LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL ŽALIOJO DIPLOMO

 

2012 m. sausio 31 d. Nr. 3D-65

Vilnius

 

 

Siekdamas tobulinti žemės ūkio srities švietimo ir profesinio praktinio mokymo sistemą:

1. T v i r t i n u pridedamus:

1.1. Žaliojo diplomo išdavimo taisykles;

1.2. žaliojo diplomo formą;

1.3. Žemės ūkio veiklos subjektų atestavimo žaliajam diplomui įgyti apeliacinės komisijos sudėtį;

1.4. Žemės ūkio veiklos subjektų atestavimo žaliajam diplomui įgyti apeliacinės komisijos darbo reglamentą.

2. P a v e d u Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centrui parengti žaliojo diplomo blankus ir tvarkyti jų apskaitą.

3. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. lapkričio 28 d. įsakymą Nr. 3D-508 „Dėl žaliojo diplomo“ (Žin., 2004, Nr. 6-127; 2006, Nr. 91-3582; 2007, Nr. 76-3023) ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. birželio 1 d. įsakymą Nr. 3D-331 „Dėl Žemės ūkio veiklos subjektų atestavimo žaliajam diplomui įgyti taisyklių, apeliacinės komisijos sudėties ir darbo reglamento“ (Žin., 2004, Nr. 92-3382; 2005, Nr. 22-696; 2006, Nr. 97-3787; 2007, Nr. 76-3021).

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                             Kazys Starkevičius

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų

2012-01-20 raštu Nr.1.03-0069


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3D-65

 

ŽALIOJO DIPLOMO IŠDAVIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Žaliojo diplomo išdavimo taisyklės (toliau – taisyklės) reglamentuoja žaliojo diplomo išdavimo bei žemės ūkio veiklos subjektų atestavimo žaliajam diplomui įgyti tvarką.

2. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

Gamybinės praktikos vadovas – žemės ūkio veiklos subjektas ar jo įgaliotas asmuo, išklausęs pedagoginių pradmenų mokymo programą ir atsakingas už studentų ir moksleivių praktinį mokymą žemės ūkio veiklos subjekto, turinčio žaliąjį diplomą, ūkyje.

Žaliasis diplomas – tinkamą žemės ūkio veiklos subjekto profesinį pasirengimą ir kvalifikaciją liudijantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu nustatytos formos dokumentas, kuriuo suteikiama teisė dalyvauti žemės ūkio srities švietimo ir profesinio praktinio mokymo veikloje.

Žemdirbių neformaliojo tęstinio profesinio mokymo programa – dokumentas, kuriame nuosekliai išdėstomi teoriniai ir praktiniai mokymo dalykai, reikalingi tam tikroms žemdirbių profesinėms žinioms įgyti.

Žemės ūkio veiklos subjektas – žemės ūkio veikla arba žemės ūkio ir alternatyviąja veikla užsiimantis fizinis ar juridinis asmuo arba fizinių ar juridinių asmenų grupė, taip pat Lietuvoje registruotas užsienio juridinio asmens filialas, kurių žemės ūkio valda yra įregistruota Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre.

 

II. ŽALIOJO DIPLOMO IŠDAVIMO ORGANIZAVIMAS

 

3. Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai (toliau – Žemės ūkio rūmai) yra atsakingi už:

3.1. prašymų žaliajam diplomui įgyti priėmimą;

3.2. atestavimo komisijos žaliajam diplomui įgyti (toliau – atestavimo komisija) sudarymą ir darbo organizavimą;

3.3. mokymo kursų pagal Pedagoginių pradmenų mokymo programą organizavimą;

3.4. žaliojo diplomo išdavimą ir žemės ūkio veiklos subjektų, turinčių žaliąjį diplomą, sąvado tvarkymą bei studentų ir moksleivių praktikų vietų žaliojo diplomo ūkiuose paklausos ir pasiūlos stebėseną.

4. Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras yra atsakingas už žaliojo diplomo blankų parengimą bei jų apskaitos tvarkymą.

5. Išlaidos, susijusios su žaliojo diplomo išdavimu, apmokamos iš Žemės ūkio rūmams skirtų valstybės biudžeto lėšų ir kitų šaltinių.

6. Iš Žemės ūkio rūmams skirtų valstybės biudžeto lėšų tinkamos apmokėti yra šios su žaliojo diplomo išdavimu susijusios išlaidos:

6.1. informacijos apie paraiškų priėmimą paskelbimo respublikinėje spaudoje;

6.2. atestavimo komisijos darbo organizavimo ir žaliojo diplomo išdavimo veiklos koordinavimo;

6.3. transporto;

6.4. mokymo kursų pagal Pedagoginių pradmenų mokymo programą gamybinės praktikos vadovams organizavimo (apmokama iki 50 proc. kursų kainos, bet ne daugiau kaip 200 litų vienam klausytojui);

6.5. žaliojo diplomo blankų įsigijimo.

 

III. BENDRIEJI REIKALAVIMAI

 

7. Teisę įgyti žaliąjį diplomą turi žemės ūkio veiklos subjektai, turintys ne mažesnę kaip 3 metų žemės ūkio veiklos patirtį (nustatoma pagal turimus pasėlių deklaravimo, gyvulių ženklinimo, žemės ūkio produkcijos realizavimo dokumentus).

8. Gamybinės praktikos vadovu gali būti žemės ūkio veiklos subjektas ar jo įgaliotas asmuo, kuris:

8.1. turi aukštąjį arba aukštesnįjį (ar iki 1995 metų įgytą specialųjį vidurinį) žemės ūkio srities išsilavinimą ir ne mažesnę kaip 3 metų darbo žemės ūkio srityje patirtį. Jei po žemės ūkio srities išsilavinimo įgijimo praėjo daugiau kaip 3 metai, asmuo privalo būti išklausęs kvalifikacijos kėlimo kursus pagal Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žemės ūkio ministerija) patvirtintas žemdirbių neformaliojo tęstinio profesinio mokymo programas, dalyvavęs kvalifikacijos kėlimo seminaruose ar lauko dienose, kurių bendra trukmė ne mažesnė kaip 36 val.;

8.2. turi aukštąjį arba aukštesnįjį (ar iki 1995 metų įgytą specialųjį vidurinį) ne žemės ūkio srities išsilavinimą, ne mažesnę kaip 3 metų darbo žemės ūkio srityje patirtį ir per paskutinius 3 metus išklausęs kvalifikacijos kėlimo kursus pagal Žemės ūkio ministerijos patvirtintas žemdirbių neformaliojo tęstinio profesinio mokymo programas, dalyvavęs kvalifikacijos kėlimo seminaruose ar lauko dienose, kurių bendra trukmė ne mažesnė kaip 72 val.

9. Žemės ūkio veiklos subjektas, besikreipiantis dėl peratestavimo žaliajam diplomui įgyti, turi atitikti 7 ir 8 punktuose nurodytus reikalavimus ir privalo būti vykdęs šviečiamąją veiklą žaliojo diplomo galiojimo laikotarpiu, t. y. studentų ir žemės ūkio srities profesinių mokyklų mokinių praktinio mokymo veiklą ar kitą šviečiamąją veiklą (mokymo kursai, lauko dienos, seminarai, parodomieji bandymai ir kiti panašūs renginiai, vykę ūkyje) (toliau – šviečiamoji veikla).

 

IV. PRAŠYMŲ PRIĖMIMO IR ATESTAVIMO ŽALIAJAM DIPLOMUI ĮGYTI TVARKA

 

10. Žemės ūkio rūmai kiekvienais metais nustato prašymų žaliajam diplomui įgyti priėmimo terminus ir ne vėliau kaip prieš mėnesį apie tai skelbia respublikinėje spaudoje ir Žemės ūkio rūmų interneto svetainėje. Skelbime nurodoma prašymų priėmimo tvarka bei privalomi pateikti dokumentai.

