LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GYNYBOS PATARĖJŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2004 m. lapkričio 29 d. Nr. 1522

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos diplomatinės tarnybos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 7-140; 2004, Nr. 170-6236) 14 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Lietuvos Respublikos gynybos patarėjų nuostatus (pridedama).

 

 

 

L. E. MINISTRO PIRMININKO PAREIGAS                                   ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

L. E. KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO PAREIGAS                               LINAS LINKEVIČIUS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. lapkričio 29 d. nutarimu

Nr. 1522

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS GYNYBOS PATARĖJŲ NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos gynybos patarėjų nuostatai (toliau vadinama – šie Nuostatai) reglamentuoja Lietuvos Respublikos gynybos patarėjo (toliau vadinama – gynybos patarėjas) ir jo pavaduotojo (-ų) skyrimo tvarką, darbo užsienyje ypatumus ir sąlygas.

2. Gynybos patarėjas yra specialusis patarėjas, krašto apsaugos sistemos karjeros valstybės tarnautojas, laikinai perkeltas dirbti į Lietuvos Respublikos atstovybę prie tarptautinės organizacijos (toliau vadinama – atstovybė), padedantis įgyvendinti Lietuvos Respublikos poziciją daugiašalių santykių srityje gynybos klausimais.

3. Gynybos patarėjas yra pavaldus krašto apsaugos ministrui ir Lietuvos Respublikos diplomatiniam atstovui (toliau vadinama – diplomatinis atstovas).

4. Gynybos patarėjui gali būti paskirti pavaduotojas arba keli pavaduotojai (toliau vadinama – pavaduotojas), kiti valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis (toliau vadinama – administracinis techninis personalas). Sprendimą steigti gynybos patarėjo, gynybos patarėjo pavaduotojo ir administracinio techninio personalo pareigybes atstovybėje krašto apsaugos ministro teikimu, užsienio reikalų ministrui pritarus, priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

5. Gynybos patarėjas pagal kompetenciją turi teisę pasirašyti informacinio pobūdžio raštus, raštus tarnybinės pagalbos klausimais, taip pat raštus, kuriuose, vykdydamas rezoliuciją ar pavedimą, pateikia jo kompetencijai priklausančią informaciją.

6. Gynybos patarėjas, jo pavaduotojas savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais teisės aktais ir šiais Nuostatais.

7. Akreditacijai įgyvendinti ir diplomatinio protokolo numatytais atvejais eiliškumui nustatyti gynybos patarėjo ir jo pavaduotojų pareigos prilyginamos atitinkamam diplomatiniam rangui: gynybos patarėjo pareigas atitinka ministro patarėjo diplomatinis rangas; gynybos patarėjo pavaduotojo pareigas atitinka patarėjo diplomatinis rangas.

 

II. GYNYBOS PATARĖJO SKYRIMAS IR FUNKCIJOS

 

8. Gynybos patarėju, jo pavaduotoju perkeliami krašto apsaugos sistemos karjeros valstybės tarnautojai, turintys leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, taip pat asmens patikimumo pažymėjimą bei atitinkantys pareigybės, į kurią perkeliami, aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus.

9. Pretendentų į gynybos patarėjo, jo pavaduotojo ir administracinio techninio personalo pareigas atitikimą pareigybės aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus tikrina ir pasiūlymus dėl jų tinkamumo teikia krašto apsaugos ministro sudaryta patariamoji komisija. Patariamosios komisijos nuostatus tvirtina krašto apsaugos ministras.

10. Kai yra rašytinis užsienio reikalų ministro pritarimas, į gynybos patarėjo, jo pavaduotojo ir administracinio techninio personalo pareigas karjeros valstybės tarnautoją jo rašytiniu sutikimu perkelia krašto apsaugos ministras. Gynybos patarėjas, jo pavaduotojas ir administracinis techninis personalas laikomi paskirtais į pareigas nuo krašto apsaugos ministro įsakyme nurodytos datos.

