LIETUVOS RESPUBLIKOS RYŠIŲ IR INFORMATIKOS MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL RADIOELEKTRONINĖS APARATŪROS IR KABELINĖS TELEVIZIJOS PRIEMONIŲ MONTAVIMO, STATYMO IR EKSPLOATAVIMO TAISYKLIŲ SEPTINTOSIOS DALIES - BEVIELIO TELEFONO TINKLŲ STATYMO IR EKSPLOATAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

1998 m. balandžio 14 d. Nr. 54

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ryšių įstatymu ir siekdamas sudaryti sąlygas plėtoti bevielio telefono tinklus Lietuvos Respublikoje,

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti Radioelektroninės aparatūros ir kabelinės televizijos priemonių montavimo, statymo ir eksploatavimo taisyklių septintąją dalį – bevielio telefono tinklų statymo ir eksploatavimo taisykles (pridedama).

2. Nustatyti, kad ši taisyklių dalis įsigalioja nuo jų paskelbimo dienos.

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS,

PAVADUOJANTIS RYŠIŲ IR

INFORMATIKOS MINISTRĄ                                                                   ALGIS ŽVALIAUSKAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

ryšių ir informatikos ministerijos

1998 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. 54

 

RADIOELEKTRONINĖS APARATŪROS IR KABELINĖS TELEVIZIJOS PRIEMONIŲ MONTAVIMO, STATYMO IR EKSPLOATAVIMO TAISYKLĖS

 

VII DALIS

 

BEVIELIŲ TELEFONO TINKLŲ STATYMO IR EKSPLOATAVIMO TAISYKLĖS

 

Bendrosios nuostatos

 

1. Šios taisyklės nustato pagrindines bevielių telefono tinklų (išskyrus DECT standarto tinklus) statymo ir eksploatavimo sąlygas bei atitinkamų leidimų išdavimo tvarką. DECT standarto bevielio telefono tinklo ir įrenginių statymo ir eksploatavimo tvarka yra nustatyta DECT standarto bevielio telefono įrenginių statymo ir eksplotavimo tvarka (Žin., 1997, Nr. 109 – 2791).

2. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

2.1. bevielio telefono tinklas – radijo ryšio tinklas, skirtas sujungti radijo bangomis bendrojo (fiksuoto) telefono tinklo galinius abonentinius įrenginius su artimiausia tinklo komutacine stotimi (ATS);

2.2. bevielio telefono tinklo įrenginiai – radijo ryšio įrenginiai, naudojami bevieliame telefono tinkle;

2.3. abonentinė stotis – bevielio telefono tinklo įrenginys, prie kurio yra tiesiogiai jungiami telefono abonento galiniai įrenginiai;

2.4. bazinė stotis – bevielio telefono tinklo įrenginys, su valdymo įranga prijungtas prie bendrojo telefono tinklo, leidžiantis užmegzti telefonio ryšį radijo bangomis su viena ar daugiau abonentinių stočių.

Kiti terminai šiose taisyklėse yra vartojami, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos radijo ryšio ir Ryšių įstatymuose.

 

Bendrieji reikalavimai bevielio telefono tinklo įrenginiams

 

3. Statyti ir eksploatuoti bevielius telefono tinklus leidžiama asmenims, turintiems licenciją teikti komutacines vietinių telefono ryšių paslaugas šalies teritorijoje ar jos dalyje.

4. Visi bevielio telefono tinklo įrenginiai su naudojamomis antenomis turi būti sertifikuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. rugsėjo 11 d. nutarimu Nr. 981 patvirtinta „Telekomunikacinių techninių priemonių sertifikavimo tvarka“ (Žin., 1997, Nr. 85 – 2139) pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius standartus ir technines taisykles. Abonentinės stotys turi būti pažymėtos atitinkamais sertifikavimo žymenimis (lipdukais).

5. Statant ir eksploatuojant bevielio telefono tinklo įrenginius, draudžiama didinti jų išėjimo galią ar naudoti kitas nei sertifikavimo metu nustatytas (turinčias didesnį stiprinimą) antenas.