11. Žemės ūkio veiklos subjektai, siekiantys įsigyti žaliąjį diplomą, Žemės ūkio rūmams pateikia (registruotu paštu, per kurjerį arba tiesiogiai):

11.1. rašytinį prašymą dėl atestavimo žaliajam diplomui įgyti (1 priedas);

11.2. asmens tapatybės patvirtinimo dokumento kopiją arba žemės ūkio įmonės steigimo dokumentus: įstatus, steigimo sandorį arba įstatymo numatytais atvejais – bendruosius nuostatus;

11.3. ūkininko ūkio arba žemės ūkio įmonės įregistravimo pažymėjimo kopiją;

11.4. dokumentų, kuriais pagrindžiama žemės ūkio veiklos patirtis, kopijas;

11.5. žemės ūkio veiklos subjekto vadovo įgaliojimą gamybinės praktikos vadovui, išduotą ne trumpesniam kaip 3 metų laikotarpiui (jei gamybinės praktikos vadovu bus pats ūkininkas, tokio įgaliojimo pateikti nereikia);

11.6. asmenų, kurie bus gamybinės praktikos vadovai, išsilavinimo, kvalifikacijos kėlimo bei darbo patirties pagrindimo dokumentų kopijas.

12. Žemės ūkio veiklos subjektai, kurių žaliojo diplomo galiojimo laikas pasibaigęs, kreipdamiesi dėl peratestavimo privalo pateikti visus 11 punkte (išskyrus 11.4 punkte) nurodytus dokumentus ir dokumentus, kuriais pagrindžiama jų šviečiamoji veikla žaliojo diplomo galiojimo laikotarpiu, nurodant studentų, atlikusių praktikas, vardus, pavardes, mokymo institucijas bei praktikos atlikimo laiką ar nurodant ūkyje vykusių renginių pavadinimą, datą ir renginį organizavusią instituciją.

13. Taisyklių 11 punkte nurodytų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos žemės ūkio veiklos subjekto arba jo įgalioto asmens parašu.

14. Žemės ūkio veiklos subjekto atitiktį žaliojo diplomo reikalavimams vertina atestavimo komisija, kurią sudaro ir tvirtina Žemės ūkio rūmai. Į jos sudėtį yra įtraukiami Žemės ūkio rūmų, Žemės ūkio ministerijos, Programos Leader ir žemdirbių mokymo metodikos centro, žemės ūkio aukštojo bei profesinio mokymo ir kitų institucijų atstovai.

15. Atestavimo komisijos uždavinys – įvertinti žemės ūkio veiklos subjektų, siekiančių įgyti žaliąjį diplomą, ūkį arba žemės ūkio įmonę (toliau – ūkis) ir priimti sprendimą dėl žaliojo diplomo išdavimo žemės ūkio veiklos subjektui.

16. Žemės ūkio rūmai, gavę prašymą ir būtinus šių taisyklių 11–12 punktuose nurodytus dokumentus, juos užregistruoja ir įvertina, ar žemės ūkio subjektas ir gamybinės praktikos vadovas atitinka taisyklių 7–9 punktuose nustatytus reikalavimus, ir pateikia juos atestavimo komisijai. Prašymai, neatitinkantys 7–9 punktuose nustatytų reikalavimų, atmetami, informuojant apie tai prašymą pateikusį žemės ūkio veiklos subjektą.

17. Atestavimo komisija ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo žemės ūkio subjekto prašymo dėl atestavimo žaliajam diplomui įgyti pateikimo dienos įvertina žemės ūkio veiklos subjektų, siekiančių įgyti žaliąjį diplomą, ūkį ir priima sprendimą dėl žaliojo diplomo išdavimo žemės ūkio veiklos subjektui. Atestavimo komisija turi teisę pasitelkti įvairių sričių ekspertus atestavimui atlikti.

