LIETUVOS RESPUBLIKOS AUKŠČIAUSIOJI TARYBA
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISMŲ ĮSTATYMO ĮSIGALIOJIMO
1992 m. vasario 6 d. Nr. I-2274
Vilnius
1. Nustatyti, kad Lietuvos Respublikos teismų įstatymas įsigalioja nuo 1992 metų vasario 10 dienos, o įstatymo I–V, VII ir IX–XV skirsniai – nuo 1992 metų lapkričio 1 dienos.
2. Pavesti Lietuvos Respublikos Vyriausybei, remiantis Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pasiūlymais, užtikrinti, kad Lietuvos apeliaciniam teismui ir apygardų teismams būtų suteiktos tinkamos teismų darbui patalpos ir kad jie būtų aprūpinti baldais, orgtechnika ir kitais būtinais reikmenimis.
3. Pavesti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai, suderinus su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu, paruošti ir pateikti Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai įstatymų ir nutarimų projektus:
1) iki 1992 metų birželio 1 dienos –
dėl teisėjų pensijų, draudimo ir kitų socialinių garantijų;
dėl teisėjų atlyginimų ir priedų prie atlyginimų dydžių;
2) iki 1992 metų liepos 1 dienos –
dėl apylinkių teismų, apygardų teismų, Lietuvos apeliacinio teismo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo įsteigimo;
dėl teisėjų skaičiaus apylinkių, apygardų teismuose, Lietuvos apeliaciniame teisme ir Lietuvos Aukščiausiajame Teisme;
dėl apygardų teismų veiklos teritorijų;
4. Pavesti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai, suderinus su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu, iki 1992 metų birželio 1 dienos pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei nutarimo projektą dėl Teismų įstatymo 44 straipsnio įgyvendinimo.
5. Pavesti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkui iki 1992 metų rugpjūčio 1 dienos pateikti Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai kandidatus į Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo Teismo teisėjus.
6. Pavesti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkui, suderinus su Lietuvos Respublikos teisingumo ministru, iki 1992 metų rugpjūčio 1 dienos pateikti Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumui kandidatus į Lietuvos apeliacinio teismo ir apygardų teismų teisėjus.
7. Pavesti Lietuvos Respublikos teisingumo ministrui iki 1992 metų rugpjūčio 1 dienos pateikti Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumui kandidatus į apylinkių teismų teisėjus.
8. Įpareigoti Lietuvos Respublikos teisingumo ministrą iki 1992 metų vasario 15 dienos sudaryti laikinąją apylinkių teismų teisėjų egzaminų komisiją, o Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininką – apygardų teismų, Lietuvos apeliacinio teismo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų laikinąją egzaminų komisiją, kurios nuo minėtos datos vykdytų teisėjų kvalifikacinių kolegijų funkcijas.
9. Pareikalauti iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko užtikrinti, kad teismų reformos įgyvendinimo metu nenutrūktų teismų veikla, o nuo 1992 metų lapkričio 1 dienos visi Lietuvos Respublikos teismai pradėtų funkcionuoti pagal šį įstatymą.
10. Pavesti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai iki 1992 metų rugpjūčio 1 dienos paruošti ir pateikti Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei sąrašus įstatymų ir norminių aktų, kurie, įsigaliojus Lietuvos Respublikos teismų įstatymui, netenka galios.
11. Pavesti Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Teisinės sistemos komisijai užtikrinti, kad remiantis atitinkamais aktais dėl teismų reformos vykdymo, nustatytais terminais būtų pateikti Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai pasiūlymai atitinkamai pakeisti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso, Civilinio proceso ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksus.