LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL VALSTYBINIŲ IR VALSTYBINIŲ AKCINIŲ ĮMONIŲ PELNO DVIGUBO APMOKESTINIMO SĄLYGŲ PANAIKINIMO IR ŠIŲ ĮMONIŲ VADOVŲ DARBO APMOKĖJIMO
1991 m. gegužės 23 d. Nr. 207
Vilnius
Siekdama panaikinti įmonių pelno galimo dvigubo apmokestinimo sąlygas ir suinteresuoti valstybinių bei valstybinių akcinių įmonių vadovus (direktorių valdybų pirmininkus, šių valdybų narius, administracijos vadovus bei jų pavaduotojus) pereiti prie jų darbo apmokėjimo priklausomai nuo įmonių pelno, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
l. Nustatyti, kad apskaičiuojant įmonių, turinčių juridinio asmens teises, apmokestinamąjį pelną, iš balansinio pelno atimamos tos nustatytąja tvarka iš jo mokamos išmokos, kurios yra apmokestinamos fizinių asmenų pajamų mokesčiu.
2. Patvirtinti valstybinių ir valstybinių akcinių įmonių vadovų (direktorių valdybų pirmininkų, administracijos vadovų) maksimalių pareiginių algų, kurių išlaidos įtraukiamos į produkcijos (paslaugų) savikainą, dydžius pagal įmonių grupes:
I grupė -– iki 700 rublių per mėnesį;
II grupė – iki 850 rublių per mėnesį;
III grupė – iki 1000 rublių per mėnesį.
Direktorių valdybos narių, direktorių ir įmonės administracijos vadovo pavaduotojų, neįeinančių į direktorių valdybą, maksimalios pareiginės algos turi būti 10 procentų mažesnės negu vadovų.
Šiems darbuotojams ir vadovams gali būti kas ketvirtį mokamas papildomas atlyginimas (tantjema), kurio išlaidos dengiamos iš įmonės dispozicijoje liekančio pelno.
Maksimalių pareiginių algų dydžius Lietuvos Respublikos Vyriausybė tikslina nustačius Respublikoje naują minimalų darbo užmokestį.
3. Patvirtinti Valstybinių ir valstybinių akcinių įmonių grupių, pagal kurias šių įmonių vadovams mokamos maksimalios pareiginės algos, nustatymo tvarką (pridedama).
4. Įpareigoti ministerijas, valstybines tarnybas ir miestų, rajonų savivaldybes – valstybinių ir valstybinių akcinių įmonių, taip pat specifinės paskirties įmonių steigėjas užtikrinti, kad iki l99l m. birželio l d., vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybinių įmonių įstatymu bei šiuo nutarimu, įmonių stebėtojų tarybos, direktorių valdybos arba steigėjai patvirtintų šių įmonių vadovų (direktorių valdybų pirmininkų, administracijos vadovų) maksimalias pareigines algas ir papildomų atlyginimų (tantjemų) dydžius (normatyvus) priklausomai nuo pelno.
5.Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. balandžio 23 d. nutarimą Nr. 154 „Dėl įmonių apmokestinamojo pelno apskaičiavimo tvarkos“, jo 3 ir 4 punktus pripažinti netekusiais galios nuo 1991 m. balandžio 1 dienos. Nurodytojo nutarimo l.2 punktą išdėstyti taip: „l.2. darbo apmokėjimo išlaidos valstybinių ir valstybinių akcinių įmonių vadovams (direktorių valdybų pirmininkams, administracijos vadovams bei jų pavaduotojams) – ne didesnės už jiems nustatytas maksimalias pareigines algas“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
l99l m. gegužės 23 d. nutarimu Nr. 207
VALSTYBINIŲ IR VALSTYBINIŲ AKCINIŲ ĮMONIŲ GRUPIŲ, PAGAL KURIAS ŠIŲ ĮMONIŲ VADOVAMS MOKAMOS MAKSIMALIOS PAREIGINĖS ALGOS, NUSTATYMO TVARKA
Valstybinių bei valstybinių akcinių įmonių stebėtojų tarybos, direktorių valdybos arba steigėjai (ministerijos, valstybinės tarnybos, miestų ir rajonų savivaldybės), tvirtindami šių įmonių vadovams (direktorių valdybų pirmininkams, administracijos vadovams, taip pat direktorių valdybų nariams – direktorių ir administracijos vadovų pavaduotojams, neįeinantiems į direktorių valdybą) maksimalias pareigines algas, įmonių grupes nustato pagal formulę:
, kur
K – įmonės įstatinis kapitalas (mln. rublių), l99l metų I ketvirčio duomenimis;
F – įmonės darbo apmokėjimo lėšos, įskaitant premijas ir kitas išmokas iš pelno (mln. rublių), l99l metų I ketvirčio duomenimis;
A – suvestinis rodiklis.
Kai suvestinio rodiklio A reikšmė yra iki 3, įmonė priskiriama I grupei, nuo 3 iki 5 – II grupei, daugiau kaip 5 – III grupei.
______________