18. Žemės ūkio veiklos subjekto ūkio vertinimas vykdomas atestavimo komisijai apsilankant vertinamame ūkyje. Apsilankymo metu atestavimo komisijos nariai įvertina ūkį atsižvelgdami į ūkio vertinimo žaliajam diplomui įgyti pažymoje (toliau – pažyma) (2 priedas) nurodytus ūkio vertinimo kriterijus. Atestavimo komisijos apsilankymo data turi būti iš anksto suderinta su žemės ūkio veiklos subjektu.

19. Atestavimo komisija, išanalizavusi surinktą informaciją, priima sprendimą dėl žaliojo diplomo išdavimo ar neišdavimo žemės ūkio veiklos subjektui. Sprendimas priimamas atestavimo komisijos posėdyje, kuris surengiamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po vizito ūkyje.

20. Žaliasis diplomas neišduodamas, jei žemės ūkio subjektas ar gamybinės praktikos vadovas neatitinka taisyklių 7–9 punktuose nustatytų reikalavimų ar ūkio vertinimo metu atestavimo komisija, atsižvelgdama į ūkio vertinimo rezultatus, pateikia neigiamą vertinimo išvadą.

21. Atestavimo komisija turi teisę iš žemės ūkio veiklos subjekto pareikalauti papildomų dokumentų, reikalingų pažymoje nustatytai informacijai patikslinti.

22. Atestavimo komisijos darbą organizuoja Žemės ūkio rūmai, posėdžiai protokoluojami. Atestavimo komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu, dalyvaujant ne mažiau kaip 2/3 narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą priima komisijos pirmininkas.

 

V. ŽALIOJO DIPLOMO IŠDAVIMAS

 

23. Atestavimo komisija sprendimą dėl žaliojo diplomo išdavimo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos pateikia žemės ūkio veiklos subjektui.

24. Jeigu žaliasis diplomas neišduodamas, atestavimo komisija per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo raštu informuoja žemės ūkio veiklos subjektą, nurodydama žaliojo diplomo neišdavimo priežastis.

25. Atestavimo komisijos sprendimas neišduoti žaliojo diplomo per 5 darbo dienas nuo pranešimo gavimo gali būti apskųstas Žemės ūkio ministerijai. Skundus nagrinėja Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu sudaryta Žemės ūkio veiklos subjektų atestavimo žaliajam diplomui įgyti apeliacinė komisija. Komisijos sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

26. Gamybinės praktikos vadovas privalo per 6 mėn. nuo sprendimo išduoti žaliąjį diplomą priėmimo dienos išklausyti mokymo kursus pagal Pedagoginių pradmenų mokymo programą (kodas – 596214602). Jei gamybinės praktikos vadovas yra išklausęs ne mažesnės apimties pedagogikos srities kursus anksčiau arba studijų metu, jie įskaitomi pateikus tai įrodantį dokumentą.

27. Žaliasis diplomas žemės ūkio veiklos subjektui išduodamas gamybinės praktikos vadovui išklausius pedagoginių pradmenų mokymo kursus.

28. Pedagoginių pradmenų mokymo kursus organizuoja Žemės ūkio rūmai. Pedagoginių pradmenų mokymo kursai turi būti suorganizuoti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo atestavimo komisijos sprendimo išduoti žaliąjį diplomą priėmimo dienos.

29. Įgijęs žaliąjį diplomą, žemės ūkio veiklos subjektas turi:

29.1. pasirašyti susitarimą su Žemės ūkio rūmais, kad 3 metų laikotarpiu priims praktikantus į savo ūkį arba įmonę praktiniam mokymui;

29.2. kiekvienais metais žaliojo diplomo galiojimo laikotarpiu, iki einamųjų metų gruodžio 1 d. pateikti informaciją Žemės ūkio rūmams apie vykdytą praktinio mokymo (nurodant studentų ar moksleivių, atlikusių praktikas vardus, pavardes, mokymo institucijas bei praktikos atlikimo laiką) ar kitą šviečiamąją veiklą.

