LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2007 M. GRUODŽIO 3 D.
ĮSAKYMO Nr. ISAK-2334 „DĖL NACIONALINĖS STUDIJŲ PROGRAMOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2011 m. birželio 13 d. Nr. V-1035

Vilnius

 

1. P a k e i č i u Nacionalinę studijų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. ISAK-2334 „Dėl Nacionalinės studijų programos patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 7-260; 2009, Nr. 82-3435, Nr. 143-6317; 2010, Nr. 54-2671, Nr. 110-5658) (toliau – Programa):

1.1. Išdėstau 46 punktą taip:

46. Programai įgyvendinti 2007–2013 m. laikotarpiu numatoma 639,67 mln. Lt ES struktūrinių fondų ir nacionalinių projektų lėšų, iš kurių pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą numatoma 360,27 mln. Lt (pagal 2 prioritetą – 343,01 mln. Lt, pagal 3 prioritetą – 17,26 mln. Lt), pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą (2 prioritetą) numatoma 279,40 mln. Lt.“

1.2. Išdėstau 47 punktą taip:

47. Kryžminis finansavimas galimas iki 10% nuo visų Programos veiklų grupėms skirtų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto (34,30 mln. Lt) ir 3 prioriteto (1,73 mln. Lt) bei Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto (27,94 mln. Lt) lėšų, pagal Vykdomų pagal Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir ją įgyvendinančias veiksmų programas projektų išlaidų ir finansavimo reikalavimų atitikties taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. spalio 31 d. nutarimu Nr. 1179 (Žin., 2007, Nr. 117-4789).“

1.3. Išdėstau Programos 1 priedą nauja redakcija (pridedama).

1.4. Išdėstau Programos 2 priedą nauja redakcija (pridedama).

1.5. Išdėstau Programos 3 priedą nauja reakcija (pridedama).

1.6. Išdėstau Programos 4 priedą nauja redakcija (pridedama).

1.7. Išdėstau Programos 5 priedą nauja redakcija (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u Programos 6, 7, 8, 9 ir 10 priedus netekusiais galios.

 

 

Švietimo ir mokslo ministras                               Gintaras Steponavičius

 

_________________

 


Nacionalinės studijų programos

1 priedas

(Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2011 m. birželio 13 d. įsakymo Nr. V-1035 redakcija)

 

NACIONALINĖS STUDIJŲ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO PRIEMONĖS

 

 

Tikslas

Uždavinys

Veiklų grupė

1. Studijų kokybės gerinimas

1.1. Tobulinti studijų turinį

1.1.1. Darbo rinkos ir šalies ūkio poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas, studijų programų tarptautiškumo didinimas, jungtinių studijų programų rengimas.

1.1.2. Studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas šalies ūkio ir visuomenės poreikiams.

1.1.3. Studijų programų įgyvendinimas žinioms imliuose sektoriuose. 

1.1.4. Skirtingų pakopų studijas reglamentuojančių aprašų rengimas ir atnaujinimas atsižvelgiant į naujus kokybinius reikalavimus ir aukštųjų mokyklų misiją.

1.2. Didinti dėstytojų pedagoginę kompetenciją

1.2.1. Dėstytojų pedagoginės ir dalykinės kompetencijos tobulinimo priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas.

1.3. Gerinti aukštųjų mokyklų studijų infrastruktūrą

1.3.1. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

1.4. Diegti vidines kokybės užtikrinimo sistemas

1.4.1. Vidinių kokybės užtikrinimo mechanizmų diegimas ir tobulinimas.

2. Studijų tarptautiškumo didinimas ir prieinamumo užtikrinimas

2.1. Skatinti studijų tarptautiškumą

2.1.1. Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programos įgyvendinimas.

2.2. Diegti aukštojo mokslo institucijose inovatyvias studijų organizavimo formas

2.2.1. Neformaliu būdu įgytų žinių ir gebėjimų formalizavimo sistemos parengimas ir įgyvendinimas.

2.3. Užtikrinti studijų prieinamumą

2.3.1. Specialiųjų poreikių turintiems studentams studijų prieinamumo užtikrinimas.

2.3.2. Specialistų perkvalifikavimo programų (modulių) rengimas ir įgyvendinimas bei kvalifikacijos tobulinimas.

3. Studijų sistemos efektyvumo didinimas

3.1. Gerinti aukštųjų mokyklų vidaus valdymo sistemas

3.1.1. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo sąrangos tobulinimas.

3.1.2. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo tobulinimas: informacinių sistemų, susietų su aukštosios mokyklos valdymu, kūrimas ir (arba) diegimas.

3.2. Tobulinti aukštojo mokslo veiklos vertinimą ir stebėseną

3.2.1. Išorinio vertinimo sistemos stiprinimas.

3.2.2. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės sistemos tobulinimas bei priėmimo sistemos tobulinimas ir įdiegimas.

3.3. Tobulinti studentų praktinius įgūdžius ir verslumą

3.3.1. Studentų praktinių įgūdžių, verslumo stiprinimas.

 

 


Nacionalinės studijų programos

2 priedas

(Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2011 m. birželio 13 d. įsakymo Nr. V-1035 redakcija)

 

VEIKLŲ GRUPIŲ APRAŠYMAS

 

1.1.1 veiklų grupė. Darbo rinkos ir šalies ūkio poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas, studijų programų tarptautiškumo didinimas, jungtinių studijų programų rengimas

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Šia veiklų grupe siekiama patobulinti studijų aukštosiose mokyklose turinį, kad studijų turinys ir specialistų parengimas atitiktų darbo rinkos, konkretaus ūkio sektoriaus poreikius, didintų studijų tarptautiškumą bei patrauklumą užsienio studentams ir institucijoms.

2.

Remiamos veiklos

Šios dienos ir (ar) perspektyvinius darbo rinkos, konkretaus ūkio sektoriaus poreikius atitinkančių, su tradiciniais, stabiliai augančiais, viešojo administravimo ir viešąsias paslaugas teikiančiais, dideliais, žinioms neimliais, lėtai augančiais ūkio sektoriais susijusių I studijų pakopos ir vientisųjų studijų programų atnaujinimas ir (arba) pakeitimas: inovatyvių mokymo(si) metodų diegimas, siejant juos su studentų gebėjimų ugdymu ir mokymosi pasiekimų vertinimu, mokymo(si) ir metodinių priemonių (pavyzdžiui, vadovėlių) rengimas ir įsigijimas, leidyba, dėstytojų kvalifikacijos tobulinimas, susietas su studijų programų atnaujinimu, studijų programų turinio ekspertinis vertinimas, taip pat privalomas atnaujintų studijų programų modulių (dalykų) bandomasis įgyvendinimas.

Studijų programų tarptautiškumo didinimas (I bei II studijų pakopos jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis koncepcijos rengimas arba I bei II studijų pakopos jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis rengimas arba įgyvendinimas): partnerystės užmezgimas ir interesų suderinimas:

- naujų koleginių ir universitetinių I bei II studijų pakopos jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis koncepcijos rengimas (galimybių studijų rengimas dėl jungtinės studijų programos poreikio ir (arba) rengimo). Taip pat tinkama veikla yra dėstytojų mobilumas (dėstytojų stažuotės);

- jungtinių studijų programų parengimas: naujų koleginių ir universitetinių I bei II studijų pakopos jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis rengimas (įskaitant jungtinių studijų programų metodinių priemonių rengimą, leidybą, įsigijimą), dėstytojų mobilumo skatinimas (dėstytojų stažuotės) ir studijų programų tarpinis ir išorinis ekspertinis vertinimas, akreditavimas. Taip pat tinkama veikla yra studijų programų dalykų (modulių) testavimas (pavyzdžiui, intensyvių kursų ir kitų neformalaus švietimo ugdymo formų ir metodų bandomasis įgyvendinimas), jungtinės studijų programos valorizacijos, rinkodaros planų (įskaitant rinkos tyrimus) rengimas;

 

 

- jungtinių studijų programų įgyvendinimas: akredituotų koleginių ir I bei II universitetinių studijų pakopų jungtinių studijų programų su užsienio aukštosiomis mokyklomis įgyvendinimas (įskaitant dėstytojų mobilumo skatinimą (dėstytojų stažuotes), jungtinių studijų programų dalykų (modulių) (pavyzdžiui, intensyvių kursų ir kitų neformalaus švietimo ugdymo formų ir metodų bandomasis įgyvendinimas), studentų mentorių rengimas, jungtinės studijų programos valorizacijos plano įgyvendinimas.

Lietuvoje registruotos I ir II studijų pakopos studijų programos (arba jos dalies, t.y. atskirų modulių) atnaujinimas parengiant ir pritaikant ją dėstyti užsienio kalba ir (arba) užsienio aukštųjų mokyklų studijų programų atskirų modulių (dalykų) įsigijimas (franšizė), studijų programų ekspertinis vertinimas ir atnaujintų studijų programų modulių bandomasis įgyvendinimas. Taip pat tinkama veikla yra dėstytojų mobilumo skatinimas (dėstytojų stažuotės) dalyvaujant tarptautiniuose akademiniuose tinkluose, atnaujintų studijų programų dalykų (modulių) testavimas (pavyzdžiui, intensyvių kursų ir kitų neformalaus švietimo ugdymo formų ir metodų bandomasis įgyvendinimas).

