LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M. KOVO 18 D. ĮSAKYMO Nr. 132 „DĖL SVEIKATOS PRIEŽIŪROS IR FARMACIJOS SPECIALISTŲ PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO IR JO FINANSAVIMO TVARKOS“ PAKEITIMO

 

2008 m. gruodžio 9 d. Nr. V-1235

Vilnius

 

 

Pakeičiu Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 18 d. įsakymu Nr. 132 „Dėl Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarkos“ (Žin., 2002, Nr. 31-1180; 2004, Nr. 106-3949):

1. Išdėstau 2.5 punktą taip:

2.5. profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursas – profesinės kvalifikacijos teorinis ir praktinis tobulinimas, kuriuo siekiama pagilinti įgytos kvalifikacijos (specialybės) (toliau – kvalifikacijos) žinias, gebėjimus ir praktinius įgūdžius;“.

2. Išdėstau 2.6 punktą taip:

2.6. stažuotė – nustatytas individualus profesinės kvalifikacijos tobulinimas, kuriuo siekiama atnaujinti ir pagilinti įgytos kvalifikacijos praktinius įgūdžius ir žinias, vykdomas švietimo institucijoje, sveikatos priežiūros įstaigoje ar farmacijos įmonėje;“.

3. Laikau netekusiu galios 2.7 punktą.

4. Išdėstau 2.8 punktą taip:

2.8. mokslinė praktinė konferencija – švietimo institucijos, Lietuvos sveikatos priežiūros ar farmacijos specialybės draugijų, registruotų Teisingumo ministerijoje (toliau – specialybės draugija), pacientų organizacijų ir kitų asociacijų, viešojo administravimo institucijų organizuotas profesinės kvalifikacijos tobulinimas;“.

5. Išdėstau 3 punktą taip:

3. Tobulinimosi formos yra šie tobulinimo renginiai: kursai, stažuotės, paskaitos, pranešimai, publikacijos mokslo žurnaluose ir leidiniuose, mokslo leidinio, kuris indeksuojamas prestižinėse duomenų bazėse (ISI, Index Medicus/MEDLINE), ar mokslo leidinio, kuris įtrauktas į Lietuvos mokslo ir studijų departamento patvirtintą leidinių sąrašą, metinė prenumerata, mokslinės praktinės konferencijos, seminarai, tarptautiniai suvažiavimai, studijų dalykai, kuriuos studijuoja ar baigė specialistai, turintys tos pačios studijų krypties anksčiau įgytą profesinę kvalifikaciją.“

6. Išdėstau 4.1 punktą taip:

4.1. dalyvavimas vienos akademinės valandos trukmės kursuose ar seminare – 1 valanda;“.

7. Išdėstau 4.2 punktą taip:

4.2. kursuose ar seminaruose skaitomos vienos akademinės valandos trukmės paskaitos parengimas – 10 valandų;“.

8. Išdėstau 4.3 punktą taip:

4.3. vienos akademinės valandos trukmės praktinių užsiėmimų ta pačia tema stažuotėse vedimas – 1 valanda;“.

9. Išdėstau 4.4 punktą taip:

4.4. dalyvavimas vienos akademinės valandos stažuotėje – 1 valanda;“.

10. Išdėstau 4.5 punktą taip:

4.5. dalyvavimas vienos dienos stažuotėje (jei trukmė valandomis nenurodyta) – 6 valandos;“.

11. Išdėstau 4.6 punktą taip:

4.6. dalyvavimas mokslinėje praktinėje konferencijoje, suvažiavime, išskyrus nurodytą šios tvarkos 4.7 punkte:“.

12. Išdėstau 4.7 punktą taip:

4.7. dalyvavimas tarptautiniame suvažiavime, mokslinėje praktinėje konferencijoje (tiek Lietuvos Respublikoje, tiek kitoje valstybėje):“.

13. Išdėstau 7 punktą taip:

7. Dalyvavimo tobulinimosi renginiuose su profesine veikla susijusiose srityse (pvz., ekonomikos, informacinių technologijų, finansų, vadybos, socialinio darbo, sociologijos, statistikos, teisės ir kt. arba farmacijos specialistams – medicinos, odontologijos, slaugos ir pan., arba gydytojams – farmacijos, odontologijos) trukmė užskaitoma, kaip nurodyta šios tvarkos 3 punkte, skaičiuojant 1/3 valandų, nurodytų šios tvarkos 4 punkte.“

