LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL DUOMENŲ TEIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS HIPOTEKOS REGISTRUI ELEKTRONINIU BŪDU TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2012 m. birželio 29 d. Nr. 1R-180

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos hipotekos registro nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 18 d. nutarimu Nr. 1246 (Žin., 2001, Nr. 90-3173; 2012, Nr. 61-3060), 14.1 punktu,

t v i r t i n u Duomenų teikimo Lietuvos Respublikos hipotekos registrui elektroniniu būdu taisykles (pridedama).

 

 

 

Teisingumo ministras                                                             Remigijus Šimašius


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro

2012 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 1R-180

 

DUOMENŲ TEIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS HIPOTEKOS REGISTRUI ELEKTRONINIU BŪDU TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Duomenų teikimo Lietuvos Respublikos hipotekos registrui (toliau – registras) elektroniniu būdu taisyklės (toliau – šios taisyklės) nustato notarų tvirtinamų sutartinės hipotekos (įkeitimo) sutarčių, susitarimų dėl sutartinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimo ir pabaigos, pranešimų apie sutartinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimą ir pabaigą, vykdomųjų įrašų projektų rengimo, teismų, įstatymų įgaliotų pareigūnų ir institucijų pranešimų apie nustatytą priverstinę hipoteką (įkeitimą), nustatytus priverstinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimus ir pabaigą, priimtus teismų sprendimus dėl hipotekos (įkeitimo) sandorių, jų pakeitimų ir pabaigos, teismams pateiktus kreditorių ieškinius dėl išieškojimo nukreipimo į turtą, įkeistą iki 1998 m. balandžio 1 d., rengimo ir įrašytų duomenų perdavimą registrui elektroniniu būdu, naudojant Hipotekos ir įkeitimo sudarymo ir registravimo elektroninę paslaugos programą (toliau – HISREP programa), tvarką.

2. Naudotis programa gali notarai, teismai, įstatymų įgalioti pareigūnai ir institucijos (toliau – duomenų teikėjai) bei jų paskirti asmenys, kai duomenų teikėjas pasirašo duomenų teikimo Hipotekos registrui sutartį su registro tvarkytoju. Pasirašiusiems sutartis duomenų teikėjams ir jų paskirtiems asmenims suteikiama prieigos teisė prie programos. Kreditoriai, skolininkai, įkaito davėjai ir asmenys, kuriems perduotas įkeitimo objektas, teikdami duomenis registrui Lietuvos Respublikos hipotekos registro nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 18 d. nutarimu Nr. 1246 (Žin., 2001, Nr. 90-3173; 2012, Nr. 61-3060) 44 punkte nustatytais atvejais, programa naudojasi šių taisyklių XIII skyriuje nustatyta tvarka.

3. Notarai ir notarų paskirti notarų biurų darbuotojai prie HISREP programos jungiasi elektroniniu parašu. Kiti programos naudotojai prie programos jungiasi jiems suteiktais naudotojo vardais, laikinaisiais slaptažodžiais ir vienu iš programos atsitiktine tvarka parinktu ir slaptažodžio kortelėje nurodytu slaptažodžiu:

3.1. programos lango „Pradžia“ lauke „Naudotojo vardas“ programos naudotojas įrašo jam suteiktą naudotojo vardą, lauke „Slaptažodis“ – nuolatinį slaptažodį;

3.2. teisingai įrašius naudotojo vardą ir slaptažodį, programa atveria langą „Pradžia – slaptažodis iš kortelės“. Šio lango lauke „Slaptažodis Nr.“ duomenų teikėjas įrašo programos atsitiktine tvarka parinktą nurodytą slaptažodį iš slaptažodžių kortelės;

3.3. teisingai įrašius slaptažodį, suteikiama teisė dirbti su programa;

3.4. klaidingai įrašius naudotojo vardą ar bet kurį iš slaptažodžių tris kartus iš eilės, naudotojui laikinai sustabdoma prieigos prie programos teisė, – blokuojamas prisijungimas. Tokiu atveju naudotojas turi kreiptis į Centrinę hipotekos įstaigą dėl prieigos teisių atnaujinimo.

4. Duomenų teikėjui ar jo paskirtam asmeniui, pirmą kartą prisijungus prie programos, programa pareikalaus pasikeisti jam suteiktą laikinąjį slaptažodį. Naudotojas slaptažodį taip pat gali pasikeisti bet kuriuo momentu šiuo būdu:

4.1. pasirinkti programos meniu punktą „Nustatymai“ ir „Keisti slaptažodį“;

4.2. lango „Keisti slaptažodį“ lauke „Slaptažodis“ įrašyti senąjį slaptažodį. Lauke „Naujas slaptažodis“ ir „Pakartokite naują slaptažodį“ įrašyti naują slaptažodį ir spausti mygtuką „Patvirtinti pakeitimus“;

4.3. slaptažodis turi būti sudarytas iš 8–14 simbolių, – slaptažodyje turi būti skaičiai 0–9 (būtinas bent vienas skaičius), lotyniškos raidės a–z, A–Z (būtina bent viena raidė), specialieji simboliai (!@#^&*-+=). Programa kontroliuoja, kad nuolatinio slaptažodžio struktūra atitiktų minėtus reikalavimus, ir informuoja programos naudotoją apie klaidas.

5. Baigęs darbą su programa, programos naudotojas turi paspausti meniu punktą „Baigti darbą“ arba paspausti nuorodą „Atsijungti“, esančią dešiniajame viršutiniame programos lango kampe.

 

II. PAGRINDINĖS PROGRAMOS FUNKCIJOS

 

6. Sutartinės hipotekos sandorio, sutartinės hipotekos sandorio pakeitimo ir pabaigos, priverstinės hipotekos, priverstinės hipotekos pakeitimo ir pabaigos rengimo formos programoje atveriamos meniu punkte „Hipoteka“ pasirinkus atitinkamą punktą.

7. Sutartinio įkeitimo sandorio, sutartinio įkeitimo sandorio pakeitimo ir pabaigos, priverstinio įkeitimo, priverstinio įkeitimo pakeitimo ir pabaigos rengimo formos programoje atveriamos meniu punkte „Įkeitimas“ pasirinkus atitinkamą punktą.

8. Pranešimo apie notaro vykdomojo įrašo atlikimą, pranešimo apie notaro vykdomojo įrašo duomenų pakeitimą, pranešimo apie vykdomojo įrašo panaikinimą rengimo formos programoje atveriamos meniu punkte „Išieškojimas“ pasirinkus atitinkamą punktą.

9. Pranešimo apie įkeitimo sutarties, sudarytos iki 1998 m. balandžio 1 d., pakeitimą ar pabaigą rengimo forma programoje atveriama meniu punkte „Kiti pranešimai“ pasirinkus atitinkamą punktą.

10. Pranešimo apie teisme priimtą kreditoriaus ieškinį dėl išieškojimo iš iki 1998 m. balandžio 1 d. įkeisto turto rengimo forma programoje atveriama meniu punkte „Kiti pranešimai“ pasirinkus atitinkamą punktą.

11. Pranešimo apie sutartinės (priverstinės) hipotekos, sutartinio (priverstinio) įkeitimo duomenų pakeitimą (kai duomenis teikia kreditorius, skolininkas, įkaito davėjas ar asmuo, kuriam perduotas įkeitimo objektas) rengimo forma programoje atveriama meniu punkte „Kiti pranešimai“ pasirinkus atitinkamą punktą.

12. Meniu punkte „Projektai ir pranešimai“ pateikiami rengiamų ir perduotų Hipotekos registrui sutartinės hipotekos (įkeitimo) sandorių, jų pakeitimų ir pabaigos, priverstinės hipotekos (įkeitimo), jų pakeitimų ir pabaigos dokumentų, taip pat pranešimų apie įkeitimo sutarčių, sudarytų iki 1998 m. balandžio 1 d., pakeitimus ar pabaigas sąrašai: „Rengiami“, „Perduoti“.

13. Meniu punkte „Ruošiniai“ saugomi programos naudotojo išsaugoti sutartinės hipotekos (įkeitimo) sandorių, susitarimų dėl sutartinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimo ar pabaigos, priverstinės hipotekos (įkeitimo), priverstinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimo ir pabaigos, pranešimo apie notaro vykdomojo įrašo atlikimą, notaro vykdomojo įrašo duomenų pakeitimą, notaro vykdomojo įrašo panaikinimą ruošiniai.

14. Įrašius visus ar dalį sutartinės hipotekos sandorio, sutartinės hipotekos sandorio pakeitimo ir pabaigos, priverstinės hipotekos, priverstinės hipotekos pakeitimo ir pabaigos, sutartinio įkeitimo sandorio, sutartinio įkeitimo sandorio pakeitimo ir pabaigos, priverstinio įkeitimo, priverstinio įkeitimo pakeitimo ir pabaigos, pranešimo apie notaro vykdomojo įrašo atlikimą, pranešimo apie notaro vykdomojo įrašo duomenų pakeitimą, pranešimo apie vykdomojo įrašo panaikinimą duomenų, sandorį arba pranešimą galima išsaugoti kaip ruošinį:

14.1. formos apatinėje dalyje pažymimas žymimasis langelis „Ruošinys“;

14.2. lauke „Ruošinio pavadinimas“ įrašomas ruošinio pavadinimas;

14.3. spaudžiamas mygtukas „Saugoti“;

14.4. ruošinys išsaugomas sąraše „Ruošiniai“, meniu punkte „Ruošiniai“.

15. Kiekvienos dokumento, jo pakeitimo, pabaigos ar pranešimo rengimo formos apatinėje dalyje pateikiami mygtukai:

15.1. „Saugoti“ spaudžiamas sutarties (pranešimo) rengimo procese arba įrašius visus sutarties (pranešimo) duomenis. Paspaudus šį mygtuką, programa pateikia pranešimą „Duomenys išsaugoti“. Išsaugota sutartis (pranešimas) išsaugoma „Projektai ir pranešimai“ sąraše „Rengiami“;

15.2. „Trinti“ spaudžiamas norint duomenis ir visą rengiamą dokumentą ištrinti. Prieš tai programa pateikia klausimą „Ar tikrai norite ištrinti šitą įrašą?“. Paspaudus atsakymą „Taip“, duomenys bus ištrinti negrįžtamai. Pasirinkus „Ne“, duomenys nebus ištrinti;

15.3. „Peržiūra“ atveria įrašytų duomenų peržiūros langą;

15.4. „Perduoti Hipotekos registrui“ – duomenys bus perduoti Hipotekos registrui, programa pateiks pranešimą „Dokumentas perduotas“;

15.5. „MsWord“ suformuoja sutartį (pranešimą), kurį galima peržiūrėti, išsaugoti kompiuterio atmintyje, kitoje patvariojoje laikmenoje arba išspausdinti;

15.6. „Grįžti atgal“ pateikia naudotojui prieš tai buvusį programos langą.

16. Viršutinėje kiekvienos sutarties (pranešimo) rengimo formos dalyje „Duomenų teikėjas“ pateikiami prisijungusio prie programos naudotojo duomenys: vardas, pavardė, notaro biuro ar institucijos pavadinimas ir adresas.

17. Sutarties (pranešimo) projekto rengėjas lauke „Notaras“ bet kuriuo momentu, kol duomenys neperduoti Hipotekos registrui, gali pakeisti notaro duomenis, kito notaro, dirbančio tame pačiame notaro biure, duomenimis, parinkdamas notaro pavardę ir vardą iš pateikto notarų sąrašo.

18. Kiekvienos duomenų įrašymo formos dalyje „Elektroniniai priedai“ prisegamos Hipotekos registrui perduodamų dokumentų elektroninės kopijos šia tvarka:

18.1. spaudžiamas mygtukas „Browse...“. Duomenų teikėjas, kompiuteryje suradęs reikalingą dokumentą (MsWord, PDF, TIF ar JPG formato ne didesnę nei 5MB bylą), spaudžia mygtuką „Saugoti“. Prisegus bylą, spaudžiamas mygtukas „Prisegti pasirinktą bylą“;

18.2. jei prisegtąją bylą reikia pakeisti kita, spaudžiamas mygtukas „Trinti“ ir bylos prisegimo procedūra kartojama iš naujo.

