LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PROFESINIŲ LIGŲ TYRIMO IR APSKAITOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2001 m. birželio 29 d. Nr. 815

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo (Žin., 1993, Nr. 55-1064; 2000, Nr. 95-2968) 88 straipsnio 1 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. vasario 23 d. nutarimą Nr. 198 „Dėl profesinių ligų nustatymo“ (Žin., 1999, Nr. 21-591).

 

 

L. e. ūkio ministro pareigas,

l. e. Ministro Pirmininko pareigas                                                                            Eugenijus Gentvilas

 

L. e. socialinės apsaugos ir

darbo ministro pareigas                                                                                             Vilija Blinkevičiūtė

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2001 m. birželio 29 d.

nutarimu Nr. 815

 

Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatai

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja profesinių ligų priežasčių tyrimą, diagnozės nustatymą bei patvirtinimą ir apskaitą. Jie privalomi visiems juridiniams ir fiziniams asmenims, susijusiems su profesinių ligų tyrimu, diagnozės nustatymu ir apskaita.

2. Vadovaujantis šiais nuostatais, profesinės ligos tiriamos asmenims:

2.1. dirbantiems ar dirbusiems pagal darbo sutartį;

2.2. įgijusiems įstatyme nustatytą valstybės tarnautojo statusą ir dirbantiems ar dirbusiems valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje;

2.3. kitiems, draudžiamiems Lietuvos Respublikos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymo (Žin., 1999, Nr. 110-3207) nustatyta tvarka.

3. Šiuose nuostatuose vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme (Žin., 1993, Nr. 55-1064; 2000, Nr. 95-2968).

 

II. PRANEŠIMAI APIE PROFESINĘ LIGĄ

 

4. Darbuotojas, susirgęs ūmia profesine liga, jeigu pajėgia tai padaryti, ar asmuo, matęs įvykį ar jo pasekmes, dėl kurių išsivystė ūmi profesinė liga, privalo nedelsdamas apie tai pranešti padalinio vadovui, darbdaviui, įmonės saugos ir sveikatos tarnybai.

5. Darbdavys nedelsdamas privalo suteikti neatidėliotiną medicinos pagalbą ūmia profesine liga susirgusiam darbuotojui, užtikrinti, kad jis būtų nugabentas į artimiausią asmens sveikatos priežiūros įstaigą, ir faksu, telefonograma ar kitomis ryšio priemonėmis pranešti apie ūmią profesinę ligą Lietuvos Respublikos valstybinei darbo inspekcijai (toliau vadinama – Darbo inspekcija) ir Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau vadinama – Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba) teritorinei įstaigai.

6. Ūmią profesinę ligą įtaręs asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas ne vėliau kaip per valandą informuoja apie tai Darbo inspekciją, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinę įstaigą ir išsiunčia Darbo inspekcijai pranešimą (pagal 1 priedą).

7. Ūmios profesinės ligos, dėl kurios darbuotojas mirė, atveju darbdavys nedelsdamas praneša atitinkamos apylinkės prokuratūrai, Darbo inspekcijai, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinei įstaigai ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui (toliau vadinama – draudimo įstaiga), kuriame nukentėjęs asmuo apdraustas nuo nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų.

8. Lėtinę profesinę ligą įtaręs asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas ne vėliau kaip per 3 dienas raštu praneša (pagal 1 priedą) apie tai Darbo inspekcijai ir Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinei įstaigai.

9. Darbuotojas, jo šeimos nariai ir kiti asmenys, taip pat darbdavys, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos įstaigos darbuotojas, įtarę profesinę ligą, turi teisę apie tai raštu arba žodžiu pranešti Darbo inspekcijai arba kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

10. Pranešimai apie profesinę ligą registruojami Darbo inspekcijos inspektavimo skyriuose Darbo inspekcijos nustatyta tvarka ir ne vėliau kaip per dieną pasiunčiami faksu Darbo inspekcijos valdybai, kur duomenys įvedami į kompiuterinę informacinę profesinių ligų duomenų bazę.

