LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL ŠALPOS (SOCIALINIŲ) PENSIJŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1995 m. kovo 24 d. Nr. 427

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos šalpos (socialinių) pensijų įstatymu (Žin., 1994, Nr. 96-1873), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Šalpos (socialinių) pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatus (pridedama).

2. Nustatyti, kad:

2.1. Šalpos (socialinių) pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatai taikomi nuo 1995 m. sausio 1 dienos;

2.2. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos miestų (rajonų) teritoriniai skyriai iki 1996 m. sausio 1 d. nemokamai perduoda miestų (rajonų) savivaldybių globos ir rūpybos institucijoms visus turimus šalpos (socialinių) pensijų bei kompensacijų invalidus slaugantiems asmenims ir daugiavaikėms motinoms skyrimo ir mokėjimo dokumentus, taip pat instruktyvinę medžiagą Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos nustatyta tvarka;

2.3. miestų (rajonų) savivaldybių globos ir rūpybos institucijos nuo 1996 m. sausio 1 d. pradeda skirti ir mokėti šalpos (socialines) pensijas iš lėšų, Lietuvos valstybės biudžete numatytų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

3. Suteikti teisę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai aiškinti Šalpos (socialinių) pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatus.

4. Pripažinti netekusiu galios nuo 1995 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. kovo 26 d. nutarimo Nr. 193 „Dėl medicininio ir socialinio invalidų aptarnavimo bei materialinės padėties garantijų“ (Žin., 1992, Nr. 16-444) 3.3 punktą.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS                          MINDAUGAS MIKAILA

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. kovo 24 d. nutarimu Nr. 427

 

Šalpos (socialinių) pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatai

 

Bendroji dalis

 

1. Šalpos (socialinės) pensijos ir kompensacijos (toliau vadinama – šalpos pensijos) skiriamos ir mokamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos šalpos (socialinių) pensijų įstatymu (toliau vadinama – Šalpos pensijų įstatymas) ir šiais nuostatais.

2. Šalpos pensijos skiriamos ir mokamos Šalpos pensijų įstatymo 1 ir 10 straipsniuose nurodytiems asmenims – nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams.

3. Vaikų ar įvaikių invalidų, vaikų ar įvaikių I ar II grupės invalidų nuo vaikystės arba tapusių I ar II grupės invalidais iki 18 metų slaugos namuose laikas, suteikiantis teisę gauti šalpos pensiją pagal Šalpos pensijų įstatymo 1 straipsnio antrosios dalies 1 ir 2 punktus ir 10 straipsnio pirmąją dalį, nustatomas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių (toliau vadinama – teritoriniai socialinio draudimo skyriai) vedėjų arba jų pavaduotojų, o nuo 1996 m. sausio 1 d. – miestų (rajonų) savivaldybių globos ir rūpybos institucijų (toliau vadinama – globos ir rūpybos institucijos) vadovų arba jų pavaduotojų sprendimu, remiantis Valstybinės medicininės socialinės ekspertizės komisijos pažymėjimu, patvirtinančiu buvimo I ar II grupės invalidu laiką, arba gydytojų konsultacinės komisijos pažymėjimu, patvirtinančiu buvimo vaiku invalidu laiką, taip pat žyma pareiškime, kad vaikas nepaimtas valstybės globon skiriant jam visišką valstybės išlaikymą. Vaikų ar įvaikių invalidų, vaikų ar įvaikių I ar II grupės invalidų nuo vaikystės arba tapusių I ar II grupės invalidais iki 18 metų slaugos namuose laikas skaičiuojamas nuo invalidumo kilimo momento. Jeigu socialinės pensijos, paskirtos iki 1995 m. sausio 1 d., gavėjo byloje esantys dokumentai patvirtina reikiamą invalidų slaugos namuose trukmę, papildomų dokumentų nereikalaujama.

4. Vaikų auginimo iki 8 metų laikas, suteikiantis teisę gauti šalpos pensiją pagal Šalpos pensijų įstatymo 1 straipsnio antrosios dalies 3 punktą ir 10 straipsnio pirmąją dalį, nustatomas teritorinio socialinio draudimo skyriaus vedėjo arba jo pavaduotojo, o nuo 1996 m. sausio 1 d. – globos ir rūpybos institucijos vadovo arba jo pavaduotojo sprendimu, remiantis vaikų gimimo liudijimais bei žyma pareiškime, kad vaikas nepaimtas valstybės globon skiriant jam visišką valstybės išlaikymą.

