LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL SAUGOS TARNYBŲ IR SAUGOS PADALINIŲ ATASKAITOS FORMOS IR ATASKAITOS FORMOS PILDYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2005 m. balandžio 18 d. Nr. 5-V-253

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. vasario 6 d. nutarimu Nr. 116 patvirtintų Ginkluotos ir neginkluotos asmens ir turto saugos licencijavimo taisyklių (Žin., 2005, Nr. 17-535) 16.1 punktu:

1. Tvirtinu pridedamas:

1.1. Saugos tarnybų ir saugos padalinių ataskaitos formą;

1.2. Saugos tarnybų ir saugos padalinių ataskaitos pildymo taisykles.

2. Įpareigoju teritorinių policijos įstaigų vadovus užtikrinti, kad visos saugos tarnybų ir saugos padalinių ataskaitos ne vėliau kaip iki sausio 20 dienos būtų pateikiamos Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos.

3. Nustatau, kad saugos tarnybų ir saugos padalinių pateikta informacija teikiama teisėsaugos institucijoms ir kitoms valstybės institucijoms tik esant tarnybiniam būtinumui, pateikus motyvuotą paklausimą raštu.

4. Pripažįstu netekusiais galios:

4.1. policijos generalinio komisaro 2001 m. gegužės 18 d. įsakymą Nr. 212 „Dėl Saugomų objektų sąrašų tvirtinimo ir informacijos pateikimo taisyklių“ (Žin., 2001, Nr. 43-1534);

4.2. policijos generalinio komisaro 2001 m. gegužės 29 d. įsakymą Nr. 232 „Dėl 2001 m. gegužės 18 d. įsakymu Nr. 212 patvirtintų Saugomų objektų sąrašų tvirtinimo ir informacijos pateikimo taisyklių dalinio pakeitimo“ (Žin., 2001, Nr. 47-1653).

 

 

Policijos generalinis komisaras                               Vytautas Grigaravičius

 

 

Forma patvirtinta

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2005 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr.5-V-253   

 

(saugos tarnybos, saugos padalinio pavadinimas)

 

ATASKAITA

 

(data)

 

(vieta)

 

Eil. Nr.

Miestas (rajonas)

Leidimų laikyti ginklus skaičius

Apsaugos darbuotojų skaičius

 

Turimų ginklų skaičius

Duomenys apie suteiktas saugos paslaugas (vykdytą saugą)

GRG* skai-čius

Inka-savimo auto-mobilių skaičius

turinčių leidimą nešiotis ginklus

neturinčių leidimo nešiotis ginklus

turinčių inkasa-toriaus pažymė-jimus

kėlusių kvalifika-ciją

kvali-fikacijai kelti skirta valandų

p*

l*

a*

gr*

s*

g*

n*

e*

i*

r*

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PASTABOS: p – B, C kategorijų trumpieji šaunamieji ginklai (pistoletai, revolveriai), l – B, C ir D kategorijų ilgieji lygiavamzdžiai šaunamieji ginklai, a – A kategorijos šaunamieji ginklai, gr – B, C kategorijų ilgieji graižtviniai šaunamieji ginklai (graižtviniai šautuvai), s – sudarytos sutartys dėl asmens ir turto saugos paslaugų teikimo, g – fizinė ginkluota asmens ir turto sauga, n – fizinė neginkluota sauga, e – elektroninė sauga, i – inkasavimas, pervežamų piniginių lėšų, krovinių apsauga, r – viešieji masiniai renginiai, GRG – greitojo reagavimo grupė.

 

Saugos vadovas _____________________                                                               ________________________

(parašas)                                                                                                 (vardas, pavardė)

 

PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2005 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. 5-V-253

 

Saugos tarnybų ir saugos padalinių ATASKAITOS PILDYMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Saugos tarnybų ir saugos padalinių ataskaitos (toliau – ataskaita) pildymo taisyklės (toliau – taisyklės) nustato saugos tarnybų ir saugos padalinių statistinių duomenų pateikimo tvarką.

2. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

2.1. Fizinė sauga tai veikla, kurią vykdydami apsaugos darbuotojai, būdami saugomame objekte, tiesiogiai stebi (vizualiai ar panaudodami technines priemones) ir saugo asmenis arba kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą nuo galimų pavojų.

2.2. Elektroninė sauga – tai veikla, kai objektuose įrengtomis techninėmis priemonėmis organizuojamas objektų stebėjimas ir informacija per centrinio stebėjimo pultą perduodama greitojo reagavimo grupei.

2.3. Greitojo reagavimo grupė apsaugos darbuotojų grupė, nedelsdama reaguojanti į objektuose įrengtų techninių priemonių suveikimus arba į apsaugos darbuotojų pranešimus.

2.4. Inkasavimo automobilis – M, N ar O kategorijų transporto priemonė, turinti sumontuotas radijo ryšio priemones ir stacionarius oranžinės spalvos švyturėlius. Inkasavimo automobilio priekyje, gale ir šonuose turi būti užrašytas juridinio asmens pavadinimas, kontaktinis telefonas bei logotipas. Inkasavimo automobilis gali būti įrengtas pagal šarvuotos apsaugos nuo kulkų reikalavimus.

2.5. Struktūrinis vienetas – saugos tarnybos ar saugos padalinio filialas, atstovybė, skyrius, kitas padalinys, turintis juridinio asmens statusą arba jo neturintis.

3. Kitos taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos asmens ir turto saugos įstatyme (Žin., 2004, Nr. 116-4317).

 

II. ATASKAITŲ PILDYMO IR PATEIKIMO TVARKA

 

4. Ataskaitas pildo saugos tarnybos, saugos padaliniai ir jas pateikia teritorinei policijos įstaigai, kurios prižiūrimoje teritorijoje yra juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo buveinė.