 

III. PROFESINIŲ LIGŲ priežasčių TYRIMAS

 

11. Profesinės ligos priežastys pradedamos tirti gavus pranešimus šių nuostatų 6 ir 8 punktuose nurodyta tvarka. Profesinės ligos priežastis tiria, darbo sąlygų higieninę charakteristiką (pagal 2 priedą) ir profesinės ligos patvirtinimo aktą (pagal 3 priedą) surašo profesinės ligos tyrimo komisija (toliau vadinama – komisija), kurios sudėtyje yra Darbo inspekcijos inspektavimo skyriaus viršininko paskirtas darbo inspektorius (komisijos pirmininkas), Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinės įstaigos vadovo paskirtas atstovas (darbo higienos gydytojas) ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo paskirtas gydytojas, įtaręs profesinę ligą.

12. Tiriant profesinių ligų priežastis dalyvauja darbdavio ir darbuotojų atstovai. Tiriant ūmias profesines ligas turi teisę dalyvauti draudimo įstaigos atstovas. Darbdavys, darbuotojas, kuriam tiriama profesinė liga, jo šeimos narys ar įgaliotas asmuo, draudimo įstaigos atstovas turi teisę gauti iš komisijos informaciją apie profesinės ligos priežasčių tyrimo eigą, jeigu, komisijos nuomone, tai neturės įtakos tyrimui.

13. Profesinės ligos priežasčių tyrimo procedūra atliekama vadovaujantis Profesinių ligų priežasčių tyrimo reglamentu, kurį tvirtina Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius (toliau vadinama – vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius) ir Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos direktorius.

14. Komisijos prašymu:

14.1. darbdaviai, kurių įmonėse dirba ar dirbo darbuotojas, privalo pateikti duomenis apie darbuotojo darbo veiklos raidą (darbovietes, profesijas, darbo trukmę, darbo aplinkos veiksnius), darbo veiklos organizavimą ir profilaktinius privalomus sveikatos tikrinimus;

14.2. Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinė įstaiga privalo pateikti turimus (taip pat ir archyvinius) duomenis apie darbuotojo darbo sąlygų higieninių tyrimų ir darbo vietų higieninio įvertinimo rezultatus;

14.3. asmens sveikatos priežiūros įstaiga privalo pateikti duomenis apie darbuotojo profilaktinius privalomus sveikatos tikrinimus.

15. Komisijai nustačius, kad profesinei ligai darbas ankstesnėje darbovietėje galėjo turėti įtakos, komisija tyrimą atlieka ankstesnėje darbovietėje ar darbovietėse. Jeigu darbdavys atsisako pateikti komisijai reikiamus duomenis, taip pat negalima atlikti faktinio darbo sąlygų tyrimo, nes nėra įmonių (likviduotos, bankrutavo) ar darbo vietų (reorganizuotos), kuriose darbuotojas dirbo, profesinės ligos priežastys tiriamos remiantis darbuotojo ir liudytojų (tarp jų ir esamų ar buvusių darbdavių) parodymais. Jeigu asmuo, kuriam tiriama profesinė liga, dirbo daugiau kaip 5 darbovietėse, darbo sąlygų higieninėje charakteristikoje surašomos tik tos darbovietės, kuriose dirbtas darbas galėjo paskatinti profesinės ligos vystymąsi.

16. Profesinės ligos priežastys turi būti ištirtos per 30 kalendorinių dienų nuo pranešimo apie profesinę ligą užregistravimo Darbo inspekcijos inspektavimo skyriuje. Jeigu tyrimas sudėtingas (neatliktas darbo vietų higieninis įvertinimas, nežinoma cheminių medžiagų sudėtis, būtina surinkti duomenis iš kelių darboviečių, technologinių procesų charakteristikoms nustatyti reikia ekspertizės, likviduotos įmonės ar reorganizuotos darbo vietos, darbdavys pateikė nepakankamai duomenų ir panašiai), komisijos pirmininko teikimu, nurodžius priežastis, tyrimas gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus ar jo pavaduotojo įsakymu.

17. Ūmias profesines ligas, dėl kurių mirė 3 ir daugiau darbuotojų, tiria komisija, kurios pirmininkas – vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius, nariai – Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos direktorius, Darbo inspekcijos inspektavimo skyriaus viršininkas ir po vieną Darbo inspekcijos ir Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinės įstaigos atstovą. Tyrime dalyvauja darbdavio ir darbuotojų atstovai.

