LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL GALIMŲ ĮVAIKINTI VAIKŲ SU SPECIALIAISIAIS POREIKIAIS ĮVAIKINIMO IKITEISMINĖS PROCEDŪROS APRAŠO PATVIRTINIMO
2007 m. vasario 1 d. Nr. A1-32
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos 1993 m. Hagos konvencijos dėl vaikų apsaugos ir bendradarbiavimo tarptautinio įvaikinimo srityje ratifikavimo įstatymo (Žin., 1997, Nr. 101-2546) 2 straipsniu ir 1993 m. Hagos konvencijos dėl vaikų apsaugos ir bendradarbiavimo tarptautinio įvaikinimo srityje (Žin., 1997, Nr. 101-2550) 9 straipsniu,
1. Tvirtinu Galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo ikiteisminės procedūros aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
socialinės apsaugos ir darbo ministro
2007 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. A1-32
GALIMŲ ĮVAIKINTI VAIKŲ SU SPECIALIAISIAIS POREIKIAIS ĮVAIKINIMO IKITEISMINĖS PROCEDŪROS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo ikiteisminės procedūros aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) nustato vaikų su specialiaisiais poreikiais grupes, informacijos apie juos rinkimo, rengimo ir teikimo, siūlymo įvaikinti procedūrą, tinkamiausios šeimos vaikui parinkimo ir įvaikinimo ikiteisminės procedūros nutraukimo tvarką.
2. Galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo ikiteisminė procedūra vykdoma vadovaujantis 1993 m. Hagos konvencija dėl vaikų apsaugos ir bendradarbiavimo tarptautinio įvaikinimo srityje (Žin., 1997, Nr. 101-2550) (toliau – Hagos konvencija), Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu (Žin., 2000, Nr. 74-2262), Įvaikinimo apskaitos Lietuvos Respublikoje tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugsėjo 10 d. nutarimu Nr. 1422 (Žin., 2002, Nr. 90-3856) (toliau vadinama – Įvaikinimo apskaitos tvarka), Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. 1114 (Žin., 2005, Nr. 126-4501), šiuo Aprašu bei kitais Lietuvos Respublikos ir tarptautiniais teisės aktais.
3. Šio Aprašo tikslas – užtikrinti kiekvieno vaiko, neatsižvelgiant į jo amžių, sveikatos būklę ar socialinę kilmę, teisę augti šeimoje, leidžiant užsienio valstybių institucijoms, įgaliotoms veikti vykdant tarptautinį įvaikinimą Lietuvos Respublikoje, ieškoti šeimų, pasirengusių įvaikinti vaikus su specialiaisiais poreikiais pagal Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Tarnyba) pateiktą galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą.
4. Pagrindinės šiame Apraše vartojamos sąvokos:
4.1. Galimi įvaikinti vaikai su specialiaisiais poreikiais – tai vaikai, kurie yra įrašyti į galimų įvaikinti vaikų sąrašą ir atitinkantys nors vieną iš šių nurodytų požymių:
4.1.1. vaikai, turintys sunkiai išgydomų ar nepagydomų sveikatos sutrikimų, kuriuos patvirtina gydymo ar medicinos įstaigų išduotos vaiko sveikatos pažymos ir vaiko globėjo užpildyta pažyma (1 priedas);
4.2. Užsienio valstybės institucija, įgaliota veikti vykdant tarptautinį įvaikinimą Lietuvos Respublikoje (toliau vadinama – įgaliota užsienio valstybės institucija), yra priimančios valstybės kompetentingos institucijos akredituota ne pelno institucija, veikianti tarptautinio įvaikinimo srityje ir įgaliota veikti Lietuvos Respublikoje vadovaujantis Įgaliojimų veikti vykdant tarptautinį įvaikinimą Lietuvos Respublikoje suteikimo užsienio valstybių institucijoms tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 3 d. įsakymu Nr. A1-162 (Žin., 2005, Nr. 73-2668).
5. Galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo ikiteisminės procedūros privalomosios sąlygos:
5.1. galimi įvaikinti vaikai su specialiaisiais poreikiais gali būti siūlomi įvaikinti vadovaujantis šiuo Aprašu, tik kai nėra galimybių vaiką perduoti globai ar įvaikinti Lietuvos Respublikoje;
5.2. duomenys apie galimus įvaikinti vaikus su specialiaisiais poreikiais gali būti teikiami tik įgaliotoms užsienio valstybių institucijoms;
5.3. sprendimus dėl konkretaus vaiko įrašymo į galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą, šeimos tinkamumo įvaikinti vaiką su specialiaisiais poreikiais ir galimo įvaikinti vaiko su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo ikiteisminės procedūros nutraukimo priima Tarnybos direktorius.
