių šioje šalyje užsieniečių, pateikusių prašymus suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje ir Europos Sąjungos valstybėse, skaičių bei į tokių užsieniečių, pripažintų pabėgėliais Lietuvos Respublikoje ir Europos Sąjungos valstybėse, skaičių.

5. Vidaus reikalų ministerija kartu su Užsienio reikalų ministerija sudaro ataskaitas apie padėtį trečiosiose šalyse bei kilmės šalyse, atsižvelgdamos į tvarkos 3 ir 4 punkte išvardytus saugios trečiosios šalies ir saugios kilmės šalies kriterijus. Ataskaitos tvirtinamos vidaus reikalų ir užsienio reikalų ministrų ar jų įgaliotų pareigūnų kasmet. Pasikeitus situacijai trečiosiose šalyse arba kilmės šalyse, viena iš šiame punkte išvardytų institucijų apie tai praneša kitai institucijai. Suderinus ataskaitos papildymo klausimą, jos papildomos bei tvirtinamos vidaus reikalų ir užsienio reikalų ministrų ar jų įgaliotų pareigūnų.

6. Rengiamos ataskaitos apie padėtį trečiosiose šalyse ir kilmės šalyse gali būti grindžiamos informacija, gauta iš įvairių šaltinių, tarp jų diplomatinių misijų, tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų pranešimais bei ataskaitomis, spaudos pranešimais. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas Jungtinių Tautų Organizacijos pabėgėlių reikalų vyriausiojo komisaro valdybos pateiktai informacijai bei šios organizacijos požiūriui į saugias trečiąsias ir saugias kilmės šalis.

7. Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas) parengia ir patvirtina trečiųjų šalių ir kilmės šalių, apie kurias ataskaitos turi būti parengtos prioritetine tvarka, sąrašą. Šis sąrašas sudaromas atsižvelgiant į užsieniečių, pateikusių prašymus suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje per pastaruosius kalendorinius metus, atvykusių per trečiąsias šalis arba iš kilmės šalių, skaičių.

8. Remdamosi ataskaitomis apie trečiąsias šalis ir kilmės šalis, Vidaus reikalų ministerija kartu su Užsienio reikalų ministerija gali sudaryti saugių trečiųjų šalių bei saugių kilmės šalių sąrašus.

9. Į ataskaitas apie padėtį trečiosiose šalyse atsižvelgia Migracijos departamentas, priimdamas sprendimą įleisti užsienietį, atvykusį iš trečiosios šalies, į Lietuvos Respublikos teritoriją arba leisti tokiam užsieniečiui joje būti. Į ataskaitas apie padėtį kilmės šalyse atsižvelgia Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Užsieniečių registracijos centras (toliau – Užsieniečių registracijos centras), atlikdamas tyrimą dėl užsieniečio, atvykusio iš kilmės šalies, prašymo suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje nagrinėjimo iš esmės tvarkos nustatymo, bei Migracijos departamentas, priimdamas sprendimą dėl užsieniečio, atvykusio iš kilmės šalies, prašymo suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje nagrinėjimo iš esmės tvarkos nustatymo.

10. Ataskaitoms apie padėtį trečiosiose šalyse ir kilmės šalyse suteikiama slaptumo žyma „Riboto naudojimo, ISS“. Ataskaitos apie padėtį trečiosiose šalyse ir kilmės šalyse tvarkomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu (Žin., 1999, Nr. 105-3019), Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2000 m. rugpjūčio 30 d. įsakymu Nr. 19 (Žin., 2000, Nr. 76-2325) patvirtintomis Lietuvos Respublikos įslaptintų dokumentų apskaitos, raštvedybos organizavimo, tvarkymo bei kontrolės taisyklėmis.

 

III. UŽSIENIEČIO GRĄŽINIMAS Į SAUGIĄ TREČIĄJĄ ŠALĮ

 

11. Migracijos departamentas, atsižvelgdamas į ataskaitą apie padėtį trečiojoje šalyje, nustato, ar šalis, per kurią užsienietis, esantis valstybės sienos perėjimo punkte, atvyko į Lietuvos Respubliką, yra saugi. Jeigu ataskaita apie trečiąją šalį neparengta, Migracijos departamentas savarankiškai priima sprendimą, ar trečioji šalis yra saugi, atsižvelgdamas į šioje tvarkoje įtvirtintus saugios trečiosios šalies kriterijus.