 

III. SUTARTINĖS HIPOTEKOS (ĮKEITIMO) SANDORIO, PRIVERSTINĖS HIPOTEKOS (ĮKEITIMO) PRANEŠIMO RENGIMAS, DUOMENŲ APIE HIPOTEKĄ (ĮKEITIMĄ) PERDAVIMAS HIPOTEKOS REGISTRUI

 

19. Programos meniu punktuose „Hipoteka“ arba „Įkeitimas“ pasirinkus nuorodą „Sutartinė hipoteka“, „Sutartinis įkeitimas“ arba „Priverstinė hipoteka“, „Priverstinis įkeitimas“, atitinkamai atveriama sutartinės hipotekos sandorio, sutartinio įkeitimo sandorio arba pranešimo apie priverstinės hipotekos, priverstinio įkeitimo duomenų įrašymo forma, kurioje įrašomi rengiamo sandorio arba pranešimo apie nustatytą priverstinę hipoteką (įkeitimą) duomenys šia tvarka:

19.1. formos dalies „Notaras“ laukuose programa pateikia prisijungusio notaro ar kito programos naudotojo duomenis. Pasirinkus reikšmę iš klasifikatoriaus, lauke turi būti įrašomi notaro, kuris tvirtins sandorį duomenys: notaro vardas, pavardė, notaro biuro pavadinimas ir adresas;

19.2. formos dalies „Juridinis“ laukuose programa pateikia prisijungusio juridinio asmens ar kito programos naudotojo duomenis. Pasirinkus reikšmę iš klasifikatoriaus, lauke turi būti įrašomi juridinio asmens duomenys: pavadinimas, kodas, teisinė forma ir buveinės adresas;

19.2.1. jeigu juridinis asmuo neregistruotas Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre, pažymėjus žymimąjį langelį „Asmuo neregistruotas LR juridinių asmenų registre“, klasifikatoriaus lauke turi būti įrašomi juridinio asmens duomenys: juridinio asmens kodas arba registravimo numeris, užsienio valstybė, kurioje įregistruotas juridinis asmuo, teisinė forma, juridinio asmens pavadinimas, buveinės adresas;

19.3. formos dalies „Fizinis“ laukuose programa pateikia prisijungusio fizinio asmens ar kito programos naudotojo duomenis. Pasirinkus reikšmę iš klasifikatoriaus lauke turi būti įrašomi fizinio asmens duomenys: fizinio asmens kodas, vardas (vardai), pavardė, gyvenamosios vietos adresas;

19.3.1. jeigu fizinis asmuo neregistruotas Lietuvos Respublikos Gyventojų registre, pažymėjus žymimąjį langelį „Asmuo neregistruotas LR gyventojų registre“, klasifikatoriaus lauke turi būti įrašomi fizinio asmens duomenys: asmens gimimo data, vardas (vardai), pavardė, gyvenamosios vietos adresas;

19.4. formos dalyje „Skolininkai“ įrašomi skolininko (skolininkų) duomenys:

19.4.1. jei skolininkas – juridinis asmuo, spaudžiamas mygtukas „Pridėti juridinį asmenį“;

19.4.1.1. atvertame juridinio asmens duomenų įrašymo lango aktyviajame lauke įrašomas Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro (toliau – Juridinių asmenų registras) suteiktas 9 skaitmenų juridinio asmens kodas ir spaudžiamas mygtukas „Ieškoti registre“, – juridinio asmens pavadinimą, teisinę formą ir buveinės adresą pateikia programa iš Juridinių asmenų registro ir šiais duomenimis užpildo atitinkamus duomenų įrašymo laukus;

19.4.1.2. formos dalyje „Įgaliotas atstovas“, paspaudus mygtuką „Pridėti įgaliotą atstovą“, įrašomi įgalioto atstovo duomenys šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka, taip pat atitinkamuose duomenų apie atstovavimo pagrindą įrašymo laukuose įrašomas įgaliojimo numeris, įgaliojimo išdavimo vieta, įgaliojimo išdavimo data, įgaliojimą patvirtinusio notaro vardas ir pavardė;

19.4.1.3. įrašius įgalioto atstovo asmens duomenis, programos lange papildomai turi būti įrašyti duomenys apie asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: klasifikatoriuje „Asmens dokumentai“ pasirinkus asmens dokumento pavadinimą, atitinkamuose duomenų įrašymo laukuose įrašomas asmens tapatybę patvirtinančio dokumento numeris, dokumento išdavimo vieta ir dokumento išdavimo data. Asmens duomenis galima išsaugoti ir neįrašius asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenų;

19.4.1.4. programos lange papildomai gali būti įrašomas kontaktinis asmens elektroninio pašto adresas ir mobilaus telefono numeris. Įrašyta elektroninio pašto adreso reikšmė privalo atitikti elektroninio pašto adreso formato šių taisykles. Įrašant mobilaus telefono numerį leidžiami simboliai: skaitmenys, „+“ (pliuso ženklas), įrašyta reikšmė privalo prasidėti vienu iš šių simbolių: „+“, skaitmeniu 8, jei įrašyta reikšmė prasideda simbolių seka „+370“, telefono numerį privalo sudaryti 11 skaitmenų, jei įrašyta reikšmė prasideda simbolių seka „86“, telefono numerį privalo sudaryti 9 skaitmenys;

19.4.1.5. spaudžiamas mygtukas „Saugoti“. Įrašyti skolininko duomenys išsidėstys formoje eilute, žymeklis vėl sustos juridinio asmens kodo įrašymo lauke, todėl įrašius kito juridinio asmens kodą galima įrašyti visą sąrašą juridinių asmenų. Mygtuku „Grįžti atgal“ uždaromas juridinio asmens duomenų įrašymo langas. Pasirinkus mygtuką „Saugoti ir grįžti atgal“ atliekamos abi funkcijos: duomenys išsaugomi ir uždaromas langas;

19.4.2. jeigu juridinis asmuo neregistruotas Juridinių asmenų registre, įrašant duomenis apie asmenį ties užrašu „Asmuo neregistruotas LR juridinių asmenų registre“ pažymimas žymimasis langelis ir įrašomi šie duomenys:

19.4.2.1. užsienio valstybė;

19.4.2.2. registravimo numeris, kurį suteikia užsienio šalies juridinius asmenis registruojanti institucija;

19.4.2.3. pavadinimas;

19.4.2.4. teisinė forma – ją galima pasirinkti iš klasifikatoriaus;

19.4.2.5. adresas, kuris rašomas Adresų formavimo šių taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 2092 (Žin., 2002, Nr. 127-5753) (toliau – Adresų formavimo taisyklės), nustatyta tvarka;

19.4.3. jeigu skolininkas yra savivaldybė, įrašant jos duomenis ties užrašu „Savivaldybė“, pažymimas žymimasis langelis ir savivaldybės pavadinimas pasirenkamas iš pateikto klasifikatoriaus. Programa savivaldybės kodą ir pavadinimą įrašys į atitinkamus laukus. Lauke „Adresas“ įrašomas savivaldybės adresas Adresų formavimo taisyklių nustatyta tvarka;

19.4.4. jei skolininkas – fizinis asmuo, spaudžiamas mygtukas „Pridėti fizinį asmenį“;

19.4.4.1. atvertame fizinio asmens duomenų įrašymo lango aktyviajame lauke įrašomas Lietuvos Respublikos gyventojų registro (toliau – Gyventojų registras) asmeniui suteiktas 11 skaitmenų asmens kodas ir spaudžiamas mygtukas „Ieškoti registre“, – asmens vardą (vardus), pavardę, gyvenamosios vietos adresą pateikia programa iš Gyventojų registro ir šiais duomenimis užpildo atitinkamus duomenų įrašymo laukus. Spaudžiamas mygtukas „Saugoti“. Įrašyti skolininko duomenys išsidėstys formoje eilute, žymeklis vėl sustos fizinio asmens kodo įrašymo lauke, todėl įrašius kito fizinio asmens kodą galima įrašyti visą sąrašą fizinių asmenų. Mygtuku „Grįžti atgal“ uždaromas langas. Pasirinkus mygtuką „Saugoti ir grįžti atgal“ uždaromas langas „Skolininkai“. Pasirinkus mygtuką „Saugoti ir grįžti atgal“ atliekamos abi funkcijos: duomenys išsaugomi ir uždaromas langas;

19.4.4.2. formos dalyje „Įgaliotas atstovas“ paspaudus mygtuką „Pridėti įgaliotą atstovą“, įrašomi įgalioto atstovo duomenys šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka, taip pat atitinkamuose duomenų apie atstovavimo pagrindą įrašymo laukuose įrašomas įgaliojimo numeris, įgaliojimo išdavimo vieta, įgaliojimo išdavimo data, įgaliojimą patvirtinusio notaro vardas ir pavardė;

19.4.4.3. įrašius įgalioto atstovo asmens duomenis, programos lange papildomai turi būti įrašyti duomenys apie asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: klasifikatoriuje „Asmens dokumentai“ pasirinkus asmens dokumento pavadinimą, atitinkamuose duomenų įrašymo laukuose įrašomas asmens tapatybę patvirtinančio dokumento numeris, dokumento išdavimo vieta ir dokumento išdavimo data. Asmens duomenis galima išsaugoti ir neįrašius asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenų;

19.4.4.4. programos lange papildomai gali būti įrašomas kontaktinis asmens elektroninio pašto adresas ir mobilaus telefono numeris. Įrašyta elektroninio pašto adreso reikšmė privalo atitikti elektroninio pašto adreso formato taisykles. Įrašant mobilaus telefono numerį leidžiami simboliai: skaitmenys, „+“ (pliuso ženklas), įrašyta reikšmė privalo prasidėti vienu iš šių simbolių: „+“, skaitmeniu 8, jei įrašyta reikšmė prasideda simbolių seka „+370“, telefono numerį privalo sudaryti 11 skaitmenų, jei įrašyta reikšmė prasideda simbolių seka „86“, telefono numerį privalo sudaryti 9 skaitmenys;

19.4.4.5. jeigu asmuo neregistruotas Gyventojų registre, įrašant duomenis apie asmenį ties užrašu „Asmuo, neregistruotas Gyventojų registre“ pažymimas žymimasis langelis ir įrašomi šie duomenys:

19.4.4.5.1. užsienio valstybė – pasirenkama iš klasifikatoriaus;

19.4.4.5.2. gimimo data (metai, mėnuo, diena);

19.4.4.5.3. vardas;

19.4.4.5.4. pavardė;

19.4.4.5.5. gyvenamosios vietos adresas, kuris rašomas Adresų formavimo taisyklių nustatyta tvarka;

19.4.5. įrašius fizinio asmens duomenis, programos lange papildomai turi būti įrašyti duomenys apie asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: klasifikatoriuje „Asmens dokumentai“ pasirinkus asmens dokumento pavadinimą, atitinkamuose duomenų įrašymo laukuose įrašomas asmens tapatybę patvirtinančio dokumento numeris, dokumento išdavimo vieta ir dokumento išdavimo data. Asmens duomenis galima išsaugoti ir neįrašius asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenų;

19.4.6. įrašius fizinio asmens duomenis, programos lange papildomai gali būti įrašomas kontaktinis asmens elektroninio pašto adresas ir mobilaus telefono numeris. Įrašyta elektroninio pašto adreso reikšmė privalo atitikti elektroninio pašto adreso formato taisykles. Įrašant mobilaus telefono numerį leidžiami simboliai: skaitmenys, „+“ (pliuso ženklas), įrašyta reikšmė privalo prasidėti vienu iš šių simbolių: „+“, skaitmeniu 8, jei įrašyta reikšmė prasideda simbolių seka „+370“, telefono numerį privalo sudaryti 11 skaitmenų, jei įrašyta reikšmė prasideda simbolių seka „86“, telefono numerį privalo sudaryti 9 skaitmenys;

19.4.7. įrašius skolininko duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“. Mygtuku „Grįžti atgal“ uždaromas langas. Pasirinkus mygtuką „Saugoti ir grįžti atgal“, atliekamos abi funkcijos: duomenys išsaugomi ir uždaromas langas. Duomenys išsaugomi formos dalyje „Skolininkai“;

19.4.8. norint keisti, tikslinti skolininko duomenis, spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“, norint ištrinti skolininko duomenis, spaudžiamas mygtukas „Trinti“, norint peržiūrėti skolininko duomenis, spaudžiamas mygtukas „Peržiūrėti“;

19.5. formos dalyje „Kreditoriai“ įrašomi kreditoriaus (kreditorių) duomenys šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka. Bent vienas kreditorius privalomas visais atvejais, išskyrus jei sutartinė hipoteka (įkeitimas) turi požymį „pareikštinė hipoteka“ („pareikštinis įkeitimas“). Jei yra daugiau nei vienas kreditorius, įrašius visų kreditorių duomenis, vienam iš kreditorių gali būti pažymėtas požymis „kreditorių atstovas“. Kreditorių atstovas gali būti tik vienas. Požymį „kreditorių atstovas“ pažymėjus daugiau nei vienam kreditoriui, duomenų saugojimo metu programa automatiškai nuima šį požymį nuo kitų kreditorių ir palieka tik paskutiniam. Jei kreditoriui priskirtas požymis „kreditorių atstovas“, papildomai turi būti nurodytas kreditorių atstovavimo pagrindas (reikšmė pasirenkama iš klasifikatoriaus „Kreditorių atstovavimo pagrindas“ reikšmių sąrašo);

19.6. formos dalyje „Hipotekos (įkeitimo) objektai“ įrašomi duomenys apie hipotekos (įkeitimo) objektą. Klasifikatoriuje „Pasirinkite turto rūšį“ pasirenkama viena iš turto rūšių: nekilnojamasis turtas (NTR objektas), įmonė (jei sudaromas įmonės hipotekos sandoris), civilinis orlaivis, jūrų laivas, transporto priemonė, traktorius ar kita mašina, vidaus vandenų transporto priemonė, geležinkelių riedmuo (konteineris), ginklas, prekių ženklas, žemės sklypo nuomos teisė, žemės sklypo panaudos teisė, statinio nuomos teisė, statinio panaudos teisė, lėšos banko sąskaitoje, kiti įkeitimo objektai. Paspaudus mygtuką „Sukurti“ atveriamas atitinkamo įkeitimo objekto duomenų įrašymo langas;

