LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL PRIEŠGAISRINĖS ĮRANGOS GAMYBOS IR JOS TECHNINĖS PRIEŽIŪROS LICENCIJAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2003 m. birželio 25 d. Nr. 825
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (Žin., 2000, Nr. 74-2262) 2.78 straipsniu ir Lietuvos Respublikos priešgaisrinės saugos įstatymu (Žin., 2002, Nr. 123-5518), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Patvirtinti Priešgaisrinės įrangos gamybos ir jos techninės priežiūros licencijavimo taisykles (pridedama).
2. Pavesti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos išduoti 1 punktu patvirtintose Taisyklėse nurodytos licencijuojamos veiklos licencijas ir vykdyti licencijos sąlygų laikymosi priežiūrą, taip pat prireikus sustabdyti licencijų galiojimą, panaikinti licencijų galiojimo sustabdymą ir licencijų galiojimą.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2003 m. birželio 25 d. nutarimu
Nr. 825
PRIEŠGAISRINĖS ĮRANGOS GAMYBOS IR JOS TECHNINĖS PRIEŽIŪROS
LICENCIJAVIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Priešgaisrinės įrangos gamybos ir jos techninės priežiūros licencijavimo taisyklės (toliau vadinama – Taisyklės) nustato licencijų gaminti priešgaisrinę įrangą ir vykdyti jos techninę priežiūrą išdavimo, papildymo, patikslinimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo, licencijų panaikinimo tvarką ir sąlygas.
2. Pagrindinės šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:
Inspektavimas – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – departamentas) atliekami pareiškėjo arba licencijos turėtojo veiklos patikrinimai, kuriais siekiama užtikrinti, kad medžiagos, gaminiai, sistemos ir konstrukcijos, eksploatacinės technologinės procedūros, procesai ir darbuotojų kvalifikacija atitiktų licencijuojamos veiklos sąlygas.
Kokybės užtikrinimas – numatytų ir pagal kokybės valdymo užtikrinimo sistemą atliekamų, reikiamai demonstruojamų veiksmų, kuriais siekiama parodyti, kad objektas atitinka kokybės reikalavimus, visuma.
Paraiškos dokumentai – departamentui pateikiama paraiška licencijai gauti ir paraiškos priedai, kuriuose yra informacija apie pareiškėją.
Pareiškėjas – priešgaisrinės įrangos gamybą ir (arba) jos techninę priežiūrą pasirengusi vykdyti įmonė, įstaiga, organizacija (toliau vadinama – įmonė), pateikianti paraiškos dokumentus.
Priešgaisrinė įranga – įranga, naudojama priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų veikloje, gaisrinė ir gelbėjimo technika, gaisrinės saugos įrenginiai ir gaisrinės automatikos įrenginiai, pranešimo apie gaisrą sistemos ir kita įranga, nurodyta Gaisrinės ir gelbėjimo technikos, gaisrinės saugos įrenginių ir priešgaisrinių priemonių, gaisrinės automatikos įrenginių privalomuosiuose saugos reikalavimuose, patvirtintuose vidaus reikalų ministro 2002 m. rugpjūčio 8 d. įsakymu Nr. 378 (Žin., 2002, Nr. 82-3531).
3. Jeigu kituose teisės aktuose nenustatyta kitaip, privalomuosius paaiškinimus apie šiose Taisyklėse nurodytas licencijuojamos veiklos sąlygas įmonėms teikia departamentas.
4. Įmonės, pasirengusios vykdyti licencijuojamą veiklą pagal priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus, turinčios būtinas finansines, organizacines, technines tokios veiklos sąlygas, galimybes ir reikiamos kvalifikacijos darbuotojus, gali imtis šių Taisyklių reglamentuojamos licencijuojamos priešgaisrinės įrangos gamybos ir jos techninės priežiūros veiklos tik gavusios licencijas.
