PAMINKLOTVARKOS DEPARTAMENTAS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS

 

Į S A K Y M A S

DĖL DOKUMENTŲ IR PROJEKTŲ DERINIMO TVARKOS PAMINKLOTVARKOS DEPARTAMENTE IR SAVIVALDYBIŲ PAMINKLOTVARKOS TARNYBOSE

 

1991 m. liepos 8 d. Nr. 35

Vilnius

 

Remiantis Lietuvos istorijos ir kultūros paminklų apsaugos ir naudojimo įstatymo 8 straipsniu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1990 m. birželio 16 d. nutarimu Nr. 220 „Dėl Paminklotvarkos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pagrindinių funkcijų ir organizacinių klausimų“

ĮSAKAU:

1. Nustatyti, kad aukštesniosios pakopos savivaldybės bei istorijos ir kultūros paminklų savininkai prieš spręsdami klausimus dėl istorijos ir kultūros paminklų pardavimo arba kitokio perdavimo nustatyta tvarka, pirmiausia turi gauti Paminklotvarkos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimą.

2. Nustatyti, kad Paminklotvarkos departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės turi būti patvirtinti šie dokumentai ir projektai:

2.1. Istorijos ir kultūros paminklų, jų teritorijų bei apsaugos zonų tyrimo-restauravimo užduotys ir restauravimo darbų ataskaitos.

2.2. Istorijos ir kultūros paminklų, kurių restauravimas finansuojamas iš Paminklotvarkos departamentui skirtų valstybės biudžeto lėšų, projektai.

3. Nustatyti, kad Paminklotvarkos departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės turi būti suderinti šie dokumentai ir projektai.

3.1. Miestų ir rajonų paminklotvarkos darbų programos.

3.2. Respublikinės reikšmės istorijos ir kultūros paminklų apsaugos įsipareigojimai.

3.3. Istorijos ir kultūros paminklų apsaugos zonų projektai.

3.4. Senamiesčių ir vietinės reikšmės urbanistikos paminklų regeneravimo ir detalaus išplanavimo projektavimo užduotys ir projektai.

3.5. Miestų, miestelių ir gyvenviečių, kuriose yra istorijos ir kultūros paminklai, generaliniai planai bei detalaus išplanavimo projektai.

3.6. Istorijos, architektūros, archeologijos ir dailės paminklų, jų teritorijų ir apsaugos zonų kompleksinio remonto, konservavimo ir restauravimo projektai.

3.7. Naujų statybų senamiesčiuose, urbanistikos paminkluose, kultūriniuose draustiniuose ir parkuose bei istorijos ir kultūros paminklų teritorijose ir apsaugos zonose projektai.

4. Pavesti aukštesniosios pakopos savivaldybių paminklotvarkos tarnyboms derinti šiuos dokumentus ir projektus:

4.1. Visų istorijos ir kultūros paminklų pirkimo-pardavimo ar kitokio perdavimo aktus ir nuomos sutartis.

4.2. Sklypų parinkimo ir žemės skyrimo aktus istorijos ir kultūros paminklų teritorijose bei jų apsaugos zonose.

4.3. Senamiesčių ir vietinės reikšmės urbanistikos paminklų regeneravimo ir detalaus išplanavimo projektus ir juose esančių visų pastatų kapitalinio remonto projektus.

4.4. Miestų, miestelių ir gyvenviečių, kuriose yra istorijos ir kultūros paminklai, generalinius planus bei detalaus išplanavimo projektus.

4.5. Istorijos, architektūros, archeologijos ir dailės paminklų, jų teritorijų ir apsaugos zonų kompleksinio ir atrankinio remonto, konservavimo ir restauravimo projektus.

4.6. Naujų statybų senamiesčiuose, urbanistikos paminkluose, kultūriniuose draustiniuose ir parkuose bei istorijos ir kultūros paminklų teritorijose ir apsaugos zonose projektus.

5. Nustatyti, kad:

5.1. Dokumentai ir projektai, kurie turi būti suderinti Paminklotvarkos departamente ir aukštesniosios pakopos savivaldybės paminklotvarkos tarnyboje, pradedami derinti nuo paminklotvarkos tarnybos.

5.2. Tvirtinimui ir derinimui pateiktų dokumentų ir projektų paminklosauginė ekspertizė Paminklotvarkos departamento nustatyta tvarka turi būti atlikta:

5.2.1. Senamiesčių ir vietinės reikšmės urbanistikos paminklų regeneravimo ir detalaus išplanavimo projektams.

5.2.2. Jeigu tai iš anksto numatyta dokumento ar projekto rengimo užduotyje.

5.2.3. Kitais atvejais, jeigu iškyla nesutarimas tarp derinančios įstaigos ir dokumentų arba projektą parengusios organizacijos arba specialisto.

5.3. Dokumentų ir projektų rengėjai, pateikdami juos derinimui, turi kartu pateikti informaciją apie panaudotą medžiagą, kolektyvinių aptarimų protokolus ir apginti siūlomus sprendimus.

5.4. Pristatyti derinimui dokumentai ir projektai paminklotvarkos tarnybose nagrinėjami ne ilgiau kaip septynias dienas, Paminklotvarkos departamente – ne ilgiau kaip 15 dienų.

5.5. Atsisakant suderinti pateiktus dokumentus ir projektus turi būti raštu motyvuotai paaiškinama.

6. Nustatyti, kad dokumentų ir pasiūlymų rengėjai privalo vieną egzempliorių suderinto dokumento ar projekto nemokamai perduoti Lietuvos kultūros paveldo moksliniam centrui.

Perduodamos projektinės dokumentacijos apimtį nustato Lietuvos kultūros paveldo mokslinis centras.

 

 

GENERALINIS DIREKTORIUS                                                                                V. ZUBOVAS

______________