 

Bevielio telefono tinklo statymo ir eksploatavimo tvarka

 

6. Asmuo, turintis licenciją teikti komutacines vietinių telefono ryšių paslaugas ir norintis steigti ir eksploatuoti bevielį telefono tinklą, privalo kreiptis į valstybės įmonę „Valstybinė radijo dažnių tarnyba“ (toliau vadinama – VRDT), pateikdamas prašymą gauti leidimą steigti bevielį telefono tinklą.

7. Prašyme yra nurodoma:

7.1. pareiškėjo įmonės pavadinimas ir kodas, adresas (juridinis ir pašto), banko rekvizitai, informacija apie įgaliotą atstovą, prašymo padavimo data;

7.2. turimos licencijos teikti vietinių telefono ryšių paslaugas numeris, išdavimo data, veiklos teritorija ir galiojimo trukmė;

7.3. numatoma bevielio telefono tinklo eksploatacijos pradžia.

8. Kartu su prašymu pateikiama:

8.1. numatomų teikti paslaugų aprašymas (planuojamas vartotojų skaičius, paslaugų teikimo tvarka, kiekybiniai ir kokybiniai parametrai, paslaugų tarifai bei kiti paslaugų teikėjo įsipareigojimai vartotojams);

8.2. vietovės planas, kuriame pažymėta tinklo aprėpiama teritorija;

8.3. planuojamų naudoti bevielio telefono tinklo įrenginių techniniai parametrai.

Kilus neaiškumams, VRDT gali pareikalauti ir kitų papildomų dokumentų.

9. Gautą prašymą VRDT išnagrinėja per 14 dienų ir apie priimtą sprendimą raštiškai praneša pareiškėjui.

10. Gavęs leidimą steigti bevielio telefono tinklą, pareiškėjas kreipiasi į VRDT su prašymu priskirti reikalingus radijo dažnius ir leisti pradėti bazinių stočių projektavimą. Šiame prašyme nurodoma numatoma bazinių stočių įrengimo vieta, techninės įrenginių charakteristikos, radijo ryšio aprėpties zonos.

11. Prašymus priskirti radijo dažnius (kanalus) ir leisti projektuoti bazines stotis VRDT išnagrinėja per 30 dienų ir apie priimtą sprendimą raštu praneša pareiškėjui.

12. Projekto techninės dalies turinio reikalavimus nustato VRDT. Radijo dažniai yra skiriami individualiai kiekvienai bazinei stočiai.

13. Pareiškėjas, gavęs leidimą projektuoti bazines stotis, parengia šių stočių įrengimo projektus, suderina juos su suinteresuotomis žinybomis ir pateikia tvirtinti VRDT. Tvirtinimui pateikiami du projekto egzemploriai.

14. VRDT išnagrinėja pateiktą projektą ir per 14 dienų priima sprendimą dėl jo patvirtinimo. Projektą patvirtinus, viena jo kopija yra paliekama saugoti VRDT.

15. Patvirtinus projektą, pareiškėjas gali pradėti bazinės stoties įrengimą.

16. Savininkas per šešis mėnesius nuo projekto patvirtinimo įrengia bazines stotis ir jas išbando.

17. Ne vėliau kaip per 14 dienų nuo jų išbandymo dienos šios stotys turi būti įregistruotos VRDT.

18. Sumokėjęs Radijo ryšio tarifuose nustatytus bazinių stočių registravimo mokesčius, pareiškėjas kreipiasi į VRDT su prašymu įregistruoti įrengtas bazines stotis ir išduoti leidimą jų eksploatacijai.

19. Gavęs leidimą eksploatuoti bazines stotis, tinklo savininkas gali pradėti jų eksploatavimą ir komercinių paslaugų teikimą. Bazinių stočių eksploatavimo metu tinklo savininkas moka Radijo ryšio tarifuose nustatytus radijo stočių naudojimo mokesčius. Steigiant naujo tipo tinklą, kurio bazinėms stotims radijo ryšio tarifuose nėra numatyti naudojimo mokesčiai, eksploataciniai mokesčiai yra nustatomi sutarties su VRDT pagrindu.

20. Abonentinės stotys statomos ir pradedamos eksploatuoti be atskiro VRDT leidimo.

______________