LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO ADMINISTRATORIŲ ATESTAVIMO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2007 m. kovo 23 d. Nr. 4-107

Vilnius

 

Atsižvelgdamas į Teisės teikti įmonių bankroto ir restruktūrizavimo administravimo paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims suteikimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2006 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. 4-376 (Žin., 2006, Nr. 110-4180), 4 punktą,

tvirtinu Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisijos nuostatus (pridedama).

 

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                           VYTAS NAVICKAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2007 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. 4-107

 

BANKROTO IR RESTRUKTŪRIZAVIMO ADMINISTRATORIŲ ATESTAVIMO KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo komisijos (toliau – Komisija) teises, funkcijas ir veiklos organizavimą.

2. Komisija sudaroma penkeriems metams, jos sudėtį įsakymu tvirtina Lietuvos Respublikos ūkio ministras (toliau – ūkio ministras). Komisiją sudaro Komisijos pirmininkas, Komisijos pirmininko pavaduotojas ir 5 Komisijos nariai. Komisijos pirmininkas yra Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos sekretorius, kuruojantis Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) veiklą, Komisijos pirmininko pavaduotojas – Departamento deleguotas asmuo. Komisijos nariai – Departamento deleguotas asmuo, Lietuvos Respublikos finansų ministerijos deleguotas asmuo, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos deleguotas asmuo, Nacionalinės verslo administratorių asociacijos deleguotas asmuo ir Nacionalinės bankroto administratorių asociacijos deleguotas asmuo. Visi pirmiau nurodyti asmenys privalo turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą. Komisijos nario įgaliojimams nutrūkus iki kadencijos pabaigos, naujas Komisijos narys skiriamas likusiam kadencijos laikui.

3. Komisijos veiklos tikslas – vykdyti asmenų, siekiančių įgyti teisę teikti bankroto ar restruktūrizavimo paslaugas ar dirbti bankroto administratoriaus padėjėju, atestavimą vadovaujantis Teisės teikti bankroto ir restruktūrizavimo administravimo paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims suteikimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2006 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. 4-376 (Žin., 2006, Nr. 110-4180) (toliau – Taisyklės).

4. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, ūkio ministro įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

 

II. KOMISIJOS FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

5. Komisijos pareiga – objektyviai įvertinus fizinio asmens žinias, pasirengimą bankroto administratoriaus, jo padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus veiklai, taip pat juridinio asmens atitiktį Taisyklių reikalavimams, priimti sprendimą siūlyti (nesiūlyti) Lietuvos Respublikos ūkio ministerijai (toliau – Ūkio ministerija) suteikti ar atimti teisę asmeniui teikti įmonių bankroto ar restruktūrizavimo paslaugas ar dirbti bankroto administratoriaus padėjėju, taip pat priimti sprendimus siūlyti (nesiūlyti) dėl bankroto administratoriaus, jo padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimo ir (ar) leidimo teikti įmonių bankroto ar restruktūrizavimo administravimo paslaugas galiojimo panaikinimo.

6. Komisija:

6.1. tvirtina Departamento parengtas bankroto administratorių, jų padėjėjų ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo programas;

6.2. nagrinėja fizinių asmenų, siekiančių įgyti teisę teikti įmonių bankroto ir restruktūrizavimo paslaugas ar dirbti bankroto administratoriaus padėjėju, prašymus ir šiuos asmenis atestuoja;

6.3. priima sprendimus siūlyti (nesiūlyti) Ūkio ministerijai išduoti bankroto administratoriaus, jo padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimus ar panaikinti jų galiojimą;

6.4. nagrinėja juridinių asmenų prašymus išduoti leidimą teikti bankroto ar restruktūrizavimo administravimo paslaugas ir priima sprendimus siūlyti (nesiūlyti) Ūkio ministerijai išduoti šiuos leidimus ar panaikinti jų galiojimą;

