LIETUVOS RESPUBLIKOS

ĮSISENĖJUSIŲ SKOLŲ BIUDŽETUI

Į S T A T Y M A S

 

1996 m. kovo 14 d. Nr. I-1230

Vilnius

 

1 straipsnis. Įstatymo paskirtis

Šis įstatymas nustato sąlygas, kurioms esant mokesčių mokėtojai mokestines (pinigines) prievoles dėl deklaruotų pagal 1995 m. sausio 1 d. duomenis ir nesumokėtų į valstybės ir savivaldybių biudžetus pelno, pajamų, pridėtinės vertės mokesčių ir bendrojo akcizo gali įvykdyti atsiskaitydami savo įmonės akcijomis, taip pat atleidimo nuo apskaičiuotų ir nesumokėtų delspinigių sąlygas.

 

2 straipsnis. Atsiskaitymas su valstybe

Mokesčių mokėtojai atleidžiami nuo pagal 1995 m. sausio 1 d. duomenis deklaruotų ir pagal Juridinių asmenų pelno, Fizinių asmenų pajamų bei Pridėtinės vertės mokesčių įstatymus nesumokėtų mokesčių ir bendrojo akcizo, jeigu jie atsiskaito su valstybe ne pinigais, o savo įmonės akcijomis, padarydami jų emisiją nominalu, Akcinių bendrovių įstatymo nustatyta tvarka. Akcinės bendrovės pagal sutartis perduoda šias akcijas valstybei priklausančių akcijų turėtojams – Lietuvos valstybės vertybinių popierių fondui arba ministerijai ar kitai valstybės institucijai, kurios reguliavimo sričiai priklauso mokesčio mokėtojo veiklos rūšis. Atsiskaitymas su biudžetu įforminamas Vyriausybės nutarimu pritariant akcijų perdavimo sutarčiai, sudarytai remiantis teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos – vietos mokesčio administratoriaus pateikta mokestinių prievolių pažyma.

 

3 straipsnis. Įsisenėję delspinigiai

1. Mokesčių mokėtojai, kurie pagal 1993 m. balandžio 22 d. įstatymą Nr. I-133 „Dėl atsiskaitymų su biudžetu“ (Žin., 1993, Nr. 14-347; 1994, Nr. 14-233), 1995 m. balandžio 6 d. įstatymą Nr. I-844 „Dėl įmonių, kurių sunki finansinė būklė, bet yra galimybių stabilizuoti ir plėtoti gamybą, atsiskaitymų su biudžetu“ (Žin., 1995, Nr. 32-744, Nr. 89-1989) ir 1995 m. gruodžio 28 d. įstatymą Nr. I-1158 „Dėl mokestinių (piniginių) prievolių valstybės ir savivaldybių biudžetams pasibaigimo“ (Žin., 1996, Nr. 1-2) atsiskaito su valstybės biudžetu sudarydami mokestinės paskolos sutartis arba mokestines (pinigines) prievoles biudžetui įvykdo atsiskaitydami turtu, taip pat kurie atsiskaito su valstybe šio įstatymo 2 straipsnyje nustatyta tvarka arba deklaruotus mokesčius sumoka, atleidžiami nuo delspinigių, apskaičiuotų ir nesumokėtų iki šio įstatymo įsigaliojimo, už 1992–1994 metais nesumokėtus šio įstatymo 1 straipsnyje nurodytus mokesčius. Sumokėti delspinigiai negrąžinami.

2. Mokesčių mokėtojo atleidimas nuo šio straipsnio pirmojoje dalyje nurodytų delspinigių įforminamas Vyriausybės nutarimu (be papildomų sąlygų). Nutarimo projektą parengia ministerija ar kita valstybės institucija, kurios reguliavimo sričiai priklauso mokesčio mokėtojo veiklos rūšis, remdamasi prašymu ir mokesčio administratoriaus pateikta mokestinių prievolių pažyma.

 

4 straipsnis. Kitos nuostatos

1. Šio įstatymo nuostatos taikomos ir mokesčio mokėtojui, ir mokesčio išskaičiuotojui.

2. Šis įstatymas netaikomas įmonėms, kuriose vykdoma bankroto procedūra, išskyrus atvejus, kai įmonė sanuojama arba kai skolininkas ir kreditoriai pasirašo taikos sutartį.

3. Pagal šį įstatymą kapitalizuotų mokesčių ir atleidžiamų delspinigių sumos dalis, kuri priklauso savivaldybių biudžetams pagal patvirtintus atsiskaitymų normatyvus, iš valstybės biudžeto nekompensuojama.

 

5 straipsnis. Įstatymo galiojimas

Šis įstatymas galioja nuo 1996 metų balandžio 1 dienos iki 1996 metų gruodžio 1 dienos.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                       ALGIRDAS BRAZAUSKAS

______________