Papildomųjų ir (arba) išlyginamųjų studijų (studijų programų) organizavimas ir įgyvendinimas aukštosiose mokyklose, kuriant saitus („tiltus“) tarp profesinių mokyklų ir kolegijų arba tarp kolegijų ir universitetų (įskaitant tyrimų, studijų konkrečios studijų srities lygmeniu aukštojoje mokykloje atlikimą, inovatyvių, lanksčių studijų būdų ir metodų rengimą bei diegimą, mokymo priemonių rengimą ir įsigijimą).

3.

Galimi pareiškėjai

Aukštosios mokyklos, tarptautinės organizacijos

4.

Galimi partneriai

Aukštosios mokyklos, mokslo ir studijų ekspertinės ir koordinavimo institucijos, viešojo administravimo institucijos, valstybės įstaigos; asociacijos, tarptautinės organizacijos.

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Konkursas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne didesnė nei 4 500 000 Lt.

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir nacionalinėmis projekto lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atikties:

projektas turi atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

 

Prioritetiniai:

1) projektas yra skirtas siauros paskirties studijų programoms jungti;

2) projektas skatina tarptautinį bendradarbiavimą;

3) projektas kuria ir (arba) diegia inovatyvius mokymo metodus;

4) projektas didina bendradarbiavimą tarp vienodo ir skirtingų lygių mokslo ir studijų institucijų;

5) projektas turi verslo asociacijų pritarimą ir skatina bendradarbiavimą;

6) kokybiškai įvertintos projekto rizikos.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

108,71 mln. Lt (Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioritetas „Mokymasis visą gyvenimą“ (toliau – VP 1.2 prioritetas)

 

1.1.2 veiklų grupė. Studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas šalies ūkio ir visuomenės poreikiams

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Šia veiklų grupe siekiama patobulinti studijų aukštosiose mokyklose turinį, kad studijų turinys ir specialistų parengimas atitiktų darbo rinkos ir šalies ūkio poreikius. Bus remiamas šiandienos ir perspektyvinius rinkos bei valstybės poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimas ir naujų programų rengimas bei įgyvendinimas.

2.

Remiamos veiklos

Šios dienos ir (ar) perspektyvinius darbo rinkos, konkretaus ūkio sektoriaus poreikius atitinkančių naujų studijų programų rengimas; inovatyvių mokymosi metodų kūrimas ir pritaikymas rengiamai, atnaujinamai studijų programai; studijų programą atnaujinant ar naują programą rengiant dalyvaujančių dėstytojų ir kitų programą atnaujinant ar rengiant dalyvaujančių asmenų kvalifikacijos tobulinimas; atnaujinamų ir naujų studijų programų turinio ekspertinis vertinimas. Bus remiamas aukštojo mokslo studijų programų atnaujinimas, naujų kūrimas, jei tai tiesiogiai susiję su Lietuvos Respublikos strateginiais dokumentais įgyvendinančių programų arba kitų teisės aktų nuostatomis.

3.

Galimi pareiškėjai

Vilniaus universitetas, atsižvelgiant į Aukštos kvalifikacijos vertėjų rengimo kokybės gerinimo ir plėtros Lietuvoje skatinimo 2009–2012 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. ISAK-106 (Žin., 2009, Nr. 12-484).

Aukštosios mokyklos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2008 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. ISAK-977 (Žin., 2008, Nr. 44-1665; 2011, Nr. 9-395).

4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų institucijos, viešojo administravimo institucijos, valstybės įstaigos, asociacijos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 300 000 Lt ir ne didesnė nei 3 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir nacionalinėmis projekto lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

8,00 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

1.1.3 veiklų grupė. Studijų programų įgyvendinimas žinioms imliuose sektoriuose

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Studijų programų įgyvendinimas apima: studijų proceso įgyvendinimą, studentų praktiką, stažuotę, metodinę paramą studentams (ypač baigiamųjų darbų), studijų metodų tobulinimą, diegimą, studentų pasiekimų vertinimo tobulinimą. Studijų procesų valdymas ir administravimas.

Bus remiamos dėstytojų, kurie įgyvendina remiamas studijų programas kvalifikacijos kėlimo veiklos (taip pat ir užsienio institucijose), vizituojančių dėstytojų samdymas ir kt.                      

2.

Remiamos veiklos

Aukštojo mokslo studijų programų įgyvendinimas žinioms imliuose sektoriuose. Studentų praktika, stažuotė įmonėse, jei tai susiję su studijų programos įgyvendinimu, ir pan. Studijų programai reikalingų šiuolaikinių mokymo priemonių ir informacijos šaltinių (vadovėlių, garso ir vaizdinių priemonių, mokomosios programinės įrangos, elektroninių imitacinių priemonių ir pan.) kūrimas ir įsigijimas.

3.

Galimi pareiškėjai

Vytauto Didžiojo universitetas ir kiti universitetai, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų institucijos, viešojo administravimo institucijos, valstybės įstaigos, asociacijos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 300 000 Lt ir ne didesnė nei 3 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas,%

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

17,26 mln. Lt (Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioritetas „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ (toliau – VP 1.3 prioritetas).

 

1.1.4 veiklų grupė. Skirtingų pakopų studijas reglamentuojančių aprašų rengimas ir atnaujinimas atsižvelgiant į naujus kokybinius reikalavimus ir aukštųjų mokyklų misiją

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Pirmosios pakopos studijų programos sudaromos pagal studijų krypties reglamentą, kurio pagrindinė paskirtis – nustatyti tos krypties studijų tikslus, suteikiamas kvalifikacijas, studijų apimtį ir studijų trukmę, studijų formas, santykius tarp tos krypties studijų programose studijuojamų dalykų grupių. Rengiant reglamentus, itin svarbu studijoms nustatyti tokius reikalavimus, kurie derėtų su Europos aukštojo mokslo erdvės (EAME) reikalavimais ir praktika. Panašiai turi būti aprašytas ir aukštesnių studijų pakopų programų vykdymas.

Veiklų grupė skirta skirtingų pakopų studijas reglamentuojančių aprašų rengimui ir atnaujinimui, siekiant suderinti Lietuvos teisės aktus su Bolonijos proceso dokumentais, atsižvelgti į ūkio poreikius, aukštosioms mokykloms keliamus tikslus, aukštųjų mokyklų misiją.

2.

Remiamos veiklos

Naujų studijų krypčių reglamentų rengimas pirmosios pakopos studijų programoms. Parengtų studijų krypčių reglamentų tobulinimas. Skirtingų pakopų studijas reglamentuojančių aprašų kūrimo metodikų rengimas ir tobulinimas. Aukštesnių pakopų studijas reglamentuojančių aprašų rengimas. Mokymai.

3.

Galimi pareiškėjai

Studijų kokybės vertinimo centras

4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų institucijos, mokslo ir studijų ekspertinės institucijos (Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras), viešojo administravimo institucijos, valstybės įstaigos, asociacijos.

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Dėstytojai, studentai, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ekspertinių institucijų darbuotojai, ekspertai.

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 300 000 Lt ir ne didesnė nei 3 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

3,94 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

1.2.1 veiklų grupė. Dėstytojų pedagoginės ir dalykinės kompetencijos tobulinimo priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Veiklų grupė skirta dėstytojų naujoms pedagoginėms ir dalykinėms kompetencijoms ugdyti ir mokymosi visą gyvenimą skatinančiai sistemai sukurti.

Dėstytojai turi naudoti ir nuolat tobulinti modernias mokymo priemones bei metodus, patys juos kurti ir diegti. Veikla skirta universitetų ar kolegijų dėstytojų praktinio mokymosi plėtrai, bendrųjų ir specialiųjų kvalifikacijos tobulinimo programų plėtrai bei atnaujinimui.

Veiklų grupė skatins kurti ypač kolegijose dirbančių dėstytojų pedagoginio meistriškumo kėlimo modelius ir mechanizmus; kurti pedagoginio meistriškumo kėlimo centrus ar mokyklas, įtraukiant socialinius partnerius. Šios iniciatyvos turės užtikrinti veiklos grupės tęstinumą ir mokymąsi visą gyvenimą tarp pedagogų.

2.

Remiamos veiklos

Dėstytojų kompetencijų tobulinimas: sisteminis dėstytojų kompetencijų ugdymas aukštosiose mokyklose, apimantis bendrųjų visą gyvenimą trunkančio mokymosi ir specialiųjų gebėjimų tobulinimą, stažuotes (įskaitant užsienyje), dalykų mokymo(si) metodų kūrimą ir įgyvendinimą. Mokymai.

3.

Galimi pareiškėjai

Aukštosios mokyklos, asociacijos, viešosios įstaigos

4.