5. Šalpos pensijų įstatymo 1 straipsnio antrosios dalies 1 ir 3 punktuose bei 10 straipsnio pirmojoje dalyje nurodytiems asmenims senatvės pensijos amžius nustatomas pagal Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 18 ir 55 straipsnius ir šių nuostatų priedą.

6. Vaikams invalidams, vaikams, tapusiems invalidais nuo vaikystės arba iki 18 metų, kol jie yra invalidai (Šalpos pensijų įstatymo 1 straipsnio penktoji dalis), kartu su šalpos pensija mokamos valstybinio socialinio draudimo našlaičių (maitintojo netekimo) pensijos, paskirtos už maitintoją, mirusį įsigaliojus Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymui (1995 m. sausio 1 d. ir vėliau).

7. Nustatytąja tvarka pripažinus asmenį nežinia kur esančiu, jo šeimos narių teisė gauti šalpos pensiją nustatoma pagal asmens amžių nuo pripažinimo nežinia kur esančiu dienos, o asmenį pripažinus mirusiu – nuo mirties liudijime nurodytos jo mirties dienos.

8. Gaunantiems šalpos pensiją už mirusius tikruosius tėvus įvaikiams, įgijusiems teisę gauti pensiją už mirusius įtėvius, jų pasirinkimu paliekama šalpos pensija už tikruosius tėvus arba skiriama už įtėvius.

9. Visiems šeimos nariams, turintiems teisę gauti mirusiojo maitintojo šalpos pensiją, skiriama viena šalpos pensija. Kuriam nors sulaukusiam 16 metų šeimos nariui pageidaujant, jo šalpos pensijos dalis atskiriama ir mokama atskirai. Šalpos pensijos dalis atskiriama nuo pirmosios dienos mėnesio, einančio po to mėnesio, kurį gautas šis prašymas.

10. Šalpos pensijų dydžiai nurodomi Šalpos pensijų įstatymo 2 ir 10 straipsniuose.

11. Šalpos pensijos dydis nustatomas atsižvelgiant į valstybinio socialinio draudimo bazinės pensijos dydį, kurį Valstybinio socialinio draudimo tarybos teikimu tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

 

Šalpos pensijų skyrimo ir mokėjimo tvarka bei laikas

 

12. Prašymą skirti šalpos pensiją su visais reikiamais dokumentais asmuo (jo globėjas arba vienas iš tėvų) nuo 1995 m. sausio 1 d. paduoda teritoriniam socialinio draudimo skyriui, o nuo 1996 m. sausio 1 d. – nuolatinės gyvenamosios vietos globos ir rūpybos institucijai (šiai institucijai turi būti pateiktas asmens, kuriam prašoma skirti šalpos pensiją, Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje).

13. Prie prašymo skirti šalpos pensiją priklausomai nuo aplinkybių pridedami šie dokumentai:

13.1. invalidumo pažymėjimas, išduotas Valstybinės medicininės socialinės ekspertizės komisijos, arba gydytojų konsultacinės komisijos pažymėjimas, išduodamas vaikui invalidui;

13.2. asmens mirties liudijimas arba teismo sprendimas dėl asmens pripažinimo nežinia kur esančiu;

13.3. dokumentas, patvirtinantis asmens amžių, jeigu tai nenurodyta mirties liudijime;

13.4. santuokos liudijimas;

13.5. vaikų gimimo liudijimai;

13.6. mokymo įstaigų pažymėjimai;

13.7. darbo biržų pažymėjimai;

13.8. pažymos apie vaiko, paimto valstybės globon, visišką arba dalinį išlaikymą.

14. Asmuo turi pateikti 13 punkte nurodytų dokumentų originalus. Teritorinių socialinio draudimo skyrių bei globos ir rūpybos institucijų vadovai (jų pavaduotojai) privalo patvirtinti dokumentų, kurių reikia šalpos pensijai skirti, nuorašus.

15. Jeigu pateiktame dokumente, patvirtinančiame amžių, nurodyti tik gimimo metai (be mėnesio), gimimo data laikoma nurodytųjų gimimo metų liepos 1-oji.

