LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL KAI KURIŲ PRIEMONIŲ GYVENTOJAMS APSAUGOTI EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ ATVEJAIS
1992 m. birželio 5 d. Nr. 430
Vilnius
Siekdama apsaugoti gyventojus ekstremalių situacijų atvejais, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Įpareigoti ministerijų, departamentų, miestų (rajonų) valdybų, valstybinių, valstybinių akcinių įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovus iki 1992 m. liepos 1 dienos:
1.1. inventorizuoti visas turimas kolektyvinės apsaugos patalpas (slėptuves su visa įranga), taip pat sukauptas individualios apsaugos priemones, radiacinės ir cheminės žvalgybos bei dozimetrinės kontrolės prietaisus;
1.2. parengti ir nustatytąja tvarka suderinti su Krašto apsaugos ministerijos Civilinės saugos departamentu kolektyvinės bei individualios apsaugos priemonių, radiacinės ir cheminės žvalgybos bei dozimetrinės kontrolės prietaisų priežiūros, valstybinės metrologinės patikros ir panaudojimo ekstremalių situacijų atvejais priemonių planus.
2. Nustatyti, kad:
2.1. šio nutarimo 1.1 punkte nurodytų kolektyvinės ir individualios apsaugos priemonių, esančių valstybinių, valstybinių akcinių įmonių, įstaigų ir organizacijų, kurios įtraukiamos į 1992 m. liepos mėnesio ir vėlesnes privatizavimo programas, balanse, vertė neįskaitoma į šių įmonių įstatinį kapitalą.
Krašto apsaugos ministerija kartu su Ekonomikos ministerija bei Finansų ministerija turi iki 1992 m. liepos 1 d. parengti neįtraukto į privatizavimo programas turto, kurį sudaro kolektyvinės ir individualios apsaugos priemonės, tolesnio saugojimo, naudojimo bei su tuo susijusių išlaidų padengimo taisykles;
2.2. kolektyvinės ir individualios apsaugos priemonės, kurios, privatizuojant objektus, atiteko steigiamoms įmonėms, turi būti naudojamos šių įmonių darbuotojų arba, jeigu tai numatyta 1.2 punkte nurodytuose planuose, ir kitų gyventojų apsaugai.
Kolektyvinės apsaugos patalpas (slėptuves) naudoti komercinei-ūkinei veiklai, šias patalpas rekonstruoti, keisti jų inžinerinę įrangą, taip pat individualios apsaugos priemones naudoti ne pagal paskirtį arba parduoti galima tik gavus Krašto apsaugos ministerijos Civilinės saugos departamento leidimą;
2.3. miestų, rajonų valdybos gali parduoti Lietuvos Respublikos įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, taip pat Lietuvos Respublikos gyventojams saugomas rezerve šių valdybų balanse esančias individualios apsaugos priemones (bet ne daugiau kaip 20 procentų bendro jų kiekio), jeigu už gautas lėšas bus įsigyjamos naujos individualios apsaugos priemonės.
3. Leisti valstybinėms, valstybinėms akcinėms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms (pagal Krašto apsaugos ministerijos kartu su Statybos ir urbanistikos ministerija parengtą ir Finansų ministerijai pateiktą sąrašą) neskaičiuoti palūkanų už valstybinį kapitalą, kurį sudaro kolektyvinės apsaugos priemonės (slėptuvės), jeigu parengti ir nustatytąja tvarka patvirtinti bei suderinti šio nutarimo 1.2 punkte nurodyti planai.
4. Pavesti iki 1992 m. liepos 31 dienos:
4.1. Krašto apsaugos ministerijai kartu su Statybos ir urbanistikos ministerija – parengti kolektyvinės apsaugos priemonių (slėptuvių), kuriose draudžiama visokia komercinė- ūkinė veikla, sąrašą ir pateikti jį Finansų ministerijai;