12. Jei šalis, per kurią užsienietis, esantis valstybės sienos perėjimo punkte, atvyko į Lietuvos Respubliką, yra saugi, užsieniečio prašymas suteikti pabėgėlio statusą iš esmės nenagrinėjamas. Šis užsienietis į Lietuvos Respublikos teritoriją neįleidžiamas bei grąžinamas į šalį, iš kurios atvyko.

13. Sprendimą neįleisti užsieniečio į Lietuvos Respubliką ir jį grąžinti į saugią trečiąją šalį Migracijos departamentas priima ne vėliau kaip per 48 val. nuo prašymo suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje pateikimo momento. Užsienietis su šiuo sprendimu supažindinamas vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka.

14. Sprendimas neįleisti užsieniečio į Lietuvos Respublikos teritoriją bei jį grąžinti į saugią trečiąją šalį per 7 dienas nuo supažindinimo su šiuo sprendimu dienos gali būti apskųstas Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl pabėgėlio statuso“ (Žin., 1995, Nr. 63-1578; 2000, Nr. 56-1651) ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85 – 2566) nustatyta tvarka. Skundo pateikimas nesustabdo sprendimo neįleisti užsieniečio į Lietuvos Respubliką bei jį grąžinti į saugią trečiąją šalį vykdymo.

15. Užsieniečiui, kuris grąžinamas į saugią trečiąją šalį, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos arba Migracijos departamento atsakingas darbuotojas išduoda pažymą, surašytą lietuvių-anglų kalbomis, kurioje nurodoma, jog prašymas suteikti pabėgėlio statusą nebuvo nagrinėjamas iš esmės vadovaujantis saugios trečiosios šalies principu (priedas pridedamas). Ši pažyma įforminama blanke, kuriame yra įstaigos, išdavusios pažymą, rekvizitai lietuvių-anglų kalbomis.

16. Sprendimas neįleisti užsieniečio į Lietuvos Respubliką bei jį grąžinti į saugią trečiąją šalį vykdomas nedelsiant po užsieniečio supažindinimo su sprendimu neįleisti jo į Lietuvos Respublikos valstybės teritoriją ir grąžinti jį į saugią trečiąją šalį. Grąžinimą vykdo valstybės sienos perėjimo punkto, kuriame užsienietis pateikė prašymą suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.

17. Saugios trečiosios šalies principas netaikomas ir užsienietis į saugią trečiąją šalį negrąžinamas, kai jo tranzitas per trečiąją šalį trunka trumpiau nei 48 valandas.

18. Saugios trečiosios šalies principas gali būti netaikomas ir užsienietis į saugią trečiąją šalį gali būti negrąžinamas:

18.1. jeigu užsienietis priklauso itin pažeidžiamų asmenų grupei;

18.2. jeigu užsieniečio pateikti duomenys akivaizdžiai liudija apie jo persekiojimą arba baimę būti persekiojamam saugioje trečiojoje šalyje.

 

IV. UŽSIENIEČIo IŠSIUNTIMAS Į SAUGIĄ TREČIĄJĄ ŠALĮ

 

19. Migracijos departamentas, atsižvelgdamas į ataskaitą apie padėtį trečiojoje šalyje, nustato, ar šalis, per kurią užsienietis, esantis Lietuvos Respublikos teritorijoje, atvyko į Lietuvos Respubliką, yra saugi. Jeigu ataskaita apie trečiąją šalį neparengta, Migracijos departamentas savarankiškai priima sprendimą, ar trečioji šalis yra saugi, atsižvelgdamas į šios tvarkos įtvirtintus saugios trečiosios šalies kriterijus.

20. Jei šalis, per kurią užsienietis, esantis Lietuvos Respublikos teritorijoje, atvyko į Lietuvos Respubliką, yra saugi, užsieniečio prašymas suteikti pabėgėlio statusą iš esmės nenagrinėjamas. Šiam užsieniečiui būti Lietuvos Respublikoje neleidžiama ir jis išsiunčiamas į šalį, iš kurios atvyko.

21. Prieš priimant sprendimą neleisti užsieniečiui būti Lietuvos Respublikoje bei jį išsiųsti į saugią trečiąją šalį, turi būti atsižvelgta į aplinkybes, nustatytas Lietuvos Respublikos įstatyme „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (Žin., 1998, Nr. 115-3236), dėl kurių užsieniečio išsiuntimas iš Lietuvos Respublikos gali būti atidėtas.