16. Teritoriniai socialinio draudimo skyriai bei globos ir rūpybos institucijos turi teisę reikalauti iš darbdavių, pavienių asmenų ir archyvų dokumentų, kurių reikia šalpos pensijai skirti, taip pat tikrinti, ar dokumentai išduoti pagrįstai.

Darbdaviai, archyvai, darbo biržos privalo išduoti asmenų ir institucijų reikalaujamus dokumentus, kurių reikia šalpos pensijai skirti.

Nurodytuosius dokumentus išdavęs juridinis ar fizinis asmuo atsako už jų teisingumą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka ir atlygina Lietuvos valstybės biudžetui materialinę žalą, padarytą dėl neteisingai išduotų dokumentų.

17. Teritorinis socialinio draudimo skyrius bei globos ir rūpybos institucija, priėmę prašymą skirti šalpos pensiją (ne anksčiau kaip prieš 3 mėnesius iki teisės gauti pensiją atsiradimo dienos), išduoda pažymą, kad dokumentai priimti, nurodydami joje jų priėmimo datą.

18. Kreipimosi dėl šalpos pensijos data laikoma diena, kurią priimtas prašymas skirti šalpos pensiją su visais reikiamais dokumentais.

Jeigu prašymas skirti šalpos pensiją su visais reikiamais dokumentais siunčiamas paštu, kreipimosi dėl pensijos data laikoma prašymo išsiuntimo diena, pažymėta vietos pašto spaude.

Jeigu prie prašymo pridėti ne visi reikiami dokumentai, globos ir rūpybos institucija per 5 kalendorines dienas praneša pareiškėjui, kokie dokumentai turi būti pateikti papildomai.

19. Šalpos pensijos skiriamos teritorinio socialinio draudimo skyriaus bei globos ir rūpybos institucijos vadovo (jo pavaduotojo) sprendimu. Šalpos pensija skiriama ir mokama nuo teisės gauti pensiją atsiradimo dienos, tačiau už praeitą laikotarpį – ne daugiau kaip už 12 mėnesių nuo dokumentų šalpos pensijai skirti gavimo atitinkamoje institucijoje dienos ir ne anksčiau kaip nuo 1995 m. sausio 1 d., o atvykusiems iš kitų valstybių – ne anksčiau kaip nuo tos dienos, kai jie tampa nuolatiniais Lietuvos Respublikos gyventojais.

20. Sprendimas dėl šalpos pensijos skyrimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo prašymo skirti šalpos pensiją su visais reikiamais dokumentais arba papildomų dokumentų gavimo dienos ir ne anksčiau kaip nuo teisės skirti pensiją atsiradimo dienos.

21. Atsisakiusi skirti šalpos pensiją, institucija ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo šio sprendimo priėmimo turi išsiųsti (įteikti) pareiškėjui sprendimo nuorašą. Sprendime nurodoma atsisakymo skirti šalpos pensiją priežastis ir šio sprendimo apskundimo tvarka. Asmens pateikti dokumentai grąžinami, o pensijos byloje paliekami šių dokumentų nuorašai.

22. Pensininkui, kuriam paskiriama šalpos pensija, išduodamas pensininko pažymėjimas. Iki 1996 m. sausio 1 d. – šiuos pažymėjimus išduoda teritoriniai socialinio draudimo skyriai anksčiau galiojusia tvarka, o nuo 1996 m. sausio 1 d. globos ir rūpybos institucijos. Pažymėjimo formą nustato Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

23. Apie šalpos pensijas, paskirtas po 1996 m. sausio 1 d., globos ir rūpybos institucija informuoja teritorinį socialinio draudimo skyrių.

24. Šalpos pensijos mokamos iki gyvos galvos arba laikotarpį, kurį pensijos gavėjui pagal Šalpos pensijų įstatymą išlieka teisė gauti paskirtą šalpos pensiją. Institucija, mokanti šalpos pensiją, privalo prieš mėnesį informuoti šios pensijos gavėją, kad pasibaigė šalpos pensijos mokėjimo laikas.

25. Jeigu šalpos pensijos gavėjas dėl šios pensijos mokėjimo laiko pratęsimo kreipiasi pavėluotai, institucijos vadovas (jo pavaduotojas) nusprendžia, ar pateisinamos priežastys, dėl kurių šiuo klausimu kreiptasi pavėluotai. Jeigu priežastys pateisinamos, o pensijos gavėjui teisė gauti šalpos pensiją išlikusi, ši pensija, neskaičiuojant palūkanų, išmokama už visą laiką, kurį jos mokėjimas buvo nutrauktas, bet ne daugiau kaip už 3 metus. Jeigu priežastys nepateisinamos, bet teisė gauti šalpos pensiją išlikusi, ši pensija vėl pradedama mokėti nuo dokumentų dėl šalpos pensijos mokėjimo laiko pratęsimo pateikimo dienos.