19.6.1. jei įkeičiamas nekilnojamasis daiktas, registruotas Nekilnojamojo turto registre, pasirenkama turto rūšis „Nekilnojamasis turtas (NTR objektas)“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos objektą įrašymo lango lauke „Unikalus Nr.“ įrašius žemės sklypo ar statinio unikalų numerį, suteiktą Nekilnojamojo turto registre, ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“, turto duomenų įrašymo laukus programa užpildo Nekilnojamojo turto registro duomenimis. Užpildyti laukai neredaguojami, išskyrus žemės sklypo ar statinio aprašymą ir žemės sklypo kadastro numerį. Pažymėjus žymimąjį langelį „Dalis (požymis)“, rodomas požymis, kad įkeičiama tik dalis turto. Kai įkeičiama dalis turto, lauke „Aprašymas“ įrašoma konkreti įkeičiamo turto dalis;

19.6.1.1. jei įkeičiama grupė nekilnojamųjų daiktų, Nekilnojamojo turto registre įregistruotų viename registre, lauke „Registro Nr.“ įvedus registro numerį ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“, pateikiamas visas konkretaus registro daiktų sąrašas. Ties daiktų unikaliais numeriais pažymėjus žymimuosius langelius ir paspaudus mygtuką „Pridėti“, hipotekos objektų duomenimis bus užpildyta sutarties formos dalis „Hipotekos objektas“;

19.6.1.2. programa „Įkaito davėjo“ laukus užpildo turto savininko duomenimis, įrašytais Nekilnojamojo turto registre. Norint keisti, tikslinti įkaito davėjo asmens duomenis, spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“, norint ištrinti – spaudžiamas mygtukas „Trinti“, norint peržiūrėti – spaudžiamas mygtukas „Peržiūrėti“;

19.6.1.3. jei unikalus numeris įvestas neteisingai, programa pateikia pranešimą „Nekilnojamojo turto objektas nerastas (paieška vykdyta pagal unikalų Nr. ...)“. Jei duomenų įrašymo momentu nėra ryšio su Nekilnojamojo turto registru, pateikiamas atitinkamas pranešimas ir leidžiamas duomenų įvedimas. Įvedus duomenis mygtukas „Ieškoti registre“ keičiamas mygtuku „Atnaujinti duomenis iš registro“, kurį paspaudus vykdomas duomenų įkėlimas iš Nekilnojamojo turto registro;

19.6.1.4. lauke „Vertė“ įrašoma hipotekos objekto vertė, nurodant skaičių su dviem ženklais po kablelio. Lauke „Nustatyta:“ įrašoma, pagal kokį vertinimą nustatyta hipotekos objekto vertė;

19.6.2. jei įkeičiama įmonė, registruota Juridinių asmenų registre, pasirenkama turto rūšis „Įmonė“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos objektą įrašymo lango lauke „Juridinio asmens kodas“ įrašius Juridinių asmenų registro suteiktą juridinio asmens kodą, ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“, turto duomenų įrašymo laukus programa užpildo Juridinių asmenų registro duomenimis;

19.6.2.1. įkeičiamos įmonės duomenys, pateikti iš Juridinių asmenų registro neredaguojami, tikslinami tik duomenys, įrašyti lauke „Kiti duomenys“, kuriame galima įrašyti papildomus įmonės duomenis;

19.6.2.2. „Įkaito davėjo“ laukai užpildomi šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka. Įrašytuosius duomenis galima redaguoti, pasinaudojant mygtukais „Redaguoti“, „Peržiūrėti“, „Trinti“;

19.6.2.3. jei įkeičiamos įmonės juridinio asmens kodas įvestas neteisingai, programa pateikia pranešimą „Įmonė nerasta (paieška vykdyta pagal juridinio asmens kodą ...)“. Jei duomenų įrašymo momentu nėra ryšio su Juridinių asmenų registru, pateikiamas atitinkamas pranešimas ir leidžiamas duomenų įvedimas. Įvedus duomenis mygtukas „Ieškoti registre“ keičiamas mygtuku „Atnaujinti duomenis iš registro“, kurį paspaudus vykdomas duomenų įkėlimas iš Juridinių asmenų registro;

19.6.2.4. jei siekiama apriboti įmonės hipoteka įkeičiamų daiktų disponavimą, šių daiktų duomenys įvedami programos lauke „Daiktai, kurių disponavimas apribotas“ pažymėjus žymimąjį langelį, šių taisyklių 19.6 punktuose nustatyta tvarka;

19.6.2.5. lauke „Bendra įmonės vertė“ įrašoma įmonės vertė, nurodant skaičių su dviem ženklais po kablelio. Lauke „Nustatyta:“ įrašoma pagal kokį vertinimą nustatyta hipotekos objekto vertė;

19.6.3. jei įkeičiamas civilinis orlaivis, registruotas Lietuvos Respublikos civilinių orlaivių registre, pasirenkama turto rūšis „Civilinis orlaivis“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos objektą įrašymo lango atitinkamuose laukuose įrašomi šie duomenys:

19.6.3.1. Lietuvos Respublikos civilinių orlaivių registro suteiktas unikalus identifikavimo kodas;

19.6.3.2. nacionalinis ir registracijos ženklai;

19.6.3.3. serijos numeris;

19.6.3.4. tipas;

19.6.3.5. gamintojo informacija;

19.6.3.6. registracijos data;

19.6.3.7. registracijos numeris;

19.6.3.8. registracijos liudijimo numeris;

19.6.3.9. įkaito davėjo duomenys įvedami šių taisyklių 19.2 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.3.10. vertė;

19.6.3.11. vertės nustatymo pagrindas;

19.6.4. jei įkeičiamas jūrų laivas, registruotas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre (toliau – Jūrų laivų registras), pasirenkama turto rūšis „Laivas“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos objektą įrašymo lango lauke „Unikalus identifikavimo kodas“ arba „Registracijos Nr.“ įrašius atitinkamą jūrų laivo duomenį ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“, laivo duomenų įrašymo laukus programa užpildo Jūrų laivų registro duomenimis;

19.6.4.1. programa „Įkaito davėjo“ laukus užpildo turto savininko duomenimis, įrašytais Jūrų laivų registre. Norint keisti, tikslinti įkaito davėjo asmens duomenis, spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“, norint ištrinti – spaudžiamas mygtukas „Trinti“, norint peržiūrėti – spaudžiamas mygtukas „Peržiūrėti“;

19.6.4.2. įkeičiamo jūrų laivo duomenys, pateikti iš turto registro, neredaguojami, tikslinami tik duomenys, įrašyti lauke „Kiti duomenys“, kuriame galima įrašyti papildomus jūrų laivo duomenis;

19.6.4.3. jei jūrų laivo unikalus identifikavimo kodas arba registracijos numeris įvestas neteisingai, programa atitinkamai pateikia pranešimą „Laivas nerastas (paieška vykdyta pagal laivo unikalų identifikavimo kodą ...)“ arba „Laivas nerastas (paieška vykdyta pagal laivo registracijos Nr. ...)“. Jei nebuvo ryšio su Jūrų laivų registru, pateikiamas atitinkamas pranešimas ir leidžiamas duomenų įvedimas. Įvedus duomenis mygtukas „Ieškoti registre“ keičiamas mygtuku „Atnaujinti duomenis iš registro“, kurį paspaudus vykdomas duomenų įkėlimas iš Jūrų laivų registro;

19.6.4.4. lauke „Vertė“ įrašoma hipotekos objekto vertė, nurodant skaičių su dviem ženklais po kablelio. Lauke „Nustatyta“ įrašoma, pagal kokį vertinimą nustatyta hipotekos objekto vertė;

19.6.5. jei įkeičiama kelių transporto priemonė, registruota Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre (toliau – Kelių transporto priemonių registras), pasirenkama turto rūšis „Transporto priemonė“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lango lauke „Kodas VIN“ arba „Valstybinio numerio ženklas“ įrašius atitinkamą kelių transporto priemonės duomenį ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“, turto duomenų įrašymo laukus programa užpildo Kelių transporto priemonių registro duomenimis;

19.6.5.1. programa „Įkaito davėjo“ laukus užpildo turto savininko duomenimis, įrašytais Kelių transporto priemonių registre. Norint keisti, tikslinti įkaito davėjo asmens duomenis, spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“, norint ištrinti – spaudžiamas mygtukas „Trinti“, norint peržiūrėti – spaudžiamas mygtukas „Peržiūrėti“;

19.6.5.2. jei suvestas transporto priemonės identifikavimo kodas – VIN kodas ar valstybinio numerio ženklas įvestas neteisingai, programa pateikia pranešimą „Transporto priemonė nerasta (paieška vykdyta pagal VIN kodą ar valst. Nr.)“. Jei duomenų įrašymo momentu nėra ryšio su Kelių transporto priemonių registru, pateikiamas atitinkamas pranešimas ir leidžiamas duomenų įvedimas. Įvedus duomenis mygtukas „Ieškoti registre“ keičiamas mygtuku „Atnaujinti duomenis iš registro“, kurį paspaudus vykdomas duomenų įkėlimas iš Kelių transporto priemonių registro;

19.6.5.3. lauke „Vertė“ įrašoma hipotekos (įkeitimo) objekto vertė, nurodant skaičių su dviem ženklais po kablelio. Lauke „Nustatyta“ įrašoma, pagal kokį vertinimą nustatyta hipotekos (įkeitimo) objekto vertė;

19.6.5.4. asmenų, kuriems perduotas įkeitimo objektas, duomenys įvedami šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.6. jei įkeičiamas traktorius, savaeigė žemės ūkio ar kita savaeigė mašina, ar jos priekaba, ar puspriekabė, registruota Lietuvos Respublikos traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registre (toliau – Traktorių registras), pasirenkama turto rūšis „Traktorius ar kita mašina“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lango lauke „Unikalus identifikavimo kodas“ arba laukuose „Registracijos numeris“ ir „Registracijos vieta“ įrašius atitinkamus traktoriaus, savaeigės ar kitos žemės ūkio mašinos ar jos priekabos duomenis ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“, turto duomenų įrašymo laukus programa užpildo Traktorių registro duomenimis;

19.6.6.1. programa „Įkaito davėjo“ laukus užpildo turto savininko duomenimis, įrašytais Traktorių registre. Norint keisti, tikslinti įkaito davėjo asmens duomenis, spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“, norint ištrinti – spaudžiamas mygtukas „Trinti“, norint peržiūrėti – spaudžiamas mygtukas „Peržiūrėti“;

19.6.6.2. jei unikalus identifikavimo kodas arba registracijos numeris ir registracijos vieta įvesti neteisingai, programa pateikia pranešimą „Traktorius ar kita mašina nerasti (paieška vykdyta pagal unikalų identifikavimo kodą arba registracijos Nr. ir registracijos vietą)“. Jei duomenų įrašymo momentu nėra ryšio su Traktorių registru, pateikiamas atitinkamas pranešimas ir leidžiamas duomenų įvedimas. Įvedus duomenis mygtukas „Ieškoti registre“ keičiamas mygtuku „Atnaujinti duomenis iš registro“, kurį paspaudus vykdomas duomenų įkėlimas iš Traktorių registro;

19.6.6.3. lauke „Vertė“ įrašoma hipotekos (įkeitimo) objekto vertė, nurodant skaičių su dviem ženklais po kablelio. Lauke „Nustatyta“ įrašoma, pagal kokį vertinimą nustatyta hipotekos (įkeitimo) objekto vertė;

19.6.6.4 asmenų, kuriems perduotas įkeitimo objektas, duomenys įvedami šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.7. jei įkeičiama vidaus vandenų transporto priemonė, registruota Lietuvos Respublikos vidaus vandenų laivų registre (toliau – Vidaus vandenų laivų registras), pasirenkama turto rūšis „Vidaus vandenų transporto priemonė“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lango lauke „Unikalus identifikavimo kodas“ arba „Registro (identifikavimo) kodas“ įrašius atitinkamą vidaus vandenų transporto priemonės duomenį ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“, turto duomenų įrašymo laukus programa užpildo Vidaus vandenų laivų registro duomenimis;

19.6.7.1. programa „Įkaito davėjo“ laukus užpildo turto savininko duomenimis, įrašytais Vidaus vandenų laivų registre. Norint keisti, tikslinti įkaito davėjo asmens duomenis, spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“, norint ištrinti – spaudžiamas mygtukas „Trinti“, norint peržiūrėti – spaudžiamas mygtukas „Peržiūrėti“;

