LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL KOMISIJOS VAISTŲ PAKUOTĖS ŽENKLINIMO IŠIMTIMS PATVIRTINTI SUDARYMO IR KOMISIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO
2001 m. liepos 3 d. Nr. 371
Vilnius
Siekdamas nustatyti sveikatos apsaugos ministro 2001 m. gegužės 29 d. įsakymu Nr. 308 „Dėl reikalavimų vaistų pakuotės ženklinimui ir informaciniam lapeliui Lietuvos Respublikoje patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 48-1688) patvirtintų Reikalavimų vaistų pakuotės ženklinimui ir informaciniam lapeliui Lietuvos Respublikoje išimčių taikymo atvejus:
1.Sudarau komisiją:
G. Bobelienė – Farmacijos departamento prie SAM Farmacinės veiklos skyriaus
viršininkė (pirmininkė),
O. Abraitytė – Sveikatos apsaugos ministerijos Pirminės sveikatos priežiūros skyriaus
vyriausioji specialistė,
L. Mažeika – Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM Farmacinės veiklos
akreditavimo ir monitoringo komisijos pirmininkas,
M. Petrovskis – Farmacijos departamento prie SAM vyriausiasis teisininkas,
S. Štakėnaitė – Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM Vilniaus vaistų
kontrolės laboratorijos vedėja,
I. Vaketaitė – Farmacijos departamento prie SAM Farmacinės veiklos skyriaus
vyriausioji specialistė,
E. Vinciūnaitė – Farmacijos departamento prie SAM Farmacinės veiklos skyriaus
vyriausioji specialistė (sekretorė).
3. Pavedu įsakymo vykdymą kontroliuoti Farmacijos departamento prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriui Gintautui Viskaičiui.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
sveikatos apsaugos ministro
2001 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. 371
KOMISIJOS VAISTŲ PAKUOTĖS ŽENKLINIMO IŠIMTIMS PATVIRTINTI
DARBO REGLAMENTAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Komisijos vaistų pakuotės ženklinimo išimtims patvirtinti (toliau – komisija) paskirtis – nustatyti atvejus, kai gali būti taikomos sveikatos apsaugos ministro 2001m. gegužės 29 d. įsakymu Nr. 308 „Dėl reikalavimų vaistų pakuotės ženklinimui ir informaciniam lapeliui Lietuvos Respublikoje patvirtinimo“ nustatytų reikalavimų išimtys.
2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, sveikatos apsaugos ministro įsakymais, kitais teisės aktais bei šiuo reglamentu.
II. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
5. Komisijos personalinę sudėtį ir komisijos pirmininką įsakymu tvirtina sveikatos apsaugos ministras.
7. Komisijos posėdžius organizuoja, dokumentus rengia ir svarstyti pateikia bei protokoluoja komisijos sekretorius. Numatomą svarstyti medžiagą sekretorius pateikia komisijos nariams ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio.
Kilus neaiškumų dėl pateiktų dokumentų, komisijos sekretorius gali reikalauti iš pareiškėjo papildomos medžiagos.
8. Komisijos posėdžiai, jei yra prašymų, rengiami 1 kartą per mėnesį. Posėdžius prieš 5 darbo dienas kviečia komisijos pirmininkas. Posėdžiams pirmininkauja komisijos pirmininkas, o jo nesant – pirmininko paskirtas komisijos narys. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai komisijos narių. Komisijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, prieš 3 darbo dienas privalo raštu apie tai pranešti komisijos pirmininkui. Jeigu posėdyje negali dalyvauti daugiau kaip pusė komisijos narių, komisijos pirmininkas posėdį atideda vėlesniam laikui, apie tai informuodamas komisijos narius. Komisijos narys, sistemingai nedalyvaujantis posėdžiuose ir neinformuojantis apie nedalyvavimo priežastis, pirmininko teikimu gali būti pašalintas iš komisijos.
9. Pareiškimus svarstomu klausimu pristato komisijos pirmininko paskirtas komisijos narys, vėliau savo nuomonę gali pareikšti ir kiti komisijos nariai. Į posėdžius, jei reikia, gali būti kviečiami pareiškėjai.
10. Visi komisijos nariai turi lygias balso teises. Balsuojama atvirai. Jeigu kokiu nors klausimu nuomonės nesutampa, komisijos narys gali pareikšti savo nuomonę raštu. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas. Komisijos narys, laikinai pavaduojantis komisijos pirmininką, turi tik vieno balso teisę.
Priimti sprendimai yra teisėti, kai už juos balsuoja ne mažiau kaip pusė posėdyje dalyvavusių komisijos narių.
11. Komisijos narys neturi teisės balsuoti svarstomu klausimu, jeigu jis ar jo šeimos nariai (tėvai ir vaikai, broliai ir seserys, sutuoktiniai) yra asmeniškai suinteresuoti sprendimo rezultatais.
Komisijos narys privalo informuoti posėdžio narius, kad yra suinteresuotas svarstomu klausimu.
12. Komisijos posėdžiai yra protokoluojami. Protokolą rašo komisijos sekretorius. Protokole nurodomi ir balsavimo rezultatai (pažymima, kas balsavo „už“, „prieš“ ar susilaikė). Taip pat atskirų komisijos narių nuomonės, jei tokių buvo. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir sekretorius. Protokolo projektas parengiamas ir pasirašyti pateikiamas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.
13. Jei komisijos sprendimas teigiamas, pareiškėjui apie tai pranešama raštu ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo.
Išrašą iš komisijos protokolo apie priimtus teigiamus sprendimus sekretorius turi pateikti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos.
14. Jei komisijos sprendimas neigiamas, komisijos pirmininkas per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo raštu informuoja pareiškėją. Pareiškėjui pateikiamas komisijos protokolo išrašas, kuriame nurodomi sprendimo priėmimo motyvai. Atskirų komisijos narių balsavimo metu pareikšta nuomonė protokolo išraše nepateikiama.
III. SKUNDŲ NAGRINĖJIMO TVARKA
15. Skundai dėl komisijos sprendimų, adresuoti Komisijai, registruojami specialiame žurnale ir perduodami nagrinėti Farmacijos departamento prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriui. Komisijos pirmininkas per 5 darbo dienas apie tai informuoja pareiškėją. Farmacijos departamento direktorius per 30 kalendorinių dienų nuo paklausimo gavimo priima sprendimą.
16. Farmacijos departamento direktoriaus sprendimai perduodami komisijos pirmininkui, kuris per 10 darbo dienų nuo sprendimo gavimo raštu informuoja pareiškėją, nurodydamas priežastis.