18. Įmonių, kuriose dirba ar dirbo darbuotojas, darbdaviai privalo sudaryti sąlygas ištirti profesinę ligą, aprūpinti komisiją transportu ir ryšių priemonėmis, padauginti reikalingus tyrimui dokumentus.

19. Komisijos pirmininkas, tirdamas profesinės ligos priežastis, gali pasitelkti nustatytąja tvarka pripažintus ekspertus ir atitinkamus specialistus. Už ekspertizes, kurias atlieka ne valstybinės įstaigos, sumokama Darbo inspekcijos tam tikslui skirtomis lėšomis.

20. Komisija, ištyrusi darbo sąlygas, Profesinių ligų priežasčių tyrimo reglamento nustatyta tvarka surašo darbo sąlygų higieninę charakteristiką. Darbo sąlygų higieninę charakteristiką pasirašo komisijos nariai. Nesutarimus dėl tyrimo medžiagoje nurodytų profesinės ligos aplinkybių ir priežasčių komisijos nariai pateikia raštu ir prideda prie tyrimo medžiagos. Su darbo sąlygų higienine charakteristika supažindinamas darbuotojas (arba jam atstovaujantis asmuo) ir darbdavys pasirašytinai.

21. Komisija darbo sąlygų higieninę charakteristiką pateikia Darbo inspekcijai, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinei įstaigai, darbuotojui, darbdaviui, o jeigu nuo ūmios profesinės ligos asmuo miršta – apylinkės prokuratūrai, nukentėjusio asmens šeimos nariui ir draudimo įstaigai.

22. Komisijos išvadas dėl tiriamos profesinės ligos priežasčių, surašytas darbo sąlygų higieninėje charakteristikoje, taip pat dėl tyrimo tvarkos tyrime dalyvavę darbdavio ir darbuotojų atstovai, darbuotojas, kuriam įtariama profesinė liga, gali apskųsti teismui arba ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo susipažinimo su darbo sąlygų higienine charakteristika vyriausiajam valstybiniam darbo inspektoriui. Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus sprendimas dėl profesinės ligos priežasčių ir tyrimo tvarkos gali būti apskųstas teismui.

 

IV. PROFESINIŲ LIGŲ NUSTATYMAS

 

23. Profesinės ligos dirbantiems ar dirbusiems asmenims nustatomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. lapkričio 30 d. nutarimu Nr. 1198 „Dėl profesinių ligų sąrašo ir Valstybinio profesinių ligų registro bei jo nuostatų“ (Žin., 1994, Nr. 94-1845) patvirtintu profesinių ligų sąrašu ir sveikatos apsaugos ministro 1996 m. spalio 28 d. įsakymu Nr. 542 „Dėl 10-tos redakcijos Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos problemų klasifikacijos (TLK-10) įvedimo“ (Žin., 2001, Nr. 50-1758) įvesta Tarptautine statistine ligų ir sveikatos problemų klasifikacija (TLK-10).

24. Profesinės ligos diagnozę nustato darbo medicinos gydytojas, taip pat bendrosios praktikos arba kitos specialybės gydytojas, turintis Sveikatos apsaugos ministerijos išduotą šios veiklos licenciją, gavęs darbo sąlygų higieninę charakteristiką ir atsižvelgdamas į:

24.1. ligonio nusiskundimus, ligos pasireiškimo sindromus ir klinikinę formą (atlikęs diferencinę diagnostiką, nustatęs funkcijos sutrikimo laipsnį);

24.2. ligos etiologinį kenksmingą veiksnį, jo dydį ir poveikio trukmę pagal darbo sąlygų higieninę charakteristiką;

24.3. profilaktinių privalomų sveikatos tikrinimų, laboratorinių bei instrumentinių tyrimų duomenis.

25. Profesinės ligos diagnozei nustatyti būtini šie dokumentai:

25.1. asmens sveikatos istorijos ar asmens ligos istorijos išrašas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą formą;

25.2. darbo sąlygų higieninė charakteristika.