Galimi partneriai

Aukštosios mokyklos, viešojo administravimo institucijos, valstybės įstaigos, asociacijos

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Konkursas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 300 000 Lt ir ne didesnė nei 3 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

 

Prioritetiniai:

1) projektas kuria ir (arba) diegia inovatyvius mokymo metodus;

2) projektas skatina tarptautinį bendradarbiavimą.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

10,71 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

1.3.1(a) veiklų grupė. Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas, kolegijų optimizavimas

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Viena iš pagrindinių studijų kokybės gerinimo sąlygų – tinkamos infrastruktūros sukūrimas. Investavus į kolegijų infrastruktūrą, šie sektoriai geriau atitiks galutinių vartotojų studentų, dėstytojų poreikius ir užtikrins geresnę mokymosi paslaugų kokybę.

Ši veiklų grupė glaudžiai susijusi su inovatyvių rinkos poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimu ir naujų rengimu.

Įgyvendinant šią veiklų grupę, bus siekiama pagerinti kolegijų infrastruktūros kokybę ir jos atitiktį kolegijų misijai, jų veiklai keliamiems uždaviniams. Tai turėtų iš dalies sumažinti kokybiškų aukštojo mokslo paslaugų netolygų teritorinį pasiskirstymą šalyje, pagerinti kolegijų įvaizdį ir padidinti motyvuotų stojančiųjų skaičių.

2.

Remiamos veiklos

Studijų infrastruktūros (pirmiausia – auditorijų, laboratorijų) plėtojimas (nauja statyba, rekonstravimas ir (ar) remontas);

pagrindinės įrangos (mokomosios, laboratorinės), kurios reikia konkrečiai studijų programai vykdyti, atnaujinimas ir naujos įsigijimas;

modernių informacijos technologijų diegimas, tiesiogiai reikalingas studijų programų kokybei pagerinti (parama bus skiriama institucijoms informacijos technologijų kompiuterinei ir programinei įrangai atnaujinti, naujai įsigyti ar sukurti).

Remiamos veiklos įgyvendinamos jungiantis aukštosioms mokykloms ar sujungus aukštąsias mokyklas arba jų padalinius, arba reorganizavus aukštąsias mokyklas.

3.

Galimi pareiškėjai

Klaipėdos valstybinė kolegija, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Kauno kolegija, Šiaulių kolegija, Vilniaus kolegija, Panevėžio kolegija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Žemaitijos kolegija.

4.

Galimi partneriai

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 500 000 Lt ir ne didesnė nei 20 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, Pareiškėjas ir (arba) Partneriai.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos regioninės plėtros fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupės projektų tipui

59,02 mln. Lt (Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioritetas „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ (toliau – VP 3.2 prioritetas).

 

1.3.1(b) veiklų grupė. Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Viena iš pagrindinių studijų kokybės gerinimo sąlygų – tinkamos infrastruktūros sukūrimas. Investavus į kolegijų infrastruktūrą, jų teikiamos mokymo paslaugos geriau atitiks galutinių vartotojų stojančiųjų, dėstytojų, poreikius ir užtikrins geresnę mokymosi paslaugų kokybę.

Ši veiklų grupė glaudžiai susijusi su inovatyvių rinkos poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimu ir naujų rengimu.

Įgyvendinant šią veiklų grupę, bus siekiama pagerinti kolegijų infrastruktūros kokybę ir jos atitiktį kolegijų misijai, jų veiklai keliamiems uždaviniams. Tai turėtų iš dalies sumažinti kokybiškų aukštojo mokslo paslaugų netolygų teritorinį pasiskirstymą šalyje, pagerinti kolegijų įvaizdį ir padidinti motyvuotų stojančiųjų arba tobulinančių savo kvalifikaciją skaičių.

2.

Remiamos veiklos

Studijų infrastruktūros (pirmiausia – auditorijų, laboratorijų) plėtojimas (nauja statyba, rekonstravimas ir (ar) remontas);

pagrindinės įrangos (mokomosios, laboratorinės), kurios reikia konkrečiai studijų programai vykdyti, atnaujinimas ir naujos įsigijimas;

modernių informacijos technologijų diegimas, tiesiogiai reikalingas studijų programų kokybei pagerinti.

Remiamos veiklos įgyvendinamos jungiantis aukštosioms mokykloms ar sujungus aukštąsias mokyklas arba jų padalinius, arba reorganizavus aukštąsias mokyklas; vykstant vidinei struktūros optimizacijai.

3.

Galimi pareiškėjai

Kolegijos

4.

Galimi partneriai

Kolegijos

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Konkursas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 1 000 000 Lt ir ne didesnė nei 10 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, Pareiškėjas ir (arba) Partneriai.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

 

Prioritetiniai:

1) projekto metu atnaujinama infrastruktūra naudojama vykdant daugiau nei vieną studijų programą toje pačioje ar keliose kolegijose: prioritetas teikiamas, jei projekto vykdymo metu atnaujinama infrastruktūra naudojama vykdant daugiau nei vieną studijų programą toje pačioje kolegijose, taip pat atnaujinta infrastruktūra gali naudotis kelios kolegijos, vykdančios panašias studijų programas;

2) projektas įgyvendinamas vykdant vidinę kolegijų optimizaciją: jeigu projektas įgyvendinamas vykdant vidinę kolegijų optimizaciją (vidinių kolegijų padalinių sujungimą arba prijungimą), jis atitinka šį kriterijų;

3) studijų infrastruktūros atnaujinimo projektai, tiesiogiai susieti su studentų praktinių gebėjimų ugdymu: jeigu studijų infrastruktūros atnaujinimo projektai yra tiesiogiai susieti su studentų praktinių gebėjimų ugdymu plėtojant praktinio mokymo centrus, jie atitinka šį kriterijų;

4) studijų infrastruktūros projektai, tiesiogiai susieti su technologijos mokslų studijų sričių plėtra: jeigu studijų infrastruktūros projektai yra tiesiogiai susieti su technologijos mokslų studijų sričių plėtra, jie atitinka šį kriterijų.

13.

Europos regioninės plėtros fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupės projektų tipui

25,15 mln. Lt (VP 3.2 prioritetas)

 

1.3.1(c) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

Projektų tipas – universitetų infrastruktūra, skirta studijoms

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Viena iš pagrindinių studijų kokybės gerinimo sąlygų – tinkamos infrastruktūros sukūrimas. Investavus į universitetų mokslo ir studijų infrastruktūrą, šie geriau atitiks galutinių vartotojų (studentų, dėstytojų, tyrėjų) poreikius ir užtikrins geresnį mokymosi paslaugų prieinamumą.

Ši veiklų grupė glaudžiai susijusi su inovatyvių rinkos poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimu ir naujų rengimu.

Įgyvendinant šią veiklų grupę, bus siekiama pagerinti universitetų infrastruktūros kokybę ir jos atitiktį universitetų misijai, jų veiklai keliamiems uždaviniams.

Tobulinant mokslo ir studijų sistemą bei suteikiant jai bazinę įrangą, bus siekiama, kad ši sistema atitiktų ekonominės plėtros poreikius, taip pat pasaulio bei ES šalių standartus. Universitetų studentams ir dėstytojams bus sudarytos sąlygos tarptautinio lygio veiklai, padėsiančiai padidinti nacionalinės studijų sistemos konkurencingumą.

Pagal šią veiklų grupę finansuojami buvę 2004–2006 metų bendrojo programavimo dokumento 1.5 priemonės rezerviniai projektai.

2.

Remiamos veiklos

Studijų infrastruktūros (pirmiausia – auditorijų, laboratorijų) plėtojimas (nauja statyba, rekonstravimas ir (ar) remontas), bazinės įrangos (mokomosios, laboratorinės), reikalingos konkrečiai studijų programai, atnaujinimas ir naujos įsigijimas; modernių informacijos technologijų diegimas, tiesiogiai reikalingas studijų programų kokybei pagerinti (parama bus skiriama institucijoms ir (arba) jų padaliniams informacijos technologijų kompiuterinei ir programinei įrangai atnaujinti, naujai įsigyti ar sukurti). Parama neskiriama bendrabučių atnaujinimui ir statybai. Sporto salių ir aikštynų, baseinų, valgyklų, aktų ir konferencijų salių atnaujinimui ir statybai parama skiriama, jeigu jos būtinos studijų programų įgyvendinimui.

3.

Galimi pareiškėjai

Lietuvos kūno kultūros akademija, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. spalio 8 d. įsakymą Nr. ISAK-1978 „Dėl paramos skyrimo Lietuvos kūno kultūros akademijos projektui „Studijų infrastruktūros plėtojimas ir bazinės įrangos atnaujinimas, juos pritaikant sunkias fizines negalias turinčių studentų specialiesiems poreikiams LKKA“ įgyvendinti“ (Žin., 2007, Nr. 81-1101).

 

Vilniaus dailės akademija, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. rugsėjo 13 d. įsakymą Nr. ISAK-1815 „Dėl paramos projektams, įgyvendinantiems Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategijos tikslus, skyrimo“ (Žin., 2007, Nr. 73-1035).

4.

