VALSTYBINĖS GELEŽINKELIO INSPEKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

 

Į S A K Y M A S

DĖL GELEŽINKELIŲ TRANSPORTO DARBUOTOJŲ ŽINIŲ TIKRINIMO TVARKOS

 

1998 m. spalio 14 d. Nr. 6

Šiauliai

 

Vadovaudamasis Inspekcijos nuostatų 11.2 p. ir vykdydamas TNN 3.3 punkto reikalavimus, tvirtinu geležinkelių transporto darbuotojų profesijų ir pareigybių, susijusių su traukinių eismu, žinių tikrinimo tvarką ir

ĮSAKAU:

1. Nuo 1998 10 14 geležinkelio valdytojui ir geležinkelių įmonėms vadovautis geležinkelio transporto darbuotojų profesijų ir pareigybių, susijusių su traukinių eismu, žinių tikrinimo tvarka (pridedama).

2. Geležinkelio valdytojui ir geležinkelių įmonių vadovams iki 1998 11 30 pateikti Inspekcijai tvarkos 2 punkte nurodytą eismo darbuotojų sąrašą.

3. Kitų įmonių ir privažiuojamųjų geležinkelių aptarnaujančio personalo žinios turi būti tikrinamos susisiekimo ministro 1995 08 03 įsakymu Nr. 345 nustatyta tvarka, taikant viešojo naudojimo geležinkelių darbuotojų žinių apimtis.

 

 

VIRŠININKAS                                                                                                              J. SAVICKAS

______________

 

 


PATVIRTINTA

Valstybinės geležinkelių inspekcijos

1998 m. spalio 14 d. įsakymu Nr. 6

 

Geležinkelių transporto darbuotojų profesijų ir pareigybių,

susijusių su traukinių eismu, žinių tikrinimo tvarka

 

1. Geležinkelių transporto darbuotojų profesijos ir pareigybės siejamos su traukinių eismu, jeigu jie:

a) tiesiogiai dalyvauja traukinių eisme arba manevravime;

b) tvarko eismo procesui organizuoti reikalingą dokumentaciją;

c) vykdo infrastruktūros, riedmenų remonto bei priežiūros darbus;

d) rengia a, b, c punktuose nurodytiems darbams privalomas technologijas, normatyvinius aktus;

e) vadovauja a, b, c, d punktuose nurodytiems darbams arba kontroliuoja jų vykdymą ir apie tai yra parašyta jų pareiginiuose nuostatuose.

2. Geležinkelių įmonių vadovai, vadovaudamiesi 1 punkte išvardytais kriterijais, sudaro darbuotojų, susijusių su traukinių eismu (toliau tekste – eismo darbuotojų) sąrašus ir, suderinę su geležinkelių valdytoju, pateikia Inspekcijai tvirtinti.

3. Eismo darbuotojai turi išlaikyti egzaminą, kurio metu nustatoma, kaip jie žino:

- Techninio geležinkelių naudojimo nuostatus (TNN);

- Geležinkelių eismo taisykles (ET);

- Geležinkelių signalizacijos taisykles (ST);

- Drausmės statutą;

- instrukcijas ir kitus dokumentus, nustatančius darbuotojų pareigas;

- darbų saugos taisykles ir instrukcijas.

4. Eismo darbuotojai privalo žinoti Signalizacijos taisykles (ST), Drausmės statutą, darbų saugos taisykles ir instrukcijas, kitas taisykles ir instrukcijas, privalomas konkrečioms profesijoms ir pareigybėms.

5. Techninio geležinkelių naudojimo nuostatų (TNN) ir Eismo taisyklių (ET) privalomų žinių apimtys atskiroms darbuotojų profesijoms ir pareigybėms bus paskelbtos atskiru įsakymu.

6. Eismo darbuotojų žinios tikrinamos:

- juos priimant į darbą;

- grąžinant į buvusias pareigas;

- perkeliant į kitą darbą, susijusį su traukinių eismu;

- periodiškai kiekvienai darbuotojų kategorijai geležinkelio įmonių vadovų nustatyta tvarka.

7. Darbuotojų, dėl kurių kaltės įvyko pažaida, arba kurie grubiai pažeidė TNN, Eismo, Signalizacijos taisykles, Drausmės statutą ir dėl to galėjo įvykti pažaida, žinios gali būti patikrintos papildomai, neatsižvelgiant į jų žinioms tikrinti nustatytą periodiškumą.

8. Įmonių vadovai atsakingi už eismo darbuotojų mokymo organizavimą ir žinių tikrinimą laiku.

9. Geležinkelio valdytojo ir geležinkelių įmonių vadovų žinios tikrinamos skiriant juos šioms pareigoms, o steigiant naują įmonę – išduodant verslo licenciją SM 1996 03 29 nutarimo Nr. 406 „Dėl geležinkelio transporto ūkinės veiklos licencijavimo taisyklių patvirtinimo“ nustatyta tvarka.

10. Direktorių, vyriausiojo saugos inspektoriaus, Keleivių aptarnavimo, Krovinių vežimo ir komercijos, Riedmenų ūkio, Infrastruktūros, Teisės ir turto valdybų vadovų, jų pavaduotojų, Eismo saugumo tarnybos viršininkų, jų pavaduotojų, Restruktūrizacijos, Aplinkos apsaugos ir Darbų saugos skyrių vadovų, kitų šioms išvardytoms pareigoms priskiriamų darbuotojų žinias tikrina Valstybinė geležinkelio inspekcija. Egzaminų periodiškumas – 3 metai. Komisijoje dalyvauja įmonės atstovai, kuruojantys šių valdybų veiklą, ir Personalo tarnybos atstovas.

Kitų šių valdybų, tarnybų, struktūrinių padalinių eismo darbuotojų žinių tikrinimo komisijų sudėtį, egzaminų periodiškumą (bet ne rečiau kaip 3 metai) savo įsakymu nustato geležinkelių įmonių vadovai.

11. Naujai steigiamų geležinkelių įmonių traukos riedmenų mašinistams važinėti bendrojo naudojimo geležinkeliais galima tik gavus geležinkelių valdytojo nustatytos formos pažymėjimą, kuris išduodamas išlaikius egzaminą pagal Susisiekimo ministerijos 1996 04 09 įsakymu Nr. 124 patvirtintų nuostatų 4.5 papunkčio reikalavimus.

12. Darbuotojai, neišlaikę egzamino, pakartotinai privalo atvykti jo laikyti tik tinkamai pasiruošę, komisijos nustatytu laiku. Darbuotojai, pakartotinai neišlaikę egzamino, perkeliami (jiems sutikus ir atsižvelgiant į turimą kvalifikaciją) į darbą, nesusijusį su traukinių eismu, arba į tokį, kuris atitiktų jų žinias. Darbuotojai, nesutinkantys būti perkelti į kitas pareigas, atleidžiami iš darbo įstatymų nustatyta tvarka.

13. Žinių tikrinimo rezultatai įrašomi geležinkelio valdytojo patvirtintoje S-6 formos knygoje. Joje žinių tikrinimas įvertinamas žodžiais „išlaikė“ arba „neišlaikė“, pasirašant visiems komisijos nariams. Komisijos pirmininkas ir nariai yra atsakingi už kokybišką egzaminavimą bei teisingą žinių įvertinimą.

______________