19.6.7.2. jei unikalus identifikavimo kodas arba registro (identifikavimo) kodas įvestas neteisingai, programa pateikia pranešimą „Vidaus vandenų transporto priemonė nerasta (paieška vykdyta pagal unikalų identifikavimo kodą arba registro (identifikavimo) kodą)“. Jei duomenų įrašymo momentu nėra ryšio su Vidaus vandenų laivų registru, pateikiamas atitinkamas pranešimas ir leidžiamas duomenų įvedimas. Įvedus duomenis mygtukas „Ieškoti registre“ keičiamas mygtuku „Atnaujinti duomenis iš registro“, kurį paspaudus vykdomas duomenų įkėlimas iš Vidaus vandenų laivų registro;

19.6.7.3. lauke „Vertė“ įrašoma hipotekos (įkeitimo) objekto vertė, nurodant skaičių su dviem ženklais po kablelio. Lauke „Nustatyta“ įrašoma, pagal kokį vertinimą nustatyta daikto vertė;

19.6.7.4 asmenų, kuriems perduotas įkeitimo objektas, duomenys įvedami šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.8. jei įkeičiamas geležinkelių riedmuo (konteineris), registruotas Lietuvos Respublikos geležinkelių riedmenų ir konteinerių registre (toliau – Geležinkelių riedmenų ir konteinerių registras), pasirenkama turto rūšis „Geležinkelių riedmuo (konteineris)“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lango atitinkamuose laukuose įrašomi šie duomenys:

19.6.8.1. unikalus kodas;

19.6.8.2. geležinkelių riedmens (konteinerio) numeris;

19.6.8.3. vertė;

19.6.8.4. vertės nustatymo pagrindas;

19.6.8.5. kiti duomenys;

19.6.8.6. įkaito davėjo duomenys įvedami šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.8.7. asmenų, kuriems perduotas įkeitimo objektas, duomenys įvedami šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.9. jei įkeičiamas ginklas, registruotas Ginklų registre, pasirenkama turto rūšis „Ginklas“. Atverto duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lango lauke „Paieška pagal ginklo Nr.“ įrašius ginklo numerį ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“ turto duomenų įrašymo laukus programa užpildo Ginklų registro duomenimis;

19.6.9.1. programa „Įkaito davėjo“ laukus užpildo turto savininko duomenimis, įrašytais Ginklų registre. Norint keisti, tikslinti įkaito davėjo asmens duomenis, spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“, norint ištrinti – spaudžiamas mygtukas „Trinti“, norint peržiūrėti – spaudžiamas mygtukas „Peržiūrėti“;

19.6.9.2. jei ginklo numeris įvestas neteisingai, programa pateikia pranešimą „Ginklas nerastas (paieška vykdyta pagal ginklo numerį)“. Jei duomenų įrašymo momentu nėra ryšio su Ginklų registru, pateikiamas atitinkamas pranešimas ir leidžiamas duomenų įvedimas. Įvedus duomenis mygtukas „Ieškoti registre“ keičiamas mygtuku „Atnaujinti duomenis iš registro“, kurį paspaudus vykdomas duomenų įkėlimas iš Ginklų registro;

19.6.9.3. lauke „Vertė“ įrašoma hipotekos (įkeitimo) objekto vertė, nurodant skaičių su dviem ženklais po kablelio. Lauke „Nustatyta“ įrašoma, pagal kokį vertinimą nustatyta daikto vertė;

19.6.9.4. asmenų, kuriems perduotas įkeitimo objektas, duomenys įvedami šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.10. jei įkeičiama žemės sklypo nuomos teisė, pasirenkama turto rūšis „Žemės sklypo nuomos teisė“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lango lauke „Registro Nr.“ arba „Unikalus sklypo Nr.“ įrašius atitinkamą hipotekos (įkeitimo) objekto duomenį ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“, turto duomenų įrašymo laukus programa užpildo Nekilnojamojo turto registro duomenimis apie žemės sklypą ir visas įregistruotas šio žemės sklypo nuomos teises. Pažymėjus žymimąjį langelį, rodomas požymis, kad įkeičiama tik dalies žemės sklypo nuomos teisė. Užpildytame lauke „Turtinės teisės aprašymas“ koreguojamas turtinės teisės aprašymas. Laukuose „Įkaito davėjas (-ai):“ programa įkelia Nekilnojamojo turto registre įregistruotos žemės sklypo nuomos teisės (teisių) turėtojų duomenis;

19.6.10.1. jei žemės sklypo unikalus numeris įvestas neteisingai, programa pateikia pranešimą „Nekilnojamojo turto objektas nerastas (paieška vykdyta pagal unikalų Nr. ...)“. Jei duomenų įrašymo momentu nėra ryšio su Nekilnojamojo turto registru, pateikiamas atitinkamas pranešimas ir leidžiamas duomenų įvedimas. Įvedus duomenis mygtukas „Ieškoti registre“ keičiamas mygtuku „Atnaujinti duomenis iš registro“, kurį paspaudus vykdomas duomenų įkėlimas iš Nekilnojamojo turto registro;

19.6.10.2. lauke „Vertė“ įrašoma hipotekos (įkeitimo) objekto vertė, nurodant skaičių su dviem ženklais po kablelio. Lauke „Nustatyta“ įrašoma, pagal kokį vertinimą nustatyta hipotekos (įkeitimo) objekto vertė;

19.6.11. jei įkeičiama žemės sklypo panaudos teisė, pasirenkama turto rūšis „Žemės sklypo panaudos teisė“, paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lango lauke „Registro Nr.“ arba „Unikalus sklypo Nr.“ įrašius atitinkamą hipotekos (įkeitimo) objekto duomenį ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“, turto duomenų įrašymo laukus programa užpildo Nekilnojamojo turto registro duomenimis tik apie žemės sklypą. Pažymėjus žymimąjį langelį, rodomas požymis, kad įkeičiama tik dalies žemės sklypo panaudos teisė. Duomenys apie įkeičiamą žemės sklypo panaudos teisę iš Nekilnojamojo turto registro neįkeliami, juos programos naudotojas įrašo lauke „Turtinės teisės aprašymas“ laisvu tekstu;

19.6.11.1. laukuose „Įkaito davėjas (-ai):“ programa įkelia Nekilnojamojo turto registre įregistruoto žemės sklypo savininko duomenis, kuriuos programos naudotojas turi pakeisti žemės sklypo panaudos teisės turėtojo duomenimis;

19.6.11.2. lauke „Vertė“ įrašoma hipotekos (įkeitimo) objekto vertė, nurodant skaičių su dviem ženklais po kablelio. Lauke „Nustatyta“ įrašoma, pagal kokį vertinimą nustatyta hipotekos (įkeitimo) objekto vertė;

19.6.12. jei įkeičiama statinio nuomos teisė, pasirenkama turto rūšis „Statinio nuomos teisė“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lango lauke „Registro Nr.“ arba „Unikalus statinio Nr.“ įrašius atitinkamą hipotekos (įkeitimo) objekto duomenį ir paspaudus mygtuką „Ieškoti registre“, turto duomenų įrašymo laukus programa užpildo Nekilnojamojo turto registro duomenimis apie statinį. Duomenys apie įkeičiamą statinio nuomos teisę iš Nekilnojamojo turto registro neįkeliami, juos programos naudotojas įrašo lauke „Turtinės teisės aprašymas“ laisvu tekstu;

19.6.12.1. laukuose „Įkaito davėjas (-ai):“ programa įkelia statinio savininko (bendraturčių) duomenis, kuriuos naudotojas turi ištrinti ir įrašyti įkeičiamos turtinės teisės turėtojo (turėtojų) duomenis;

19.6.12.2. jei unikalus numeris įvestas neteisingai, programa pateikia pranešimą „Nekilnojamojo turto objektas nerastas (paieška vykdyta pagal unikalų Nr. ...)“. Jei duomenų įrašymo momentu nėra ryšio su Nekilnojamojo turto registru, pateikiamas atitinkamas pranešimas ir leidžiamas duomenų įvedimas. Įvedus duomenis mygtukas „Ieškoti registre“ keičiamas mygtuku „Atnaujinti duomenis iš registro“, kurį paspaudus vykdomas duomenų įkėlimas iš Nekilnojamojo turto registro;

19.6.12.3. lauke „Vertė“ įrašoma hipotekos (įkeitimo) objekto vertė, nurodant skaičių su dviem ženklais po kablelio. Lauke „Nustatyta“ įrašoma, pagal kokį vertinimą nustatyta hipotekos (įkeitimo) objekto vertė;

19.6.13. jei įkeičiama statinio panaudos teisė, pasirenkama turto rūšis „Statinio panaudos teisė“, paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“ ir duomenys užpildomi šių taisyklių 19.6.12 punkte nustatyta tvarka;

19.6.14. jei įkeičiamos lėšos banko sąskaitoje, pasirenkama turto rūšis „Lėšos banko sąskaitoje“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lango atitinkamuose laukuose įrašomi šie duomenys:

19.6.14.1. IBAN formatą atitinkantis sąskaitos numeris (dviejų simbolių šalies kodas „LT“, du kontroliniai skaitmenys, kuriuos priskiria bankas, banko kodas (5 simboliai), 11 simbolių numeris, atitinkantis senesnį sąskaitos numerį);

19.6.14.2. bankas;

19.6.14.3. banko kodas;

19.6.14.4. lėšos banko sąskaitoje (nurodoma lėšų banko sąskaitoje suma, įrašant teigiamą skaičių su dviem ženklais po kablelio);

19.6.14.5. valiuta;

19.6.14.6. lėšų aprašymas;

19.6.14.7. vertė;

19.6.14.8. vertės nustatymo pagrindas;

19.6.14.9. įkaito davėjo duomenys įvedami šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.14.10. asmenų, kuriems perduotas įkeitimo objektas, duomenys įvedami šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.15. jei įkeičiamas prekių ženklas, registruotas Lietuvos Respublikos prekių ženklų registre, pasirenkama turto rūšis „Prekių ženklas“ ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atverto duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lango atitinkamuose laukuose įrašomi šie duomenys:

19.6.15.1. prekių ženklo registracijos (liudijimo) numeris;

19.6.15.2. prekių ženklo aprašymas;

19.6.15.3. vertė;

19.6.15.4. vertės nustatymo pagrindas;

19.6.15.5. įkaito davėjo duomenys įvedami šių taisyklių 19.2 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.15.6. asmenų, kuriam perduotas įkeitimo objektas, duomenys įvedami šių taisyklių 19.2 punkte nustatyta tvarka, paspaudus mygtuką „Pridėti juridinį asmenį“ arba „Pridėti fizinį asmenį“;

19.6.15.7. jei įkeičiami kiti daiktai, neregistruoti turto registruose ar kitos turtinės teisės, pasirenkama turto rūšis „Kiti hipotekos objektai“ (sudarant hipotekos sandorį) arba „Kiti įkeitimo objektai“ (sudarant įkeitimo sandorį) ir paspaudžiamas mygtukas „Sukurti“. Atvertame duomenų apie hipotekos (įkeitimo) objektą įrašymo lange užpildomas laukas „Hipotekos objekto aprašymas“ (sudarant hipotekos sandorį) arba „Įkeitimo objekto aprašymas“ (sudarant įkeitimo sandorį). Paspaudus mygtuką „Daugiau“ programa išplečia hipotekos (įkeitimo) objekto aprašymo lauką. Taip pat įrašoma hipotekos (įkeitimo) objekto vertė ir jos nustatymo pagrindas;

19.7. norint pakeisti, pataisyti įrašytus hipotekos (įkeitimo) objekto duomenis, ties hipotekos (įkeitimo) objekto įrašu spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“. Jei reikia ištrinti įrašytą hipotekos (įkeitimo) objektą, spaudžiamas mygtukas „Trinti“;

19.8. sutartinės hipotekos ir sutartinio įkeitimo formų dalyje „Sutartinės hipotekos rūšys“ („Sutartinio įkeitimo rūšys“) gali būti pažymėti žymimieji langeliai „Įmonės hipoteka“, „Maksimalioji hipoteka“ („Maksimalusis keitimas“), „Sąlyginė hipoteka“ („Sąlyginis įkeitimas“), „Jungtinė hipoteka“ („Jungtinis įkeitimas“), „Svetimo turto hipoteka“ („Svetimo turto įkeitimas“), Bendroji hipoteka“ („Bendrasis įkeitimas“), „Paprastoji hipoteka“ („Paprastasis įkeitimas“);

19.9. sutartinės hipotekos ir sutartinio įkeitimo formų dalyje „Sutartine hipoteka užtikrintos prievolės“, „Sutartiniu įkeitimu užtikrintos prievolės“ paspaudus mygtuką „Pridėti prievolę“ atveriamas sutartine hipoteka (įkeitimu) užtikrintos prievolės duomenų įrašymo langas. Šio lango laukuose įrašomi šie duomenys:

19.9.1. sutartine hipoteka (įkeitimu) užtikrintos prievolės pavadinimas, sudarymo data ir kiti duomenys;

19.9.2. sutartine hipoteka (įkeitimu) užtikrintos prievolės (prievolių) konkretus dydis skaičiais ir žodžiais (skaičiais įrašytą dydį į žodžius verčia programa) bei valiuta;