26. Kai šalpos pensijos gavėjas su prašymu pratęsti šios pensijos mokėjimo laiką pavėluotai kreipiasi dėl pateisinamos priežasties (yra praleidęs pakartotinio tikrinimo laiką), pensija išmokama, jeigu Valstybinė medicininės socialinės ekspertizės komisija nustato, kad asmuo tuo metu buvo kurios nors grupės invalidas. Šalpos pensija gali būti išmokėta už laikotarpį, ne ilgesnį kaip 12 mėnesių.

27. Jeigu šalpos pensijos mokėjimas invalidui buvo nutrauktas dėl atgauto darbingumo, vėl pripažinus jį invalidu, ši pensija nustatytąja tvarka jam skiriama vėl.

28. Šalpos pensijos suma, kuri priklausė jos gavėjui ir kuri jam nebuvo išmokėta dėl jo mirties, išmokama jo šeimos nariams (sutuoktiniui, vaikams, tėvams), jeigu dėl šios pensijos išmokėjimo kreiptasi ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo pensijos gavėjo mirties.

29. Šalpos pensijos gavėjui mirus, ši pensija išmokama jį laidojusiems asmenims už mirties mėnesį, jeigu ji dar nebuvo išmokėta, ir dar tokio pat dydžio už du mėnesius.

30. Vaikui, paimtam valstybės globon suteikiant jam visišką valstybės išlaikymą, šalpos pensija nemokama. Kitiems asmenims, gyvenantiems globos įstaigose, šalpos pensija mokama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatyta tvarka.

31. Šalpos pensijos gavėjui, nuteistam laisvės atėmimu, paskirtoji šalpos pensija nebemokama. Paleidus jį iš įkalinimo vietos, paskirtoji šalpos pensija vėl pradedama mokėti nuo prašymo ją mokėti pateikimo dienos.

32. Kai asmeniui nustatoma sunkesnio ar lengvesnio invalidumo grupė, perskaičiuota šalpos pensija mokama nuo invalidumo grupės pakeitimo dienos.

33. Atsiradus aplinkybėms, dėl kurių šalpos pensija didinama, padidintoji pensija skiriama nuo pirmosios dienos mėnesio, einančio po to mėnesio, kurį šalpos pensijos gavėjas padavė prašymą padidinti šią pensiją (su visais kitais būtinais dokumentais).

34. Atsiradus aplinkybėms, dėl kurių šalpos pensija mažinama arba baigiama mokėti, sumažintoji pensija skiriama arba pensija nebemokama nuo pirmosios dienos mėnesio, einančio po to mėnesio, kurį atsirado šios aplinkybės.

35. Šalpos pensiją moka nuolatinės jos gavėjo gyvenamosios vietos teritorinis valstybinio socialinio draudimo skyrius arba globos ir rūpybos institucija. Kai kuriuos darbus, susijusius su šalpos pensijų mokėjimu, už sutartą atlyginimą gali atlikti ryšių, kredito ir kitos organizacijos. Šalpos pensijos pristatomos arba siunčiamos Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis. Sprendimus šiuo klausimu priima atitinkamo miesto (rajono) valdytojas.

36. Šalpos pensija mokama už praėjusį mėnesį.

37. Pagal įgaliojimą šalpos pensija mokama ne daugiau kaip vienerius metus. Prireikus įgaliojimą gali tvirtinti teritorinio valstybinio socialinio draudimo skyriaus arba globos ir rūpybos institucijos vadovas (jo pavaduotojas).

38. Šalpos pensijos gavėjui, keičiančiam gyvenamąją vietą (išskyrus tą atvejį, kai gyvenamoji vieta keičiama tos pačios institucijos aptarnaujamoje vietovėje), šalpos pensija išmokama už du ateinančius mėnesius. Naujosios gyvenamosios vietos teritoriniam valstybinio socialinio draudimo skyriui ar globos ir rūpybos institucijai gavus šalpos pensijos bylą, pensija toliau mokama nuo mėnesio, einančio po to mėnesio, už kurį buvo išmokėta pensija ankstesnėje gyvenamojoje vietoje. Pensijos gavėjų išrašymo iš įskaitos senosios gyvenamosios vietos institucijoje ir įrašymo į įskaitą naujosios gyvenamosios vietos institucijoje, taip pat pensijų bylų persiuntimo tvarką nustato atitinkamų institucijų vadovai.