II. GALIMŲ ĮVAIKINTI VAIKŲ SU SPECIALIAISIAIS POREIKIAIS SIŪLYMAS ĮVAIKINTI
6. Tarnyba, įvertinusi, kad vaikas atitinka nors vieną iš šio Aprašo 4.1 punkte nurodytų galimo įvaikinti vaiko su specialiaisiais poreikiais požymių, ir nustačiusi, kad nėra galimybių šį vaiką perduoti globai ar įvaikinti Lietuvos Respublikoje, priima sprendimą dėl jo įrašymo į galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą (2 priedas) bei, atsižvelgdama į šio sprendimo priėmimo datą, eilės tvarka suteikia vaikui galimo įvaikinti vaiko su specialiaisiais poreikiais kodą.
7. Apie galimą įvaikinti vaiką su specialiaisiais poreikiais sąraše turi būti nurodyta:
7.2. galimo įvaikinti vaiko su specialiaisiais poreikiais kodas, kurį sudaro raidė (M – mergaitė, B – berniukas, G – brolių, seserų grupė) ir skaičius didėjančia tvarka (M1, M2, M3,...);
8. Tarnyba galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą teikia įgaliotų užsienio valstybių institucijų atstovams, nurodydama terminą, iki kurio turi būti pateikta informacija apie šeimas, pasirengusias įvaikinti konkretų vaiką.
9. Įgaliotos užsienio valstybių institucijos, gavusios galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą, ieško šeimos, kuri būtų pasirengusi įvaikinti konkretų vaiką.
10. Įgaliota užsienio valstybės institucija, radusi šeimą, pasirengusią įvaikinti vaiką su specialiaisiais poreikiais, pateikia Tarnybai duomenis apie tai, kaip šeima gali patenkinti vaiko specialiuosius poreikius, bei apie numatomas taikyti priemones, padėsiančias vaikui lengviau adaptuotis naujoje aplinkoje. Jei šeima nėra įtraukta į norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių užsienyje, ir užsieniečių sąrašą, įgaliota užsienio valstybės institucija Tarnybai taip pat pateikia ir šeimą identifikuojančią informaciją, kurią sudaro duomenys apie šeimą, socialinę aplinką, sugebėjimą auklėti vaiką ir įvaikinimo priežastis bei kompetentingų institucijų išduoto leidimo įvaikinti kopiją.
11. Tarnyba, gavusi 10 punkte nurodytą informaciją apie šeimą bei įvertinusi šeimos galimybes patenkinti vaiko specialiuosius poreikius, sprendimą dėl šeimos tinkamumo įvaikinti konkretų vaiką su specialiaisiais poreikiais (3 priedas) priima per 7 kalendorines dienas nuo 8 punkte nustatyto termino pabaigos.
12. Jei per 8 punkte nurodytą terminą Tarnyba gauna informaciją apie kelias šeimas, pasirengusias įvaikinti tą patį vaiką su specialiaisiais poreikiais, Tarnyba, atsižvelgdama į pilnamečių šeimos narių amžių, sveikatą, gyvenimo sąlygas, būdą ir galimybes patenkinti vaiko specialiuosius poreikius, per 11 punkte nurodytą terminą parenka geriausiai vaiko interesus atitinkančią šeimą ir priima sprendimą dėl jos tinkamumo įvaikinti vaiką su specialiaisiais poreikiais. Apie priimto sprendimo motyvus Tarnyba informuoja visas duomenis apie šeimas, pasirengusias įvaikinti tą patį vaiką su specialiaisiais poreikiais, pateikusias įgaliotas užsienio valstybių institucijas.
13. Informacija apie šeimą, pasirengusią įvaikinti konkretų vaiką, gali būti pateikiama ir praėjus 8 punkte nurodytam terminui, bet ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo tos dienos, kai Tarnyba išsiuntė galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą. Tokiu atveju Tarnyba sprendimą dėl šeimos tinkamumo įvaikinti konkretų vaiką su specialiaisiais poreikiais priima per 3 darbo dienas nuo informacijos apie šeimą, pasirengusią įvaikinti vaiką su specialiaisiais poreikiais, gavimo.