11. Gynybos patarėjas ir jo pavaduotojas, pagal kompetenciją stiprindami atstovavimą Lietuvos Respublikai tarptautinėse organizacijose saugumo ir gynybos srityse ir padėdami įgyvendinti Lietuvos Respublikos poziciją gynybos klausimais, atlieka šias funkcijas:

11.1. pagal atstovybės kompetenciją dalyvauja formuojant ir įgyvendinant Lietuvos saugumo ir gynybos politikos tikslus;

11.2. pagal savo kompetenciją vykdo atstovybės vadovo ir krašto apsaugos ministro pavedimus;

11.3. padeda įgyvendinti Lietuvos Respublikos užsienio politiką daugiašalių santykių srityje, užtikrindami atstovavimą Krašto apsaugos ministerijos ir kitų Lietuvos Respublikos institucijų interesams tarptautinės organizacijos komitetuose ir agentūrose, atsakinguose už gynybos politiką, gynybos planavimą, operacijas, teisinius susitarimus, investicijas, karinę infrastruktūrą, įsigijimus, ginkluotės kontrolę ir ginklų neplatinimo režimus;

11.4. rengia tarptautinės organizacijos dokumentų analizę ir teikia pasiūlymus atstovybės vadovui, Krašto apsaugos ministerijai, taip pat kitoms suinteresuotoms Lietuvos Respublikos institucijoms;

11.5. reguliariai informuoja atstovybės vadovą, Krašto apsaugos ministeriją ir kitas Lietuvos Respublikos institucijas apie Lietuvai aktualių klausimų svarstymo tarptautinės organizacijos komitetuose ir agentūrose eigą;

11.6. padeda organizuoti Krašto apsaugos ministerijos ir kitų Lietuvos Respublikos institucijų atstovų, vykstančių dalyvauti gynybos patarėjo kuruojamų sričių renginiuose, vizitus į tarptautinę organizaciją, taip pat rengia informacinę medžiagą šiems vizitams. Padeda organizuoti tarptautinės organizacijos atstovų vizitus į Lietuvos Respubliką.

12. Gynybos patarėjas ir jo pavaduotojas atlieka ir kitas funkcijas, numatytas jų pareigybių aprašymuose.

 

III. GYNYBOS PATARĖJO MATERIALINIS APRŪPINIMAS IR SOCIALINĖS GARANTIJOS

 

13. Gynybos patarėjas, jo pavaduotojas ir administracinis techninis personalas išlaikomi iš Krašto apsaugos ministerijai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų.

14. Gynybos patarėjo, jo pavaduotojo ir administracinio techninio personalo tarnybos sąlygas nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 19 d. nutarimas Nr. 1210 „Dėl profesinės karo tarnybos karių ir krašto apsaugos sistemos valstybės tarnautojų, darbuotojų, perkeltų į Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes, atstovybes prie tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių ir tarptautines karines ar gynybos institucijas, tarnybos sąlygų“ (Žin., 2002, Nr. 74-3208; 2004, Nr. 100-3710).

15. Gynybos patarėjo, jo pavaduotojo ir administracinio techninio personalo darbo vietų išlaikymo išlaidas Krašto apsaugos ministerija apmoka Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei pagal jos pateiktas sąskaitas.

16. Gynybos patarėjo, jo pavaduotojo ir administracinio techninio personalo darbo vietų įrengimo, aprūpinimo transportu ir ryšio priemonėmis normas ir tvarką tvirtina krašto apsaugos ministras.

 

IV. GYNYBOS PATARĖJO ATŠAUKIMAS

 

17. Gynybos patarėjas, jo pavaduotojas ir administracinis techninis personalas atšaukiami įstatymų, kitų teisės aktų ir kitais tarptautinės teisės nustatytais pagrindais ir tvarka. Kai yra rašytinis užsienio reikalų ministro pritarimas, gynybos patarėją, jo pavaduotoją ir administracinį techninį personalą atšaukia krašto apsaugos ministras.

18. Apie gynybos patarėjo, jo pavaduotojo atšaukimą Užsienio reikalų ministerija diplomatiniais kanalais informuoja valstybę ir tarptautinę organizaciją, kuriose jie buvo akredituoti.

______________