LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL KLASIŲ KOMPLEKTAVIMO IR MOKSLEIVIŲ PRIĖMIMO
2002 m. vasario 22 d. Nr. 252
Vilnius
Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. birželio 7 d. nutarimu Nr. 726 „Dėl Švietimo įstaigų steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo nuostatų patvirtinimo“ patvirtintų „Švietimo įstaigų steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo nuostatų“ (Žin., 1999, Nr. 51-1640, Nr. 75-2283; 2000, Nr. 32-901) reikalavimus dėl klasių komplektavimo valstybinėse ir savivaldybių bendrojo lavinimo mokyklose bei Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymą „Dėl Bendrojo lavinimo mokyklų finansavimo reformos nuostatų įgyvendinimo“ (Žin., 2002, Nr. 12-424):
1. Nustatau, kad:
1.1. Valstybinės ir savivaldybių bendrojo lavinimo mokyklos komplektuojamos laikantis šiuo įsakymu nustatytų bendrųjų reikalavimų.
1.2. Mokyklos steigėjas (savivaldybės mokyklos – savivaldybės administracijos švietimo skyrius, turintis steigėjo deleguotus įgaliojimus) nustato mokyklai jos aptarnaujamą teritoriją ir minimalų moksleivių skaičių klasėje, bet ne mažesnį, kaip nustatytas „Moksleivio krepšelio ir sutartinių moksleivių apskaičiavimo metodikoje“ (Žin., 2001, Nr. 57-2040). Iki einamųjų metų birželio 1 d. kiekvienai mokyklai nustato klasių komplektų skaičių kitiems mokslo metams.
1.3. Komplektuojant klases laikomasi nustatytų reikalavimų: maksimalus vaikų skaičius 1-4 klasėje – 24, kitose klasėse – 30 moksleivių. Išimties tvarka moksleivių skaičių klasėje arba jungtinėse klasėse leidžiama padidinti ne daugiau kaip 1-2 moksleiviais (1 integruotas specialiųjų poreikių moksleivis prilyginamas dviem tos klasės moksleiviams).
1.4. Susidarius pageidaujančių mokytis pradinėje klasėje daugiau kaip 24 moksleiviams, 5-12 kl. – 30 moksleivių, paralelinė klasė, suderinus su steigėju, atidaroma tik tuo atveju, jeigu miesto ar rajono centro kitose mokyklose atitinkamos klasės turi maksimalų moksleivių skaičių.
1.5. Mokslo metų pradžioje, nesusidarius minimaliam moksleivių skaičiui klasėje, klasė nebekomplektuojama. Mokyklos steigėjas moksleivius nukreipia į kitas mokyklas. Kai kurios klasės nesukomplektavimas netapatinamas su mokyklos reorganizavimo pradžia.
1.6. Pirmumo teise į valstybinės ir savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklos visas klases priimami moksleiviai, gyvenantys mokyklai steigėjo priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Esant laisvų vietų klasėje, priimami moksleiviai iš kitų mokyklų aptarnaujamų teritorijų.
1.7. Į Kauno technologijos universiteto gimnaziją, Vilniaus tiksliųjų, gamtos ir technikos mokslų licėjų (realinę gimnaziją) ir menų gimnazijos programą vykdančias mokyklas moksleiviai priimami pagal steigėjo nustatytus atrankos kriterijus.
1.8. Priimant moksleivius į mokyklų pirmąsias pradines, penktąsias klases ir visas profilinį mokymą vykdančias klases negali būti vykdomi egzaminai, testai ar kiti atrankos būdai.
1.9. Mokyklos direktorius moksleivį į jo prašyme nurodytą klasę priima, tik gavęs pažymėjimą apie jo mokymosi ankstesnėje mokykloje rezultatus (nuo 2002 m. – kodas 2051, kodas 2052, kodas 2053 arba kodas 2054) arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
1.10. Į vidurinės mokyklos vienuoliktąsias ir gimnazijos trečiąsias klases, atitinkamus profesinių ir aukštesniųjų mokyklų, vykdančių vidurinio ugdymo programą, kursus priimami moksleiviai, turintys pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
1.11. Baigusieji visą vidurinio ugdymo programą ir gavę brandos atestatą moksleiviai, pageidaujantys kartoti kursą ir pagerinti mokomųjų dalykų žinias, stacionariniam mokymuisi į vidurinę mokyklą ar gimnaziją nepriimami. Jie gali kai kurių pasirinktų dalykų savarankiškai mokytis suaugusiųjų mokyklose (centruose).
2. Laikau netekusiu galios švietimo ir mokslo ministro 1998-06-11 įsakymą Nr. 921 „Dėl moksleivių priėmimo“ (Žin., 1998, Nr. 62-1795).