II. LICENCIJŲ RŪŠYS
6. Nustatomos šios licencijų, susijusių su priešgaisrinės įrangos gamyba, rūšys:
7. Nustatomos šios licencijų, susijusių su priešgaisrinės įrangos technine priežiūra, rūšys:
7.1. techniškai prižiūrėti stacionarią automatinę ir autonominę gaisrų gesinimo sistemą (AGGS) ir jos įrenginius;
7.2. techniškai prižiūrėti automatinių gaisro aptikimo ir gaisrinės signalizacijos sistemų (GAGSS) įrenginius;
III. PARAIŠKOS DOKUMENTŲ PATEIKIMAS
8. Įmonė, norinti gauti licenciją gaminti priešgaisrinę įrangą ir atlikti jos techninę priežiūrą, departamentui pateikia:
8.1. paraišką, kurioje būtina nurodyti:
8.1.1. įmonės pavadinimą, teisinę formą, kodą, buveinę (adresą), veiklos rūšį ar kelias rūšis, kuriomis verstis prašoma išduoti licenciją;
8.1.2. pareiškėjui atstovaujančio asmens duomenis (vardas, pavardė, pareigos, telefono, fakso numeriai, atstovavimo pagrindas ir atstovavimą pagrindžiantys dokumentai);
8.2. paraiškos priedus:
8.2.1. pareiškėjo steigimo dokumentų kopiją, patvirtintą pareiškėjo antspaudu (jeigu jis privalo turėti antspaudą) ir vadovo parašu;
8.2.2. mokėjimo pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta nustatyto dydžio valstybės rinkliava (pateikiama priėmus sprendimą išduoti licenciją);
8.2.3. teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos ir valstybinio socialinio draudimo įstaigos pažymas, patvirtinančias, kad deklaruotos pareiškėjo pajamos ir sumokėti mokesčiai;
8.2.4. dokumentus, įrodančius atitinkamą pareiškėjo darbuotojų kvalifikaciją (diplomo, kvalifikacijos atestato, kursų baigimo pažymėjimo kopijos) arba specialų pasirengimą dirbti licencijuojamos veiklos darbus, darbo stažą, reikiamų žinių apie licencijuojamą veiklą patvirtinančių dokumentų kopijas;
8.2.5. licencijuojamos techninės priežiūros darbams vadovaujančio asmens ir specialistų tam tikros srities aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą patvirtinančio diplomo kopiją, kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą, darbo stažą licencijuojamoje veiklos srityje, specialistų aukštąjį neuniversitetinį tam tikros srities išsilavinimą arba kvalifikaciją (diplomo, kvalifikacijos atestato, kursų baigimo pažymėjimo) patvirtinančių dokumentų kopijas;
8.2.6. valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos pažymą, patvirtinančią, kad gamybinės ir sandėliavimo patalpos atitinka priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus;
8.2.7. bendrą ir kiekvienai numatomai licencijuojamai veiklai – atskirą pareiškėjo kokybės valdymo užtikrinimo sistemos programą;
8.2.8. dokumentus apie darbo organizavimą įmonėje, pareiškėjo naudojamą technologinės kontrolės sistemą, kriterijus, kuriais vadovaujamasi vykdant licencijuojamą veiklą;
8.2.9. dokumentus apie įmonės techninę ir programinę bazę, kuri būtina licencijuojamai veiklai tinkamai vykdyti;
9. Užsienio valstybių pareiškėjai gali vykdyti priešgaisrinės įrangos gamybos ir jos techninės priežiūros veiklą tuo atveju, jeigu Lietuvos Respublikoje yra įregistravę filialą ir turi šių Taisyklių nustatyta tvarka išduotą licenciją. Licencijai gauti užsienio valstybių pareiškėjai kartu su paraiška pateikia šių Taisyklių 8.2 punkte nurodytus paraiškos priedus. Užsienio valstybių pareiškėjai, pateikiantys Europos Sąjungos valstybės narės išduotą tokios pat veiklos licenciją, kartu su paraiška pateikia tik šių Taisyklių 8.2.1-8.2.6 punktuose nurodytus paraiškos priedus. Šių Taisyklių 8.2.4 ir 8.2.5 punktuose nurodytų paraiškos priedų nereikalaujama, jeigu užsienio valstybės pareiškėjo darbuotojų, atliksiančių licencijuojamą priešgaisrinės įrangos gamybos ar jos techninės priežiūros veiklą, sudėtis nesikeitė, palyginti su ta, kuri buvo iki šiam pareiškėjui gaunant Europos Sąjungos valstybės narės išduodamą tokios pat veiklos licenciją.