14. Tarnyba, priėmusi sprendimą dėl šeimos tinkamumo įvaikinti vaiką su specialiaisiais poreikiais, informuoja įgaliotas užsienio valstybių institucijas, kad yra sustabdomas konkretaus vaiko su specialiaisiais poreikiais siūlymo įvaikinti procesas.
15. Įgaliotos užsienio valstybės institucijos, atstovaujančios šeimai, kuri Tarnybos sprendimu buvo pripažinta tinkama įvaikinti vaiką su specialiaisiais poreikiais, atstovas turi teisę gauti vaiką identifikuojančią informaciją, duomenis apie jo socialinę kilmę, sveikatą bei vystymąsi, taip pat susipažinti su vaiku.
16. Įgaliota užsienio valstybės institucija per 14 kalendorinių dienų nuo vaiką identifikuojančios informacijos, duomenų apie jo socialinę kilmę, sveikatą bei vystymąsi gavimo turi informuoti Tarnybą apie šeimos sprendimą įvaikinti konkretų vaiką. Išimtiniais atvejais Tarnyba gali šį terminą pratęsti.
17. Tais atvejais, kai vaiką su specialiaisiais poreikiais pageidauja įvaikinti norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių užsienyje, ir užsieniečių sąraše nesanti šeima, įgaliota užsienio valstybės institucija per 2 mėnesius nuo vaiko su specialiaisiais poreikiais siūlymo įvaikinti sustabdymo dienos pateikia Tarnybai Įvaikinimo apskaitos tvarkos 29, 30 punktuose nurodytus šeimos dokumentus. Išimtiniais atvejais Tarnyba gali šį terminą pratęsti.
18. Tarnyba, gavusi šeimos, pageidaujančios įvaikinti konkretų vaiką su specialiaisiais poreikiais, dokumentus, Įvaikinimo apskaitos tvarkos nustatyta tvarka įrašo šeimą į norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių užsienyje, ir užsieniečių sąrašą.
19. Jei įgaliota užsienio valstybės institucija per 17 punkte nurodytą terminą Tarnybai nepateikia šeimos dokumentų ar pateikia šeimos atsisakymą įvaikinti vaiką su specialiaisiais poreikiais, tokiu atveju vaiko su specialiaisiais poreikiais siūlymo įvaikinti procedūra atnaujinama.
20. Kai brolių, seserų grupę pageidauja įvaikinti kelios šeimos ar kai šeima pageidauja įvaikinti vaiką, turintį glaudžius ryšius su broliais, seserimis, nesutinkančiais ar negalinčiais būti įvaikintais, įgaliota užsienio valstybės institucija įsipareigoja užtikrinti brolių ir seserų tarpusavio ryšių išlaikymą ir bendravimą ateityje.
21. Tarnyba, atsižvelgdama į vaiko specialiuosius poreikius, gali įpareigoti šeimą atvykti susipažinti su vaiku. Įgaliota užsienio valstybės institucija, bendradarbiaudama su Tarnyba bei vaiko globėju, turi sudaryti geriausias sąlygas vaikui užmegzti tarpusavio ryšį su jį sutinkančia įvaikinti šeima.
22. Šeima, atsisakiusi įvaikinti vaiką su specialiaisiais poreikiais, dėl kurio įvaikinimo ji buvo įrašyta į norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių užsienyje, ir užsieniečių sąrašą, be išankstinio įspėjimo yra išbraukiama iš šio sąrašo.
23. Jeigu šeima, įrašyta į norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių užsienyje, ir užsieniečių sąrašą dėl konkretaus vaiko su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo, negali tęsti įvaikinimo procedūros dėl su vaiku susijusių priežasčių (vaikas tampa negalimas įvaikinti ar atsisako būti įvaikintas), šeimos prašymu ji yra paliekama norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių užsienyje, ir užsieniečių sąraše.
III. GALIMŲ ĮVAIKINTI VAIKŲ SU SPECIALIAISIAIS POREIKIAIS ĮVAIKINIMO IKITEISMINĖS PROCEDŪROS NUTRAUKIMAS
24. Jei per 6 mėnesius nuo tos dienos, kai Tarnyba išsiuntė galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą, įgaliotos užsienio valstybių institucijos nepateikė duomenų apie šeimą, pasirengusią įvaikinti konkretų vaiką su specialiaisiais poreikiais, Tarnyba priima sprendimą dėl galimybės tęsti šio vaiko įvaikinimo ikiteisminę procedūrą (4 priedas).