39. Šalpos pensija mokama nepriklausomai nuo to, ar pensijos gavėjas dirba.

40. Turintiems teisę į šalpos pensiją asmenims, kuriems buvo mokama minimalaus gyvenimo lygio dydžio išmoka, nustatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. kovo 26 d. nutarimo Nr. 193 „Dėl medicininio ir socialinio invalidų aptarnavimo bei materialinės padėties garantijų“ (Žin., 1992, Nr. 16-444) 3.3 punkte, pateikusiems pažymą, kurioje nurodyta data, nuo kurios išmokos baigtos mokėti, skiriama šalpos pensija, išmokant nurodytosios išmokos ir šalpos pensijos dydžių skirtumą.

 

Šalpos pensijų permokos arba nepriemokos

 

41. Dėl šalpos pensiją skiriančios institucijos kaltės laiku negautos pensijų sumos išmokamos už visą praėjusį laiką iš karto.

42. Išskaitos iš šalpos pensijų galimos:

42.1. remiantis teismo sprendimais, nutartimis, nutarimais ir nuosprendžiais dėl turto išieškojimo, notarų vykdomaisiais įrašais bei kitais sprendimais ir nutarimais, kurie pagal Lietuvos Respublikos įstatymus vykdomi kaip teismų sprendimai;

42.2. Šalpos pensijų įstatymo 6 straipsnio antrojoje dalyje nustatytais atvejais, remiantis institucijos vadovo (jo pavaduotojo) sprendimais, – ne daugiau kaip 20 procentų išmokėtinos šalpos pensijos per mėnesį.

Jokios kitos išskaitos iš šalpos pensijų negalimos. Išskaitos iš šalpos pensijos dydis skaičiuojamas iš pensijos gavėjui išmokėtinos sumos.

Visais išskaitų atvejais šalpos pensijos gavėjui paliekama ne mažiau kaip 50 procentų pensijos.

Jeigu šalpos pensijos mokėjimas nutraukiamas, o visa pensijos permoka neišieškota, likęs įsiskolinimas išieškomas teismine tvarka.

 

Šalpos pensiją skiriančių ir mokančių institucijų sprendimų apskundimas

 

43. Teritorinių valstybinio socialinio draudimo skyrių bei globos ir rūpybos institucijų sprendimų šalpos pensijų klausimais apskundimo miesto (rajono) valdytojui laikas neapribotas.

44. Miesto (rajono) valdytojai gyventojų skundus šalpos pensijų klausimais nagrinėja laiku, nustatytu Gyventojų pareiškimų, skundų ir pasiūlymų nagrinėjimo valstybės valdymo organuose, įmonėse, įstaigose bei organizacijose tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. spalio 16 d. nutarimu Nr. 774 „Dėl Gyventojų pareiškimų, skundų ir pasiūlymų nagrinėjimo valstybės valdymo organuose, įmonėse, įstaigose bei organizacijose tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1992, Nr. 32-995).

 

Socialinių pensijų perskaičiavimas

 

45. Visais atvejais, kai socialinės pensijos gavėjas įsigaliojus Šalpos pensijų įstatymui neįgyja teisės gauti didesnės šalpos (socialinės) pensijos arba jam nustatoma lengvesnė invalidumo grupė, jam mokama 1994 metų gruodžio mėnesį mokėto dydžio socialinė pensija, kuri vėliau neindeksuojama, kol neįgyjama teisė gauti didesnę šalpos pensiją. Ši nuostata taikoma ir tuo atveju, kai socialinės pensijos gavėjas dėl pateisinamos priežasties praleidžia pakartotinio tikrinimo laiką, bet nustatoma, kad asmuo 1994 metų gruodžio mėnesį buvo kurios nors grupės invalidas.

46. Socialinė pensija nemokama, kai socialinės pensijos gavėjas netenka teisės į maitintojo netekimo socialinę pensiją, nes sukako Šalpos pensijų įstatymo 1 straipsnio pirmosios dalies 1 ir 2 punktuose nurodytą amžių arba jam nenustatomas invalidumas.

