Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

NUTARIMAS

Dėl VIEŠOJO SAUGUMO TARNYBOS PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS PAREIGŪNŲ DALYVAVIMO JUNGTINIŲ TAUTŲ, KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ, EUROPOS SĄJUNGOS, UŽSIENIO VALSTYBIŲ OPERACIJOSE IR MISIJOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2013 m. gegužės 8 d. Nr. 419

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešojo saugumo tarnybos įstatymo (Žin., 2006, Nr. 102-3935; 2011, Nr. 86-4146) 7 straipsnio 11 punktu ir Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto (Žin., 2003, Nr. 42-1927; 2008, Nr. 137-5369) 38 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų dalyvavimo Jungtinių Tautų, kitų tarptautinių organizacijų, Europos Sąjungos, užsienio valstybių operacijose ir misijose tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                   Algirdas Butkevičius

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                   Dailis Alfonsas Barakauskas

 

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2013 m. gegužės 8 d. nutarimu Nr. 419

 

 

VIEŠOJO SAUGUMO TARNYBOS PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS PAREIGŪNŲ DALYVAVIMO JUNGTINIŲ TAUTŲ, KITŲ TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ, EUROPOS SĄJUNGOS, UŽSIENIO VALSTYBIŲ OPERACIJOSE IR MISIJOSE TVARKOS APRAŠAS

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų dalyvavimo Jungtinių Tautų, kitų tarptautinių organizacijų, Europos Sąjungos, užsienio valstybių operacijose ir misijose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Viešojo saugumo tarnyba) pareigūnų atrankos, siuntimo į Jungtinių Tautų, kitų tarptautinių organizacijų, Europos Sąjungos, užsienio valstybių operacijas ir misijas (toliau – tarptautinės operacijos ir misijos) ir jiems skiriamų garantijų taikymo tvarką ir taikomas tais atvejais, kurių nereglamentuoja Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymas (Žin., 2007, Nr.81-3322), tai yra, kai įgyvendinant Viešojo saugumo tarnybai Lietuvos Respublikos viešojo saugumo tarnybos įstatymo (Žin., 2006, Nr. 102-3935) pavestus uždavinius į tarptautines operacijas ir misijas siunčiami pareigūnai vykdyti civilinių funkcijų karinėse operacijose ar misijose, siunčiamas specialiai parengtas ir sukomplektuotas pareigūnų padalinys (grupė).

2. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų dalyvavimas tarptautinėse operacijose ir misijose turi atitikti Lietuvos užsienio politikos prioritetus ir tikslus.

3. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai gali būti siunčiami į tarptautines operacijas ir misijas tik civilinėms funkcijoms atlikti.

 

 

II. VIEŠOJO SAUGUMO TARNYBOS PAREIGŪNŲ ATRANKA, SIUNTIMAS IR DALYVAVIMAS TARPTAUTINĖSE OPERACIJOSE IR MISIJOSE

 

4. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai į tarptautines operacijas ir misijas siunčiami vadovaujantis savanoriškumo ir atrankos principu, pagal Viešojo saugumo tarnybos vado patvirtintą programą tinkamai parengti dalyvauti tarptautinėse operacijose ir misijose ir atitinkantys Jungtinių Tautų, kitų tarptautinių organizacijų, Europos Sąjungos ar užsienio valstybės nustatytus reikalavimus.

5. Pareigūnus į tarptautines operacijas ir misijas atrenka Viešojo saugumo tarnybos vado sudaryta komisija. Komisija, vykdydama atranką, vadovaujasi pareigūnų dalyvavimo tarptautinėje operacijoje ar misijoje savanoriškumo principu ir atrenka kandidatus, atitinkančius Jungtinių Tautų, kitų tarptautinių organizacijų, Europos Sąjungos ar užsienio valstybės nustatytus reikalavimus siunčiamiems pareigūnams.

6. Aprašo 5 punkte nurodytos komisijos sudėtį, darbo tvarką, specialiuosius ir papildomus reikalavimus siunčiamiems pareigūnams nustato Viešojo saugumo tarnybos vadas.

7. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai dalyvauti tarptautinėse operacijose ir misijose siunčiami Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu vidaus reikalų ministro teikimu. Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendime nurodomas pareigūnų dalyvavimo tarptautinėje operacijoje ar misijoje tikslas, pagrindiniai uždaviniai, maksimali dalyvavimo trukmė, maksimalus dalyvaujančių pareigūnų skaičius, dalyvavimo apribojimai, Aprašo 11.2 punkte nurodytos priemokos dydis ir kitos su konkrečia tarptautine operacija ar misija susijusios nuostatos. Sprendimą dėl dalyvavimo tarptautinėje operacijoje ar misijoje pratęsimo priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė šiame punkte nustatyta tvarka.