6.5. teikia pasiūlymus Ūkio ministerijai dėl termino, per kurį fizinis asmuo (kai jam panaikinamas bankroto administratoriaus, jo padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimo galiojimas) negali pateikti prašymo laikyti kvalifikacijos egzaminą ar juridinis asmuo (kai jam panaikinamas leidimo teikti bankroto ar restruktūrizavimo paslaugas galiojimas) pateikti prašymo išduoti tokį leidimą, nustatymo;

6.6. teikia pasiūlymus mokslo ir mokymo įstaigoms, kitoms suinteresuotoms institucijoms bankroto administratorių, jų padėjėjų ir restruktūrizavimo administratorių rengimo bei jų kvalifikacijos kėlimo (mokymo) klausimais.

7. Komisija turi teisę:

7.1. gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų dokumentus ir informaciją, susijusią su bankroto administratorių, jų padėjėjų ir restruktūrizavimo administratorių bei asmenų, pageidaujančių įgyti teisę teikti įmonių bankroto ir restruktūrizavimo paslaugas, atestavimu;

7.2. kviesti į Komisijos posėdžius valstybės institucijų ir įstaigų atstovus;

7.3. leisti asmeniui, pirmą kartą neišlaikiusiam bankroto administratoriaus, jo padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus kvalifikacijos egzamino (toliau – kvalifikacijos egzaminas), jį dar kartą laikyti anksčiau kaip po 3 mėnesių, o neišlaikius antrą kartą – anksčiau kaip po 6 mėnesių;

7.4. siūlyti Ūkio ministerijai nustatyti bankroto administratoriaus, jo padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimo galiojimo terminą, ilgesnį nei treji metai, bet ne ilgesnį kaip dešimt metų nuo jo išdavimo dienos;

7.5. teikti Departamentui pasiūlymus dėl bankroto administratorių, jų padėjėjų ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo programų pakeitimo ir papildymo;

7.6. teikti ūkio ministrui pasiūlymus pakeisti ar papildyti Komisijos sudėtį;

7.7. pavesti rengti kvalifikacijos egzaminą toms aukštosioms mokykloms ir kitoms institucijoms, su kuriomis Komisijos teikimu Departamentas yra sudaręs bendradarbiavimo sutartis dėl kvalifikacijos kėlimo kursų organizavimo. Komisija, pavedusi rengti kvalifikacijos egzaminą aukštosioms mokykloms ar kitoms institucijoms, paskiria ne mažiau kaip 2 savo atstovus dalyvauti kvalifikacijos egzamine.

 

III. KOMISIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

8. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai.

9. Komisijos posėdžiams pirmininkauja ir Komisijos vardu veikia Komisijos pirmininkas, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas.

10. Komisijos posėdžiai (toliau – Posėdžiai) yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komisijos narių.

11. Komisija priima sprendimus Posėdyje dalyvaujančių ir Nuostatų 17 punkto nustatyta tvarka savo nuomonę pareiškusių Komisijos narių paprasta balsų dauguma. Posėdyje dalyvaujantys Komisijos nariai balsuoja atvirai. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Posėdžiui pirmininkaujančio asmens balsas.

12. Posėdžio metu rašomas Posėdžio protokolas, jį rašo Komisijos sekretorius – Departamento darbuotojas, kurį įsakymu skiria Departamento direktorius ir kuris nėra Komisijos narys. Protokolą pasirašo Posėdžio pirmininkas ir Komisijos sekretorius.

13. Posėdžiuose gali dalyvauti (be balsavimo teisės) Komisijos kviesti asmenys. Dėl tokių asmenų dalyvavimo Posėdyje sprendžia Posėdžio pirmininkas. Tai pažymima Posėdžio protokole.

14. Komisijai priimant sprendimus dalyvauja tik Komisijos nariai.

15. Posėdžiai šaukiami Komisijos pirmininko iniciatyva arba Komisijos narių daugumos reikalavimu, bet ne rečiau kaip 2 kartus per metų ketvirtį.