 

Kompensacijos invalidus slaugiusiems asmenims ir daugiavaikėms motinoms

 

47. Kompensacijos invalidus slaugiusiems asmenims ir daugiavaikėms motinoms kaip ir šalpos pensijos skiriamos ir mokamos remiantis Šalpos pensijų įstatymo 10 straipsnio ir šių nuostatų nustatyta tvarka.

48. Už vieno vaiko slaugą gali būti skiriama ir mokama viena kompensacija. Jeigu asmuo turi teisę į kelias kompensacijas, mokama viena jų.

______________


Šalpos (socialinių) pensijų

skyrimo ir mokėjimo nuostatų

priedas

 

Senatvės pensijos amžius

 

Metai

Pensinis amžius

Gimimo metai

 

Vyrai

 

 

 

1995

60 m. 2 mėn.

1935 m. sausio 1 d. – 1935 m. spalio 31 d.

1996

60 m. 4 mėn.

1935 m. lapkričio 1 d. – 1936 m. rugpjūčio 31 d.

1997

60 m. 6 mėn.

1936 m. rugsėjo 1 d. – 1937 m. birželio 30 d.

1998

60 m. 8 mėn.

1937 m. liepos 1 d. – 1938 m. balandžio 30 d.

1999

60 m. 10 mėn.

1938 m. gegužės 1 d. – 1939 m. vasario 28 d.

2000

61 m.

1939 m. kovo 1 d. – 1939 m. gruodžio 31 d.

2001

61 m. 2 mėn.

1940 m. sausio 1 d. – 1940 m. spalio 31 d.

2002

61 m. 4 mėn.

1940 m. lapkričio 1 d. – 1941 m. rugpjūčio 31 d.

2003

61 m. 6 mėn.

1941 m. rugsėjo 1 d. – 1942 m. birželio 30 d.

2004

61 m. 8 mėn.

1942 m. liepos 1 d. – 1943 m. balandžio 30 d.

2005

61 m. 10 mėn.

1943 m. gegužės 1 d. – 1944 m. vasario 28 d.

2006

62 m.

1944 m. kovo 1 d. – 1944 m. gruodžio 31 d.

2007

62 m. 2 mėn.

1945 m. sausio 1 d. – 1945 m. spalio 31 d.

2008

62 m. 4 mėn.

1945 m. lapkričio 1 d. – 1946 m. rugpjūčio 31 d.

2009

62 m. 6 mėn.

1946 m. rugsėjo 1 d. – 1947 m. birželio 30 d.

 

 

 

Moterys

 

 

 

1995

55 m. 4 mėn.

1940 m. sausio 1 d. – 1940 m. rugpjūčio 31 d.

1996

55 m. 8 mėn.

1940 m. rugsėjo 1 d. – 1941 m. balandžio 30 d.

1997

56 m.

1941 m. gegužės 1 d. – 1941 m. gruodžio 31 d.

1998

56 m. 4 mėn.

1942 m. sausio 1 d. – 1942 m. rugpjūčio 31 d.

1999

56 m. 8 mėn.

1942 m. rugsėjo 1 d. – 1943 m. balandžio 30 d.

2000

57 m.

1943 m. gegužės 1 d. – 1943 m. gruodžio 31 d.

2001

57 m. 4 mėn.

1944 m. sausio 1 d. – 1944 m. rugpjūčio 31 d.

2002

57 m. 8 mėn.

1944 m. rugsėjo 1 d. – 1945 m. balandžio 30 d.

2003

58 m.

1945 m. gegužės 1 d. – 1945 m. gruodžio 31 d.

2004

58 m. 4 mėn.

1946 m. sausio 1 d. – 1946 m. rugpjūčio 31 d.

2005

58 m. 8 mėn.

1946 m. rugsėjo 1 d. – 1947 m. balandžio 30 d.

2006

59 m.

1947 m. gegužės 1 d. – 1947 m. gruodžio 31 d.

2007

59 m. 4 mėn.

1948 m. sausio 1 d. – 1948 m. rugpjūčio 31 d.

2008

59 m. 8 mėn.

1948 m. rugsėjo 1 d. – 1949 m. balandžio 30 d.

2009

60 m.

1949 m. gegužės 1 d. – 1949 m. gruodžio 31 d.

______________