LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL EKSPERTŲ TARYBOS PRIE LIETUVOS DARBO RINKOS MOKYMO TARNYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2006 m. sausio 13 d. Nr. A1-18

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. liepos 17 d. nutarimo Nr. 556 „Dėl naujų darbo vietų steigimo ir darbuotojų perkvalifikavimo“ (Žin., 1992, Nr. 28-819) 7.1 punktu,

1. Tvirtinu Ekspertų tarybos prie Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos nuostatus (pridedama).

2. Pavedu:

2.1. Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriui T. Jovaišai patvirtinti Ekspertų tarybos personalinę sudėtį;

2.2. įsakymo vykdymo kontrolę ministerijos sekretoriui Valdui Rupšiui.

3. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1996 m. lapkričio 15 d. įsakymą Nr. 140 „Dėl Ekspertų tarybos prie Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos“.

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro 2006 m. sausio 13 d. įsakymu

Nr. A1-18

 

EKSPERTŲ TARYBOS PRIE LIETUVOS DARBO RINKOS MOKYMO TARNYBOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ekspertų tarybos prie Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos (toliau – Taryba) nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Tarybos sudarymą, veiklos tikslus, uždavinius, funkcijas ir darbo organizavimą.

2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu (Žin., 2000, Nr. 74-2262), Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymu (Žin., 1997, Nr. 98-2478), Lietuvos Respublikos bedarbių rėmimo įstatymu (Žin., 1991, Nr. 2-25), Lietuvos Respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatymu (Žin., 2004, Nr. 4-26), kitais įstatymais bei teisės aktais ir šiais Nuostatais.

3. Taryba yra Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) patariamoji institucija, padedanti plėtoti darbo rinkos profesinio mokymo ir konsultavimo sistemą.

 

II. TARYBOS SUDARYMO TVARKA

 

4. Tarybą sudaro 15 narių.

5. Taryba lygiomis dalimis sudaroma iš valstybės institucijų, darbdavių bei dirbančiųjų interesams atstovaujančių organizacijų narių.

6. Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija deleguoja po vieną atstovą į Tarybą stebėtojo teisėmis.

7. Tarybos personalinę sudėtį tvirtina Tarnybos direktorius.

8. Tarybos nariai atsiskaito toms organizacijoms ir institucijoms, kurios juos deleguoja į šią Tarybą.

 

III. UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

9. Svarbiausias Tarybos veiklos uždavinys – patarti Tarnybai, sprendžiant svarbiausius darbo rinkos profesinio mokymo ir konsultavimo (toliau – Mokymas) klausimus.

10. Taryba atlieka šias funkcijas:

10.1. nagrinėja Mokymo organizavimo ir vykdymo problemas bei siūlo jų sprendimo būdus Tarnybai;

10.2. analizuoja Mokymo perspektyvas ir teikia Tarnybai prognozes;

10.3. inicijuoja darbo rinkos poreikio Mokymui tyrimus šalyje ir atskiruose regionuose;

10.4. rengia siūlymus Tarnybai dėl Mokymo kokybės gerinimo;

10.5. teikia siūlymus dėl Mokymą reglamentuojančių teisės aktų ir kitų teisės aktų projektų rengimo bei tobulinimo;

10.6. svarsto naujai rengiamus Mokymo koncepcijos, Mokymo sistemos reorganizavimo ir restruktūrizacijos projektus ir teikia išvadas;

10.7. teikia siūlymus dėl Mokymo bazės stiprinimo, praktinio Mokymo organizavimo ir vykdymo bei mokinių profesinio adaptavimo problemų sprendimo.

 

IV. TARYBOS TEISĖS

 

11. Taryba, atlikdama savo funkcijas, turi teisę:

11.1. gauti iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Tarnybos, kitų institucijų informaciją, kurios reikia jos funkcijoms atlikti;

11.2. teisės aktų nustatyta tvarka dalyvauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Tarnybos posėdžiuose bei renginiuose, kuriuose nagrinėjami Mokymo klausimai;

11.3. siūlyti Tarnybai sudaryti darbo grupes ir ekspertų komisijas teisės aktų ir kitų dokumentų projektams rengti ir ekspertizei atlikti, taip pat kitoms problemoms nagrinėti;

11.4. skleisti visuomenei informaciją apie savo veiklą, organizuoti diskusijas Mokymo tobulinimo klausimais;

11.5. palaikyti ryšius su užsienio šalių ir tarptautinėmis organizacijomis Mokymo srityje.

 

V. DARBO ORGANIZAVIMAS

 

12. Tarybos pirmininkas yra Tarnybos direktorius.

13. Sekretoriato funkcijas atlieka Tarnybos Mokymo organizavimo skyrius.

14. Klausimus Tarybos posėdžiams Tarybos pavedimu ar savo iniciatyva (Tarybai pritarus) rengia Tarybos nariai asmeniškai arba Tarybos sudaryta darbo grupė.

15. Posėdžius šaukia Tarybos pirmininkas.

16. Nusprendęs sušaukti posėdį, Tarybos pirmininkas apie tai praneša Tarybos sekretoriatui, kuris ne vėliau kaip prieš 3 dienas pateikia Tarybos nariams posėdžiui reikalingą informaciją.

17. Tarybos sekretoriatas protokoluoja posėdžius, sutvarkytą medžiagą bei Tarybos pirmininko pasirašytas rekomendacijas ar patarimus pateikia Tarnybai, posėdžio dalyviams.

18. Tarybos posėdžiai vyksta ne rečiau kaip vieną kartą per ketvirtį. Neeiliniai posėdžiai gali būti rengiami Tarybos narių iniciatyva, jei tam pritaria 1/2 Tarybos narių, arba vienos iš Tarybos šalių iniciatyva.

19. Tarybos posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip 1/2 narių. Sprendimai priimami bendru sutarimu, o prireikus – paprastąja balsų dauguma. Jeigu Tarybos nariai, dalyvaujantys posėdyje, neprieina prie bendros nuomonės, protokole užfiksuojamos alternatyvios rekomendacijos ar patarimai bei jiems pritariantys Tarybos nariai.

20. Tarybos nariai savo pareigas atlieka visuomeniniais pagrindais.

21. Tarybos posėdžiai vyksta Tarnybos patalpose – Aguonų g. 10, Vilniuje.

______________