19.9.3. prievolės (prievolių) įvykdymo terminas, kuris gali būti nurodomas konkrečia data, pasirenkant iš kalendoriaus (programa pasirinktą datą išdėstys žodžiais) arba laisvu tekstu įrašant aplinkybę arba įvykį, kuris neišvengiamai turi įvykti;

19.10. jeigu formos dalyje „Sutartinės hipotekos rūšys“ („Sutartinio įkeitimo rūšys“) pažymėtas požymis „Maksimalioji hipoteka“ arba „Maksimalusis įkeitimas“, formos dalyje „Sutartine hipoteka užtikrinta maksimali prievolė“, „Sutartiniu įkeitimu užtikrinta maksimali prievolė“ įrašomi šie duomenys:

19.10.1. maksimaliąja hipoteka (įkeitimu) užtikrintos prievolės pavadinimas, sudarymo data ir kiti duomenys;

19.10.2. maksimaliosios hipotekos suma skaičiais ir žodžiais (skaičiais įrašytą dydį į žodžius verčia programa) bei valiuta;

19.10.3. jeigu maksimaliosios hipotekos dydyje yra įskaičiuotas ir netesybų bei nuostolių, patirtų dėl užtikrintos prievolės netinkamo vykdymo ar neįvykdymo, kreditoriui atlyginimas, reikia pažymėti žymimąjį langelį „Hipoteka yra užtikrinamas ir netesybų bei nuostolių, patirtų dėl užtikrintos prievolės netinkamo vykdymo ar neįvykdymo, kreditoriui atlyginimas“;

19.10.4. jeigu maksimaliąja hipoteka užtikrinamas netesybų bei nuostolių, patirtų dėl užtikrintos prievolės netinkamo vykdymo ar neįvykdymo, kreditoriui atlyginimas įrašomas atskirai nuo užtikrinamos prievolės dydžio, programos laukas „Hipoteka yra užtikrinamas ir netesybų bei nuostolių, patirtų dėl užtikrintos prievolės netinkamo vykdymo ar neįvykdymo, kreditoriui atlyginimas“ nežymimas ir pildomas programos laukas „Maksimaliosios hipotekos, kuria yra užtikrinamas netesybų ir kreditoriaus nuostolių, patirtų dėl užtikrintos prievolės neįvykdymo ir (ar) netinkamo vykdymo, kreditoriui atlyginimas, suma“;

19.10.5. nepažymėjus žymimojo langelio „Hipoteka yra užtikrinamas ir netesybų bei nuostolių, patirtų dėl užtikrintos prievolės netinkamo vykdymo ar neįvykdymo, kreditoriui atlyginimas“ ir neužpildžius lauko „Maksimaliosios hipotekos, kuria yra užtikrinamas netesybų ir kreditoriaus nuostolių, patirtų dėl užtikrintos prievolės neįvykdymo ir (ar) netinkamo vykdymo kreditoriui, atlyginimas, suma“ pagal programos nustatymą hipotekos (įkeitimo) sandoryje ties punktu „Maksimaliosios hipotekos, kuria yra užtikrinamas netesybų ir kreditoriaus nuostolių, patirtų dėl užtikrintos prievolės neįvykdymo ir (ar) netinkamo vykdymo, kreditoriui atlyginimas, suma“ bus įrašyta „Nenustatoma“;

19.10.6. skolos dydžio fiksavimo data gali būti nustatyta šalių susitarimu;

19.10.7. prievolės įvykdymo terminas, kuris gali būti nurodomas konkrečia data, pasirenkant iš kalendoriaus (programa pasirinktą datą išdėstys žodžiais) arba laisvu tekstu įrašant aplinkybę arba įvykį, kuris neišvengiamai turi įvykti;

19.10.8. įvedus duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“, „Saugoti ir grįžti atgal“ arba „Grįžti atgal“;

19.11. priverstinės hipotekos ir priverstinio įkeitimo formų dalyje „Priverstine hipoteka užtikrinti reikalavimai“ ar „Priverstiniu įkeitimu užtikrinti reikalavimai“ paspaudus mygtuką „Įrašyti reikalavimus“ atveriamas priverstine hipoteka (įkeitimu) užtikrintų reikalavimų duomenų įrašymo langas. Šio lango laukuose įrašomi šie duomenys:

19.11.1. priverstine hipoteka (įkeitimu) užtikrintų reikalavimų aprašymas;

19.11.2. priverstine hipoteka (įkeitimu) užtikrinta reikalavimų suma skaičiais ir žodžiais (skaičiais įrašytą dydį į žodžius verčia programa) bei valiuta;

19.11.3. priverstinės hipotekos (įkeitimo) terminas, kuris gali būti nurodomas konkrečia data, pasirenkant iš kalendoriaus (programa pasirinktą datą išdėstys žodžiais) arba laisvu tekstu įrašant aplinkybę arba įvykį, kuris neišvengiamai turi įvykti;

19.11.4. įvedus duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“, „Saugoti ir grįžti atgal“ arba „Grįžti atgal“;

19.12. sutartinės hipotekos ir sutartinio įkeitimo formų dalyje „Kita informacija“ įrašomi šie duomenys:

19.12.1. lauke „Bendra hipotekos (įkeitimo) vertė“ įrašoma nustatyta hipotekos (įkeitimo) objektų vertė skaičiais. Kai vertė yra nurodyta prie kiekvieno hipotekos (įkeitimo) objekto, šalia lauko „Bendra hipotekos (įkeitimo) vertė“ atvaizduojama susumuota prie kiekvieno hipotekos (įkeitimo) objekto nurodytų verčių suma skaičiais. Bendrą hipotekos (įkeitimo) objektų vertę skaičiais programa verčia į žodžius ir įrašo lauke „Bendra hipotekos objektų vertė žodžiais“, kai aktyvuojamas kitas laukas arba paspaudžiamas mygtukas „Saugoti“;

19.12.2. laukuose „Metinių palūkanų dydžio aprašymas“ arba „Palūkanos procentais“ įrašomi duomenys apie šalių sutartas ir mokėtinas palūkanas (pildomas tik vienas iš šių laukų);

19.12.3. laukas „Daiktų pardavimo varžytynėse eilė“ (bendrosios hipotekos atveju) arba „Išieškojimo iš įkeitimo objektų eilė“ (bendrojo įkeitimo atveju) įrašomi duomenys apie išieškojimo iš hipotekos (įkeitimo) objektų tvarką ir eilę;

19.12.4. lauke „Sąlyga, su kuria siejamas hipotekos (įkeitimo) galiojimas“ įrašoma informacija apie sąlyginės hipotekos (įkeitimo) sąlygas, kurias įvykdžius ar joms įvykus įsigalioja ar baigia galioti hipoteka (įkeitimas);

19.12.5. lauke „Hipotekos (įkeitimo) įsigaliojimo momentas“ įrašoma informacija apie šalių susitartą ar įstatyme numatytą hipotekos ar įkeitimo įsigaliojimo momentą;

19.12.6. lauke „Sąlygos ir reikalavimai“ išdėstomos sąlygos, dėl kurių šalys susitarė sudarydamos hipotekos ar įkeitimo sandorį;

19.12.7. lauke „Kitos sąlygos“ – laisvu tekstu įrašomas sutarties (pranešimo) priedų skaičius ir visos pastabos, kurios yra reikalingos, bei informacija, patikslinanti ar paaiškinanti anksčiau įrašytus duomenis;

19.12.8. lauke „Sandorio sudarymo vieta“ nurodomas miesto ar rajono pavadinimas;

19.12.9. lauke „Sandorio sudarymo data ir laikas“ įrašoma sandorio patvirtinimo tiksli data ir laikas, vėliau, prieš notarui pasirašant sandorį elektroniniu parašu, laukas koreguojamas programai formuojant sandorį „PDF“ formatu;

19.12.10. pažymėjus žymimąjį laukelį „Sandoris yra vertybinis popierius“, programos formuojamame dokumente bus įrašas „Sandoris yra vertybinis popierius: Taip“, nepažymėjus žymimojo langelio, – „Sandoris yra vertybinis popierius: Ne“;

19.12.11. lauke „Sandorio originalių egzempliorių skaičius“ įrašomas sudarytų hipotekos (įkeitimo) sandorio originalių egzempliorių skaičius. Šiame lauke įrašytą reikšmę žodžiais lauke „Sandorio originalių egzempliorių skaičius žodžiais“ įrašo programa;

19.12.12. lauke „Sandorio originalūs egzemplioriai perduoti“ – įrašomi duomenys apie subjektus, kuriems perduodami sandorio originalūs egzemplioriai. Šiame lauke pagal nustatymą pateikiama informacija: „Vienas sutarties egzempliorius paliekamas [notarų biuro pavadinimas] notarų biure ir po vieną sutarties egzempliorių perduodama Šalims“. Lauko tekstas koreguojamas;

19.12.13. pagal nustatymą formoje pažymėtas požymis, kad „Sandorį sudarę asmenys pageidauja sandorį įregistruoti Hipotekos registre“. Jei sandorį sudarančios šalys nepageidauja sudaryto sandorio įregistruoti Hipotekos registre, pažymėtas požymis turi būti panaikintas;

19.13. Priverstinės hipotekos ir priverstinio įkeitimo formų dalyje „Kita informacija“ įrašomi šie duomenys:

19.13.1. lauke „Bendra hipotekos (įkeitimo) objektų vertė“ įrašoma nustatyta hipotekos (įkeitimo) objektų vertė skaičiais. Kai vertė yra nurodyta prie kiekvieno hipotekos (įkeitimo) objekto, šalia lauko „Bendra hipotekos (įkeitimo) vertė“ atvaizduojama susumuota prie kiekvieno hipotekos (įkeitimo) objekto nurodytų verčių suma skaičiais. Bendrą hipotekos (įkeitimo) objektų vertę skaičiais programa verčia į žodžius ir įrašo lauke „Bendra hipotekos objektų vertė žodžiais“, kai aktyvuojamas kitas pildomos formos laukas arba paspaudžiamas mygtukas „Saugoti“;

19.13.2. priverstinės hipotekos ir priverstinio įkeitimo formų „Delspinigių (palūkanų) dydžio aprašymas“, arba „Delspinigių (palūkanų) dydis“ įrašomi duomenis apie kreditoriaus ar teismo sprendimu nustatytas mokėtinas palūkanas ar delspinigius;

19.13.3. lauke „Priverstinės hipotekos (įkeitimo) nustatymo pagrindas“ nurodomas dokumento, kuriuo nustatyta priverstinė hipoteka (įkeitimas), pavadinimas;

19.13.4. lauke „Dokumento, kuriuo nustatyta priverstinė hipoteka (įkeitimo), data:“ įrašoma dokumento, kuriuo nustatyta priverstinė hipoteka ar įkeitimas, data;

19.13.5. lauke „Vieta“ įrašoma priverstinės hipotekos (įkeitimo) dokumento surašymo vieta, nurodant miesto ar rajono pavadinimą;

19.13.6. lauke „Terminas, nuo kurio kreditorius gali reikalauti vykdyti įsipareigojimą“ įrašoma data arba aplinkybė ar įvykis, kuriam įvykus kreditorius turi teisę reikalauti vykdyti įsipareigojimą, jeigu įsipareigojimas bus vykdomas pagal reikalavimą;

19.13.7. lauke „Kita informacija“ laisvu tekstu įrašomas pranešimo priedų skaičius ir visos pastabos, kurios yra reikalingos, bei informacija, patikslinanti ar paaiškinanti anksčiau įrašytus duomenis;

19.13.8. lauke „Hipoteką (įkeitimą) nustatė“ įrašomi asmens, nustačiusio priverstinę hipoteką (įkeitimą), pareigos, vardas, pavardė, notaro biuro arba institucijos pavadinimas ir adresas;

19.13.9. jei priverstinė hipoteka (įkeitimas) nustatoma kaip papildoma hipoteka (įkeitimas) reikalavimams užtikrinti, t. y. tiems patiems reikalavimams užtikrinti jau yra įregistruota priverstinė hipoteka ar priverstinis įkeitimas, pažymimas laukelis „Papildoma hipoteka“ arba „Papildomas įkeitimas“.

20. Įrašius visus sutartinės hipotekos (įkeitimo) sandorio arba priverstinės hipotekos (įkeitimo) duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“.

21. Paspaudus mygtuką „Trinti“, visus įvestus duomenis galima ištrinti. Prieš tai programa pateiks klausimą: „Ar tikrai norite ištrinti šitą įrašą?“ Paspaudus atsakymą „Taip“, duomenys bus ištrinti negrįžtamai. Pasirinkus „Ne“, duomenys nebus ištrinti.

22. Paspaudus mygtuką „Peržiūra“, atveriamas įrašytų duomenų peržiūros langas.

23. Mygtukas „MsWord“ suformuoja sutartį (pranešimą), kurį galima išsaugoti kompiuterio atmintyje, kitoje patvariojoje laikmenoje arba išspausdinti.