30. Žaliasis diplomas galioja 3 metus. Pasibaigus šiam laikotarpiui, žemės ūkio veiklos subjektas, norėdamas pratęsti žaliojo diplomo turėtojo teisę, privalo teikti prašymą Žemės ūkio rūmams dėl atestavimo žaliajam diplomui įgyti.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

31. Žemės ūkio rūmai per 10 darbo dienų nuo žaliojo diplomo išdavimo žemės ūkio veiklos subjektui informaciją apie žemės ūkio veiklos subjektą, kuris įgijo žaliąjį diplomą, žemės ūkio veiklos subjekto pavadinimą, ūkio veiklos kryptį, gamybinės praktikos vadovo vardą, pavardę, adresą, telefoną, elektroninio pašto adresą, kitus su žemės ūkio veiklos subjektais susijusius duomenis įtraukia į žemės ūkio veiklos subjektų, turinčių žaliąjį diplomą, sąvadą.

32. Žemės ūkio veiklos subjektų, turinčių žaliuosius diplomus, sąrašai skelbiami Žemės ūkio rūmų interneto svetainėje.

33. Žemės ūkio rūmai kiekvienais metais:

33.1. vykdo studentų bei moksleivių praktikų vietų paklausos ir pasiūlos stebėseną ir teikia informaciją mokslo, mokymo institucijoms bei žaliojo diplomo savininkams;

33.2. teikia Žemės ūkio ministerijai informaciją apie numatomų organizuoti pedagoginių pradmenų mokymo kursų datą ir laiką;

33.3. iki einamųjų metų gruodžio 31 d. pateikia Žemės ūkio ministerijai informaciją apie išduotus žaliuosius diplomus (nurodant žemės ūkio veiklos subjekto pavadinimą, gamybinės praktikos vadovo vardą, pavardę, adresą, telefoną, elektroninio pašto adresą bei ūkio veiklos kryptį) ir žaliųjų diplomų savininkų vykdomą praktinio mokymo ar šviečiamąją veiklą.

34. Žaliojo diplomo galiojimas sustabdomas atestavimo komisijos sprendimu, jei žemės ūkio veiklos subjektas nemotyvuotai atsisako priimti į praktiką studentus ir moksleivius.

35. Ginčytinus klausimus sprendžia Žemės ūkio veiklos subjektų atestavimo žaliajam diplomui įgyti apeliacinė komisija.

 

_________________

part_829bba9c3b2c4bd0b6deb7b1b97a316c_end


 

Žaliojo diplomo išdavimo taisyklių

1 priedas

 

(Prašymo dėl atestavimo žaliajam diplomui įgyti prašymo forma)

 

__________________________________________________________________________

(žemės ūkio veiklos subjekto / fizinio asmens duomenys)

 

Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmams

 

PRAŠYMAS

DĖL ATESTAVIMO ŽALIAJAM DIPLOMUI ĮGYTI

 

________ Nr. _______

(data)

 

Prašau atestuoti mane žaliajam diplomui įgyti.

Anksčiau esu turėjęs žaliąjį diplomą /nesu turėjęs žaliojo diplomo (reikiamą pabraukti).

Motyvai, kodėl norima gauti žaliąjį diplomą: .................................................................

...................................................................................................................................................

...................................................................................................................................................

 

Pateikiami dokumentai:

 

Eil. Nr.

Dokumento pavadinimas

Pažymėti

Puslapių skaičius

1.

Asmens tapatybės patvirtinimo dokumento kopija arba žemės ūkio įmonės steigimo dokumentai

£[]

_/_/_/

2.