Galimi partneriai

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 1 000 000 Lt ir ne didesnė nei 20 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, Pareiškėjas ir (arba) Partneriai.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos regioninės plėtros fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupės projektų tipui

20,78 mln. Lt (VP 3.2 prioritetas)

 

1.3.1(d) veiklų grupė. Universitetų studijų infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Viena iš pagrindinių studijų kokybės gerinimo sąlygų – tinkamos infrastruktūros sukūrimas. Investavus į universitetų mokslo ir studijų infrastruktūrą, šie geriau atitiks galutinių vartotojų (studentų, dėstytojų, tyrėjų) poreikius ir užtikrins geresnį mokymosi paslaugų prieinamumą.

Įgyvendinant šią veiklų grupę, bus siekiama pagerinti universitetų infrastruktūros kokybę ir jos atitikimą universitetų misijai, jų veiklai keliamiems uždaviniams.

Tobulinant mokslo ir studijų sistemą bei suteikiant jai bazinę įrangą, bus siekiama, kad ši sistema atitiktų ekonominės plėtros poreikius, taip pat pasaulio bei ES šalių standartus. Universitetų studentams ir dėstytojams bus sudarytos sąlygos tarptautinio lygio veiklai, padėsiančiai padidinti nacionalinės studijų sistemos konkurencingumą.

2.

Remiamos veiklos

– valstybinių universitetų infrastruktūros plėtojimas (nauja statyba, rekonstravimas ir (ar) remontas) reorganizavus aukštąsias mokyklas arba reorganizavus ar sujungus aukštųjų mokyklų padalinius;

– pagrindinės įrangos (mokomosios, laboratorinės), kurios reikia konkrečiai studijų programai įgyvendinti, atnaujinimas ir naujos įsigijimas (parama taip pat gali būti skiriama patalpų, kuriose pagal šią veiklą laikoma įsigyjama ar atnaujinama pagrindinė įranga, pritaikymui ir atnaujinimui);

– modernių informacijos technologijų diegimas, tiesiogiai reikalingas studijų programų kokybei gerinti (parama bus skiriama institucijoms informacijos technologijų kompiuterinei ir programinei įrangai atnaujinti, naujai įsigyti ar sukurti).

3.

Galimi pareiškėjai

Kauno medicinos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Klaipėdos universitetas, Vilniaus universitetas, LCC tarptautinis universitetas, Šiaulių universitetas, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Lietuvos žemės ūkio universitetas ir kiti universitetai, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų institucijos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 1 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, Pareiškėjas ir (arba) Partneriai.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100% projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos regioninės plėtros fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupės projektų tipui

150,59 mln. Lt (VP 3.2 prioritetas)

 

1.3.1(e) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

Projektų tipas – aukštųjų mokyklų infrastruktūra, skirta studijoms

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Šia veiklų grupe siekiama patobulinti studijų aukštosiose mokyklose infrastruktūrą, atnaujinti bazinę įrangą reikalingos mokslui ir studijoms, numatytą valstybinėse specialistų rengimo programose. Bus remiami šiandienos ir perspektyvinius rinkos bei valstybės poreikius atitinkantys projektai, numatantys studijų infrastruktūros modernizavimą ir atnaujinimą.

2.

Remiamos veiklos

Studijų aukštosiose mokyklose infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas, jei projektas tiesiogiai atitinka Lietuvos Respublikos strateginių dokumentų įgyvendinamų programų arba kitų teisės aktų nuostatas:

- Vilniaus universiteto teikiamo projekto veiklos privalo atitikti Aukštos kvalifikacijos vertėjų rengimo kokybės gerinimo ir plėtros Lietuvoje skatinimo 2009–2012 m. programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. ISAK-106, nuostatas.

- Vilniaus Gedimino technikos universiteto teikiamų projektų veiklos privalo atitikti Aukštos kvalifikacijos vertėjų rengimo kokybės gerinimo ir plėtros Lietuvoje skatinimo 2009–2012 m. programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. ISAK-106, nuostatas.

3.

Galimi pareiškėjai

Vilniaus Gedimino technikos universitetas, atsižvelgiant į Aviacijos specialistų rengimo ir mokomosios bazės atnaujinimo 2008–2013 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. vasario 13 d. nutarimu Nr. 159 (Žin., 2008, Nr. 25-923).

Vilniaus universitetas, atsižvelgiant į Aukštos kvalifikacijos vertėjų rengimo kokybės gerinimo ir plėtros Lietuvoje skatinimo 2009–2012 m. programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. ISAK-106.

4.

Galimi partneriai

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 1 000 000 Lt ir ne didesnė nei 17 940 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, Pareiškėjas ir (arba) Partneriai.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas arba

projektas turi atitikti Aukštos kvalifikacijos vertėjų rengimo kokybės gerinimo ir plėtros Lietuvoje skatinimo 2009–2012 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. ISAK-106, nuostatas.

14.

Europos regioninės plėtros fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupės projektų tipui

17,94 mln. Lt (VP 3.2 prioritetas)

 

1.3.1(f) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

Projektų tipas – universitetų ligoninių įrangos pritaikymas studijoms

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Viena iš pagrindinių studijų kokybės gerinimo sąlygų – tinkamos infrastruktūros sukūrimas. Investavus į universitetų ligoninėse esančią studijų infrastruktūrą, ji geriau atitiks galutinių vartotojų (studentų, dėstytojų) poreikius ir užtikrins geresnį kokybiškų mokymosi paslaugų prieinamumą.

Įgyvendinant šią veiklų grupę, bus siekiama pagerinti universitetų ligoninių studijų procese naudojamos infrastruktūros kokybę. Siekiant šio tikslo pagal šią veiklų grupę bus investuojama tik į universitetų gydymo įstaigų (Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų, Kauno medicinos universiteto klinikų, Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinės ligoninės, Vilniaus universiteto vaikų ligoninės) projektus.

2.

Remiamos veiklos

Studijų infrastruktūros (pirmiausia – auditorijų, laboratorijų) plėtojimas (nauja statyba, rekonstravimas ir (ar) remontas), bazinės įrangos (mokomosios, laboratorinės), reikalingos konkrečiai studijų programai, atnaujinimas ir naujos įsigijimas; modernių informacijos technologijų diegimas, tiesiogiai reikalingas studijų programų kokybei pagerinti (parama bus skiriama institucijoms ir (arba) jų padaliniams informacijos technologijų kompiuterinei ir programinei įrangai atnaujinti, naujai įsigyti ar sukurti).

Parama neskiriama bendrabučių atnaujinimui ir statybai. Sporto salių ir aikštynų, baseinų, valgyklų, aktų ir konferencijų salių atnaujinimui ir statybai parama skiriama, jeigu jos būtinos studijų programų įgyvendinimui.

3.

Galimi pareiškėjai

Universitetų ligoninės, Vilniaus universitetas, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. rugsėjo 13 d. įsakymą Nr. ISAK-1815 „Dėl paramos projektams, įgyvendinantiems Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategijos tikslus, skyrimo“.

4.

Galimi partneriai

Universitetų ligoninės

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 1 000 000 Lt ir ne didesnė nei 5 920 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, Pareiškėjas ir (arba) Partneriai.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos regioninės plėtros fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupės projektų tipui

5,92 mln.Lt (VP 3.2 prioritetas)

 

1.4.1 veiklų grupė. Vidinių kokybės užtikrinimo mechanizmų diegimas ir tobulinimas

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Skirtingose aukštosiose mokyklose yra skirtingas specialistų parengimo lygis, todėl kokybės užtikrinimas tampa tam tikru iššūkiu aukštojo mokslo institucijoms tiek nacionaliniu, tiek ir tarptautiniu lygmeniu. Gerinant kokybę, itin svarbiais akcentais tampa Berlyno komunikate (2003 m.) deklaruoti siekiai – pačios kokybės sampratos kaip vertybės diegimas visiems aukštojo mokslo institucijos bendruomenės nariams, vienodas jos supratimas.

Viena iš pagrindinių studijų proceso kokybės užtikrinimo sąlygų – tinkamas vidinių kokybės užtikrinimo mechanizmų veikimas. Šiuos mechanizmus turi ir tinkamai jais naudojasi tik dalis mokslo ir studijų institucijų.

Taip pat planuojama remti socialinių ekonominių partnerių įtraukimo į kokybės užtikrinimo veiklą, iniciatyvas, kurios padidins universitetų atvirumą ir atitiktį šalies ūkio poreikiams.

2.

Remiamos veiklos

Kokybės vadybos sistemų kūrimas ir įgyvendinimas (įskaitant mokymus, kokybės vadybos sistemų bandomąjį diegimą (testavimą)

3.

Galimi pareiškėjai

Aukštosios mokyklos

4.

Galimi partneriai

Aukštosios mokyklos, mokslo ir studijų ekspertinės institucijos (Studijų kokybės vertinimo centras, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras).

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių administracijos darbuotojai

6.

Projektų atrankos būdas

Konkursas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 300 000 Lt ir ne didesnė nei 3 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

 

Prioritetiniai:

1) įgyvendinto projekto poveikis veiksmų programos prioriteto tikslui ir uždaviniui bus teigiamas (įrodytas projekto aktualumas ir poveikis tikslinių grupių problemų sprendimui);

2) pareiškėjas yra pajėgus įgyvendinti projektą;

3) projektai, skatinantys mokslo ir studijų institucijų tarpinstitucinę partnerystę.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

35,00 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

2.1.1 veiklų grupė. Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo įgyvendinimas

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Šalies aukštosiose mokyklose teikiamų paslaugų žinomumas ir patrauklumas užsienio piliečiams yra viena pagrindinių studijų tarptautiškumo užtikrinimo sąlygų. Investavus į šalies patrauklumą užsienio valstybėse, bus atkreiptas dėmesys į Lietuvos studijų sistemos galimybes, suformuotas atitinkamas įvaizdis. Projektas turi atsižvelgti į Europos švietimo plėtros strateginių dokumentų nuostatas (Bergeno komunikatas, 2005; Londono komunikatas, 2007; Liuveno komunikatas, 2009).

2.

Remiamos veiklos

Kvalifikacijų (ir užsienyje įgytų), suteikiančių teisę į aukštąjį mokslą, turėtojų žinių ir gebėjimų vertinimo sistemos sukūrimas, pripažinimo sistemos tobulinimas.

Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) nacionalinės koncepcijos parengimas ir įgyvendinimas;

Nacionalinės institucijų tarptautiškumo vertinimo sistemos (taip pat ir duomenų bazės) sukūrimas.

Lietuvos aukštojo mokslo žinomumo pasaulyje didinimas (Lietuvos aukštojo mokslo prekės ženklo ir Lietuvos aukštąjį mokslą pristatančios interneto svetainės sukūrimas; dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose koncepcijos parengimas ir įgyvendinimas; reprezentatyvių leidinių apie Lietuvos aukštąjį mokslą užsienio kalbomis parengimas bei leidyba ir pan.).

Nacionalinės Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir dėstytojų tarptautinių praktikų ar stažuočių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas (Lietuvos aukštųjų mokyklų poreikio tarptautinėms praktikoms nustatymas; užsienio kapitalo įmonių ir (arba) tarptautinių organizacijų, bendradarbiaujančių organizuojant Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir dėstytojų praktikas ar stažuotes, tinklo sukūrimas ir įgyvendinimas; karjeros centrų koordinatorių įtraukimas; studentų ir dėstytojų praktikų ar stažuočių vietų informacinės sistemos sukūrimas; mentorių ir tutorių ugdymo sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas ir pan.).

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų mobilumo administravimo mechanizmo sukūrimas.

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų mobilumo pagal ES aukštojo mokslo programas rėmimas.

Lituanistikos (baltistikos) centrų užsienyje stiprinimas, jų veiklos bei bendradarbiavimo su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis skatinimas.

3.

Galimi pareiškėjai

Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universitetas, kitos aukštosios mokyklos, tarptautinės organizacijos (Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje), teisėtai veikiančios Lietuvos Respublikoje, Studijų kokybės vertinimo centras, Švietimo mainų paramos fondas, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą arba Aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo 2008–2010 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 9 d. nutarimu Nr. 732 (Žin., 2008, Nr. 85-3384). Partneriais gali būti ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijos.

4.

Galimi partneriai

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ekspertinių institucijų ekspertai, studentai, dėstytojai, mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojai (aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių administracijos darbuotojai)

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne didesnė nei 11 000 000 Lt

9.

Projekto išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projekto įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupės projektų tipui

33,57 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

2.2.1 veiklų grupė. Neformaliu būdu įgytų žinių ir gebėjimų formalizavimo sistemos parengimas ir įgyvendinimas

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Ši veiklų grupė siekia sudaryti geresnes sąlygas suaugusiesiems patirtiniam mokymuisi įvertinti ir pripažinti, mokantis savaiminiu bei neformaliuoju būdu ir siekiant formalizuoti kompetencija priskirtinus Europos kvalifikacijų sąrangos 5–8 lygmenis. Tai stiprins ryšius tarp aukštųjų mokyklų ir profesinių asociacijų.

2.

Remiamos veiklos

Testavimo sistemos sukūrimas ir išbandymas; kompetencijų vertinimo centrų aukštosiose mokyklose kūrimas; administracijos darbuotojų mokymai taikyti testavimo sistemas ir pan.

3.

Galimi pareiškėjai

Aukštosios mokyklos, asociacijos

4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų institucijos, mokslo ir studijų ekspertinės institucijos (Studijų kokybės vertinimo centras, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras), asociacijos, valstybės įstaigos, viešosios įstaigos.

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Asmenys, įgiję žinių ir gebėjimų neformaliuoju arba savišvietos būdu, mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojai (aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių administracijos darbuotojai), Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ekspertinių institucijų ekspertai.

6.

Projektų atrankos būdas

Konkursas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 300 000 Lt ir ne didesnė nei 3 000 000 Lt

9.

Projekto išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas,%

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos.

11.

Projekto įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

 

Prioritetiniai:

1) projektai, skatinantys mokslo ir studijų institucijų tarpinstitucinę partnerystę;

2) projektu skatinamas bendradarbiavimas su verslo sektoriumi;

3) projekte skatinamas arba praktika paremtas aukštųjų mokyklų ir profesinių asociacijų bendradarbiavimas;

4) projektas vykdomas institucijų, turinčių patirties įgyvendinant neformaliu būdu įgytų žinių ir gebėjimų formalizavimo veiklas;

5) projektą teikianti institucija turi vykdyti pirmosios, antrosios ir trečiosios studijų pakopos programas ne mažiau kaip penkiose studijų srityse.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

6,00 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

2.3.1 veiklų grupė. Specialiųjų poreikių turintiems studentams studijų prieinamumo užtikrinimas

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Įgyvendinant šią veiklų grupę, siekiama padidinti mokslo ir studijų sistemos prieinamumą specialiųjų poreikių turintiems studentams.

2.

Remiamos veiklos

Specialiosios pedagoginės pagalbos paslaugų teikimas specialiųjų poreikių asmenims ir neformaliojo specialiųjų poreikių asmenų švietimo paslaugų teikimas.

3.

Galimi pareiškėjai

Valstybinis studijų fondas

4.

Galimi partneriai

Aukštosios mokyklos

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne didesnė nei 20 000 000 Lt

9.

Projekto išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos.

11.

Projekto įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

20,00 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

2.3.2 veiklų grupė. Specialistų perkvalifikavimo programų (modulių) rengimas ir įgyvendinimas bei kvalifikacijos tobulinimas

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Šia veiklų grupe siekiama sudaryti sąlygas įvairių poreikių ir gebėjimų asmenims įgyti, tobulinti ir keisti kvalifikaciją ir kompetencijas, padedančias įsitvirtinti darbo rinkoje; stiprinti viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą, didinti aukštųjų mokyklų galimybes teikti konkurencingas mokymosi paslaugas; skatinti tęstinio mokymo paslaugų plėtrą aukštosiose mokyklose, panaudojant turimus akademinius ir materialinius išteklius.

2.

Remiamos veiklos

Specialistų perkvalifikavimo programų (modulių) rengimas ir įgyvendinimas bei kvalifikacijos tobulinimas

3.

Galimi pareiškėjai

Lietuvos aukštosios mokyklos

4.

Galimi partneriai

Darbdaviai, juos atstovaujančios organizacijos, viešieji ir privatieji juridiniai asmenys.

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Aukštųjų mokyklų paskutinių kursų studentai, absolventai (potencialūs darbuotojai) ir projekto partnerių esami darbuotojai, siekiantys įgyti papildomų kompetencijų, kvalifikaciją ar persikvalifikuoti, dėstytojai, konsultantai-praktikai.

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 1 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 97 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos, jei projekte dalyvauja viešasis sektorius; iki 70 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos, jei projekte dalyvauja verslo sektorius.

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

5,00 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

3.1.1 veiklų grupė. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo sąrangos tobulinimas

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Šia veiklų grupe siekiama tobulinti aukštųjų mokyklų valdymą, skiriant dėmesio veiklos planavimo, vykdymo, administravimo, kontrolės, atskaitomybės gerinimo sritims.

2.

Remiamos veiklos

Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo sąrangos tobulinimas, jungiantis aukštosioms mokykloms ir (arba) keičiantis jų vidinei sąrangai ir (arba) juridiniam statusui ir (arba) taryboms įgyjant naujas funkcijas: aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių integruotų plėtros strategijų ir valdymo tobulinimo koncepcijų parengimas ir aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių tarybų narių specialiųjų kompetencijų, susietų su aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių valdymu, tobulinimas. Mokymai galimi ir aukštosios mokyklos administracijos padalinio darbuotojams, kurių pareigybės tiesiogiai susijusios su integruotų plėtros strategijų formulavimu.

3.

Galimi pareiškėjai

Aukštosios mokyklos

4.

Galimi partneriai

Lietuvos aukštosios mokyklos, viešojo administravimo įstaigos

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių administracijos darbuotojai, kurių pareigybės tiesiogiai susijusios su integruotų plėtros strategijų formulavimu, ir aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių tarybų nariai

6.