24. Užpildžius visus privalomus sutartinės hipotekos (įkeitimo) sandorio arba priverstinės hipotekos (įkeitimo) formos laukus, programa suformuoja sandorio ar priverstinės hipotekos (įkeitimo) pranešimo elektroninę kopiją PDF formatu, kurią, prieš perduodamas Hipotekos registrui, notaras pasirašo elektroniniu parašu. Šiuo atveju papildomo dokumento prisegti prie perduodamų duomenų ir pranešimo nereikia, išskyrus įmonės hipotekos atvejus, kai turi būti prisegamas įkeičiamos įmonės inventorizacijos akto skaitmeninė kopija.

25. Kiti duomenų teikėjai, užpildę atitinkamos formos pranešimo laukus, prie pranešimo turi prisegti dokumento, kuriuo nustatyta priverstinė hipoteka (įkeitimas), jo pakeitimas ar pabaiga, dokumento, kurio pagrindu keičiami sutartinės (priverstinės) hipotekos, sutartinio (priverstinio) įkeitimo duomenys, elektroninę kopiją (MsWord, PDF, TIF ar JPG formato bylą (bylas) šių taisyklių 18 punkte nustatyta tvarka.

26. Tais atvejais, kai notaras sutartinės hipotekos sandorį, sutartinės hipotekos sandorio pakeitimą ar pabaigą, priverstinę hipoteką, priverstinės hipotekos pakeitimą ar pabaigą, sutartinio įkeitimo sandorį, sutartinio įkeitimo sandorio pakeitimą ar pabaigą, priverstinį įkeitimą, priverstinio įkeitimo pakeitimą ar pabaigą, notaro vykdomojo įrašo atlikimą, notaro vykdomojo įrašo duomenų pakeitimą ar vykdomojo įrašo panaikinimą formuoja nenaudodamas HISREP programos, patvirtinęs atitinkamą sandorį ar jo pakeitimą (pabaigą), HISREP programoje įrašo šių taisyklių 19 punkte nurodytus duomenis ir prisega nuskaitytą patvirtinto sandorio ar kito dokumento kopiją šių taisyklių 18 punkte nustatyta tvarka.

27. Sutartinės hipotekos (įkeitimo) sutarties arba priverstinės hipotekos (įkeitimo) formos pabaigoje pateikiamas prisegtų bylų sąrašas, kuriame rodomas prisegtos bylos pavadinimas, dydis. Jei prisegtą bylą reikia pakeisti kita, spaudžiamas mygtukas „Trinti“ ir bylos prisegimo procedūra kartojama iš naujo. Norint peržiūrėti prisegtos bylos turinį, spaudžiamas mygtukas „Peržiūrėti“. Programa vykdo kontrolę, kad prie siunčiamo pranešimo apie priverstinės hipotekos, priverstinio įkeitimo nustatymą ar įmonės hipotekos atveju būtų prisegta nors viena šių taisyklių 18 punkte nurodyto formato byla.

28. Prieš išsiunčiant pranešimą registrui, rekomenduojama paspaudus mygtuką „Saugoti“ patikrinti, ar visi duomenys įrašyti teisingai. Paspaudus mygtuką „Perduoti Hipotekos registrui“, pranešimas išsiunčiamas registrui. Išsiųstą pranešimą apie patvirtintą hipotekos (įkeitimo) sandorį, priverstinę hipoteką (įkeitimą) galima peržiūrėti meniu punkto „Projektai ir pranešimai“ sąraše „Perduoti“. Įkeičiant tik statinius, paspaudus mygtuką „Saugoti“ programa pateiks klausimą: „Įkeičiamas statinys neįkeičiant žemės sklypo?“. Paspaudus mygtuką „OK“, bus išsaugoti esami duomenys, paspaudus mygtuką „Cancel“, bus galima papildyti norimus programos laukus.

29. Jei duomenų teikėjas nepaspaudžia mygtuko „Perduoti Hipotekos registrui“, išsaugoti, bet neišsiųsti pranešimai apie patvirtintą hipotekos (įkeitimo) sandorį ar nustatytą priverstinę hipoteką (įkeitimą) pateikiami meniu punkte „Projektai ir pranešimai“ sąraše „Rengiami“. Šiame sąraše saugomus pranešimus iki išsiuntimo registrui galima taisyti arba ištrinti.

30. Šalims pareiškus valią neregistruoti sutartinės hipotekos (įkeitimo) registre ir duomenų teikėjui perduodant pranešimą Hipotekos registrui panaikinus atitinkamą požymį šių taisyklių 19.12.13 punkte nustatyta tvarka, išsiųstą pranešimą galima peržiūrėti meniu punktuose „Projektai ir pranešimai“ sąraše „Perduoti“. Duomenys apie sandorio šalies prašymą įregistruoti anksčiau perduotą sutartinės hipotekos (įkeitimo) sandorį Hipotekos registre pateikiami šia tvarka:

30.1. meniu punkto „Projektai ir pranešimai“ sąraše „Perduoti“ pateiktame sąraše pagal atitinkamus paieškos kriterijus surandamas reikiamas įrašas apie perduotą sutartinės hipotekos (įkeitimo) sandorį ir spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“;

30.2. lauke „Sandorį sudarę asmenys pageidauja sandorį įregistruoti Hipotekos registre“, pažymimas žymimasis langelis ir spaudžiamas mygtukas „Perduoti Hipotekos registrui“. Paspaudus mygtuką „Perduoti Hipotekos registrui“, programa pateiks klausimą: „Ar tikrai norite perduoti hipotekos registrui su įregistravimu“. Jeigu taip, reikia paspausti mygtuką „OK“, jeigu ne, paspausti mygtuką „Cancel“;

30.3. Paspaudus mygtuką „OK“, programa pateiks klausimą: „Sutinkate pasirašyti elektroniniu parašu, kad toliau tęstumėte registraciją“. Jeigu sutinkama, reikia spausti „OK“, jeigu nesutinkama, spausti „Cancel“. Paspaudus „Cancel“, duomenys nebus perduoti registrui. Sutikus bus atliekamas pasirašymas elektroniniu parašu ir dokumentas bus perduotas registrui.

31. Formos dalies „Pranešimo duomenys“ laukai pildomi notarui patvirtinus sandorio šalių pasirašytą sandorį arba nustačius priverstinę hipoteką (įkeitimą), kai duomenys siunčiami registrui;

31.1. kai duomenis teikia notaras, lauke „Notarinio registro Nr.“ įrašomas notaro patvirtinto hipotekos (įkeitimo) sandorio arba nustatytos priverstinės hipotekos (įkeitimo) notarinio registro numeris, – tai privalomas duomuo, siunčiant dokumentą registrui. Lauke „Dokumento data“ įrašoma siunčiamo pranešimo Hipotekos registrui data;

31.2. kai duomenis teikia teismas, lauke „Dokumento numeris“ įrašomas teismo sprendimo (nutarties) civilinėje byloje numeris. Lauke „Dokumento data“ įrašoma siunčiamo pranešimo Hipotekos registrui data;

31.3. kai duomenis teikia įstatymų įgaliota institucija ar pareigūnas, lauke „Dokumento numeris“ įrašomas institucijos ar pareigūno priimtam dokumentui, kuriuo nustatyta priverstinė hipoteka (įkeitimas), suteiktas numeris. Lauke „Dokumento data“ įrašoma siunčiamo pranešimo Hipotekos registrui data.

32. Atlyginimas už hipotekos (įkeitimo) registravimą, priklausomai nuo atlyginimą mokančio asmens pasirinkimo, registro tvarkytojui mokamas tiesiogiai arba per duomenų teikėją. Priklausomai nuo atlyginimą už hipotekos (įkeitimo) registravimą mokančio asmens pasirinkto vieno iš nurodytų atlyginimo sumokėjimo būdų:

32.1. Tais atvejais, kai duomenų teikėjui pateikiamas dokumentas, įrodantis atlyginimo už hipotekos (įkeitimo) registravimą, duomenų teikėjas pažymi požymį „Atlyginimas už registravimą sumokėtas“. Pažymėjus šį požymį, atveriamas laukas „Apmokėjimo data“, kuriame įrašoma atlyginimo už hipotekos (įkeitimo) registravimą sumokėjimą patvirtinančio dokumento data, ir laukas „Apmokėjimo suma“, kuriame įrašoma atlyginimo už hipotekos (įkeitimo) registravimą suma.

32.2. Jei atlyginimas už hipotekos (įkeitimo) įregistravimą mokamas per duomenų teikėją, kuriam tokiu atveju turės būti išrašoma sąskaita, požymis „Atlyginimas už registravimą sumokėtas“ nežymimas, o lauke „Mokėtina suma“ programa įrašo reikalingą atlyginimo už hipotekos (įkeitimo) įregistravimą dydį.

33. Kai duomenis teikia įstatymų įgaliota institucija ar pareigūnas, atlyginimą už hipotekos (įkeitimo) registravimą įstatymų įgaliota institucija ar pareigūnas sumoka registro tvarkytojui. Kai duomenis teikia teismai, atlyginimą už hipotekos (įkeitimo) registravimą registro tvarkytojui sumoka asmenys, kurių prašymu teismai priima Hipotekos registro nuostatų 6.2 punkte nurodytus sprendimus.

 

IV. SUTARTINĖS HIPOTEKOS (ĮKEITIMO), PRIVERSTINĖS HIPOTEKOS (ĮKEITIMO) PAKEITIMO DUOMENŲ ĮRAŠYMAS IR DUOMENŲ PERDAVIMAS HIPOTEKOS REGISTRUI

 

34. Programos meniu punkte „Hipoteka“ arba „Įkeitimas“ pasirinkus nuorodą „Sutartinės hipotekos pakeitimas“, „Priverstinės hipotekos pakeitimas“ arba „Sutartinio įkeitimo pakeitimas“, „Priverstinio įkeitimo pakeitimas“, atveriama duomenų įrašymo forma.

34.1. Sutartinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimo pagrindas pasirenkamas programos lauke „Pakeitimo pagrindas“ iš klasifikatoriaus:

34.1.1. kai šalys susitaria dėl hipotekos sandorio pakeitimo, pasirenkama reikšmė „Susitarimas pakeisti sandorį“;

34.1.2. kai duomenis perduoda notaras, pasirenkama reikšmė „Notaro pranešimas“;

34.1.3. kai duomenys keičiami kreditoriaus prašymu, pasirenkama reikšmė „Kreditoriaus pranešimas“;

34.1.4. kai hipotekos (įkeitimo) sandorio reikalavimas perleidžiamas perduodant hipotekos (įkeitimo) sandorį indosamentu (hipotekos kreditoriaus įrašu, kuriuo hipotekos (įkeitimo) sandoris perduodamas kitam asmeniui), pasirenkamas laukas „Pranešimas apie indosamentą“;

33.1.5. kai kreditorius hipoteka (įkeitimu) užtikrintą reikalavimą ar jo dalį perleidžia kitam asmeniui, pasirenkamas laukas „Pranešimas apie reikalavimo perleidimą“;

34.2. programos lauke „Pakeitimo pagrindas“ programa automatiškai įveda priverstinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimo pagrindą: „Priverstinės hipotekos pakeitimas“, „Priverstinio įkeitimo pakeitimas“.

35. Formos dalies „Pagrindinis dokumentas“ lauke „Pagrindinio dokumento identifikavimo kodas“ įrašius hipotekos (įkeitimo) identifikavimo kodą ir paspaudus mygtuką „Ieškoti“, programa pateikia pranešimą, kad dokumentas surastas ir jį galima priskirti. Jeigu dokumentas pagal įvestą kodą nerandamas, programa pateikia pranešimą „Dokumentas su kodu“ nerastas!“.

36. Paspaudus mygtuką „Priskirti“, atveriama hipotekos (įkeitimo) duomenų įrašymo forma, kurios laukuose atliekami hipotekos (įkeitimo) pakeitimai.

37. Visus duomenis, įrašytus formos laukuose, galima redaguoti, išskyrus duomenis, esančius lauke „Pagrindinio dokumento identifikavimo kodas“. Naudotojo įrašyti, pataisyti duomenys suformuos atitinkamą sutartinės hipotekos (įkeitimo) sandorio pakeitimo ar priverstinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimo dokumentą.

38. Pakeitimai formos laukuose „Skolininkai“ ir „Kreditoriai“ atliekami ištrinant skolininkus ir (ar) kreditorius ir įrašant naujus skolininkus ir (ar) kreditorius šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka. Norint patikslinti asmens duomenis, spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“, norint pakeisti kreditorių, skolininką, įkaito davėją ar asmenį, kuriam perduotas įkeitimo objektas, asmens duomenys ištrinami paspaudus mygtuką „Trinti“ ir įrašomi kito asmens duomenys; norint duomenis peržiūrėti, spaudžiamas mygtukas „Peržiūrėti“.

39. Programos languose galima daryti pakeitimus ir papildymus, paspaudus mygtuką „Redaguoti“.

40. Lauke „Pakeitimo pagrindas“ iš klasifikatoriaus pasirenkamas hipotekos (įkeitimo) pakeitimo pagrindas ir užpildomas laukas „Pakeitimo pagrindo aprašymas“, kuriame patikslinamas ar paaiškinamas hipotekos (įkeitimo) pakeitimo pagrindas.