Ūkininko ūkio arba žemės ūkio įmonės įregistravimo pažymėjimo kopija

£[]

_/_/_/

3.

Dokumentų, kuriais pagrindžiama Žemės ūkio veiklos patirtis, kopijos

£[]

_/_/_/

4.

Žemės ūkio veiklos subjekto vadovo įgaliojimas gamybinės praktikos vadovui, išduotas ne trumpesniam kaip 3 metų laikotarpiui (jei gamybinės praktikos vadovu bus pats ūkininkas, tokio įgaliojimo pateikti nereikia)

£[]

_/_/_/

5.

Asmens, kuris bus gamybinės praktikos vadovu, išsimokslinimo, kvalifikacijos kėlimo bei darbo patirties pagrindimo dokumentų kopijos

£[]

_/_/_/

6.

Dokumentai, kuriais pagrindžiama vykdyta šviečiamoji veikla

£[]

_/_/_/

 

_____________

(pareigų pavadinimas)

___________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

_________________

part_20a67b7cd55f4157aa29e4652be69776_end


 

Žaliojo diplomo išdavimo taisyklių

2 priedas

 

(Ūkio vertinimo žaliajam diplomui įgyti pažymos forma)

 

atestavimo komisijA žaliajam diplomui įgyti

 

ŪKIO VERTINIMO ŽALIAJAM DIPLOMUI ĮGYTI PAŽYMA

 

___________ Nr. ________

(data)

__________________

(vieta)

 

I. Duomenys apie ūkį

Ūkio adresas

 

Ūkio dydis (ha; gyvulių sk. ir t. t.)

 

Ūkio specializacijos sritis

 

Informacija apie pasinaudojimą valstybine ir /ar ES parama

 

II. Duomenys apie praktikos vadovą

 

Vardas, pavardė

 

Telefonas, el. paštas

 

III. Ūkio vertinimo kriterijai    

Vertinimo išvados, pastabos

Buhalterinės apskaitos tvarkymas

 

Produkcijos perdirbimo ir sandėliavimo sąlygos

 

Atliekų tvarkymo, trąšų laikymo ir sandėliavimo sąlygos

 

*Gyvulių laikymo ir priežiūros sąlygos

 

Technologinis-techninis apsirūpinimas pagal specializaciją

 

Žemės ūkio produkcijos gamybos technologijų atitiktis technologiniam pažangos lygiui

 

Ūkio estetinė išvaizda, tvarka

 

Galimybės praktikantams susipažinti, dirbti su turima technika, įrenginiais

 

Sudarytos minimalios buitinės sąlygos praktikantams gyventi ir dirbti

 

Kita informacija

 

Komisijos išvada,

data

 

Komisijos narių pareigos

Parašas

Vardas, pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*privalomi tik gyvulininkystės ūkiams

 

 

_________________

part_0971e3bfb7f44310893cdf84f24c68a9_end


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3D-65

 

(herbas)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO RŪMAI

 

 

ŽALIASIS DIPLOMAS

 

ŽD Nr. 0000000

 

20 m. ........................... d.

 

 

Atestavimo komisija žaliajam diplomui įgyti 20  m. ............. d. sprendimu (20  m. ........... d. protokolas Nr. ........) pripažino, kad

 

__________________________________________________________________________

(ūkininko vardas ir pavardė / įmonės pavadinimas)

 

__________________________________________________________________________

(asmens kodas / įmonės registracijos kodas)

 

suteikiama teisė dalyvauti žemės ūkio srities švietimo ir profesinio praktinio mokymo veikloje.

 

 

Atestavimo komisijos žaliajam diplomui įgyti pirmininkas

............

(parašas)

....................

(vardas ir pavardė)

A. V.

 

Galioja iki .....................