14. Išdėstau 8 punktą taip:

8. Švietimo institucijos išduoda pažymėjimus (toliau – pažymėjimas, pažyma), patvirtinančius asmens dalyvavimą neformaliojo švietimo programoje ir jos baigimą, išskyrus išsilavinimo, tam tikros pakopos ar reglamentuoto modulio baigimą arba kvalifikacijos įgijimą. Tokie pažymėjimai gali būti pripažįstami juridinių ir fizinių asmenų, tačiau jais remiantis formaliojo švietimo institucijos negali išduoti valstybės pripažįstamų diplomų ar pažymėjimų.“

15. Išdėstau 12 punktą taip:

12. Profesinės kvalifikacijos tobulinimas gydytojams specialistams, šeimos gydytojams, gydytojams odontologams specialistams turi sudaryti ne mažiau kaip 60 proc. profesinės kvalifikacijos tobulinimo trukmės (pvz., gydytojui kardiologui – tobulinimas kardiologijos klausimais). Tai netaikoma 4.10 punkte nurodytiems specialistams ir specialistams, mokslinius straipsnius publikavusiems pripažintuose Lietuvos bei užsienio ar tarptautiniuose recenzuojamuose mokslo žurnaluose, leidiniuose ir leidiniuose su citavimo indeksu. Valandų skaičius, įvertinus šiuos mokslinius straipsnius, kaip nurodyta 4.8 punkte, neturi viršyti 60 proc. privalomojo profesinės kvalifikacijos tobulinimo trukmės.“

16. Išdėstau 17 punktą taip:

17. Švietimo institucijos, vykdančios švietimą, atsižvelgdamos į ministerijos, specialistų profesinių sąjungų bei specialybės draugijų siūlymus, organizuoja specialistų tobulinimosi kursus, nustato kursų trukmę ir kainą.“

17. Išdėstau 18 punktą taip:

18. Švietimo institucijos turi užtikrinti tobulinimo programų kokybę ir jų vykdytojų profesionalumą, atitinkantį tobulinamų specialistų profesinei kvalifikacijai keliamus reikalavimus. Tobulinimosi programos turi būti suderintos su ministerija.“

18. Išdėstau 22 punktą taip:

22. Švietimo institucijos iki kiekvienų metų lapkričio 15 d. sudaro vardinius kasmetiniuose tobulinimosi kursuose dalyvausiančių specialistų sąrašus kitiems metams ir nustato kursų laiką.“

19. Išdėstau 23 punktą taip:

23. Švietimo institucijos iki kiekvienų metų gruodžio 1 d. pateikia ministerijai specialistų, pageidaujančių gauti valstybės kompensaciją tobulinimuisi, sąrašus, nurodydamos vardą, pavardę, profesinę kvalifikaciją, spaudo numerį, kurso programos temą, trukmę valandomis, kursų organizavimo datą arba metų ketvirtį, kainą ir jos skaičiuotę.“

20. Išdėstau 24 punktą taip:

24. Specialistams profesinės kvalifikacijos tobulinimo išlaidos iš dalies kompensuojamos valstybės biudžeto lėšomis pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytą bazinę tobulinimo kainą (toliau – bazinė kaina). Vienam sveikatos priežiūros ar farmacijos specialistui iš valstybės biudžeto apmokama vienoda procentinė lėšų dalis nepriklausomai nuo turimų tos profesinės praktikos veiklos licencijų ar kitų specialisto praktikai būtinų dokumentų skaičiaus.“

21. Išdėstau 26 punktą taip:

26. Ministerija, numatydama sveikatos sektoriaus žmogiškųjų išteklių poreikį, derindama specialistų rengimą su Lietuvos sveikatos reformos strateginių nuostatų įgyvendinimu, įvertindama sveikatos sektoriaus pasikeitimus, atsižvelgdama į motyvuotus specialistų profesinių sąjungų ir specialybės draugijų siūlymus, vykdydama tarptautinius projektus ir siekdama paspartinti sveikatos apsaugos reformą bei gerinti sveikatos priežiūros ir farmacijos paslaugų kokybę, dalį valstybės biudžeto lėšų gali skirti tiksliniam specialistų tobulinimui.“

22. Pakeičiu 27 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

27. Ministerija, siekdama patenkinti specialistų tobulinimosi poreikius ir atsižvelgdama į skiriamas valstybės biudžeto lėšas, specialistui kas penkerius metus (licencijos ar kito specialisto profesinei veiklai būtino dokumento išdavimo bei privalomo pranešimo apie tobulinimąsi laikotarpiu) pagal bazinę kainą apmoka iki 60 proc. specialisto profesinės kvalifikacijos privalomojo tobulinimosi valandų. Likusią išlaidų dalį padengia kitas juridinis ar fizinis asmuo arba pats specialistas.“

 

 

 

LAIKINAI EINANTIS

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO PAREIGAS           GEDIMINAS ČERNIAUSKAS