41. Užpildžius reikiamus duomenis, dokumentą būtina išsaugoti, paspaudus mygtuką „Saugoti“.

42. Paspaudus mygtuką „Peržiūrėti“, atveriamas įrašytų duomenų peržiūros langas.

43. Mygtukas „MsWord“ suformuoja sutartinės hipotekos (įkeitimo) sutarties pakeitimą arba priverstinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimą, kurį galima išsaugoti kompiuterio atmintyje, kitoje patvariojoje laikmenoje arba išspausdinti.

44. Užpildžius visus privalomus sutartinės hipotekos (įkeitimo) sutarties pakeitimo arba priverstinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimo formos laukus, atitinkamai prie siunčiamo pranešimo turi būti prisegta sutartinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimo teksto elektroninė kopija, pasirašyta notaro elektroniniu parašu, arba dokumento, kuriuo nustatytas priverstinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimas, skaitmeninė kopija šių taisyklių 18 punkte nustatyta tvarka.

45. Duomenų teikėjui patvirtinus hipotekos (įkeitimo) duomenų pakeitimą, šių taisyklių 31 punkte nustatyta tvarka užpildomi duomenys formos dalyje „Pranešimo duomenys“ ir paspaudus mygtuką „Perduoti Hipotekos registrui“ duomenys perduodami registrui.

 

V. SUSITARIMO BAIGTI SUTARTINĘ HIPOTEKĄ (ĮKEITIMĄ) RENGIMAS, PRANEŠIMŲ APIE SUTARTINĖS (PRIVERSTINĖS) HIPOTEKOS (ĮKEITIMO) PABAIGĄ DUOMENŲ ĮRAŠYMAS IR DUOMENŲ PERDAVIMAS HIPOTEKOS REGISTRUI

 

46. Programos meniu punkte „Hipoteka“ arba „Įkeitimas“ pasirinkus punktą „Sutartinės hipotekos pabaiga“, „Priverstinės hipotekos pabaiga“ arba „Sutartinio įkeitimo pabaiga“, „Priverstinio įkeitimo pabaiga“ atveriama atitinkama duomenų įrašymo forma.

46.1. Programos lauke „Išregistravimo pagrindas“ reikia pasirinkti sutartinės hipotekos pabaigos pagrindą iš klasifikatoriuje pateikiamų:

46.1.1. „Sutartinės hipotekos pabaiga kitu pagrindu“;

46.1.2. „Susitarimas baigti sutartinę hipoteką“;

46.1.3. „Kreditoriaus pranešimas apie atsisakymą nuo hipotekos“;

46.1.4. „Sutartinės hipotekos panaikinimas teismo sprendimu“.

46.2. Programos lauke „Išregistravimo pagrindas“ reikia pasirinkti sutartinio įkeitimo pabaigos pagrindą iš klasifikatoriuje pateikiamų:

46.2.1. „Sutartinio įkeitimo pabaiga kitu pagrindu“;

46.2.2. „Susitarimas baigti sutartinį įkeitimą“;

46.2.3. „Kreditoriaus pranešimas apie atsisakymą nuo įkeitimo“;

46.2.4. „Sutartinio įkeitimo panaikinimas teismo sprendimu“.

46.3. Priverstinės hipotekos (įkeitimo) pabaigos pagrindą programa įveda automatiškai „Priverstinės hipotekos pabaiga“ ir „Priverstinio įkeitimo pabaiga“.

47. Formos dalies „Pagrindinis dokumentas“ lauke „Pagrindinio dokumento identifikavimo kodas“ įrašius sutartinės hipotekos (įkeitimo) identifikavimo kodą ir paspaudus mygtuką „Ieškoti“ programa pateikia pranešimą, kad dokumentas surastas ir jį galima priskirti. Jeigu dokumentas pagal įvestą kodą nerandamas, programa pateikia pranešimą „Dokumentas su kodu“ nerastas!“.

48. Paspaudus mygtuką „Priskirti“, forma užpildoma galiojančios hipotekos (įkeitimo) duomenimis, kurių redagavimas negalimas.

49. Formos dalies „Kita informacija“ lauke „Išregistravimo pagrindas“ iš klasifikatoriaus pasirenkamas hipotekos (įkeitimo) pabaigos pagrindas ir užpildomas laukas „Išregistravimo pagrindo aprašymas“, kuriame patikslinamas ar paaiškinamas hipotekos (įkeitimo) pabaigos pagrindas.

50. Įrašius duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“.

51. Paspaudus mygtuką „Trinti“, visus įvestus duomenis apie hipotekos (įkeitimo) pabaigą galima ištrinti. Prieš tai programa paklaus: „Ar tikrai norite ištrinti šitą įrašą?“. Paspaudus atsakymą „Taip“, duomenys bus ištrinti negrįžtamai. Pasirinkus „Ne“, duomenys nebus ištrinti.

52. Mygtukas „MsWord“ suformuoja hipotekos (įkeitimo) sutarties arba priverstinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimą su įrašu apie hipotekos (įkeitimo) pabaigą, kurį galima išsaugoti kompiuterio atmintyje, kitoje patvariojoje laikmenoje arba išspausdinti.

53. Prie siunčiamo pranešimo turi būti prisegta susitarimo dėl sutartinės hipotekos (įkeitimo) pabaigos teksto elektroninė kopija, pasirašyta notaro elektroniniu parašu, arba dokumento, kuriuo nustatyta priverstinės hipotekos (įkeitimo) pabaiga, skaitmeninė kopija šių taisyklių 18 punkte nustatyta tvarka.

54. Duomenų teikėjui patvirtinus hipotekos (įkeitimo) pabaigą, šių taisyklių 31 punkte nustatyta tvarka užpildomi duomenys formos dalyje „Pranešimo duomenys“ ir, paspaudus mygtuką „Perduoti Hipotekos registrui“, duomenys perduodami registrui.

 

VI. KLAIDŲ TAISYMAS IR DUOMENŲ PERDAVIMAS HIPOTEKOS REGISTRUI

 

55. Programos meniu punkte „Hipoteka“ arba „Įkeitimas“ atitinkamai pasirinkus nuorodą „Klaidų taisymas (Sutartinės hipotekos)“ arba „Klaidų taisymas (sutartinio įkeitimo)“ atveriama duomenų įrašymo forma.

56. Formos dalies „Pagrindinis dokumentas“ lauke „Pagrindinio dokumento identifikavimo kodas“ įrašius hipotekos (įkeitimo) identifikavimo kodą ir paspaudus mygtuką „Ieškoti“, programa pateikia pranešimą, kad dokumentas surastas ir jį galima priskirti. Jeigu dokumentas pagal įvestą kodą nerandamas, programa pateikia pranešimą „Dokumentas su kodu“ nerastas!“.

57. Paspaudus mygtuką „Priskirti“, atveriama hipotekos (įkeitimo) duomenų įrašymo forma, kurios laukuose atliekami hipotekos (įkeitimo) pakeitimai.

58. Visus duomenis, įrašytus formos laukuose, galima redaguoti, išskyrus duomenis, esančius lauke „Pagrindinio dokumento identifikavimo kodas“. Naudotojo įrašyti, pataisyti duomenys suformuos atitinkamą sutartinės hipotekos (įkeitimo) sutarties pakeitimo ar priverstinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimo dokumentą.

59. Pakeitimai formos laukuose „Skolininkai“ ir „Kreditoriai“ atliekami ištrinant skolininkus ir (ar) kreditorius ir įrašant naujus skolininkus ir (ar) kreditorius šių taisyklių 19.4 punkte nustatyta tvarka. Norint patikslinti asmens duomenis, spaudžiamas mygtukas „Redaguoti“, norint pakeisti kreditorių, skolininką, įkaito davėją ar asmenį, kuriam perduotas įkeitimo objektas, asmens duomenys ištrinami paspaudus mygtuką „Trinti“ ir įrašomi kito asmens duomenys; norint duomenis peržiūrėti, spaudžiamas mygtukas „Peržiūrėti“.

60. Programos languose galima daryti pakeitimus ir papildymus, paspaudus mygtuką „Redaguoti“.

61. Lauke „Pakeitimo pagrindas“ nustatoma reikšmė „Klaidos taisymas“ ir užpildomas laukas „Pakeitimo pagrindo aprašymas“, kuriame aprašomas klaidų taisymas.

62. Užpildžius reikiamus duomenis, jie išsaugomi paspaudus mygtuką „Saugoti“.

63. Paspaudus mygtuką „Peržiūra“, atveriamas įrašytų duomenų peržiūros langas.

64. Mygtukas „MsWord“ suformuoja sutartinės hipotekos (įkeitimo) sutarties pakeitimą arba priverstinės hipotekos (įkeitimo) pakeitimą, kurį galima išsaugoti kompiuterio atmintyje, kitoje patvariojoje laikmenoje arba išspausdinti.

65. Duomenų teikėjui patvirtinus hipotekos (įkeitimo) duomenų klaidų taisymą, šių taisyklių 31 punkte nustatyta tvarka užpildomi duomenys formos dalyje „Pranešimo duomenys“ ir, paspaudus mygtuką „Perduoti Hipotekos registrui“, duomenys perduodami registrui.

 

VII. NOTARO VYKDOMOJO ĮRAŠO ATLIKIMAS IR DUOMENŲ PERDAVIMAS HIPOTEKOS REGISTRUI

 

66. Programos meniu punkte „Išieškojimas“ pasirinkus nuorodą „Pranešimas apie vykdomojo įrašo atlikimą“, atveriama duomenų apie notaro vykdomojo įrašo atlikimą įrašymo forma.

67. Formos dalies „Pagrindinis dokumentas“ lauke „Pagrindinio dokumento identifikavimo kodas“ įrašius hipotekos (įkeitimo) identifikavimo kodą ir paspaudus mygtuką „Ieškoti“, programa pateikia pranešimą, kad dokumentas surastas ir jį galima priskirti. Jeigu dokumentas pagal įvestą kodą nerandamas, programa pateikia pranešimą „Dokumentas su kodu“ nerastas!“.

68. Paspaudus mygtuką „Priskirti“, formoje pateikiami šie galiojančios hipotekos (įkeitimo) duomenys, kurių redagavimas negalimas:

68.1. kreditorius (kreditorių), kurio (kurių) prašymu atliktas notaro vykdomasis įrašas, duomenys: vardas, pavardė, asmens kodas (jei asmuo neregistruotas Gyventojų registre – gimimo data), gyvenamosios vietos adresas, ir (arba) kreditoriaus juridinio asmens teisinė forma, juridinio asmens kodas, pavadinimas ir buveinės adresas;

68.2. skolininko (skolininkų) duomenys, kurių apimtis tapati šių taisyklių 68.1 punkte nurodytiems kreditoriaus duomenims;

68.3. įregistruoto hipotekos (įkeitimo) dokumento rūšis, sudarymo data ir laikas.

69. Formos dalyje „Žyma apie vykdomojo įrašo atlikimą“ duomenimis užpildomi šie laukai:

69.1. „Notaro pranešimo skolininkui išsiuntimo data“;

69.2. „Negrąžintos skolos dydis“;

69.3. „Notaro vykdomojo įrašo atlikimo data ir laikas“;

69.4. „Kita informacija“ – neprivalomas užpildyti laukas, kuriame gali būti kiti duomenis, kuriuos būtų išviešinti Hipotekos registre;

69.5. „Notaro vykdomąjį įrašą atlikusio notaro biuro pavadinimas, notaro vardas (vardai), pavardė“;

69.6. „Notarinio registro numeris“.

70. Įrašius duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“.

71. Paspaudus mygtuką „Trinti“, visus įvestus duomenis apie notaro vykdomojo įrašo atlikimą galima ištrinti. Prieš tai programa paklaus: „Ar tikrai norite ištrinti šitą įrašą?“. Paspaudus atsakymą „Taip“, duomenys bus ištrinti negrįžtamai. Pasirinkus „Ne“, duomenys nebus ištrinti.

72. Mygtukas „MsWord“ suformuoja „Vykdomąjį įrašą“. Dokumentą galima išsaugoti kompiuterio atmintyje, kitoje patvariojoje laikmenoje arba išspausdinti.

73. Notarui patvirtinus vykdomąjį įrašą, šių taisyklių 31 punkte nustatyta tvarka užpildomi duomenys formos dalyje „Pranešimo duomenys“ ir, paspaudus mygtuką „Perduoti Hipotekos registrui“, duomenys perduodami registrui.

 

VIII. NOTARO VYKDOMOJO ĮRAŠO DUOMENŲ PAKEITIMAS IR DUOMENŲ PERDAVIMAS HIPOTEKOS REGISTRUI

 

74. Programos meniu punkte „Išieškojimas“ pasirinkus nuorodą „Pranešimas apie notaro vykdomojo įrašo pakeitimą“, atveriama duomenų apie notaro vykdomojo įrašo duomenų pakeitimą įrašymo forma.