26. Nurodyti šių nuostatų 24 punkte gydytojai ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo darbo sąlygų higieninės charakteristikos gavimo nustato profesinės ligos diagnozę (jos nenustato) ir, jeigu yra nuolatinio nedarbingumo reiškinių ir reikia nustatyti sveikatos pakenkimo laipsnį (invalidumo grupę ir darbingumo netekimo procentus), išrašo nukentėjusiam asmeniui Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintos formos siuntimą į Valstybinę medicininę socialinės ekspertizės komisiją.

27. Šių nuostatų 24 punkte nurodyti gydytojai, nustatę profesinės ligos diagnozę (jos nenustatę), užpildo pranešimą (pagal 4 priedą) ir per 3 darbo dienas nuo jo surašymo išsiunčia komisijos pirmininkui.

 

V. PROFESINIŲ LIGŲ patvirtinimas

 

28. Gavusi pranešimą apie nustatytą (nenustatytą) profesinės ligos diagnozę, šių nuostatų 11 punkte nurodyta komisija per 7 darbo dienas Profesinių ligų priežasčių tyrimo reglamente nustatyta tvarka patvirtina profesinės ligos diagnozę, surašydama profesinės ligos patvirtinimo aktą, kurį pasirašo komisijos nariai, darbuotojas (ar jam atstovaujantis asmuo), atliekant profesinės ligos priežasčių tyrimą dalyvavę darbdavys (ar jo atstovas) ir darbuotojų atstovas. Komisijos nariai ir atliekant tyrimą dalyvavę asmenys, nesutinkantys su profesinės ligos patvirtinimo akto išvadomis, jo nepasirašo, savo motyvus ir nuomonę pateikia raštu, prideda prie profesinės ligos patvirtinimo akto ir ne vėliau kaip per 3 mėnesius kreipiasi į Centrinę darbo medicinos ekspertų komisiją. Profesinės ligos diagnozės nustatymo pagrįstumo ar nepagrįstumo klausimą šiuo atveju sprendžia Centrinė darbo medicinos ekspertų komisija šių nuostatų 30 punkte nustatyta tvarka.

29. Komisijos pirmininkas per 3 darbo dienas nuo profesinės ligos patvirtinimo akto surašymo po vieną akto egzempliorių išsiunčia Darbo inspekcijos valdybai, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinei įstaigai, darbdaviui, darbuotojui (ar jam atstovaujančiam asmeniui), draudimo įstaigai. Komisijos pirmininkas informaciją apie patvirtintą profesinę ligą per 3 darbo dienas nuo profesinės ligos patvirtinimo akto surašymo perduoda Valstybinio profesinių ligų registro tvarkymo įstaigai – surašo profesinės ligos kortelę pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą formą. Gavęs pranešimą, kad profesinės ligos diagnozė nepatvirtinta, komisijos pirmininkas per 3 darbo dienas apie tai raštu informuoja darbuotoją (arba jam atstovaujantį asmenį) ir darbdavį.

30. Ginčytinus klausimus, susijusius su profesinės ligos diagnozės nustatymu, sprendžia Centrinė darbo medicinos ekspertų komisija. Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos nuostatus ir personalinę sudėtį tvirtina sveikatos apsaugos ministras. Centrinė darbo medicinos ekspertų komisija, priėmusi sprendimą dėl profesinės ligos diagnozės nustatymo, surašo išvadą dėl profesinės ligos pagrįstumo. Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos pirmininkas per 3 darbo dienas nuo išvados surašymo išsiunčia po vieną jos egzempliorių Darbo inspekcijai, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinei įstaigai, nukentėjusiajam (arba jam atstovaujančiam asmeniui), darbdaviui ir draudimo įstaigai, kurioje nukentėjęs asmuo apdraustas nuo nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų. Centrinei darbo medicinos ekspertų komisijai priėmus sprendimą dėl profesinės ligos diagnozės nustatymo nepagrįstumo, komisijos pirmininkas per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo raštu informuoja Darbo inspekciją, nukentėjusįjį (arba jam atstovaujantį asmenį), darbdavį ir Valstybinio profesinių ligų registro tvarkymo įstaigą apie nepatvirtintą profesinės ligos diagnozę. Pareiškėjai, nesutikę su Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos sprendimu, turi teisę kreiptis į teismą.