Užsienio valstybių pareiškėjai paraiškos ir kitus dokumentus pateikia lietuvių kalba. Dokumentų originalai, surašyti užsienio kalba, pateikiami kartu su jų oficialiu vertimu į lietuvių kalbą.
IV. PARAIŠKOS DOKUMENTŲ NAGRINĖJIMAS IR LICENCIJŲ IŠDAVIMAS
10. Licencijavimo metu turi būti nagrinėjami visi su priešgaisrinės įrangos gamyba ir jos technine priežiūra susiję klausimai.
11. Paraiškos dokumentų nagrinėjimo metu nustatoma būtina inspektavimo programa, jos mastas ir vykdymo terminai. Departamentas inspektuoja pareiškėją pats arba gali pavesti tai atlikti valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijai. Inspektavimo tikslas – patikrinti, ar:
11.2. pareiškėjo vykdoma veikla, įrengimai, valdymo ir technologiniai procesai atitinka teisės aktų reikalavimus;
12. Atsižvelgiant į pareiškėjo planuojamą priešgaisrinės įrangos gamybos ir jos techninės priežiūros veiklą, konkrečiu atveju gali būti pareikalauta papildomų dokumentų licencijos išdavimo klausimui spręsti.
13. Paraiškos dokumentams nagrinėti ir vertinti gali būti kviečiami valstybės, savivaldybės institucijų, kitų įmonių kompetentingi specialistai ar ekspertai.
14. Departamentas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo paraiškos dokumentų gavimo dienos išduoda (papildo) licenciją arba pateikia pareiškėjui (licencijos turėtojui) rašytinį motyvuotą atsisakymą išduoti (papildyti) licenciją. Jeigu pateikti ne visi dokumentai, terminas skaičiuojamas nuo visų dokumentų pateikimo dienos (į šį terminą neįskaitomas laikotarpis, per kurį įmonė pateikia papildomus ar patikslintus dokumentus). Atsisakymas išduoti licenciją negali būti grindžiamas veiklos netikslingumu. Licencija išduodama neterminuotam laikui, jeigu įvykdytos šiose Taisyklėse nustatytos sąlygos.
16. Praradusiai licenciją įmonei, kuri pateikia prašymą, motyvuotą paaiškinimą, skelbimo apie prarastą licenciją Lietuvos Respublikos spaudoje kopiją ir mokėjimo pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta nustatyto dydžio valstybės rinkliava, departamentas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas išduoda licencijos dublikatą su žyma „Dublikatas“.
