LIETUVOS RESPUBLIKOS IR LATVIJOS RESPUBLIKOS
SUTARTIS
DĖL VALSTYBĖS SIENOS ATSTATYMO
atsižvelgdamos į tai, kad iki 1940 metų birželio 15 dienos tarp Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos, remiantis 1921 metų gegužės 14 dienos Konvencija tarp Lietuvos ir Latvijos dėl sienos nustatymo vietose, buvo nustatyta ir užsienio šalių pripažinta Valstybės siena,
atsižvelgdamos į Lietuvos ir Latvijos tautų valią įtvirtinti savo politinį ir valstybinį suverenitetą, remiantis visuotinai pripažintais tarptautinės teisės principais,
siekdamos plėtoti tarpusavio draugystės santykius,
susitarė:
1 straipsnis
Atstatyti nustatytą iki 1940 metų birželio 15 dienos Valstybės sieną tarp Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos, remiantis 1921 metų gegužės 14 dienos „Konvencija nustatyti sienoms tarp Lietuvos ir Latvijos vietose ir sutvarkyti pasienio gyventojų teisėms ir sienos perkirstojo nejudinamo turto padėčiai“ ir 1930 metų birželio 30 dienos „Deklaracija tarp Lietuvos ir Latvijos dėl galutinio sienos nustatymo“.
2 straipsnis
3 straipsnis
4 straipsnis
5 straipsnis
7 straipsnis
8 straipsnis
Sutartis sudaryta 1993 m. birželio 29 d. Biržų mieste dviem egzemplioriais, kiekvienas lietuvių ir latvių kalbomis; abu tekstai turi vienodą galią.
mišriai komisijai Valstybės sienai atstatyti tarp
Lietuvos ir Latvijos
1. Mišri komisija Valstybės sienai tarp Lietuvos ir Latvijos atstatyti (toliau – komisija) paskiriama Sutartimi dėl Valstybės sienos atstatymo tarp Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos, sudaryta 1993 m. birželio 29 d. Į komisiją įeina po tris narius iš kiekvienos pusės.
Komisijos darbo forma – posėdžiai. Posėdžiuose pirmininkauja pasikeisdami abiejų Šalių nariai. Kiekvienas posėdis protokoluojamas. Protokolas pasirašomas visų dalyvaujančių komisijos narių ir tvirtinamas antspaudu.
2. Valstybės sienos atstatymui sienos linija dalinama į dvi lygias dalis:
nuo Baltijos jūros iki 24 meridiano (dešinysis Bersteles upės krantas) atlieka Lietuvos pusei;
nuo 24 meridiano (dešinysis Bersteles upės krantas) iki Lietuvos–Latvijos–Baltarusijos sienų sankirtos – atlieka Latvijos pusei.
3. Komisija organizuoja, koordinuoja ir kontroliuoja darbus valstybės sienai atstatyti. Savo darbe ji vadovaujasi šia Sutartimi ir turimais istoriniais – teisiniais dokumentais, sudarytais tarp Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos.
4.1. Valstybės sienai atstatyti tarp Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos teisinių aktų atranka ir jų tyrimas.
4.2. Geodezinės ir kartografinės medžiagos, turinčios praktinę reikšmę, rinkimas tikslinant ir tiriant surinktą medžiagą.
4.3. Visų praktinių klausimų, iškylančių vykdant Sutartį dėl Valstybės sienos atstatymo tarp Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos, sprendimas.
4.4. Neesminiai sienos linijos pakeitimai, taikant kompensacijos tvarką ir sutinkant abiejų šalių atstovams, sienos optimizavimo tikslu.
4.5. Darbo grupių valstybės sienai atstatyti, įtraukiant būtinus specialistus, sudarymas. Instrukcijų šioms darbo grupėms sudarymas ir vadovavimas jų veiklai.
4.6. Pasiūlymų susitarimui dėl pasienio objektų eksploatacijos ir susisiekimo kelių inžinerinių – techninių įrengimų, pasienio vandenų ir t. t. paruošimas.
4.8. Bendras žemėlapių ir pasienio ženklų pavyzdžių paruošimas bei sienos aprašymas, o taip pat pasienio ženklų pastatymo tvarka.
4.9. Valstybinei sienai sudaromas žemėlapis keturiais egzemplioriais – po 2 kiekvienai Šaliai, kuriuos pasirašo visi mišrios komisijos nariai ir pridedamas detalus sienos aprašymas.