 

VI. PROFESINIŲ LIGŲ REGISTRAVIMAS IR APSKAITA

 

31. Profesinių ligų patvirtinimo aktai ir Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos išvados registruojami ir įtraukiami į apskaitą Darbo inspekcijoje profesinių ligų patvirtinimo aktų registravimo žurnale (pagal 5 priedą) ir vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus nustatyta tvarka įvedami į Darbo inspekcijos kompiuterinę informacinę profesinių ligų duomenų bazę.

32. Profesinės ligos registruojamos Valstybiniame profesinių ligų registre Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. lapkričio 30 d. nutarimu Nr. 1198 patvirtintų Valstybinio profesinių ligų registro nuostatų nustatyta tvarka įmonėje, kurios darbuotojui patvirtinta profesinė liga, profesinių ligų registravimo žurnale (pagal 6 priedą) ir Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos teritorinėje įstaigoje – profesinių ligų registravimo žurnale (Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka).

33. Profesinių ligų tyrimo medžiaga (darbo sąlygų higieninė charakteristika) ir profesinės ligos patvirtinimo aktai saugomi įmonėje, kurioje užregistruota profesinė liga, Darbo inspekcijoje Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytą dokumentų saugojimo laiką.

34. Likviduojant įmonę, profesinių ligų tyrimo medžiaga (darbo sąlygų higieninė charakteristika) ir profesinės ligos patvirtinimo aktai perduodami saugoti Lietuvos Respublikos archyvų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2389) nustatyta tvarka.

______________


Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų

1 priedas

 

 

 

PRANEŠIMAS

 

 

 

Nr.

 

(asmens sveikatos priežiūros įstaigos pavadinimas)

 

(data)

 

 

 

 

 

 

 

 

(adresatas)

 

 

 

Dėl profesinės ligos

 

 

 

 

1. Asmuo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(vardas ir pavardė)

(asmens kodas)

 

2. Asmens adresas, telefono numeris

 

 

 

 

 

3. Darbovietė (paskutinioji)

 

 

(įmonės pavadinimas, adresas, telefono numeris)

 

4. Profesija, pareigos

 

 

5. Jeigu asmuo nedirba, pabraukti: pensininkas, bedarbis, invalidas

 

6. Profesinės ligos pirminė diagnozė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(kodas)

 

7. Profesinė liga, įtarta (pažymėti): profilaktiškai tikrinant sveikatą, kreipimosi dėl susirgimo į asmens sveikatos priežiūros įstaigą metu, gydantis stacionare, kitais būdais.

 

 

 

 

 

 

(gydytojo pareigos, telefono numeris)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

(asmeninis spaudas)

______________

 


Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų

2 priedas

 

DARBO SĄLYGŲ HIGIENINĖ

CHARAKTERISTIKA

 

 

 

Nr.

 

 

(data)

 

 

Profesinės ligos tyrimo komisija, susidedanti iš

 

 

(pareigos, vardas ir pavardė)

 

 

remdamasi

 

 

1. Pranešimu apie profesinę ligą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(užpildymo data)

2. Profesinės ligos pirmine diagnoze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(kodas)

nustatė:

 

3. Darbuotojas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(vardas ir pavardė)

 

(asmens kodas)

 

4. Darbovietė

 

 

(pavadinimas, kodas, adresas, pašto indeksas, telefono, fakso numeriai, ekonominės veiklos rūšis)

 

 

 

5. Darbo vieta

 

 

(padalinys, skyrius, baras)

 

 

 

6. Profesija ir pareigos

 

 

7. Bendras darbo stažas (metais)

 

:

 

7.1. šioje įmonėje

 

 

 

7.2. pagal profesiją

 

 

 

7.3. veikiant kenksmingiems veiksniams

 

 

 

 

8. Darbo veiklos raida: darbovietės, profesijos, darbo trukmė (metais), darbo aplinkos kenksmingi cheminiai, fizikiniai, biologiniai, ergonominiai veiksniai ____________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________              ________________________________________________________________________________             