5. Ataskaitoje nurodomi gruodžio 31 dienos duomenys apie dirbančius apsaugos darbuotojus, turimus ginklus, sudarytas sutartis dėl asmens ir turto saugos paslaugų teikimo, greitojo reagavimo grupių skaičių ir inkasavimo automobilius.

6. Ataskaitoje duomenys apie saugomus subjektus pateikiami pagal struktūrinius vienetus (pvz., saugos tarnybos Panevėžio filialo apsaugos darbuotojai fizine ginkluota sauga Rokiškyje laikinai saugojo subjektą, ataskaitoje šis subjektas įtraukiamas prie Panevėžyje ginkluota sauga saugotų subjektų). Duomenys apie saugotus objektus ataskaitoje pateikiami pagal tai, kokiame mieste (rajone) jie buvo saugoti (pvz., Vilniaus rajone fizine neginkluota ir elektronine sauga buvo saugotas gyvenamasis namas, ataskaitoje šis objektas nurodomas prie Vilniuje neginkluota sauga saugotų objektų).

7. Ataskaitos pildymo tvarka:

7.1. 2 skiltyje nurodomas miestas (rajonas), kurio teritorijoje yra struktūrinis vienetas. Ataskaitoje pateikiami bendri miestų ir rajonų duomenys (pvz., Vilniaus mieste laikomi ginklai sumuojami su Vilniaus rajone laikomais ginklais).

7.2. 3 skiltyje nurodoma, kiek leidimų laikyti ginklus turi saugos tarnyba, saugos padalinys konkretaus miesto (rajono) teritorijoje.

7.3. 4 skiltyje nurodomas apsaugos darbuotojų, turinčių leidimus nešiotis ginklus, skaičius.

7.4. 5 skiltyje nurodomas apsaugos darbuotojų, neturinčių leidimų nešiotis ginklus, skaičius.

7.5. 6 skiltyje nurodomas apsaugos darbuotojų, turinčių inkasatorių pažymėjimus, skaičius.

7.6. 7 skiltyje nurodoma, kiek apsaugos darbuotojų kėlė kvalifikaciją (dalyvavo mokymuose, seminaruose, šaudymo pratybose, fizinio parengimo bei kovinės savigynos treniruotėse ir pan.) per ataskaitinius metus. Skiltyje nenurodomi apsaugos darbuotojai, baigę kursus pagal Apsaugos darbuotojo mokymo programą (kodas 260086116), ir individualios apsaugos darbuotojų treniruotės.

7.7. 8 skiltyje nurodoma, kiek mokymams buvo skirta valandų (iš viso). Pvz., jei 10 apsaugos darbuotojų dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose, kurių trukmė 16 val., 8 skiltyje įrašoma 160 val.

7.8. 9 skiltyje nurodomas turimas B, C kategorijų trumpųjų šaunamųjų ginklų (pistoletų, revolverių) skaičius.

7.9. 10 skiltyje nurodomas turimas B, C ir D kategorijų ilgųjų lygiavamzdžių šaunamųjų ginklų skaičius.

7.10. 11 skiltyje nurodomas turimas A kategorijos šaunamųjų ginklų skaičius.

7.11. 12 skiltyje nurodomas turimas B, C kategorijų ilgųjų graižtvinių šaunamųjų ginklų (graižtvinių šautuvų) skaičius.

7.12. 13 skiltyje nurodomas sudarytų sutarčių dėl asmens ir turto saugos paslaugų teikimo skaičius (pildo tik saugos tarnybos).

7.13. 14 skiltyje nurodoma, kiek objektų (subjektų) per ataskaitinius metus buvo saugota fizine ginkluota asmens ir turto sauga.

Saugos tarnybos nurodo tokį saugotų objektų (subjektų) skaičių, koks jis yra nurodytas sutartyse dėl asmens ir turto saugos paslaugų teikimo.

Saugos padaliniai, nurodydami saugomų objektų skaičių, skaičiuoja stambiausius saugotus objektus (pvz., jei saugoma teritorija su statiniais, nurodomas vienas saugomas objektas. Jei saugomas statinys, kuriame yra atskiri saugomi objektai, jie neįskaičiuojami).

Jei objektas buvo saugomas ir fizine ginkluota sauga, ir fizine neginkluota sauga, ir elektronine sauga, įrašomas tik į 13 skiltį.

7.14. 15 skiltyje nurodomi objektai (subjektai), kurie per ataskaitinius metus buvo saugomi fizine neginkluota arba fizine neginkluota ir elektronine sauga.

7.15. 16 skiltyje nurodomas per ataskaitinius metus tik elektronine sauga saugotų objektų skaičius.

7.16. 17 skiltyje nurodomas fizinių ir juridinių asmenų skaičius, kurių pervežamas kilnojamasis turtas buvo saugomas ar buvo suteikta inkasavimo paslauga per ataskaitinius metus. Šioje skiltyje nurodytas skaičius į kitas skiltis nėra įtraukiamas.

7.17. 18 skiltyje nurodomas viešųjų masinių renginių, kurių metu palaikė viešąją tvarką apsaugos darbuotojai, skaičius. Šioje skiltyje nurodyti objektai neįtraukiami į 13, 14 skiltis.

7.18. 19 skiltyje nurodomas greitojo reagavimo grupių skaičius.

7.19. 20 skiltyje nurodomas automobilių, turinčių inkasavimo pažymėjimus, skaičius.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

8. Informacija saugoma taip, kad ja negalėtų pasinaudoti pašaliniai asmenys.

9. Asmenys, pažeidę šių taisyklių reikalavimus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

______________