25. Galimo įvaikinti vaiko su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo ikiteisminė procedūra yra nutraukiama ir vaikas yra išbraukiamas iš galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašo, kai:
25.1. vaiko įvaikinimas dėl jo amžiaus, sveikatos būklės ar kitų priežasčių neatitinka geriausių vaiko interesų ir vaiko globėjas siūlo nutraukti šio vaiko įvaikinimo procedūrą;
25.3. išnyksta priežastys, dėl kurių vaikas buvo įtrauktas į galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą;
Galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo
ikiteisminės procedūros aprašo
1 priedas
(Pažymos apie vaiko specialiuosius poreikius pagal psichikos ir fizinių funkcijų sutrikimus forma)
___________________________________________________________
(įstaigos pavadinimas, kodas, adresas arba globėjo vardas, pavardė ir adresas)
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir
įvaikinimo tarnybai prie Socialinės
apsaugos ir darbo ministerijos
PAŽYMA APIE VAIKO SPECIALIUOSIUS POREIKIUS PAGAL PSICHIKOS IR FIZINIŲ FUNKCIJŲ SUTRIKIMUS
________________ Nr. _________
(data)
Vaiko vardas ir pavardė_____________________________________________________________
Gimimo data _____________________________________
Vaiko gyvenamoji vieta_____________________________________________________________
(globos įstaigos pavadinimas, adresas arba globėjo vardas, pavardė ir adresas)
1. Informacija apie vaiko sveikatos sutrikimus:
1.1. _______________________________________________________________________
(nurodyti vaiko sveikatos sutrikimus (intelekto sutrikimai, specifiniai pažinimo sutrikimai ar pažinimo
________________________________________________________________________________
procesų neišlavėjimas, emocijų, elgesio ir socialinės raidos sutrikimai, kalbos ir kiti komunikacijos sutrikimai,
________________________________________________________________________________
klausos sutrikimai, regos sutrikimai, judesio ir padėties sutrikimai, lėtiniai somatiniai ir neurologiniai sutrikimai,
________________________________________________________________________________
kompleksiniai sutrikimai ar kiti)
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________ ;
1.2. _______________________________________________________________________
(apibūdinti atskirai kiekvieną vaiko turimą sveikatos sutrikimą fizinę, psichinę būklę,
________________________________________________________________________________
pakenkimo laipsnį ir laiką)
2. Vaikui teikiama pagalba
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Numatoma fizinių, psichinių funkcijų tolesnė raida
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Reikalinga pagalba ateityje_________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Informacija apie nustatytą vaiko neįgalumo lygį
________________________________________________________________________________
6. Kita informacija
________________________________________________________________________________
(nurodyti kitą informaciją, svarbią nustatant vaiko specialiuosius poreikius (pvz., vaiko biologinių tėvų,
________________________________________________________________________________
senelių, brolių, seserų sveikata; aplinka, kurioje vaikas augo ir auga, galinti turėti įtakos vaiko vystymuisi)
________________________________________________________________________________
7. Vaiko charakteristika
________________________________________________________________________________
(nurodyti vaiko fizinius, psichinius gebėjimus, jų vystymąsi, vaiko bendravimą su bendraamžiais, suaugusiaisiais
________________________________________________________________________________
vaiko gebėjimą prisitaikyti naujoje aplinkoje, vaiko prisirišimo lygį, vaiko nuomonę apie save, savo šeimą ir
________________________________________________________________________________
gyvenimą, vaiko norus (materialūs ir abstraktūs, susiję su šeima, profesija ir pan.), vaiko gebėjimus išreikšti
________________________________________________________________________________
savo nuomonę)
________________________________________________________________________________
PRIDEDAMA, (nurodyti pridedamus dokumentus)
__________________________________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)
______________
Galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo
ikiteisminės procedūros aprašo
2 priedas
(Sprendimo dėl vaiko įtraukimo į galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą forma)
VALSTYBĖS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS IR ĮVAIKINIMO TARNYBA
PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS
SPRENDIMAS
DĖL VAIKO ĮTRAUKIMO Į GALIMŲ ĮVAIKINTI VAIKŲ SU
SPECIALIAISIAIS POREIKIAIS SĄRAŠĄ
200_ m. _______________ ___ d. Nr. ________
Vilnius
Vadovaudamasis: ___________________________________________________________
(dokumento data, pavadinimas, numeris)
1. Įrašau ________________________________________________________________ ,
(vaiko vardas, pavardė)
gimusį _____ m. ________________ d., gyvenantį_______________________________________
(globos įstaigos pavadinimas arba
________________________________________________________________________________
globėjo vardas, pavardė ir adresas)
įtrauktą į galimų įvaikinti vaikų sąrašą _________, kurio kodas _____________________________ ,
(data)
turintį specialiųjų poreikių___________________________________________________________
(nurodyti vaiko specialiuosius poreikius: sveikatos būklę, amžių, siūlomų kartu
________________________________________________________________________________
įvaikinti brolių ir seserų grupę ir (ar) ryšius su broliais, seserimis, kurie nesutinka ar negali būti įvaikinti)
_______________________________________________________________________________ ,
nuo _________________ į galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą.
