LIETUVOS RESPUBLIKOS RYŠIŲ IR INFORMATIKOS MINISTERIJA
Į S A K Y M A S
DĖL RADIOELEKTRONINĖS APARATŪROS IR KABELINĖS TELEVIZIJOS PRIEMONIŲ MONTAVIMO, STATYMO IR EKSPLOATAVIMO TAISYKLIŲ PENKTOSIOS DALIES – DECT STANDARTO BEVIELIO TELEFONO ĮRENGINIŲ STATYMO IR EKSPLOATAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO
1997 m. lapkričio 25 d. Nr. 154
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ryšių įstatymu ir siekiant sudaryti sąlygas plėtoti bevielio telefono tinklus Lietuvos Respublikoje, tam panaudojat Europinio DECT standarto įrenginius,
1. Patvirtinti Radioelektroninės aparatūros ir kabelinės televizijos priemonių montavimo, statymo ir eksploatavimo taisyklių penktąją dalį – DECT standarto bevielio telefono įrenginių statymo ir eksploatavimo tvarką (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
ryšių ir informatikos ministerijos
1997 m. lapkričio 25 d. įsakymu Nr. 154
RADIOELEKTRONINĖS APARATŪROS IR KABELINĖS TELEVIZIJOS PRIEMONIŲ MONTAVIMO, STATYMO IR EKSPLOATAVIMO TAISYKLĖS
Bendrosios nuostatos
1. Šios taisyklės nustato pagrindines DECT standarto bevielio telefono įrenginių statymo ir eksploatavimo sąlygas bei atitinkamų leidimų išdavimo tvarką.
2. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos:
2.1. bevielio telefono ryšio DECT standartas – Europos telekomunikacijų standartų instituto (ETSI) patvirtintas radijo ryšio standartas, suteikiantis galimybę vieningoje radijo dažnių juostoje 1880–1900 MHz organizuoti uždaruosius ar bendruosius, skirtingo sudėtingumo fiksuoto ar judriojo telefono ryšio tinklus;
2.3. abonentinė stotis – radijo stotis, kurios pagalba telefono abonentas užmezga ryšį per bazinę stotį su bendruoju telefono tinklu;
2.4. bazinė stotis – radijo stotis, tiesiogiai prijungta prie bendrojo telefono tinklo, leidžianti užmegzti ryšį radijo bangomis su viena ar daugiau abonentinių stočių;
2.5. DECT standarto telefono tinklas – bevielio telefono ryšio tinklas, turintis dvi ar daugiau tarpusavyje sujungtas DECT standarto bazines stotis;
2.6. bendrojo naudojimo DECT standarto telefono tinklas – DECT standarto telefono tinklas, kurio paslaugos yra prieinamos visiems fiziniams ar juridiniams asmenims;
2.7. uždarasis DECT standarto telefono tinklas – DECT standarto telefono tinklas, kurio paslaugos yra prieinamos tiktai uždarai vartotojų grupei (vienos įmonės, įstaigos darbuotojams ar kita);
Bendrieji reikalavimai DECT standarto įrenginiams
3. Statyti ir eksploatuoti bendrojo naudojimo DECT standarto telefono tinklus leidžiama asmenims, turintiems licenciją teikti komutacines vietinių telefono ryšių paslaugas šalies teritorijoje ar jos dalyje.
4. Leidimai prekiauti uždarųjų DECT standarto telefono tinklų įrenginiais arba individualiais DECT standarto bevirvėlaidžiais telefonais yra išduodami vadovaujantis Prekybos radijo siunčiamaisiais įrenginiais nuostatais (Žin., 1994, Nr. 26 – 459).
5. Visi DECT standarto įrenginiai su naudojamomis antenomis turi būti sertifikuoti Lietuvos Respublikoje nustatyta tvarka, pagal galiojančius techninius standartus ir taisykles. Abonentinės stotys turi būti pažymėtos atitinkamais sertifikavimo žymenimis (lipdukais).
Bendrojo naudojimo DECT standarto telefono tinklų statymo ir eksploatavimo tvarka
7. Asmuo, turintis licenciją teikti komutacines vietinių telefono ryšių paslaugas ir norintis steigti ir eksploatuoti bendrojo naudojimo DECT standarto telefono tinklą, privalo kreiptis į valstybės įmonę „Valstybinė radijo dažnių tarnyba“ (toliau vadinama – VRDT), pateikdamas prašymą dėl leidimo gavimo steigti bendrojo naudojimo DECT standarto telefono tinklą.