9. Aplinkybės, turėjusios įtakos profesinei ligai: darbo vietos, technologinio proceso, gamybos priemonių charakteristika; įvairios rizikos įvertinimas parenkant asmenines apsaugos priemones; asmeninių apsaugos priemonių, instruktavimo darbų saugos klausimais, darbo ir poilsio režimo, gamybinės buities patalpų aprašymas             

________________________________________________________________________________              ________________________________________________________________________________              ________________________________________________________________________________              ________________________________________________________________________________              ________________________________________________________________________________              ________________________________________________________________________________              ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

10. Ankstesniųjų (archyvinių) higieninių tyrimų rezultatai __________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

11. Kenksmingi darbo aplinkos veiksniai

Darbovietė, profesija ir darbo procesas

Darbo proceso trukmė (minutėmis)

Kenksmingas veiksnys

Išmatuotas veiksnio dydis*

Normuojamas veiksnio dydis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Pateikti matavimų atlikimo datas.

 

12. Privalomųjų sveikatos tikrinimų duomenys ir tikrinimo kokybė

Kenksmingas veiksnys

Tikrinimo data

Išvada apie sveikatos būklę

Sveikatos priežiūros įstaiga ir gydytojo pavardė

Tikrinimo kokybė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Higienos įgūdžių mokymas _______________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

14. Galimos profesinės ligos priežastys _________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

15. Pastabos _____________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Komisijos pirmininkas

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

Komisijos nariai

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

Susipažinome

 

 

 

(darbuotojo, kuriam įtariama profesinė liga, arba jam atstovaujančio asmens pareigos)

 

(darbdavio arba jo įgalioto asmens pareigos)

 

 

 

(parašas)

 

(parašas)

 

 

 

(vardas ir pavardė)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

(data)

 

(data)

 

 

 

 

 

 

 

(darbdavio arba jo įgalioto asmens pareigos)

 

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

 

 

 

 

 

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

 

(data)

Pastaba. Surašoma Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų ir Profesinių ligų priežasčių tyrimo reglamento nustatyta tvarka.

______________

 


 


 

 

Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų

3 priedas

 

PROFESINĖS LIGOS PATVIRTINIMO

AKTAS

 

_______ m. __________d.

Nr. _______

 

 

                                                                    (sudarymo vieta)

 

Profesinės ligos tyrimo komisija, susidedanti iš

 

 

(pareigos, vardas ir pavardė)

 

_____________________________________________________________________________________________,

 

remdamasi

 

1. Pranešimu apie profesinės ligos nustatymą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                         (užpildymo data)

patvirtina, kad:

 

2. Sveikatos priežiūros įstaiga, įtarusi profesinę ligą,

 

 

 

(pavadinimas, adresas, pašto indeksas, telefono, fakso numeriai, teritorijos administracinio vieneto kodas)

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Profesinės ligos pirminė diagnozė, kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Profesinės ligos nustatymo data

………………………………………………………………………………

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Sveikatos priežiūros įstaiga, nustačiusi profesinės ligos diagnozę,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(pavadinimas, adresas, pašto indeksas, telefono, fakso numeriai, teritorijos administracinio vieneto kodas)

 

 

6. Ligos diagnozė, kodas:

 

 

6.1. pagrindinė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.2. gretutinė (neprofesinė)

 

 

 

 

7. Ligonis

 

asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(vardas, pavardė)

8. Gyvenamoji vieta

 

 

 

 

 

 

 

(adresas, teritorijos administracinio vieneto kodas)

 

 

9. Užsiėmimas .............................................................................................................................................  1 – dirba, 2 – nennnnnnnntynedirbanedirba

 

 

10. Įmonė, kurioje dirba(-o) ligonis,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(įmonės pavadinimas, kodas)

 

 

 

 

 

 

 

(adresas, pašto indeksas, telefono, fakso numeriai, teritorijos administracinio vieneto kodas)

 

 

 

 

 

 

(ekonominės veiklos rūšis, kodas)

10.1. padalinys, skyrius, baras

 

 

 

 

10.2. profesija, kodas

 

 

 

 

 

 

 

10.3. pareigos

 

 

10.4. darbo stažas (metais): 10.4.1. bendras…

 

 

 

; 10.4.2 pagal profesiją…

 

 

 

;

 

10.4.3. šioje darbovietėje…

 

 

 