17. Licenciją išduoti atsisakoma, jeigu:
17.1. pateikiami ne visi reikiami dokumentai, arba jie netinkamai įforminti, pateikta informacija yra netiksli, klaidinga ar neatitinka esamos būklės;
17.2. nustatoma, kad pareiškėjas turi mokestinę nepriemoką Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, yra skolingas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui (išskyrus atvejus, kai įmonei mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas, arba įmonė Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka kreipėsi į Komisiją mokesčio mokėtojų prašymams dėl atsiskaitymo turtu nagrinėti, kad būtų leista atsiskaityti už šių mokesčių nepriemokas, delspinigius, baudas turtu);
17.3. licencija panaikinta už licencijuojamos veiklos pažeidimus ir nėra praėję 3 metai nuo licencijos panaikinimo ar licencijuojama veikla apribota teismo nuosprendžiu;
17.4. paraiškos dokumentuose pateiktoji informacija, projektiniai ir techniniai sprendimai, technologijos neatitinka saugos reikalavimų;
17.5. pareiškėjo atliekamiems darbams vadovaujančių asmenų, specialistų ar kitų darbuotojų kvalifikacija neatitinka licencijuojamai veiklai keliamų reikalavimų;
17.6. pareiškėjo gamybinė bazė, turima įranga, prietaisai ir priemonės, atsižvelgiant į objekto paskirtį, gamybos ir techninės priežiūros pobūdį, neatitinka licencijuojamos veiklos sąlygų;
17.7. pareiškėjo organizacinė valdymo struktūra, kokybės valdymo užtikrinimo sistema neatitinka licencijuojamos veiklos sąlygų;
V. LICENCIJOS FORMA
19. Licenciją sudaro dokumentas, kuriame nurodoma:
19.2. licencijos turėtojo rekvizitai (įmonės pavadinimas, teisinė forma, buveinė, kodas, registras, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie įmonę);
VI. LICENCIJŲ REGISTRAVIMAS
21. Departamentas išduotas licencijas registruoja licencijų registravimo žurnale, kuriame nurodoma:
21.2. licencijos turėtojo rekvizitai (įmonės pavadinimas, teisinė forma, buveinė, kodas, registras, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie įmonę);
VII. LICENCIJUOJAMOS VEIKLOS SĄLYGOS, LICENCIJOS TURĖTOJO TEISĖS,
PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ
22. Licencijos turėtojas turi teisę:
23. Licencijos turėtojas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka atsako už savo veiklą, licencijuojamos veiklos sąlygų pažeidimą, tinkamą dokumentų tvarkymą ir jų saugojimą.
24. Licencijos turėtojas privalo:
24.1. laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, šių Taisyklių, kitų teisės aktų reikalavimų, užtikrinti saugią veiklą ir nekelti ja pavojaus objekto priešgaisrinei saugai, žmonėms, turtui ir aplinkai;
24.2. gaminti priešgaisrinę įrangą, techniškai prižiūrėti gesintuvus, laikyti gamybai naudojamas žaliavas ir medžiagas, nebaigtą ir pagamintą produkciją tik tose vietose, kurios įrašytos į licenciją, patalpose, kurios atitinka nustatytus reikalavimus, užtikrinti jų saugumą ir nekenksmingumą žmogui ir aplinkai;
24.3. žymėti kiekvieną pagamintos produkcijos vienetą apskaitos numeriais ir žymenimis (ženklais) pagal nustatytus reikalavimus;
24.4. nustatytąja tvarka teikti akredituotai (paskelbtajai) sertifikacijos, kontrolės įstaigai ar bandymų laboratorijai įvertinti pagamintos priešgaisrinės įrangos atitiktį;
24.5. jeigu įrangos gamyba buvo pradėta tik gavus licenciją, per 3 mėnesius nuo gaminamos priešgaisrinės įrangos atitikties sertifikato gavimo dienos jo nuorašą pateikti departamentui;
26. Licencijos turėtojas negali pavesti kitam asmeniui, jo įgalioti ar kitaip jam perleisti teisę vykdyti licencijoje nurodytą veiklą.
27. Licencijos turėtojo atliekamiems darbams vadovaujantys asmenys, specialistai ir kiti darbuotojai privalo kelti kvalifikaciją kas 3 metai.