8. Prašyme yra nurodoma:
8.1. pareiškėjas (įmonės pavadinimas ir kodas), adresas (juridinis ir pašto), banko rekvizitai, informacija apie įgaliotą atstovą, prašymo padavimo data;
8.2. turimos licencijos teikti vietinių telefono ryšių paslaugas numeris, išdavimo data, veiklos teritorija ir galiojimo trukmė;
9. Kartu su prašymu pateikiama:
9.1. numatomų teikti paslaugų aprašymas (planuojamas vartotojų skaičius, paslaugų teikimo tvarka, kiekybiniai ir kokybiniai parametrai, paslaugų tarifai bei kiti paslaugų teikėjo įsipareigojimai vartotojams);
10. Gautą prašymą VRDT išnagrinėja per 30 dienų ir apie priimtą sprendimą raštiškai praneša pareiškėjui.
11. Gavęs leidimą steigti ir eksploatuoti bendrojo naudojimo DECT standarto telefono tinklą, pareiškėjas kreipiasi į VRDT su prašymu leisti įrengti bazines stotis. Šiame prašyme yra nurodoma bazinių stočių įrengimo vieta, techninės įrenginių charakteristikos, radijo ryšio aprėpties zonos.
12. Bendrojo naudojimo DECT standarto telefono tinklo bazinės stotys (jų antenos) gali būti įrengiamos pastatų viduje arba atvirose vietose.
13. Prašymus leisti įrengti bazines stotis VRDT išnagrinėja per 14 dienų ir apie priimtą sprendimą raštu praneša pareiškėjui.
14. Gavęs leidimą įrengti bazines stotis, pareiškėjas jas įrengia, išbando. Ne vėliau kaip per 14 dienų nuo jų išbandymo dienos šios stotys turi būti įregistruotos VRDT.
15. Sumokėjęs Radijo ryšio tarifuose nustatytus radijo stočių registravimo mokesčius, pareiškėjas kreipiasi į VRDT su prašymu įregistruoti įrengtas bazines stotis ir išduoti leidimą jų eksploatacijai.
16. Gavęs leidimą eksploatuoti bazines stotis, tinklo savininkas gali pradėti jų eksploatavimą ir komercinių paslaugų teikimą. Bazinių stočių eksploatavimo metu tinklo savininkas moka Radijo ryšio tarifuose nustatytus radijo stočių naudojimo mokesčius.
Uždarųjų DECT standarto telefono tinklų statymo ir eksploatavimo tvarka
18. Uždaruosius DECT standarto telefono tinklus gali steigti asmuo savo reikmėms jam priklausančiose ar jo nuomojamose patalpose ar teritorijose. Pareiškėjas, norėdamas steigti ir eksploatuoti uždarąjį DECT standarto telefono tinklą, kreipiasi į VRDT pateikdamas prašymą leidimui gauti.
19. Prašyme yra nurodoma:
19.1. pareiškėjas (įmonės pavadinimas ir kodas), adresas (juridinis ir pašto), banko rekvizitai, informacija apie įgaliotą atstovą, prašymo padavimo data;
20. Kartu su prašymu pateikiama:
20.2. pastato ar vietovės planas, kuriame pažymėtos bazinių stočių įrengimo vietos, jų radijo ryšio aprėpties zonos;
21. Gautą prašymą VRDT išnagrinėja per 30 dienų ir apie priimtą sprendimą raštiškai praneša pareiškėjui.
22. Gavęs leidimą steigti uždarąjį DECT standarto telefono tinklą, pareiškėjas gali įrengti ir išbandyti tinklo bazines stotis. Ne vėliau kaip per 14 dienų nuo išbandymo dienos stotys turi būti įregistruotos VRDT.
23. Sumokėjęs Radijo ryšio tarifuose nustatytus radijo stočių registravimo mokesčius, pareiškėjas kreipiasi į VRDT su prašymu įregistruoti įrengtas bazines stotis ir išduoti leidimą jų eksploatacijai.
24. Uždarojo DECT standarto telefono tinklo bazinės stotys (jų antenos) gali būti įrengiamos tiktai tinklo savininkui priklausančiose (ar nuomojamose) patalpose arba uždaroje teritorijoje (vidiniame pastato kieme, gamyklos teritorijoje ir kita).
25. Gavęs leidimą eksploatuoti bazines stotis, tinklo savininkas gali pradėti jų eksploatavimą. Tinklo savininkas moka Radijo ryšio tarifuose nustatytus radijo stočių naudojimo mokesčius.
Individualių DECT standarto bevirvėlaidžių telefonų eksploatavimo tvarka
27. Individualieji DECT standarto bevirvėlaidžiai telefonai eksploatuojami be atskiro VRDT leidimo. Jie gali būti statomi ir eksploatuojami tiktai patalpų viduje.