LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL MUITINĖS TARNAUTOJŲ PRIĖMIMO Į DARBĄ LAIKINŲJŲ TAISYKLIŲ
1990 m. spalio 22 d. Nr. 317
Vilnius
Patvirtinti Muitinės tarnautojų priėmimo į darbą laikinąsias taisykles (pridedama).
LIETUVOS RESPUBLIKOS MINISTRĖ PIRMININKĖ K. PRUNSKIENĖ
______________
P A T V I R T I N T A
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1990 m. spalio 2 d. nutarimu Nr. 317
MUITINĖS TARNAUTOJŲ PRIĖMIMO Į DARBĄ LAIKINOSIOS
T A I S Y K L Ė S
1. Asmuo, norintis dirbti Lietuvos Respublikos muitinėje (toliau vadinama muitine), kreipiasi į Muitinės departamento vadovą – vyriausiąjį muitininką ar į kadrų tarnybos viršininką ir pateikia pareiškimą, užpildytą kadrų įskaitos lapą ir autobiografiją.
2. Į darbą muitinėje priimami ne jaunesni kaip 20 metų Lietuvos Respublikos piliečiai, mokantys valstybinę kalbą, pagal sveikatos būklę bei pasirengimą tinkantys vykdyti muitinės darbuotojų pareigas, nepriklausantys politinėms partijoms ar sustabdę savo veiklą jose.
3. Asmens, pareiškusio norą dirbti muitinėje, pareiškimas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per du mėnesius po jo pateikimo.
4. Į darbą muitinėje negali būti priimami:
b) asmenys, turintys neišnykusį arba nepanaikintą teistumą, taip pat patraukti atsakomybėn už administracinės teisės pažeidimus prekybos ir finansų srityje;
c) asmenys, kuriuos sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (tėvai, įtėviai, sutuoktiniai, broliai, seserys, sūnūs, dukterys, įvaikiai, taip pat sutuoktinių broliai, seserys, tėvai ir vaikai), jeigu jų tarnyba kartu yra susijusi su vieno iš jų tiesioginiu pavaldumu kitam arba su vieno teise kontroliuoti kitą.
5. Asmuo, gavęs teigiamą atsakymą dėl priėmimo dirbti muitinėje, pateikia atsakingam už kadrų įskaitą darbuotojui papildomai šiuos dokumentus:
b) darbo knygelę arba, jei pradeda dirbti pirmą kartą, savivaldybės pažymėjimą apie paskutinį užsiėmimą ar karinį bilietą;
6. Asmenys įdarbinami muitinėje po specialaus apmokymo, kurį organizuoja Muitinės departamentas. Priimant asmenį į darbą, jam nustatomas išbandymo terminas – iki trijų mėnesių. Į išbandymo terminą neįskaitomas faktiškai nedirbtas laikas. Jei išbandymo rezultatas nepatenkinamas, darbuotojas atleidžiamas iš darbo. Atleisti šiuo pagrindu galima tik iki išbandymo termino pasibaigimo. Jei išbandymo terminas pasibaigė, o darbuotojas tebedirba, jis laikomas išlaikiusiu išbandymą.
7. Muitinės darbuotojams, išskyrus aptarnaujantįjį personalą, išbandymo laikotarpiu išduodamas laikinasis muitinės darbuotojo pažymėjimas, o jam pasibaigus – muitinės darbuotojo pažymėjimas.
8. Asmuo, priimamas į darbą, sudaro darbo sutartį raštu. Darbuotojo priėmimas į darbą įforminamas Muitinės departamento vadovo – vyriausiojo muitininko įsakymu, ir darbuotojas pasirašytinai supažindinamas su muitinės vidaus darbo taisyklėmis, atitinkamų padalinių ar tarnybų nuostatais bei jų veiklą reglamentuojančiomis specialiomis instrukcijomis.