28. Kitos licencijuojamos veiklos sąlygos:
28.2. turėti techninės dokumentacijos sistemą, užtikrinančią, kad visi leidimai, nurodymai, aktai, išvados būtų išsaugoti visą licencijuojamos veiklos laiką;
28.4. užtikrinti, kad departamento specialistai ir šių Taisyklių 13 punkte nurodyti specialistai ar ekspertai, prižiūrintys, kaip laikomasi licencijuojamos veiklos sąlygų, laisvai patektų į licencijos turėtojo teritoriją ir patalpas ir kad jiems pagal kompetenciją būtų pateikiama visa reikiama informacija;
28.5. departamento reikalavimu pateikti licencijos turėtojo veiklos ataskaitą (nurodyti joje atliktus ir atliekamus darbus);
29. Departamentas gali pakeisti licencijuojamos veiklos sąlygas. Pasiūlymus departamentui dėl pakeitimų gali teikti licencijos turėtojas ar kuri nors kita licencijavimo procese dalyvavusi institucija. Licencijuojamos veiklos sąlygų pakeitimo priežastis gali būti:
30. Licencijos gali būti papildomos: jose gali būti įrašomi papildomų vietų (gamybos, sandėliavimo ir kitų), kuriose įmonės norėtų verstis priešgaisrinės įrangos gamyba ar gesintuvų technine priežiūra, adresai. Šiuo atveju įmonė turi pateikti prašymą, kuriame nurodomi duomenys apie numatomos veiklos mastą, vietas, kuriose numatoma gaminti priešgaisrinę įrangą, vykdyti techninę priežiūrą (gamybos ir techninės priežiūros patirtis, darbuotojai, gamybinė bazė, patalpos, įranga, prietaisai, įrankiai ir kita), pridėdama gamybos technologijos aprašymą, šių Taisyklių 8.2.4 ir 8.2.6 punktuose nurodytus dokumentus ir mokėjimo pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta nustatyto dydžio valstybės rinkliava (pateikiama priėmus sprendimą papildyti licenciją).
Licenciją papildyti atsisakoma, jeigu pateikiami ne visi reikiami dokumentai, arba jie netinkamai įforminti, pateikta informacija yra netiksli, klaidinga ar neatitinka esamos būklės, licencijos turėtojo gamybinė bazė, turima įranga, prietaisai ir priemonės, darbuotojų kvalifikacija neatitinka licencijuojamos veiklos sąlygų.
31. Licencija gali būti tikslinama, jeigu įmonė pakeičia licencijoje nurodytą buveinę ar pavadinimą. Įmonė, norinti, kad būtų patikslinta licencija, pateikia departamentui prašymą ir dokumentus, patvirtinančius pasikeitusius duomenis. Departamentas patikslina licenciją ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo dokumentų, kurių reikia licencijai patikslinti, gavimo departamente. Jeigu pateikti ne visi arba nevisiškai (netiksliai) užpildyti dokumentai, terminas skaičiuojamas nuo visų arba papildytų (patikslintų) dokumentų gavimo dienos.
VIII. DEPARTAMENTO PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ
32. Departamentas atsako už licencijų išdavimo (pildymo, tikslinimo) procedūros organizavimą:
33. Departamentas inspektuoja licencijos turėtoją iš anksto informavęs jį. Norėdamas gauti greitą ir išsamią informaciją apie vykdomą veiklą, departamentas turi teisę atlikti inspektavimą ir neinformavęs licencijos turėtojo.
34. Atlikęs inspektavimą, departamentas surašo nustatytos formos aktą. Licencijos turėtojas privalo akte nustatytu laiku pašalinti rastus pažeidimus, pateikti reikiamus dokumentus arba informaciją.
35. Departamentas privalo pranešti apie licencijų išdavimą, galiojimo sustabdymą ar panaikinimą Juridinių asmenų registrui Juridinių asmenų registro nuostatų nustatyta tvarka.
36. Departamentas privalo imtis visų reikiamų veiksmų (įskaitant ir įstatymų nustatytas sankcijas), kad licencijos turėtojas vykdytų licencijuojamos veiklos sąlygas, statinio saugos ir paskirties teisės aktų reikalavimus, papildomus departamento nurodymus.