 

_________________

 

part_9cba03b794ce41349f7478738b5c4f7d_end


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3D-65

 

ŽEMĖS ŪKIO VEIKLOS SUBJEKTŲ ATESTAVIMO ŽALIAJAM DIPLOMUI ĮGYTI APELIACINĖ KOMISIJA

 

Virginija Žoštautienė – Žemės ūkio ministerijos vyriausioji patarėja, komisijos pirmininkė;

Zita Duchovskienė – Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos ir programų vertinimo departamento Strateginio planavimo ir mokslo skyriaus vedėja, komisijos pirmininko pavaduotoja;

Sigita Grigaliūnienė – Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų specialistė su kaimo bendruomenėmis;

Edvardas Makšeckas – Programos Leader ir žemdirbių mokymo metodikos centro Mokymo skyriaus vedėjas;

Stanislovas Saladinskas – Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos direktorius;

Genutė Staliūnienė – Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkė;

Jonas Sviderskis – Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius.

 

_________________

part_476061464fdf46d5b0b571e6aad0152b_end


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 3D-65

 

ŽEMĖS ŪKIO VEIKLOS SUBJEKTŲ ATESTAVIMO ŽALIAJAM DIPLOMUI ĮGYTI APELIACINĖS KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS

 

1. Žemės ūkio veiklos subjektų atestavimo žaliajam diplomui įgyti apeliacinės komisijos (toliau – apeliacinė komisija) darbo reglamentas nustato apeliacinės komisijos kompetenciją, jos sudarymo ir darbo organizavimo tvarką.

2. Apeliacinė komisija nagrinėja žemės ūkio veiklos subjektų skundus dėl atestavimo komisijos žaliajam diplomui įgyti priimtų sprendimų, teikia siūlymus dėl atestavimo komisijos žaliajam diplomui įgyti darbo tobulinimo bei sprendžia kitus klausimus, susijusius su žaliojo diplomo išdavimu.

3. Skundas raštu teikiamas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai (toliau – Žemės ūkio ministerija).

4. Žemės ūkio ministerija:

4.1. organizuoja apeliacinės komisijos darbą;

4.2. raštu informuoja pareiškėją ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmus apie apeliacinės komisijos priimtą sprendimą.

5. Apeliacinė komisija atlieka šias funkcijas:

5.1. nagrinėja žemės ūkio veiklos subjektų pateiktus skundus ir priima sprendimą dėl jų pagrįstumo;

5.2. teikia pasiūlymus dėl atestavimo komisijos žaliajam diplomui įgyti darbo tobulinimo;

5.3. sprendžia kitus klausimus, susijusius su žaliojo diplomo išdavimu.

6. Apeliacinės komisijos darbui vadovauja komisijos pirmininkas, jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas.

7. Apeliacinė komisija iš savo narių paprastąja balsų dauguma renka komisijos sekretorių. Komisijos posėdžiai protokoluojami.

8. Apeliacinė komisija priima sprendimą ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo skundo pateikimo dienos.

9. Apeliacinės komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 visų jos narių. Sprendimai priimami, jeigu jiems pritaria daugiau kaip pusė visų posėdyje dalyvavusių komisijos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą lemia apeliacinės komisijos pirmininko balsas.

10. Apeliacinės komisijos posėdžiuose kviečiamas dalyvauti atestavimo komisijos žaliajam diplomui įgyti pirmininkas arba jo pavaduotojas. Atestavimo komisijos žaliajam diplomui įgyti pirmininkas neturi balsavimo teisės.

11. Pareiškėjas gali dalyvauti apeliacinės komisijos posėdyje, pateikti papildomą informaciją.

12. Apie komisijos posėdžio laiką ir vietą Žemės ūkio ministerija praneša pareiškėjui, taip pat atestavimo komisijos žaliajam diplomui įgyti pirmininkui.

13. Apeliacinės komisijos sprendimas įforminamas protokole, kurį pasirašo pirmininkas ir posėdžio sekretorius.

 

_________________

part_362a7070d7f5458fb235f342e624ae85_end