75. Šio dokumento formavimas sudaro galimybę patikslinti, ištaisyti notaro vykdomojo įrašo duomenis, lauke „Duomenys apie išieškojimo iš įkeisto turto procedūras“ įrašyti paskirto administratoriaus duomenis ar kitą informaciją apie išieškojimo iš įkeisto turto procedūras.

76. Įrašius duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“.

77. Paspaudus mygtuką „Trinti“, visus įvestus duomenis apie notaro vykdomojo įrašo duomenų pakeitimą galima ištrinti. Prieš tai programa pateiks paklausimą: „Ar tikrai norite ištrinti šitą įrašą?“. Paspaudus atsakymą „Taip“, duomenys bus ištrinti negrįžtamai. Pasirinkus „Ne“, duomenys nebus ištrinti.

78. Mygtukas „MsWord“ suformuoja „Vykdomąjį įrašą“ su įrašytais patikslintais duomenimis. Dokumentą galima išsaugoti kompiuterio atmintyje, kitoje patvariojoje laikmenoje arba išspausdinti.

 

IX. NOTARO VYKDOMOJO ĮRAŠO PANAIKINIMAS IR DUOMENŲ PERDAVIMAS HIPOTEKOS REGISTRUI

 

79. Programos meniu punkte „Išieškojimas“ pasirinkus nuorodą „Notaro vykdomojo įrašo panaikinimas“, atveriama duomenų apie naikinamą notaro vykdomojo įrašą įrašymo forma.

80. Formos dalies „Pagrindinis dokumentas“ lauke „Pagrindinio dokumento identifikavimo kodas“ įrašius hipotekos (įkeitimo) identifikavimo kodą ir paspaudus mygtuką „Ieškoti“, programa pateikia pranešimą, kad dokumentas surastas ir jį galima priskirti. Jeigu dokumentas pagal įvestą kodą nerandamas, programa pateikia pranešimą „Dokumentas su kodu“ nerastas!“.

81. Paspaudus mygtuką „Priskirti“, forma užpildoma įrašytos žymos apie notaro vykdomojo įrašą duomenimis.

82. Formos dalyje „Žyma apie vykdomojo įrašo panaikinimą“ užpildomi šie laukai:

82.1. „Notaro vykdomojo įrašo panaikinimo data ir laikas“;

82.2. „Notaro vykdomojo įrašo panaikinimo pagrindas“;

82.3. „Notaro vykdomojo įrašo panaikinimo pagrindo aprašymas“;

82.4. „Notaro vykdomąjį įrašą panaikinusio notaro biuro pavadinimas, notaro vardas (vardai), pavardė“;

82.5. „Duomenys apie išieškojimo iš įkeisto turto procedūras“;

82.6. „Kita informacija“;

82.7. „Notarinio registro numeris“.

83. Įrašius duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“.

84. Paspaudus mygtuką „Trinti“, visus įvestus duomenis apie naikinamą notaro vykdomąjį įrašą galima ištrinti. Prieš tai programa paklaus: „Ar tikrai norite ištrinti šitą įrašą?“. Paspaudus atsakymą „Taip“, duomenys bus ištrinti negrįžtamai. Pasirinkus „Ne“, duomenys nebus ištrinti.

85. Mygtukas „MsWord“ suformuoja dokumentą „Vykdomojo įrašo panaikinimas“. Dokumentą galima išsaugoti kompiuterio atmintyje, kitoje patvariojoje laikmenoje arba išspausdinti.

86. Notarui patvirtinus vykdomojo įrašo panaikinimą, šių taisyklių 31 punkte nustatyta tvarka užpildomi duomenys formos dalyje „Pranešimo duomenys“ ir paspaudus mygtuką „Perduoti Hipotekos registrui“ duomenys perduodami registrui.

 

X. PRANEŠIMO APIE ĮKEITIMO SUTARTIES, SUDARYTOS IKI 1998 m. BALANDŽIO 1 D., PAKEITIMĄ AR PABAIGĄ DUOMENŲ ĮRAŠYMAS IR PERDAVIMAS HIPOTEKOS REGISTRUI

 

87. Programos meniu punkte „Kiti pranešimai“ pasirinkus nuorodą „Pranešimas apie įkeitimo sutarties, sudarytos iki 1998 m. balandžio 1 d., pakeitimą ar pabaigą“, atveriama pranešimo duomenų įrašymo forma.

88. Formos dalyje „Pranešimo duomenys“ įrašomi šie duomenys:

88.1. lauke „Notarinio registro numeris:“ įrašomas susitarimui pakeisti (baigti) sutartį, sudarytą iki 1998 m. balandžio 1 d., ar kitam dokumentui, kurio pagrindu keičiami įkeitimo sutarties duomenys ar baigiama įkeitimo teisė, kilusi iš sutarties sudarytos iki 1998 m. balandžio 1 d., suteiktas notarinio registro numeris;

88.2. lauke „Dokumento data“ įrašoma dokumento data;

88.3. lauke „Kita informacija“ įrašomi duomenys apie įkeitimo sutartį, kurios duomenys keičiami arba sutartis baigiama, nurodant jos sudarymo datą, numerį, sutarties šalis;

88.4. įrašius duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“.

89. Paspaudus mygtuką „Trinti“, visus įvestus duomenis apie įkeitimo sutarties, sudarytos iki 1998 m. balandžio 1 d., pakeitimą galima ištrinti. Prieš tai programa paklaus: „Ar tikrai norite ištrinti šitą įrašą?“. Paspaudus atsakymą „Taip“, duomenys bus ištrinti negrįžtamai. Pasirinkus „Ne“, duomenys nebus ištrinti.

90. Mygtukas „MsWord“ suformuoja pranešimą apie įkeitimo sutarties, sudarytos iki 1998 m. balandžio 1 d., pakeitimą ar pabaigą, kurį galima išsaugoti kompiuterio atmintyje, kitoje patvariojoje laikmenoje arba išspausdinti.

91. Prie siunčiamo pranešimo turi būti prisegta notaro elektroniniu parašu patvirtinta dokumento, patvirtinančio įkeitimo sutarties, sudarytos iki 1998 m. balandžio 1 d., pakeitimą (pabaigą) skaitmeninė kopija arba įsiteisėjusio teismo sprendimo skaitmeninė kopija šių taisyklių 18 punkte nustatyta tvarka.

92. Paspaudus mygtuką „Perduoti Hipotekos registrui“, duomenys perduodami registrui.

 

XI. DUOMENŲ APIE KREDITORIAUS PATEIKTĄ TEISMUI IEŠKINĮ DĖL IŠIEŠKOJIMO NUKREIPIMO Į TURTĄ, ĮKEISTĄ IKI 1998 m. BALANDŽIO 1 d., KAI DUOMENYS APIE ŠĮ ĮKEITIMĄ ĮRAŠYTI Į HIPOTEKOS REGISTRĄ, PERDAVIMAS HIPOTEKOS REGISTRUI

 

93. Programos meniu punkte „Kiti pranešimai“ pasirinkus punktą „Pranešimas apie teisme priimtą kreditoriaus ieškinį dėl išieškojimo iš iki 1998 m. balandžio 1 d. įkeisto turto“, atveriama duomenų apie išieškojimą iš turto, įkeisto iki 1998 m. balandžio 1 d., įrašymo forma.

94. Formos dalyje „Pranešimo duomenys“ užpildomi šie laukai:

94.1. „Dokumento numeris“;

94.2. „Dokumento data“.

95. Formos dalyje „Kita informacija“ užpildomi šie laukai:

95.1. „Kreditoriaus ieškinio pateikimo teismui data“;

95.2. „Aprašymas“.

96. Įrašius duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“ ir „Perduoti Hipotekos registrui“.

97. Paspaudus mygtuką „Trinti“, visus įvestus duomenis apie kreditoriaus pateiktą ieškinį dėl išieškojimo nukreipimo į turtą, įkeistą iki 1998 m. balandžio 1 d., galima ištrinti. Prieš tai programa paklaus: „Ar tikrai norite ištrinti šitą įrašą?“. Paspaudus atsakymą „Taip“, duomenys bus ištrinti negrįžtamai. Pasirinkus „Ne“, duomenys nebus ištrinti.

98. Mygtukas „MsWord“ suformuoja „Pranešimą apie teisme priimtą kreditoriaus ieškinį dėl išieškojimo iš iki 1998-04-01 įkeisto turto“, kurį galima išsaugoti kompiuterio atmintyje, kitoje patvariojoje laikmenoje arba išspausdinti.

99. Paspaudus mygtuką „Perduoti Hipotekos registrui“, duomenys perduodami registrui.

 

XII. RENGIAMŲ IR PERDUOTŲ SUTARTINĖS HIPOTEKOS (ĮKEITIMO) SUTARČIŲ PROJEKTŲ IR PRIVERSTINĖS HIPOTEKOS (ĮKEITIMO) IR KITŲ PRANEŠIMŲ PERŽIŪRA IR PAIEŠKA

 

100. Duomenų teikėjo rengiami sutartinės hipotekos (įkeitimo) sutarčių projektai, priverstinės hipotekos (įkeitimo) pranešimai kaupiami ir saugomi programos meniu punkte „Projektai ir pranešimai“ sąraše „Rengiami“. Duomenų teikėjas turi galimybę šioje programos srityje saugomus sutarčių ir pranešimų projektus peržiūrėti, trinti, redaguoti ir jų duomenis perduoti Hipotekos registrui. Notaro paskirti asmenys gali atlikti tokius pačius veiksmus, dirbdamas su HISREP programa, kaip notaras, išskyrus teisę perduoti duomenis Hipotekos registrui.

101. Duomenų teikėjo parengtos ir Hipotekos registrui perduotos sutartinės hipotekos (įkeitimo) sutartys, priverstinės hipotekos (įkeitimo) pranešimai kaupiami ir saugomi programos meniu punkte „Projektai ir pranešimai“ sąraše „Perduoti“. Duomenų teikėjas turi galimybę šiose programos dalyse saugomas sutartis ir pranešimus peržiūrėti, jų pagrindu išsaugoti projekto ar pranešimo ruošinį.

102. Sąrašuose pateikiami duomenys apie rengiamą (perduotą) sutarties projektą, priverstinės hipotekos (įkeitimo) pranešimą:

102.1. notarinio registro numeris;

102.2. dokumento rūšis;

102.3. notaro, įrašyto į rengiamą projektą, patvirtinusio sandorį vardas ir pavardė;

102.4. skolininko (skolininkų) vardas ir pavardė;

102.5. kreditoriaus (kreditorių) vardas ir pavardė;

102.6. paskutinį kartą išsaugotas (data) – paskutinio veiksmo, atlikto su dokumento projektu data;

102.7. projektą parengęs asmuo.

103. Naudojantis paieškos filtru, galima rasti reikalingą pranešimą sąraše pagal dokumento rūšį, notarinio registro numerį, skolininko pavadinimą ar pavardę, kreditoriaus pavadinimą arba pavardę, notarą, paskutinio išsaugojimo datą, skolininko kodą, kreditoriaus kodą, sandorio projektą parengusį asmenį. Įrašius reikalingus paieškos požymius, spaudžiamas mygtukas „Filtruoti“.

104. Sąraše pateiktus įrašus galima rūšiuoti, pasirinkus vieną iš stulpelio pavadinimų: „Notarinio registro ar dokumento, kuriuo nustatyta priverstinė hipoteka (įkeitimas), numeris“, „Dokumento rūšis“, „Notaras“, „Paskutinį kartą išsaugotas“, „Projektą parengęs asmuo“.

 

XIII. DUOMENŲ TEIKIMAS HIPOTEKOS REGISTRUI, KAI DUOMENIS TEIKIA KREDITORIUS, SKOLININKAS, ĮKAITO DAVĖJAS AR ASMUO, KURIAM PERDUOTAS ĮKEITIMO OBJEKTAS

 

105. Programos meniu punkte „Kiti pranešimai“ pasirinkus punktą „Pranešimas apie duomenų pakeitimą“, atveriama pranešimo duomenų įrašymo forma.

106. Formos dalies „Pagrindinis dokumentas“ lauke „Pagrindinio dokumento identifikavimo kodas“ įrašius hipotekos (įkeitimo), kurios duomenys keičiami, identifikavimo kodą ir paspaudus mygtuką „Ieškoti“, programa pateikia pranešimą, kad dokumentas surastas ir atveria pranešimo duomenų įrašymo laukus. Jeigu dokumentas pagal įvestą kodą nerandamas, programa pateikia pranešimą „Dokumentas su kodu“ nerastas!“

107. Formos dalyje „Pranešimo duomenys“ užpildomi šie laukai:

107.1. „Dokumento numeris“;

107.2. „Dokumento data“;

107.3. „Kita informacija“.

108. Įrašius duomenis, spaudžiamas mygtukas „Saugoti“ ir „Perduoti Hipotekos registrui“.

109. Paspaudus mygtuką „Perduoti Hipotekos registrui“, duomenys perduodami Hipotekos registrui.

 

_________________