8. Tarptautinių operacijų ar misijų metu Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai gali būti perduoti Jungtinių Tautų, kitų tarptautinių organizacijų, Europos Sąjungos, užsienio valstybių institucijų operaciniam pavaldumui.

9. Vidaus reikalų ministras, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu ir atsižvelgdamas į dalyvavimo tarptautinėje operacijoje ar misijoje tikslą, nustato tikslią dalyvavimo tarptautinėse operacijose ar misijose trukmę ir tikslų Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų skaičių. Viešojo saugumo tarnybos vado teikimu vidaus reikalų ministras tvirtina vardinį siunčiamų Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų sąrašą. Kai dalyvauti tarptautinėse operacijose ir misijose siunčiama grupė Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, vidaus reikalų ministras Viešojo saugumo tarnybos vado teikimu taip pat paskiria grupės vadovą.

10. Individuali ginkluotė ir specialiosios priemonės į tarptautinės operacijos ir misijos vietą gabenamos Lietuvos Respublikos teisės aktų ir tarptautinių sutarčių nustatyta tvarka.

 

 

III. pareigūnų DARBO UŽMOKESTIS, DRAUDIMAS IR KITOS GARANTIJOS DALYVAVIMO TARPTAUTINĖSE OPERACIJOSE IR MISIJOSE metu

 

11. Dalyvaujančiam tarptautinėse operacijose ir misijose Viešojo saugumo tarnybos pareigūnui:

11.1. mokamas darbo užmokestis, susidedantis iš pareiginės algos, priedų, priemokų išsiuntimo momentu, pagal valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, priedų, priemokų dydžius, galiojančius tą mėnesį, už kurį mokamas darbo užmokestis;

11.2. kas mėnesį mokama priemoka, kurios dydis nustatomas Aprašo 7 punkte minimu Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu;

11.3. užtikrinamas valstybinis socialinis draudimas ir socialinės garantijos Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo (Žin., 1991, Nr. 17-447; 2004, Nr. 171-6295) ir Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto (Žin., 2003, Nr. 42-1927) nustatyta tvarka, jeigu siunčiamiems Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams dalyvavimo tarptautinėje operacijoje ar misijoje laikotarpiu mokamas darbo užmokestis Lietuvoje;

11.4. apmokamos sveikatos ir gyvybės draudimo išlaidos;

11.5. kas mėnesį skiriama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio išmoka apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis;

11.6. kompensuojamos nakvynės, kelionės (įskaitant bagažo gabenimą), persikėlimo (įskaitant turto persivežimą) iš Lietuvos Respublikos į tarnybos vietą užsienyje ir atgal į Lietuvos Respubliką išlaidos pareigūnų ar jų grupės rotacijos ar tarnybinės komandiruotės atvejais;

11.7. kompensuojamos nakvynės ir kelionės (įskaitant bagažo gabenimą) iš tarnybos vietos užsienyje į Lietuvos Respubliką ir atgal išlaidos pareigūnų atostogų atveju, jeigu pareigūnas išsiųstas į tarptautinę operaciją ar misiją ilgiau kaip 6 mėnesiams.

12. Nurodyta Aprašo 11.2 punkte priemoka nemokama, 11.4–11.7 punktuose nustatytos išlaidos neapmokamos, jeigu tą užtikrina ar apmoka Jungtinės Tautos, kitos tarptautinės organizacijos, Europos Sąjunga, užsienio valstybės.

13. Visos išlaidos, susijusios su Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir misijose, mokamos iš Vidaus reikalų ministerijai atitinkamais metais Lietuvos Respublikos valstybės biudžete patvirtintų asignavimų (jeigu šių išlaidų neapmoka Jungtinės Tautos, kitos tarptautinės organizacijos, Europos Sąjunga, užsienio valstybės).

14. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, paskirtų dalyvauti tarptautinėse operacijose ir misijose, tarnybos vidaus tarnyboje laikas skaičiuojamas teisės aktų nustatyta tvarka.

15. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų mirties arba sveikatos sutrikdymo atvejais, kai tai susiję su vykimu į tarptautines operacijas ir misijas, grįžimu iš jų, taip pat dalyvavimu jose, Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto nustatyta tvarka mokama nustatyto dydžio kompensacija.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

16. Tarptautinėse sutartyse gali būti nustatytos papildomos Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų dalyvavimo tarptautinėse operacijose ir misijose sąlygos.

 

_________________