16. Pagal Departamente gautus raštus būsimo Posėdžio darbotvarkę sudaro ir ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Posėdžio dienos Komisijos nariams pateikia Komisijos sekretorius. Atsižvelgiant į Komisijos pirmininkui pateiktus Komisijos narių siūlymus, Posėdžio darbotvarkė gali būti tikslinama ir praėjus šiame punkte nurodytam terminui.

17. Negalintys dalyvauti Posėdyje Komisijos nariai gali raštu pateikti savo nuomonę Posėdžio darbotvarkės klausimais, išskyrus kvalifikacijos egzamino rezultatų klausimus. Laikoma, kad savo nuomonę raštu pateikęs, tačiau Posėdyje nedalyvavęs Komisijos narys balsavo dėl klausimo, dėl kurio jis pateikė savo nuomonę raštu.

18. Komisijos nariai turi teisę raštu pateikti savo atskirąją nuomonę dėl Posėdyje priimtų Komisijos sprendimų. Atskiroji nuomonė išdėstoma raštu ir pridedama prie Posėdžio protokolo. Visais atvejais apie atskirosios nuomonės pareiškimą pažymima Posėdžio protokole.

19. Komisiją techniškai aptarnauja ir jos archyvą tvarko Departamentas. Komisijos gaunami ir siunčiami raštai registruojami Departamente.

20. Prašymas išduoti leidimą teikti bankroto ar restruktūrizavimo paslaugas tenkinamas, jeigu juridinis asmuo atitinka Taisyklėse jam keliamus reikalavimus ir jo pateiktuose dokumentuose nurodyti visi būtini ir teisingi duomenys.

21. Posėdyje, kuriame sprendžiamas klausimas dėl fizinio asmens teisės dirbti bankroto administratoriaus padėjėju, teikti įmonių bankroto ir restruktūrizavimo paslaugas įgijimo:

21.1. kai asmuo teisę dirbti bankroto administratoriumi, jo padėjėju ar restruktūrizavimo administratoriumi siekia įgyti pirmą kartą, Komisija susipažįsta su šio asmens pateiktu prašymu bei kitais Taisyklėse nurodytais dokumentais ir priima sprendimą leisti (neleisti) laikyti asmeniui kvalifikacijos egzaminą ir nustato kvalifikacijos egzamino laikymo datą, vietą ir laiką;

22.2. kai asmuo teisę dirbti bankroto administratoriumi nori įgyti pakartotinai, Nuostatų 21.1 punkto reikalavimas netaikomas, jeigu minėtas asmuo pateikė prašymą išduoti bankroto administratoriaus pažymėjimą nelaikius kvalifikacijos egzamino. Komisija gali leisti tokiam asmeniui nelaikyti kvalifikacijos egzamino ir siūlyti Ūkio ministerijai išduoti jam bankroto administratoriaus pažymėjimą pakartotinai, jeigu nagrinėdama asmens prašymą išduoti bankroto administratoriaus pažymėjimą nelaikius kvalifikacijos egzamino nustatė, kad asmuo atitinka Taisyklėse keliamus reikalavimus ir šiam asmeniui per paskutiniuosius metus teisės aktų nustatyta tvarka nebuvo skirta nuobaudų už padarytus pažeidimus, atliekant įmonių bankroto procedūras. Kai Komisija nusprendžia netenkinti šiame punkte nurodyto prašymo, ji nustato kvalifikacijos egzamino laikymo datą, vietą ir laiką.

23. Kvalifikacijos egzaminas vyksta žodžiu. Kvalifikacijos egzamino metu:

23.1. kai fizinis asmuo siekia įgyti teisę dirbti bankroto administratoriaus padėjėju, teikti įmonių bankroto ir restruktūrizavimo paslaugas pirmą kartą, Komisija pateikia jam klausimus iš Komisijos patvirtintos atestavimo programos ir išklauso jo atsakymus. Kiekvienas Komisijos narys fizinio asmens žinias per egzaminą vertina individualiai. Vertinimas gali būti teigiamas arba neigiamas. Žinių įvertinimas ir visi pateikti klausimai įrašomi Egzaminų lape (Nuostatų priedas). Asmuo laikomas išlaikiusiu kvalifikacijos egzaminą, jeigu jį teigiamai įvertina Posėdyje dalyvavusių Komisijos narių dauguma. Žinių vertinimams pasidalijus po lygiai, lemiamas yra Posėdžio pirmininko vertinimas. Žinių vertinimo rezultatai įrašomi Egzaminų lape. Kvalifikacijos egzamino rezultatai fiziniam asmeniui paskelbiami to paties Posėdžio metu;