Projektų atrankos būdas

Konkursas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 300 000 Lt ir ne didesnė nei 2 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

 

Prioritetiniai:

1) įgyvendinto projekto poveikis veiksmų programos prioriteto tikslui ir uždaviniui bus teigiamas (įrodytas projekto aktualumas ir poveikis tikslinių grupių problemų sprendimui);

2) pareiškėjas yra pajėgus įgyvendinti projektą;

3) projektai, skatinantys mokslo ir studijų institucijų tarpinstitucinę partnerystę.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

21,94 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

3.1.2 veiklų grupė. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo tobulinimas: informacinių sistemų, susietų su aukštosios mokyklos valdymu, kūrimas ir (arba) diegimas

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Šia veiklų grupe siekiama Lietuvos mokslo ir studijų institucijose diegti finansų ir buhalterinės apskaitos sistemas, kurios turi būti suderinamos su LieMSIS informacine sistema (numatoma įdiegti 25 universitetuose ir kolegijose), tai pat bus siekiama sudaryti Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų registrą.

2.

Remiamos veiklos

Finansų ir buhalterinės apskaitos sistemos diegimas Lietuvos mokslo ir studijų institucijose.

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų registro sudarymas.

E. mokymo(si) technologijų panaudojimas kartu su nuotolinio mokymosi sistemos plėtra, panaudojant Lietuvos nuotolinio mokymosi tinklą LieDM – visuomenei atvirą nuotolinio ir e. mokymosi infrastruktūrą, palaikančią mokymosi procesus virtualioje erdvėje mokslo ir studijų bei švietimo institucijose: universitetuose, kolegijose, profesinio rengimo mokyklose, gimnazijose bei kitose organizacijose.

Mokslo ir studijų publikacijų duomenų bazės integracija į Lietuvos akademinę e. biblioteką (kataloguose kaupiami studijų ir mokslo literatūros bibliografiniai įrašai ir e.dokumentai) siekiant tenkinti akademinių institucijų poreikius studijoms ir mokslinei tiriamajai veiklai informacijos ištekliais.

3.

Galimi pareiškėjai

Švietimo informacinių technologijų centras, Kauno technologijos universitetas ir kitos aukštosios mokyklos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą. Vilniaus universitetas vadovaujantis bendradarbiavimo 2010 m. spalio 28 d. sutartimi Nr.S-523 tarp Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms palaikymo ir plėtros konsorciumo. Vytauto Didžiojo universitetas, vadovaujantis 2010 m. sausio 12 d. sutartimi „Lietuvos nuotolinio ir e.mokymosi asociacijos steigimo sutartis“. Vilniaus Gedimino technikos universitetas, vadovaujantis 2010 m. rugsėjo 14 d. sutartimi „Lietuvos nuotolinio mokymosi LEDM palaikymo ir plėtros konsorciumo sutartis“ ir 2010 m. gruodžio 15 d. bendradarbiavimo sutartimi Nr. S-628 tarp Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos nuotolinio mokymosi tinklo LieDM palaikymo ir plėtros konsorciumo.

4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, Švietimo mainų paramos fondas, aukštosios mokyklos, asociacijos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą. Aukštosios mokyklos, pasirašiusios Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms palaikymo ir plėtros konsorciumo susitarimą ir Mokslų akademijos biblioteka. Aukštosios mokyklos, pasirašiusios 2010 m. rugsėjo 14 d. sutartimi „Lietuvos nuotolinio mokymosi LieDM palaikymo ir plėtros konsorciumo sutartį“.

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ekspertinių institucijų ekspertai, aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių administracijos darbuotojai, dėstytojai, studentai

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 500 000 Lt ir ne didesnė nei 6 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

 

Prioritetiniai:

1) projektai, atitinkantys Lietuvos virtualaus universiteto 2007–2012 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. balandžio 27 d. įsakymu Nr. ISAK-791 (Žin., 2007, Nr. 51-1997), nuostatas;

2) projektai, diegiantys Finansų ir buhalterinės apskaitos sistemas ne mažiau kaip 25 valstybiniuose universitetuose ir kolegijose, atitinkant LieMSIS informacinės sistemos reikalavimus.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

12,00 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

3.2.1 veiklų grupė. Išorinio vertinimo sistemos stiprinimas

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Šia veiklų grupe siekiama toliau stiprinti kokybę vertinančių ir metodinę paramą teikiančių institucijų ekspertinius gebėjimus. Tokiu būdu bus prisidėta prie mokslo ir studijų sistemos veiklos kokybės ir efektyvumo užtikrinimo pagal Europos aukštojo mokslo erdvės (EAME) kūrimo nuostatas.

2.

Remiamos veiklos

Vertinimo metodikų rengimas ir tobulinimas; išorinio vertinimo ekspertų kvalifikacijos tobulinimo programų rengimas ir įgyvendinimas; išorinio kokybės vertinimo procesų tobulinimas, kokybės vertinimo agentūroje diegiant vidinę kokybės užtikrinimo sistemą; išorinio vertinimo organizatorių kompetencijos kėlimas; mokslo ir studijų institucijų išorinis kokybės auditas; ekspertinės vertinimo institucijos išorinis vertinimas; mokslo ir studijų institucijų veiklos ir užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimo duomenų bazių plėtojimas ir pan.

3.

Galimi pareiškėjai

Studijų kokybės vertinimo centras, mokslo ir studijų institucijos, viešosios įstaigos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, Švietimo mainų paramos fondas, mokslo ir studijų institucijos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ekspertinių institucijų ekspertai, aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių administracijos darbuotojai, studentai, dėstytojai.

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 500 000 Lt ir ne didesnė nei 5 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

14,55 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

3.2.2 veiklų grupė. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės sistemos tobulinimas bei priėmimo sistemos tobulinimas ir įdiegimas

 

 

1.  

2.  

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Šia veiklų grupe siekiama tobulinti nacionalinę mokslo ir studijų sistemos stebėsenos ir analizės sistemą, kuri leistų operatyviai reaguoti formuojant nacionalinę mokslo ir studijų politiką.

Taip pat planuojama remti projektus, kurie tobulintų bendrojo priėmimo sistemą, siekiant ją pritaikyti bendrojo lavinimo ir aukštųjų mokyklų absolventų ir darbdavių poreikiams, kad į studijų programas būtų priimami motyvuoti ir pasirengę asmenys, o aukštosios mokyklos galėtų užtikrinti deramą studijų kokybę. Sukurta sistema leis pritaikyti kitų šalių patirtį ir gauti išsamius ir pagrįstus duomenis, kurie reikalingi didinant mokslo ir studijų politikos efektyvumą.

Šioje veiklų grupėje bus remiami projektai, kurių pagrindu bus kuriama ir diegiama aukštųjų mokyklų reitingavimo sistema.

2.

Remiamos veiklos

Mokslo ir studijų politikos tyrimai, stebėsenos ir analizės, ateities prognozių ir įžvalgų metodikų sukūrimas, diegimas ir praktinis veiklų įgyvendinimas. Šių sričių specialistų rengimas, ekspertų kvalifikacijos tobulinimas ir mokymų organizavimas ir pan.

Priėmimo sistemos nuostatų, atsižvelgiant į asmens individualius gebėjimus ir polinkius ir suteikiant priemones jam prognozuoti savo galimybes (karjerą), tobulinimas; priėmimo sistemos naudojamos techninės ir programinės įrangos tobulinimas ir susiejimas su aukštojo mokslo stebėsenos sistema; priėmimo sistemos dalyvių mokymų organizavimo sistemos bei priėmimo kontrolės sistemos sukūrimas; bendrųjų stojamųjų egzaminų į meno studijų srities koncepcijos kūrimas ir įgyvendinimas.
Aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas.

3.

Galimi pareiškėjai

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), Demokratinės politikos institutas, mokslo ir studijų institucijos, viešosios įstaigos, asociacijos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

4.

Galimi partneriai

Aukštosios mokyklos, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Studijų kokybės vertinimo centras, viešojo administravimo institucijos; valstybės įstaigos, asociacijos, atsižvelgiant į Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą.

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ekspertinių institucijų ekspertai; mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojai (aukštųjų mokyklų ir (ar) jų padalinių administracijos darbuotojai, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijų nariai).

6.

Projektų atrankos būdas

Valstybės projektų planavimas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 300 000 Lt ir ne didesnė nei 5 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 100 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi tiesiogiai atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

 

Prioritetiniai:

1) projektai, nacionaliniu mastu užtikrinantys bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sistemos tobulinimą;

2) projektai, nacionaliniu mastu kuriantys ir įgyvendinantys bendrųjų stojamųjų egzaminų koncepciją universitetų meno studijų srityje;

3) projektai, skatinantys bendradarbiavimą su skirtingomis suinteresuotomis šalimis (socialiniais-ekonominiais partneriais);

4) projektai, nacionaliniu mastu kuriantys ir diegiantys aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemas.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

14,50 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

3.3.1 veiklų grupė. Studentų praktinių įgūdžių, verslumo stiprinimas

 

 

Eil. Nr.

Aprašymas

1.