; 10.4.4. veikiant kenksmingiems veiksniams …

 

 

 

 

 

11. Kenksmingi darbo aplinkos veiksniai, kodai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Profesinės ligos diagnozavimo kriterijai:

1 – klinika

 

,

2 – laboratoriniai tyrimai

 

,

 

 

 

 

3 – instrumentiniai tyrimai

 

,

4 – kiti tyrimai

 

 

 

 

 

13. Profesinės ligos priežastys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 – darbo aplinkos kenksmingi veiksniai, 2 – AAP, 3 – darbo vietos, technologinio proceso ir gamybos priemonių ypatumai,4 – darbo ir poilsio režimas, 5 –instruktavimas darbų saugos klausimais, 6 – privalomųjų sveikatos tikrinimų kokybė, 7 – kiti atvejai.

 

14. Siūlomos rizikos veiksnių ir profesinės ligos prevencijos priemonės:

1 – medicininės

 

,

 

 

 

2 – saugos

 

,

3 – higieninės priemonės

 

 

 

 

 

 

 

Priemonės pavadinimas

Įvykdymo terminas

Vykdytojas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. Aktas surašytas …….. egzemplioriais

 

 

Komisijos pirmininkas

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

Komisijos nariai:

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

Tyrime dalyvavę asmenys:

 

 

 

(parašas)                                                     (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

(parašas)                                                     (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

                                                (parašas)                                                      (vardas ir pavardė)

Pastaba. Koduojama Valstybinėje darbo inspekcijoje.

______________

 


Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų

4 priedas

 

 

 

PRANEŠIMAS

 

 

 

Nr.

 

(sveikatos priežiūros įstaigos pavadinimas)

 

(data)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(adresatas)

 

 

 

 

 

Dėl nustatytos (nenustatytos) profesinės

ligos diagnozės (pabraukti)

 

 

1. Ligonis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(vardas ir pavardė)

(asmens kodas)

 

2. Ligonio adresas, telefono numeris

 

 

 

 

3. Užsiėmimas (pabraukti): dirbantis asmuo, pensininkas, bedarbis, invalidas

 

 

4. Darbovietė

 

(pavadinimas, adresas, telefono numeris)

 

 

5. Profesija, pareigos

 

 

6. Profesinės ligos diagnozės nustatymo data

 

 

 

7. Profesinės ligos diagnozė, kodas:

 

 

7.1. pagrindinė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.2. gretutinė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Kenksmingi darbo aplinkos veiksniai, sukėlę profesinę ligą:

 

 

 

 

9. Profesinės ligos diagnozė, patvirtinta (pabraukti): kliniškai, laboratoriniais tyrimais, instrumentiniais tyrimais, kitais tyrimais.

 

 

 

 

 

 

(gydytojo pareigos, telefono numeris)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

(asmeninis spaudas)

______________

 


Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų

5 priedas

 

PROFESINIŲ LIGŲ PATVIRTINIMO AKTŲ REGISTRAVIMO ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Profesinės ligos patvirtinimo akto data ir Nr.

Asmens vardas, pavardė

Asmens adresas

Profesija

Profesinės ligos

Įmonės, kurios darbuotojui

nustatyta

profesinė liga, pavadinimas,

kodas

Ekonominės veiklos rūšis

Kenksmingi darbo aplinkos veiksniai, sukėlę profesinę ligą

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

`

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________

 

 

 

Profesinių ligų tyrimo ir apskaitos nuostatų

6 priedas

 

PROFESINIŲ LIGŲ REGISTRAVIMO ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Registracijos data

Darbuotojas

Darbo stažas įmonėje

Profesinės ligos patvirtinimo akto data ir Nr.

vardas

pavardė

asmens kodas

adresas

profesija, specialybė, pareigos

bendras

veikiant kenksmingiems veiksniams

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Profesinės ligos nustatymo data

Sveikatos priežiūros įstaigos, nustačiusios profesinės ligos diagnozę, pavadinimas

Profesinė ligos diagnozė (pagrindinė)

Kenksmingi darbo aplinkos veiksniai

Profesinės ligos priežastys

Prevencinės priemonės, jų įvykdymo terminai

diagnozė

kodas

11

12

13

14

15

16

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________