22. Jeigu nustatomos šios tvarkos 21 punkte minimos aplinkybės, užsieniečio prašymas suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje nagrinėjamas iš esmės vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka.

23. Jeigu nėra aplinkybių, minimų tvarkos 21punkte, Migracijos departamentas ne vėliau kaip per 48 val. nuo prašymo suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje pateikimo momento priima sprendimą neleisti užsieniečiui būti Lietuvos Respublikoje bei jį išsiųsti į saugią trečiąją šalį. Užsienietis su šiuo sprendimu supažindinamas vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka.

24. Sprendimą neleisti užsieniečiui būti Lietuvos Respublikoje bei jį išsiųsti į saugią trečiąją šalį užsienietis per 7 dienas nuo supažindinimo su sprendimu dienos gali apskųsti Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl pabėgėlio statuso“ ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. Skundo pateikimas sustabdo sprendimo neleisti užsieniečiui būti Lietuvos Respublikoje bei jį išsiųsti į saugią trečiąją šalį vykdymą.

25. Sprendimas neleisti užsieniečiui būti Lietuvos Respublikoje ir jį išsiųsti į saugią trečiąją šalį vykdomas per 10 dienų nuo šio sprendimo įsigaliojimo dienos.

Sprendimas neleisti užsieniečiui būti Lietuvos Respublikoje ir jį išsiųsti į saugią trečiąją šalį įsigalioja po 7 dienų nuo tos dienos, kai užsienietis gavo sprendimą, jeigu užsienietis per nurodytą terminą šio sprendimo neapskundžia. Jeigu užsienietis per nurodytą terminą sprendimą neleisti jam būti Lietuvos Respublikoje ir jį išsiųsti į saugią trečiąją šalį apskundžia, šis sprendimas įsigalioja teismo sprendimo palikti šį Migracijos departamento sprendimą nepakeistą įsiteisėjimo dieną.

Išsiuntimą, atsižvelgiant į užsieniečio buvimo vietą Migracijos departamento sprendimo neleisti užsieniečiui būti Lietuvos Respublikoje bei išsiųsti jį į saugią trečiąją šalį priėmimo metu, vykdo miesto, rajono teritorinė policijos įstaiga arba Užsieniečių registracijos centras.

26. Užsieniečiui, kuris išsiunčiamas į saugią trečiąją šalį, miesto, rajono teritorinės policijos įstaigos, Užsieniečių registracijos centro, Migracijos departamento atsakingas darbuotojas išduoda pažymą, nustatytą šios tvarkos 15 punkte. Ši pažyma įforminama blanke, kuriame yra įstaigos, išdavusios pažymą, rekvizitai lietuvių-anglų kalbomis.

27. Saugios trečiosios šalies principas netaikomas ir užsienietis į saugią trečiąją šalį neišsiunčiamas, kai jo tranzitas per trečiąją šalį trunka trumpiau nei 48 valandas.

28. Saugios trečiosios šalies principas gali būti netaikomas ir užsienietis į saugią trečiąją šalį gali būti neišsiunčiamas:

28.1. jeigu užsienietis priklauso itin pažeidžiamų asmenų grupei;

28.2. jeigu užsieniečio pateikti duomenys akivaizdžiai liudija apie jo persekiojimą arba baimę būti persekiojamam saugioje trečiojoje šalyje.

 

V. UŽSIENIEČIo IŠSIUNTIMAS Į SAUGIĄ KILMĖS ŠALĮ

 

29. Migracijos departamentas, atsižvelgdamas į ataskaitą apie padėtį kilmės šalyje bei į Užsieniečių registracijos centro vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka parengtą išvadą dėl užsieniečio, atvykusio iš kilmės šalies, prašymo suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje nagrinėjimo iš esmės tvarkos nustatymo, nustato, ar užsieniečio kilmės šalis yra saugi. Jeigu ši šalis yra saugi, užsieniečio prašymas suteikti pabėgėlio statusą nagrinėjamas skubos tvarka vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka. Jeigu ataskaita apie kilmės šalį neparengta, Migracijos departamentas savarankiškai priima sprendimą, ar kilmės šalis yra saugi, atsižvelgdamas į saugios kilmės šalies kriterijus.