Veiklų grupės pagrindimas

Siekiama sudaryti sąlygas aukštųjų mokyklų studentams atlikti profesinės veiklos praktiką Lietuvos privataus ir visuomeninio ūkio subjektų įmonėse, įstaigose ir organizacijose, ugdyti verslumą ir skatinti aukštųjų mokyklų partnerystę su įvairiais socialiniais partneriais. Dalyvaudami praktikose studentai įgis praktinių įgūdžių realioje socialinėje aplinkoje ir bus parengti konkrečiai praktinei veiklai. Praktiką organizuojančios įmonės bus supažindintos su naująja specialistų karta, jų teorinėmis žiniomis ir praktinėmis galimybėmis.

2.

Remiamos veiklos

I studijų pakopos ir vientisųjų studijų studentų praktikų organizavimo modelių (sistemų) kūrimas ir įmonėse ir (arba) ne pelno organizacijose, įskaitant studentų praktikų vadovų parengimą, jų kompetencijų tobulinimą, praktikų vietų informacinių sistemų kūrimą ir diegimą, bandomąjį studentų praktikų atlikimą pagal sukurtą modelį (sistemą). Taip pat tinkamos veiklos yra metodinės informacinės literatūros rengimas, leidyba, specialistų poreikio darbo rinkoje tyrimai, tačiau tik kaip sudedamoji šiame punkte pirmiau išvardytų veiklų dalis.

Imitacinių įmonių (centrų) kūrimas ir (arba) jų veiklos įgyvendinimas: imitacinių verslo (paslaugų ir produktų kūrimo) praktinio mokymo įmonių arba kitų praktinio mokymo centrų kūrimas ir jų veiklos organizavimas (įskaitant studentų praktikų atlikimą, metodinės informacinės literatūros rengimą, leidybą, praktinių mokymo firmų mugių organizavimą).

Neformalus studentų verslumo ugdymas.

3.

Galimi pareiškėjai

Asociacijos, aukštosios mokyklos, tarptautinės organizacijos, viešosios įstaigos.

4.

Galimi partneriai

Mokslo ir studijų institucijos, viešojo administravimo institucijos, valstybės įstaigos, asociacijos, viešosios įstaigos. 

5.

Tiesioginės tikslinės grupės

Studentai, dėstytojai

6.

Projektų atrankos būdas

Konkursas

7.

Projektų trukmė

Nuo 24 mėn. iki 36 mėn.

8.

Paramos vertė, Lt

Projektų, finansuojamų pagal šią veiklų grupę, vertė turi būti ne mažesnė nei 1 000 000 Lt ir ne didesnė nei 5 000 000 Lt

9.

Projektų išlaidų finansavimo šaltiniai

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo, Pareiškėjo ir (arba) partnerių lėšomis.

10.

Paramos intensyvumas, %

Iki 95 % projekto tinkamų finansuoti išlaidų bendros sumos

11.

Projektų įgyvendinimo vieta

Lietuvos Respublika

12.

Atrankos kriterijai

Atitikties:

projektas turi atitikti Nacionalinės studijų programos nuostatas.

 

Prioritetiniai:

1) projektas didina bendradarbiavimą tarp vienodo ir skirtingų lygių mokslo ir studijų institucijų;

2) projektas turi verslo asociacijų pritarimą ir skatina bendradarbiavimą;

3) projektas kuria ir (arba) diegia inovatyvius (novatoriškus) mokymo metodus;

4) projektas skatina tarptautinį bendradarbiavimą;

5) kokybiškai įvertintos projekto rizikos.

13.

Europos socialinio fondo ir nacionalinės projektų lėšos, numatomos skirti veiklų grupei

49,09 mln. Lt (VP 1.2 prioritetas)

 

_________________

 


Nacionalinės studijų programos

3 priedas

(Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2011 m. birželio 13 d. įsakymo Nr. V-1035 redakcija)

 

PROGRAMOS PARAMOS SUTARČIŲ PASIRAŠYMO APIMTYS (MLN. LT)

 

Eil. Nr.

Veiklų grupė

Atrankos būdas:

konkursas (K); valstybės projektų planavimas (P)

Suma iš viso, mln. Lt

Pasirašyta sutarčių/ paskelbta kvietimų 2009–2010 m.

Likusi lėšų suma 2011–2013 m.

1.

1.1.1 veiklų grupė. Darbo rinkos ir šalies ūkio poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas, studijų programų tarptautiškumo didinimas, jungtinių studijų programų rengimas

K

108,71

107,28

1,43

2.

1.1.2 veiklų grupė. Studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas šalies ūkio ir visuomenės poreikiams

P

8,00

2,99

5,01

3.

1.1.3 veiklų grupė. Studijų programų įgyvendinimas žinioms imliuose sektoriuose

P

17,26

9,87

7,39

4.

1.1.4 veiklų grupė. Skirtingų pakopų studijas reglamentuojančių aprašų rengimas ir atnaujinimas atsižvelgiant į naujus kokybinius reikalavimus ir aukštųjų mokyklų misiją

P

3,94

1,24

2,70

5.

1.2.1 veiklų grupė. Dėstytojų pedagoginės ir dalykinės kompetencijos tobulinimo priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas

K

10,71

5,71

5,00

6.

1.3.1. (a) veiklų grupė. Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas, kolegijų optimizavimas

P

59,02

55,15

3,87

7.

1.3.1 (b) veiklų grupė.  Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

K

25,15

21,42

3,73

8.

1.3.1. (c) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

Projektų tipas – universitetų infrastruktūra, skirta studijoms

P

20,78

20,78

0

9.

1.3.1. (d) veiklų grupė. Universitetų studijų infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

P

150,59

141,29

9,30

10.

1.3.1. (e) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

Projektų tipas – aukštųjų mokyklų infrastruktūra, skirta studijoms

P

17,94

11,06

6,88

11.

1.3.1. (f) veiklų grupė. Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas.

Projektų tipas – universitetų ligoninių įrangos pritaikymas studijoms

P

5,92

5,92

0

12.

1.4.1 veiklų grupė. Vidinių kokybės užtikrinimo mechanizmų diegimas ir tobulinimas

K

35,00

35,00

0

13.

2.1.1 veiklų grupė. Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programos įgyvendinimas

P

33,57

19,34

14,23

14.

2.2.1 veiklų grupė. Neformaliu būdu įgytų žinių ir gebėjimų formalizavimo sistemos parengimas ir įgyvendinimas

K

6,00

0

6,00

15.

2.3.1 veiklų grupė. Specialiųjų poreikių turintiems studentams studijų prieinamumo užtikrinimas

P

20,00

0

20,00

16.

2.3.2 veiklų grupė. Specialistų perkvalifikavimo programų (modulių) rengimas ir įgyvendinimas bei kvalifikacijos tobulinimas

P

5,00

0

5,00

17.

3.1.1 veiklų grupė. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo sąrangos tobulinimas

K

21,94

17,73

4,21

18.

3.1.2 veiklų grupė. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo tobulinimas: informacinių sistemų, susietų su aukštosios mokyklos valdymu, kūrimas ir (arba) diegimas

P

12,00

7,13

4,87

19.

3.2.1 veiklų grupė. Išorinio vertinimo sistemos stiprinimas

P

14,55

6,27

8,28

20.

3.2.2 veiklų grupė. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės sistemos tobulinimas bei priėmimo sistemos tobulinimas ir įdiegimas

P

14,50

11,16

3,34

21.

3.3.1 veiklų grupė. Studentų praktinių įgūdžių, verslumo stiprinimas

K

49,09

29,09

20,00

 

_________________

 


Nacionalinės studijų programos

4 priedas

(Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. birželio 13 d.

įsakymo Nr. V-1035

redakcija)

 

BENDRIEJI NACIONALINĖS STUDIJŲ PROGRAMOS POVEIKIO RODIKLIAI

 

Tipas

Rodiklis (vertinimo vienetas)

Pradinė situacija

Situacija

2016 metais

Efektas

Teigiamai studentų darbo gebėjimus vertinančių darbdavių dalis, proc.

62,8 %

75,0 %

Įsidarbinusiųjų pagal specialybę dalis, proc.

~ 80 %

87,0 %

 

_________________

 


Nacionalinės studijų programos

5 priedas

(Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2011 m. birželio 13 d. įsakymo Nr. V-1035 redakcija)

 

Numatomi pasiekti NACIONALINĖS STUDIJŲ Programos rezultatai

 

Programos įgyvendinimo stebėseną vykdo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir pažangą vertina pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ 2 uždavinio „Gerinti mokymosi visą gyvenimą paslaugų kokybę“, 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ 1 uždavinio „Tobulinti tyrėjų kvalifikaciją ir kompetenciją, skatinti jų mobilumą“ bei 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ įgyvendinimo lygio rodiklius.