(data)
Galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo
ikiteisminės procedūros aprašo
3 priedas
(Sprendimo dėl šeimos tinkamumo įvaikinti vaiką su specialiaisiais poreikiais forma)
VALSTYBĖS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS IR ĮVAIKINIMO TARNYBA
PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS
SPRENDIMAS
DĖL ŠEIMOS TINKAMUMO ĮVAIKINTI VAIKĄ SU SPECIALIAISIAIS POREIKIAIS
200__ m. ___________ ___ d. Nr. ____________
Vilnius
Vadovaudamasis ___________________________________________________________ ,
(dokumento data, pavadinimas, numeris)
nustatau, kad įvaikintojas__________________________________________________
(vardas, pavardė, gimimo metai)
ir įvaikintoja _____________________________________________________________________ ,
(vardas, pavardė, gimimo metai)
gyvenantys ______________________________________________________________________ ,
(gyvenamosios vietos adresas)
atstovaujami _____________________________________________________________________ ,
(užsienio valstybės centrinė įvaikinimo institucija ar įgaliota užsienio valstybės institucija)
yra ______________ įvaikinti vaiką (vaikus) su specialiaisiais poreikiais_______________________
(įrašyti: tinkami/netinkami) (vardas (-ai),
________________________________________________________________________________
pavardė (-ės), gimimo metai)
________________________________________________________________________________
dėl šių priežasčių __________________________________________________________________
(nurodyti įvaikintojų gyvenimo sąlygas, pasirengimą įvaikinti ir kt.)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Direktorius ___________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
______________
Galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo
ikiteisminės procedūros aprašo
4 priedas
(Sprendimo dėl galimo įvaikinti vaiko su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo ikiteisminės procedūros nutraukimo forma)
VALSTYBĖS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS IR ĮVAIKINIMO TARNYBA
PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS
SPRENDIMAS
DĖL GALIMO ĮVAIKINTI VAIKO SU SPECIALIAISIAIS POREIKIAIS ĮVAIKINIMO IKITEISMINĖS PROCEDŪROS NUTRAUKIMO
200__ m. ___________ ___ d. Nr. ____________
Vilnius
Vadovaudamasis ___________________________________________________________ ,
(dokumento data, pavadinimas, numeris)
nutraukiu _____________________________________________________________ ,
(vaiko vardas, pavardė)
gimusio _____ m. ______________ _________ d., gyvenančio________________________
(globos įstaigos pavadinimas arba
________________________________________________________________________________
globėjo vardas, pavardė ir adresas)
įtraukto į galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą _________________ , kurio kodas
(data)
________________________ , siūlyto įvaikinti _________________________________________ ,
(dokumento data, pavadinimas, numeris)
įvaikinimo ikiteisminę procedūrą dėl šių priežasčių________________________________________
(nurodyti priežastis: vaiko įvaikinimas
________________________________________________________________________________
dėl jo amžiaus, sveikatos būklės ar kitų priežasčių neatitinka geriausių vaiko interesų ir vaiko globėjas siūlo
________________________________________________________________________________
nutraukti šio vaiko įvaikinimo procedūrą, vaikas atsisako būti įvaikintas, išnyksta priežastys, dėl kurių vaikas
________________________________________________________________________________
buvo įtrauktas į galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais sąrašą, vaikas tampa negalimas įvaikinti)
_______________________________________________________________________________ .
Direktorius _____________________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
______________