30. Sprendimą nesuteikti pabėgėlio statuso Lietuvos Respublikoje užsieniečiui, kurio prašymas suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje buvo nagrinėjamas iš esmės skubos tvarka, bei jį išsiųsti į saugią kilmės šalį priima Migracijos departamentas. Užsienietis su sprendimu supažindinamas vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka.

31. Sprendimą nesuteikti pabėgėlio statuso ir išsiųsti į saugią kilmės šalį užsienietis gali per 14 dienų nuo supažindinimo su sprendimu dienos apskųsti Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl pabėgėlio statuso“ ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. Skundo pateikimas sustabdo sprendimo išsiųsti užsienietį į saugią kilmės šalį vykdymą.

32. Prieš vykdant sprendimą išsiųsti užsienietį į saugią kilmės šalį, turi būti atsižvelgta į aplinkybes, nustatytas Lietuvos Respublikos įstatyme „Dėl užsieniečių teisinės padėties“, dėl kurių užsieniečio išsiuntimas iš Lietuvos Respublikos gali būti atidėtas.

33. Jeigu nustatomos šios tvarkos 32 punkte minimos aplinkybės, Migracijos departamentas priima sprendimą dėl užsieniečio išsiuntimo į saugią kilmės šalį vykdymo atidėjimo. Užsieniečio išsiuntimas tokiu atveju vykdomas tuomet, kai išnyksta priežastys, kliudančios jį vykdyti.

34. Jeigu nėra aplinkybių, minimų šios tvarkos 32 punkte, išsiuntimas vykdomas per 10 dienų nuo sprendimo dėl užsieniečio išsiuntimo įsigaliojimo dienos.

Sprendimas nesuteikti pabėgėlio statuso ir išsiųsti užsienietį į saugią kilmės šalį įsigalioja per 14 dienų nuo tos dienos, kai užsienietis gavo sprendimą, jeigu per nurodytą terminą užsienietis šio sprendimo neapskundžia. Jeigu užsienietis per nurodytą terminą sprendimą nesuteikti jam pabėgėlio statuso ir išsiųsti jį į saugią kilmės šalį apskundžia, šis sprendimas įsigalioja teismo sprendimo palikti galioti šį Migracijos departamento sprendimą nepakeistą įsiteisėjimo dieną.

Išsiuntimą, atsižvelgiant į užsieniečio buvimo vietą prašymo suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje nagrinėjimo metu, vykdo miesto, rajono teritorinė policijos įstaiga arba Užsieniečių registracijos centras.

35. Saugios kilmės šalies principas gali būti netaikomas ir dėl šios priežasties užsieniečio prašymas gali būti nagrinėjamas bendra tvarka vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka, jeigu užsienietis priklauso itin pažeidžiamų asmenų grupei.

______________


 

Saugios kilmės šalies ir saugios

trečiosios šalies nustatymo ir užsieniečio

išsiuntimo arba grąžinimo į jas tvarkos

priedas

 

_________________________________________________________

(pažymą išdavusios įstaigos pavadinimas lietuvių-anglų kalbomis)

 

PAŽYMA

DĖL PRAŠYMO SUTEIKTI PABĖGĖLIO STATUSĄ/

CERTIFICATE

CONCERNING APPLICATION FOR REFUGEE STATUS

 

_______________

(data, numeris)

 

______________

(sudarymo vieta)

 

Šiuo dokumentu pažymima, kad/

This document is to certify that

 

Vardas/Name ______________________________________

 

Pavardė /Surname __________________________________

 

Pilietis,-ė/ Citizen of _________________________________

 

Gimimo data/ Date of birth ___________________________

 

pateikė prašymą dėl pabėgėlio statuso Lietuvos Respublikoje suteikimo/

has applied for refugee status in the Republic of Lithuania.

 

Minėtas prašymas Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 200_ __ __ sprendimu nebuvo nagrinėtas iš esmės, remiantis saugios trečiosios šalies principu.

The application has not been investigated by the __ __ 200_ decision of the Migration Department under Ministry of Internal Affairs of the Republic of Lithuania in substance referring to the principle of the safe third country.

 

                                                            __________________               ____________________

(pažymą išdavusio asmens pareigos/                      (parašas/signature)                           (vardas ir pavardė/name and surname)

position of the official who has issued

                   the certificate)

______________