 

1 Lentelė. Veiksmų Programų lygmens stebėsenos rodikliai

 

Veiksmų programa

Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa

Prioritetas

2 prioritetas „Mokymasis visą gyvenimą“

Rodiklio tipas

Rodiklis (vertinimo vienetas)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais

(Veiksmų programų lygmuo)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais (Programos dalis)

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

80 %

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

90 %

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

90 %

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

80 %

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir (arba) socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

80 %

Švietimo pagalbos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

90 %

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

1000

950

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

6900

2200

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

5000

3810

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

3000

3160

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir (arba) socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

2000

1000

Švietimo pagalbos specialistų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

5000

20

Aukštųjų mokyklų (isced 5–6 lygis), kurios diegia kokybės vadybos sistemas, skaičius ir dalis nuo visų aukštųjų mokyklų

40,

75 %

40,

75 %

Veiksmų programa

Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa

Prioritetas

3 prioritetas „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“

Rodiklio tipas

Rodiklis (vertinimo vienetas)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais

(Veiksmų programų lygmuo)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais (Programos dalis)

Rezultato

Studentų, kurie sėkmingai baigė formaliojo švietimo programas ir įgijo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

85 %

85 %

Produkto

Studentų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

1000

761

Veiksmų programa

Sanglaudos skatinimo veiksmų programa

Prioritetas

2 prioritetas „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“

Rodiklio tipas

Rodiklis (vertinimo vienetas)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais

(Veiksmų programų lygmuo)

Skaičiais išreikšti uždaviniai 2015 metais (Programos dalis)

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

110000

7220

Produkto

Projektų skaičius

100

31

 

2 lentelė. Nacionalinio lygmens stebėsenos rodikliai pagal numatomas priemones

 

Programos tikslas

Veiklų grupė

Rodiklio tipas

Rodiklio pavadinimas

Numatoma pasiekti kiekybinė išraiška

Veiksmų programų (VP), Nacionalinių programų (NAC) lygmuo

Duomenų šaltinis

1. Studijų kokybės gerinimas

1.1.1. Darbo rinkos ir šalies ūkio poreikius atitinkančių studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas, studijų programų tarptautiškumo didinimas, jungtinių studijų programų rengimas

Rezultato

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

VP

Projektų ataskaitos

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Teigiamai įvertintų studijų programų skaičius

30

NAC

Produkto

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

500

VP

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

2630

VP

Parengtų studijų programų skaičius

20

NAC

Atnaujintų studijų programų skaičius

40

NAC

Parengtų jungtinių studijų programų skaičius

10

NAC

Dėstytojų stažuočių skaičius

40

NAC

 


 

1.1.2. Studijų programų atnaujinimas, naujų rengimas ir įgyvendinimas šalies ūkio ir visuomenės poreikiams

Rezultato

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

VP

Ataskaitos

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Produkto

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

230

VP

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

50

VP

1.1.3. Studijų programų įgyvendinimas žinioms imliuose sektoriuose

Rezultato

Studentų, kurie sėkmingai baigė formaliojo švietimo programas ir įgijo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

85 %

VP

Ataskaitos

Produkto

Studentų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

761

VP

1.1.4. Skirtingų pakopų studijas reglamentuojančių aprašų rengimas ir atnaujinimas atsižvelgiant į naujus kokybinius reikalavimus ir aukštųjų mokyklų misiją

Rezultato

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Ataskaitos

Produkto

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

170

VP

Parengtų arba atnaujintų studijas reglamentuojančių aprašų skaičius

25

NAC


 

1.2.1. Dėstytojų pedagoginės ir dalykinės kompetencijos tobulinimo priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas

Rezultato

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Ataskaitos

Produkto

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

650

VP

Dėstytojų stažuočių skaičius

90

NAC

1.3.1. (a) Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas, kolegijų optimizavimas

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

890

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

6

VP

Kolegijų, pagerinusių infrastruktūrą, skaičius

7

NAC

1.3.1. (b) Kolegijų studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

500

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

9

VP

Kolegijų, pagerinusių infrastruktūrą, skaičius

9

NAC

1.3.1. (c) Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas. Projektų tipas – universitetų infrastruktūra, skirta studijoms

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

800

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

2

VP

Universitetų, pagerinusių studijų infrastruktūrą, skaičius

2

NAC


 

1.3.1. (d) Universitetų studijų infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

4750

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

11

VP

Valstybinių universitetų, pagerinusių studijų infrastruktūrą, skaičius

11

NAC

1.3.1. (e) Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas. Projektų tipas – aukštųjų mokyklų infrastruktūra, skirta studijoms

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

200

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

2

VP

Aukštųjų mokyklų, pagerinusių studijų infrastruktūrą, skaičius

2

NAC

1.3.1. (f) Studijoms reikalingos infrastruktūros, bazinės įrangos atnaujinimas. Projektų tipas – universitetų ligoninių įrangos pritaikymas studijoms

Rezultato

Tiesioginės naudos gavėjų iš investicijų į švietimo infrastruktūrą skaičius (per 6 mėn. po projekto pabaigos)

80

VP

Ataskaitos

Produkto

Projektų skaičius

1

VP

Modernizuotų universitetų ligoninių skaičius

2

NAC

1.4.1. Vidinių kokybės užtikrinimo mechanizmų diegimas ir tobulinimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Ataskaitos


 

 

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

30

VP

 

Aukštųjų mokyklų (ISCED 5–6 lygis), kurios diegia kokybės vadybos sistemas, skaičius

25

VP

Aukštųjų mokyklų (ISCED 5–6 lygis), kurios diegia kokybės vadybos sistemas, dalis nuo visų aukštųjų mokyklų

50 %

VP

2. Studijų tarptautiškumo didinimas ir prieinamumo užtikrinimas

2.1.1. Nacionalinės aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo programos įgyvendinimas

Rezultato

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Ataskaitos

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

VP

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

NAC


 

 

 

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

 

Produkto

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

210

VP

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

510

VP

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

200

NAC

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

150

VP

Parengtų ir įgyvendintų mokslo ir studijų institucijų pristatymo programų skaičius

4

NAC

Užsienyje veikiančių lituanistikos (baltistikos) centrų, su kuriais pasirašytos bendradarbiavimo sutartys, skaičius

10

NAC


 

2.2.1. Neformaliu būdu įgytų žinių ir gebėjimų formalizavimo sistemos parengimas ir įgyvendinimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

VP

Ataskaitos

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Asmenų, kurie siekė gauti neformaliojo suaugusiųjų švietimo sistemoje įgytų kompetencijų pripažinimą, skaičius

95

NAC

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

150

VP

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

50

VP

Aukštųjų mokyklų, kuriose įdiegtos neformaliojo suaugusiųjų švietimo sistemoje įgytų kompetencijų vertinimo sistemos, skaičius

15

NAC


 

2.3.1. Specialiųjų poreikių turintiems studentams studijų prieinamumo užtikrinimas

Rezultato

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir (arba) socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

VP

Ataskaitos

Švietimo pagalbos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Produkto

Socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir (arba) socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

1000

VP

Švietimo pagalbos specialistų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

20

VP

2.3.2. Specialistų perkvalifikavimo programų (modulių) rengimas ir įgyvendinimas bei kvalifikacijos tobulinimas

Rezultato

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

VP

 

 

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

NAC

Ataskaitos

Asmenų, kurie gavo aukštosios mokyklos neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

NAC

Ataskaitos


 

 

Produkto

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

300

VP

Ataskaitos

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

300

NAC

Ataskaitos

Asmenys, kurie tobulina kvalifikaciją pagal neformaliojo švietimo programas aukštojoje mokykloje

400

NAC

Ataskaitos

3. Studijų sistemos efektyvumo didinimas

3.1.1. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo sąrangos tobulinimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

VP

Ataskaitos

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

600

VP

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

1540

VP


 

3.1.2. Aukštųjų mokyklų vidaus valdymo tobulinimas: informacinių sistemų, susietų su aukštosios mokyklos valdymu, kūrimas ir (arba) diegimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Ataskaitos

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

120

VP

Aukštųjų mokyklų (isced 5–6 lygis), kurios diegia kokybės vadybos sistemas, skaičius

15

VP

Aukštųjų mokyklų (isced 5–6 lygis), kurios diegia kokybės vadybos sistemas, dalis nuo visų aukštųjų mokyklų

30 %

VP

3.2.1. Išorinio vertinimo sistemos stiprinimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Ataskaitos

Išorinio vertinimo išvadas gavusių mokslo ir studijų institucijų skaičius

25

NAC

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

160

VP

Mokslo ir studijų institucijų, pateikusių prašymą dėl išorinio vertinimo, skaičius

35

NAC

3.2.2. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės sistemos tobulinimas bei priėmimo sistemos tobulinimas ir įdiegimas

Rezultato

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimus, dalis

90 %

VP

Ataskaitos

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

VP

Produkto

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

50

VP

Mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų, kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

300

VP

Sukurtų nacionalinių studijų, mokslo ir technologijų prognozavimo ir ateities įžvalgų sistemų skaičius

1

NAC

3.3.1. Studentų praktinių įgūdžių, verslumo stiprinimas

Rezultato

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo valstybės pripažįstamą kvalifikaciją, dalis

80 %

VP

Ataskaitos


 

 

 

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos pažymėjimus, dalis

90 %

VP

 

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie gavo neformaliojo švietimo programos pažymėjimus, dalis

90 %

NAC


 

 

Produkto

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal formaliojo švietimo programas, skaičius

1620

VP

 

Dėstytojų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

100

VP

Studentų (aukštojo mokslo studijos), kurie mokėsi pagal neformaliojo švietimo programas, skaičius

200

NAC

 

_________________