LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIAUS 2003 M. GRUODŽIO 15 D. ĮSAKYMO NR. B1-956 „DĖL ŽALIO PIENO, SKIRTO TIESIOGIAI VARTOTI, PARDAVIMO REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2005 m. balandžio 25 d. Nr. B1-258

Vilnius

 

 

Atsižvelgęs į Veterinarijos dokumentų išdavimo tvarkos, patvirtintos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2001 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. 193 „Dėl veterinarijos dokumentų išdavimo tvarkos“ (Žin., 2001, Nr. 38-1320; 2005, Nr. 49-1645), 24 punktą:

Pakeičiu Žalio pieno, skirto tiesiogiai vartoti, pardavimo reikalavimus, patvirtintus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2003 m. gruodžio 15 d. įsakymu Nr. B1-956 „Dėl Žalio pieno, skirto tiesiogiai vartoti, pardavimo reikalavimų patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 3-22, Nr. 85-3104):

1. Išdėstau 5, 6, 7, 8 punktus taip:

5. Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos valstybiniai veterinarijos gydytojai arba įgaliotieji veterinarijos gydytojai tikrinimo metu įvertina, ar gyventojo, bendrovės bei ūkininko fermoje laikomasi melžimo, pieno paruošimo ir apskaitos reikalavimų. Karvių, ožkų sveikatos būklę turi patvirtinti Gyvūno sveikatos pažymėjimas, kuris galioja 6 mėnesius. Gyvūno sveikatos pažymėjimo pagrindu ir išanalizavus pieno tyrimo protokoluose nurodytus tyrimų rezultatus, užpildomas pieno ūkio patikrinimo aktas, pažymint, nuo kada leidžiama prekiauti pienu.“

6. Gyvūno sveikatos pažymėjime turi būti nurodytas pieno pardavimo būdas (cisterna, bidonai, pilstomas į vartotojo ar gamintojo talpyklas) ir vieta (turgus, parduotuvė, ūkis). Tikrinimo metu nustačius galiojančių teisės aktų pažeidimų, pieno ūkio patikrinimo akte pažymimi trūkumai, dėl kurių stabdomas pieno pardavimas, su nuoroda išvadose „pieno pardavimas sustabdomas“, ir neišduodamas Gyvūno sveikatos pažymėjimas, o jeigu jis išduotas – jo galiojimas sustabdomas.“

7. Norėdamas atnaujinti pieno pardavimą, pieno gamintojas privalo teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pateikti raštišką prašymą, jame nurodyti, kad nustatyti pažeidimai pašalinti, ir pateikti pieno sudėties ir kokybės tyrimų rezultatų protokolus. Atlikus pateiktų dokumentų analizę, įvertinus padėtį ūkyje, surašomas pieno ūkio patikrinimo aktas, kurio išvadoje pažymima „pieno supirkimas atnaujintas“, ir išduodamas Gyvūno sveikatos pažymėjimas.“

8. Pieno ūkio patikrinimas surašant pieno ūkio patikrinimo aktą turi būti atliktas ne rečiau kaip du kartus per metus.“.

2. Išdėstau 14 punktą taip:

14. Sertifikuotuose pieno ūkiuose, kuriuose vykdoma pieno gamybos savikontrolė ir per 6 mėnesius buvo nustatyta mikrobinio užterštumo reikalavimų pažeidimų, pieno enteropotogeniniai rodikliai turi būti tiriami atestuotojoje laboratorijoje vieną kartą per mėnesį. Tyrimo periodiškumą galima keisti tik tris mėnesius iš eilės gavus teisės aktus atitinkančius tyrimo rezultatus.“.

 

 

 

DIREKTORIUS                                                                                  KAZIMIERAS LUKAUSKAS