23.2. kai fizinis asmuo siekia įgyti teisę dirbti bankroto administratoriaus padėjėju, teikti įmonių bankroto ar restruktūrizavimo paslaugas pakartotinai, Komisija pateikia jam klausimus iš Komisijos patvirtintos atestavimo programos bei klausimus, susijusius su praktine bankroto administratoriaus, jo padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus veikla ir išklauso jo atsakymus, taip pat susipažįsta su Taisyklių 7.6 punkte nurodytais dokumentais. Fizinio asmens žinios ir praktinė veikla vertinamos ir sprendimas dėl kvalifikacijos egzamino rezultatų priimamas vadovaujantis Nuostatų 23.1 punkto reikalavimais.

24. Komisija tame pačiame Posėdyje, kuriame įvertino fizinio asmens žinias, priima sprendimą siūlyti (nesiūlyti) Ūkio ministerijai išduoti bankroto administratoriaus, jo padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimą.

25. Posėdyje, kuriame sprendžiamas klausimas dėl bankroto administratoriaus, jo padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimo panaikinimo, turi teisę dalyvauti asmuo, kurio pažymėjimo panaikinimo klausimas sprendžiamas, ir (ar) jo įgaliotas atstovas, o dėl bankroto administratoriaus padėjėjo pažymėjimo – ir bankroto administratoriaus padėjėjo praktikos vadovas. Jei asmens ar jo įgalioto atstovo neatvykimo į Posėdį priežastys nežinomos ar Komisija jas pripažįsta nesvarbiomis, klausimas nagrinėjamas pirmiau nurodytiems asmenims nedalyvaujant.

26. Posėdyje, kuriame sprendžiamas leidimo teikti įmonių bankroto administravimo ar restruktūrizavimo paslaugas panaikinimo klausimas, kviečiamas dalyvauti juridinio asmens vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Jei juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto atstovo neatvykimo į Posėdį priežastys nežinomos ar Komisija jas pripažįsta nesvarbiomis, klausimas nagrinėjamas pirmiau nurodytiems asmenims nedalyvaujant.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27. Komisijos sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

______________

 

 

 

 

Bankroto ir restruktūrizavimo

administratorių atestavimo

komisijos nuostatų

priedas

 

 

(Egzaminų lapo formos pavyzdys)

 

Bankroto ir restruktūrizavimo administratorių

atestavimo komisija

 

EGZAMINŲ LAPAS

 

 

(Data)

(Sudarymo vieta)

 

 

Fiziniam asmeniui, siekiančiam įgyti bankroto administravimo bankroto administratoriaus, jo padėjėjo ar restruktūrizavimo administratoriaus pažymėjimą (reikalinga pabraukti), ___________________________________________________________________________

 

(vardas ir pavardė)

 

buvo pateikti šie klausimai:

 

1. ........

 

 

 

 

 

 

 

Jo atsakymai įvertinti:

 

 

 

Komisijos nario vardas ir pavardė

Atsakymų įvertinimas (teigiamas arba neigiamas)

Komisijos nario parašas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komisijos išvada: _________________________________________________________

 

(egzaminuojamo fizinio asmens vardas pavardė, išlaikė (neišlaikė))

 

kvalifikacinį egzaminą.

 

 

 

Komisijos posėdžio pirmininkas              (Parašas)        (Vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

Komisijos posėdžio sekretorius                (Parašas)        (Vardas ir pavardė)

 

______________