LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LEIDIMŲ SAVIGYNAI LAIKYTI IR NEŠIOTIS ŠAUNAMĄJĮ GINKLĄ IŠDAVIMO LIETUVOS RESPUBLIKOJE AKREDITUOTŲ IR REZIDUOJANČIŲ UŽSIENIO VALSTYBIŲ DIPLOMATINIŲ ATSTOVYBIŲ, KONSULINIŲ ĮSTAIGŲ IR TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVYBIŲ DIPLOMATINIAM, ADMINISTRACINIAM - TECHNINIAM IR APTARNAUJANČIAJAM PERSONALUI
1994 m. rugsėjo 28 d. Nr. 908
Vilnius
1. Lietuvos Respublikoje akredituotas ir reziduojantis užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir tarptautinių organizacijų atstovybių diplomatinis, administracinis-techninis ir aptarnaujantysis personalas (toliau vadinama – diplomatinės atstovybės darbuotojai) turi teisę savigynai laikyti ir nešiotis vieną, ne didesnio kaip 9 milimetrų kalibro, negreitašaudį, ne didesnės kaip 250 džaulių šaunamosios galios pistoletą (revolverį) ir ne daugiau kaip 50 šovinių šiam ginklui, jeigu Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės darbuotojams valstybės, kurioje yra ši atstovybė, įstatymų suteikiama teisė savigynai laikyti ir nešiotis šaunamąjį ginklą.
2. Diplomatinės atstovybės darbuotojai pistoletus (revolverius) savigynai gali laikyti ir nešiotis tik turėdami Vidaus reikalų ministerijos leidimus.
3. Negreitašaudžiai yra automatiškai užsitaisantys, pavieniais šūviais šaudantys pistoletai (revolveriai).
4. Draudžiama savigynai įsivežti, laikyti ir nešiotis šaudmenis, užtaisytus specialios paskirties kulkomis (su plienine šerdimi, šarvamušėmis, trasuojančiomis, sprogstamosiomis, ekspansinio tipo), taip pat pistoletus (revolverius) su visų rūšių duslintuvais ir optiniais nakties matomumo prietaisais.
5. Diplomatinės atstovybės darbuotojas, pageidaujantis gauti leidimą savigynai laikyti ir nešiotis šaunamąjį ginklą, pateikia Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo tarnybai šiuos dokumentus:
5.2. prašymą vidaus reikalų ministrui, nurodydamas savo anketinius duomenis, atstovaujamą valstybę, diplomatinį rangą, užimamas pareigas, paso duomenis (seriją, numerį, išdavimo datą ir galiojimo laiką), norimo atsivežti savigynai pistoleto (revolverio) markę, modelį, kalibrą, seriją, numerį, pagaminimo metus;
6. Užsienio reikalų ministerija per 10 dienų nuo prašymo gavimo pateikia Vidaus reikalų ministerijai dokumentus su siūlomu sprendimu, patvirtintu užsienio reikalų ministro arba jo įgalioto ministerijos sekretoriaus.
7. Gavusi 6 punkte nurodytus dokumentus, Vidaus reikalų ministerija, jeigu tai būtina, atlieka patikrinimą, ir per mėnesį nuo dokumentų gavimo dienos vidaus reikalų ministras priima sprendimą dėl leidimo savigynai laikyti ir nešiotis pistoletą (revolverį) išdavimo.
Gavus teigiamą vidaus reikalų ministro sprendimą, Vidaus reikalų ministerijoje išduodamas leidimas savigynai įsivežti į Lietuvos Respubliką pistoletą (revolverį) ir jo šaudmenis. Šis leidimas galioja 2 mėnesius.
8. Diplomatinės atstovybės darbuotojas, įsivežęs ginklą į Lietuvos Respubliką, Pasienio apsaugos policijos pasienio kontrolės punkte pateikia leidimą savigynai įsivežti pistoletą (revolverį) ir jo šaudmenis, išduotą Vidaus reikalų ministerijos, taip pat ginklą ir šaudmenis. Pasienio apsaugos policijos pareigūnai leidime įrašo atitinkamą žymą.
9. Diplomatinės atstovybės darbuotojas, įsivežęs savigynai pistoletą (revolverį), per 5 dienas privalo jį užregistruoti Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento Viešosios policijos valdyboje.
10. Diplomatinės atstovybės darbuotojas, norintis gauti leidimą savigynai laikyti ir nešiotis pistoletą (revolverį) ir jo šaudmenis, Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento Viešosios policijos valdybai pateikia:
10.3. leidimą savigynai įsivežti pistoletą (revolverį) ir jo šaudmenis, išduotą Vidaus reikalų ministerijos, su Valstybės sienos apsaugos tarnybos žyma, kad ginklas ir jo šaudmenys įvežti;
11. Leidime savigynai laikyti ir nešiotis pistoletą (revolverį) ir jo šaudmenis nurodomi šie duomenys:
12. Leidimas savigynai laikyti ir nešiotis pistoletą (revolverį) ir jo šaudmenis išduodamas 1 metams, po to pratęsiamas Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento Viešosios policijos valdyboje, pateikus galiojantį diplomatinės atstovybės darbuotojo pažymėjimą, išduotą Užsienio reikalų ministerijos.
13. Diplomatinės atstovybės darbuotojas, išvykstantis iš Lietuvos Respublikos, privalo kreiptis į Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo tarnybą su prašymu išduoti leidimą išvežti iš Lietuvos Respublikos pistoletą (revolverį) ir jo šaudmenis, taip pat grąžinti leidimą savigynai laikyti ir nešiotis pistoletą (revolverį) ir jo šaudmenis.
14. Užsienio reikalų ministerija perduoda leidimą savigynai laikyti ir nešiotis pistoletą (revolverį) ir jo šaudmenis Vidaus reikalų ministerijai ir tarpininkauja leidimo išvežti šį ginklą ir šaudmenis išdavimo klausimu.
15. Valstybinė rinkliava už nurodytų šiame nutarime leidimų išdavimą diplomatinių atstovybių darbuotojams neimama.
17. Pistoletas (revolveris) Lietuvos Respublikos teritorijoje gali būti panaudotas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka tik būtinosios ginties atvejais, taip pat kai šitai neišvengiama.
18. Apie šaunamojo ginklo panaudojimą nedelsiant raštu pranešama policijai, prokuratūrai ir Užsienio reikalų ministerijai.
19. Pistoletas (revolveris) ir jo šaudmenys laikomi vadovaujantis vidaus reikalų ministro 1992 m. sausio 2 d. įsakymu Nr. 1 „Dėl vidaus reikalų organų leidimų sistemos vykdymo tvarkos“ patvirtintos instrukcijos reikalavimais.
20. Diplomatinės atstovybės darbuotojo užregistruotas Vidaus reikalų ministerijoje pistoletas (revolveris) savigynai tampa leidimų sistemos objektu, kurį kontroliuoja Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybos vyriausiasis komisaras kartu su Užsienio reikalų ministerijos atstovu.