37. Licencijavimo procese dalyvaujančios institucijos, specialistai ir ekspertai, kontroliuojantys licencijuojamą veiklą, privalo užtikrinti gaunamos informacijos konfidencialumą, jeigu ši informacija susijusi su komercine ar kita įstatymų nustatyta pareiškėjo, licencijos turėtojo paslaptimi.
38. Departamentas gali kviestis šių Taisyklių 13 punkte nurodytus specialistus ar ekspertus inspektavimui atlikti.
39. Ekspertai, specialistai įstatymų nustatyta tvarka atsako už tai, kad jų atlikta ekspertizė būtų kvalifikuota, objektyvi, išsami ir atitiktų šiuolaikinį mokslinį techninį lygį. Eksperto, specialisto išvados departamentui nėra privalomos.
IX. LICENCIJOS GALIOJIMO SUSTABDYMAS, GALIOJIMO SUSTABDYMO
PANAIKINIMAS IR LICENCIJOS PANAIKINIMAS
41. Licencijos galiojimas sustabdomas, jeigu:
41.1. įmonėje pažeisti Lietuvos Respublikos įstatymų, šių Taisyklių ar kitų teisės aktų reikalavimai, susiję su licencijuojama veikla;
42. Departamentas ar licencijavimo procese dalyvaujanti institucija turi teisę įpareigoti licencijos turėtoją pašalinti pastebėtus licencijuojamos veiklos sąlygų pažeidimus.
43. Licencijavimo procese dalyvaujanti institucija turi teisę teikti departamentui pasiūlymus dėl licencijos galiojimo sustabdymo ar licencijos panaikinimo, jeigu licencijos turėtojas nevykdo licencijuojamos veiklos sąlygų, teisės aktų ir (ar) licencijavimo procese dalyvaujančios institucijos keliamų reikalavimų arba šiurkščiai juos pažeidžia, pateikia ne visą arba klaidinančią informaciją.
44. Jeigu licencijos galiojimas sustabdomas, licencijos turėtojas licencijuojamos veiklos sąlygų pažeidimus turi pašalinti per departamento nustatytą laiką, bet ne ilgiau kaip per 3 mėnesius.
45. Apie licencijos galiojimo sustabdymą, licencijos galiojimo sustabdymo panaikinimą arba licencijos panaikinimą departamentas praneša licencijos turėtojui raštu.
46. Pašalinęs pažeidimus, licencijos turėtojas turi raštu informuoti apie tai departamentą pateikdamas dokumentus ir kitą informaciją, patvirtinančią, kad pažeidimai pašalinti. Departamentas ne vėliau kaip per 10 dienų šią informaciją patikrina ir priima sprendimą panaikinti licencijos galiojimo sustabdymą, o jeigu pažeidimas nepašalintas – panaikinti licenciją.
47. Licencija panaikinama, jeigu:
47.5. nustatoma, kad departamentui ar kitoms licencijuojamą veiklą kontroliuojančioms institucijoms buvo pateikta klaidinga informacija;
47.6. buvo sustabdytas licencijos turėtojui išduotos licencijos galiojimas ir jis per vienerius metus antrą kartą padarė pažeidimą, susijusį su šia licencijuojama veikla;
48. Panaikinus licenciją, nauja licencija gali būti išduodama ne anksčiau kaip po 3 metų nuo jos panaikinimo dienos. Ši nuostata netaikoma šių Taisyklių 47.1 ir 47.4 punktuose nustatytais atvejais.
49. Apie licencijos išdavimą, papildymą, patikslinimą, galiojimo sustabdymą, licencijos galiojimo sustabdymo panaikinimą ar licencijos panaikinimą departamentas skelbia „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, nurodydamas:
X. RINKLIAVA UŽ LICENCIJAS
50. Už licencijos išdavimą, papildymą, patikslinimą, dublikato išdavimą imama valstybės rinkliava Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo (Žin., 2000, Nr. 52-1484) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.